Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

petty
8. lis 2005

no vcera ta vymena byla docela kruta...

lucinecka
8. lis 2005

Petty, já myslím, že dneska už je možný skoro všechno. Když odsouhlasí Bibianu nebo Kordulku, tak Laru určitě 🙂

lucinecka
8. lis 2005

Petty, to byla. Já tu ženskou s těma čtyřčatama fakt obdivuju, že to zvládá. Asi se nebudu na takový pořady koukat, páč když to vidím, jak moc je někdy náročný se starat o miminko, tak si říkám, jestli bych ještě neměla počkat. Ale to já nechci, asi stejně vyhraje ta obrovská touha, mít už toho špunta doma 🙂 Tak hned jakmile to půjde...

petty
8. lis 2005

no ale Bibiana a Kordula jsou povoleny normalne, nejsou sice v kalendari, ale jsou v knize povolenych jmen pro ČR, ale Lara tam bohuzel neni, a kdyz tam to jmeno neni, tak musis zadat o povoleni, coz se musi zaplatit a trva to dlouho a dost casto to nakonec ani nepovoli ☹

petty
8. lis 2005

mam tu knihu povolenych jemn zrovna pujcenou, tak proto to vim o te Bibiane a Kordule, znama totiz ceka mimi a tak ji chtela pujcit v knihovne ( ona do knihovny nechodi) ze si ke me prijde pocist 🙂

lucinecka
8. lis 2005

Aha, tak to nejsu dostatečně informovaná, vůbec nevím, že existuje nějakej seznam povolených jmen. Tak to můžete vyřešit tak, že to bude Laura a vy jí budete říkat Laro. Proč ne.

petty
8. lis 2005

no nad tou variantou uz jsme taky premysleli... 🙂

kristi
8. lis 2005

myslim, ze Laru taky povoli, bez problemu......jenze ja mit Laru Valterovou, tak by me urcite zabila...

lucinecka
8. lis 2005

Kristi, myslím, že si nevybereš. To co se tobě líbí za jméno se pak stejně nemusí líbit tvým dětem a až vyroustou, stejně tě sprdou, cos to vybrala 😀

kristi
8. lis 2005

ja se na nase nezlobila, aspon jsem byla jedina...ve tride 4 Petry a 3 Jany, takze jsem byla rada, ze jsem original....s brachou Adamem se sekli, je mu 11 a ve tride jsou 2,ale v ulici dalsi 3....proste jsou to modni jmena....

lucinecka
8. lis 2005

Já se na naše taky nezlobím, měla jsem být Věra nebo Barbora, tak jsem aji ráda, že to dopadlo takhle. I pro svou dceru bych si klidně představovala své jméno.

petty
8. lis 2005

ja se na nase taky nezlobim, jsem rada za to, jak se jmenuju

kristi
8. lis 2005

ja jsem mela byt Zuzana, coz je sila....

petty
8. lis 2005

no ja jsem mela byt kluk 🙂

kristi
8. lis 2005

tak to by se vasi hodne sekli,vid?? ja mela byt kluk Lešek....tatuv napad....

petty
8. lis 2005

no ja mela byt kluk Petr... a kdyz mamka cekala brachu, tak zas chteli druhou holku - Pavlu, no a ejhle 🙂 nakonec jsme Petra a Pavel 😀

alcatko.j
11. lis 2005

Ja v tom mam jasno od peti let 😀 Holcicka Nela, kdyby byly 2 tak jeste Barborka, a chlapecek Martin nebo Filip.A pres to vlak nejede 😀 Manzel sice nechce Barboru, zname jednu takovou protivnou 😀 Ale snad ho presvedcim.

marcik
8. pro 2005

Určitě bych chtěla holčičku a to bude buď Elen a nebo Victorie, tu Elen mi i odsouhlasil přítel. Chlapeček by byl asi Honzík.

nimmo
8. pro 2005

jeee holky, tak sem se tu o docetla, ze existuje kniha povolenych jmen pro ČR - fakt se jmenuje takhle a sezene se v knihovne? abych tam pak nebyla za blazna az se na ni pujdu ptat 😀

jinak mam kamaradku ellen - ale pise se s dvema L 🙂 ale i s jednim je to moc hezky jmeno, me se ale hrozne libi takovy ty zidovsky jmena jako ester, ráchel apod. jen se bojim aby to v nasi xenofobni spolecnosti nekomu treba nevadilo 😒

majka07
9. pro 2005

ahojky, my už máme jména pro naše dětičky, které snad jednou přijdou. Holčička Lenka nebo Linda, no a kluk Jirka nebo Tomáš prvně napsaný je favorit. Hlavně nikdy Denis, pak by to dítě hodně trpělo posměšku Denis p...s, doplňte si 😀 je to slovo nepublikobatelné 😀

macinka
9. pro 2005

no my zatím od jmen ani jeden neustoupili🙂)),ale třeba,až to bude aktuální,tak se na něčem shodneme na nějakém kompromisu🙂))....

aajka
9. pro 2005

Majko, jak jsi říkala s tím Denisem, tak Linda p...a taky není nic moc (kdybys nevěděla, co myslím, postup je stejný jako u Denise...). Všem Lindám se omlouvám, ale prostě když to jméno slyším, taky mi to hned naskočí.... 🤐

emko
9. pro 2005

Aajko, tyhle posměšný komolenice jsou skoro na všechny jména. I když ne takhle tvrdý 😎 Lenka - plenka, podkolenka a Jirka - sirka, bublinka...

My jsme se s manželem kupodivu rychle shodli, nechtěli jsme žádná netradiční jména (Susan, Anie, Nicolas..) ani jména co slušej jenom malým dětem (Rozárka, Amálka, Natálka..) Vybrali jsem Barborku a Adámka, jenom mě mrzí, že mají svátek v prosinci. 😒 Ale to si zvyknou.. 😉

tixie
9. pro 2005

AHoj holky, už jsem tu dlouho nepsala, ale jak vidím vaši diskusi, musím se taky pochlubit. Já si strašne moc přeju dvojčátka - holčičky a měly by se jmenovat Viktorie a Natálie, chlapeček pak Adam. Přeji vám dost sil ve výběru jmen, protože to ted zažíváme v rodině na vlastní kůži - švagrová čeká mimi, chce mít Emu a teď horlivě diskutujeme, jestli se nám to jméno líbí nebo ne. MNě celkem jo, ale nejde ji nijak říkat po domácky a Emičko je hodně blbé. Tak zase někdy ahoj 😉

aajka
9. pro 2005

Já vím, že se dá na každé jméno něco najít. Jen mi přišlo, že Majka nechce z určitého důvodu Denise a chtěla by Lindu, což je stejný "případ" jako u Denise.....

Ale vybrali jste pěkná jména. Barborka by mi sice doma neprošla, ale Adámek se asi bude jmenovat synovec. Akorát se mi to moc nezdá k našemu příjmení, protože začíná na M a Adam na M končí, takže se to těžko vyslovuje dohromady. Ale také jsme zastánci "normálních" jmen 🙂 A s tím svátkem, tak si řekněte, že svátky budete slavit třeba v červenci nebo třeba půl roku po "skutečném" svátku a je po problému....

emko
9. pro 2005

Když ono se nám to miminko narodí právě v tom červenci 😉

Holky, nechci rejpat, ale jak budete říkat Natálce až jí bude třeba 16 a nebo jí budete chtít za něco vynadat? Můj bratranec jí má a říkají jí Naty nebo Natálo, což mi přijde děsný 😠 . Ale je to každýho věc, to je jasný 😅

aajka
9. pro 2005

Emko, tak to nevím, co třeba únor 😀

Jinak na Natálku, Rozárku apod. mám stejný názor jako ty..Vždycky si představím, kdyby z toho dítěte vyrostla dospělá stokilová ženská, tak jí pak budou říkat taky Natálko? A Natálo je příšerný, taky mám ze svého okolí tu zkušenost.....

emko
9. pro 2005

Moni, jestli jsem to pochopila dobře, tak máme držet palečky, aby ti tušení vyšlo???

myska
9. pro 2005

Moni, držím pěsti..... 🙂 Ať to vyjde 😉

yenn
9. pro 2005

AAJKO, u nas se to rika kratce a to zni jeste hur ... Natalo. A Rozarce rikat Rozo....den. A nebo Dorotka, podobny pripad.

Ja chci taky Emu, nebo lepe Emmu...a zase si rikam, ze jen par let bude Emicka (ale spis vymyslime neco jineho) a zbytek zivota proste Emma....