Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

makelka
21. črc 2009

A to bude Dorota Maryško? 😕 😕 😕 😕 😅 😀 😀 😀

emamamamu
21. črc 2009

neee😀 Dora😀
momentalne ji rikame Dortik... 😀 😀

makelka
21. črc 2009

Ty jo, ale i Dora Maryško je masakr 😀 😀 😀 😀 No ale náš malej bude chodit do školky s Jeremy Procházkou, tož proč ne 😀 😀 😀

makelka
21. črc 2009

mě se třeba líbí Tomáš, ale jak psala Marinka, díky tomu, že se tak jmenuje můj bejvalej, to asi neprojde 😅 😀 😀 😀 😀

emamamamu
21. črc 2009

ale ona nebude marysko, ale maryskova😀

caira
21. črc 2009

teda vy jste kecalky, koukam, ze samy lepsi jmena tady padaji 😀

markytkaaa
21. črc 2009

Jéééé a co Aida? ... Těch je taky jen 70kousků 🙂 🙂

nunacek
22. črc 2009

Opravdu zajímavá jména tu padají 😀 😉
Někdo tu zmiňoval Laru - ta se mi moooooc líbí už od dob, co se narodila Izerovi 😵 Manželovi se taky líbí, tak uvidíme 😉

joseline
22. črc 2009

Dobré ránko, holky kde sledujete ten počet jmen v ČR?
Mě se taky moc líbí Damián,a takový jména ale já zrovna bych taky chtěla aby to bylo v ČR kalendáři takže zas tak si vymýšlet nemůžu🙂
Caira a to jméno Rory tak to je jen zkratka, ale celý jméno je jinak že jo? Právě v Gilmorkách se právě Ta její máti jmenovala tím celým jménem a té dceři říkali Rory ale bylo to jméno po ní..teď si nemůžu právě vzpomenout jak je to celý jméno..?

joseline
22. črc 2009

Jo už jsem si vzpomněla- celý jméno je Lorelain a zkratka je Rory.

joseline
22. črc 2009

Uteklo mi tu 5 stránek tak jsem si je už dočtla a našla odkaz kde je ten počet jmen..díky 😉
Jinak Emama..jak říkáš s tím Šimonem tak to se mi taky moc líbí ale teď je najednou Šimonů plno..Jednu dobu se mi ještě líbilo Simon(bez háčku) a Simon Maryško zní moc hezky..ne?

bekulkamama
22. črc 2009

joseline:
Lorelain je matka, Rory je dcera! Celé jméno taky teď nevím a le na netu to najdeš!
😀

joseline
22. črc 2009

bekulka: jojo, už jsem na to došla. Ony se ale obě jmenují Lorelain, jen té dceři se říká Rory. To tam jednou vysvětlovaly.

bekulkamama
22. črc 2009

jose: fakt? tak to slyším prvně ale když říkáš 😀 každopádně dobrej seriál 😀 taky to žeru

joseline
22. črc 2009

Bekul: taky jsem to nevěděla, ale v jednom díle to tam říkala že ji pojmenovala po sobě, byly to ty díly jak se ve vzpomínkách vracela do té doby kdy byla těhotná..Je to krásnej seriál. Škoda že už ho nedávají.

nunacek
22. črc 2009

Já nějak nechápu, proč pořád lidi řeší ty svátky 😅 jestli někdo je nebo není v kalendáří, kdy más svátek, aby se to nekrylo s narozenináma a Vánocema... 🙄 Vždyť svátek si člověk může určit na kdy chce a slavit ho kdy chce a jak chce. Není to přece nic důležitého. Mě osobně na svátcích vůbec nezáleží...

mobina
22. črc 2009

Nunacku mě osobně už je to taky jedno, jestli mám svátek a narozeniny a vánoce za sebou, ale dítě to vnímá jinak. Bylo mi dost líto, že mám narozky brzy po vánocích. Každej se na mě s dárkem vyprdnul nebo prohlásil něco ve smyslu, že jsem dostala velký dárky k vánocům, tak jen něco menšího 😒 Narozky si samo nevybereme, ale když je ta možnost, tak jméno dítěte vybírám dál od narozenin.

majina
22. črc 2009

Co je to za jméno... Andělín???? 😅 😀 😀 😀 To se mu rodiče pomstili hoooodně brzy když mu dali takové jméno!

Toho Tobiáše chápu, třeba by ho mohli připsat k Tadeášovi ale Andělína bych teda ani nepovolila....

majina
22. črc 2009

Aha... tak Tobiáš i Tobias mají teda toho 2. listopadu.... to se omlouvám

kacerka
22. črc 2009

Andělína bych slavila na Andělu - nebo bych si to určila sama, aby to bylo hezky rozložené s narozeninama po celém roce.

My jsme to Karlíkovi taky neudělali zrovna nejpraktičtěji - svátek slaví 13 dní po narozeninách, ale věřím, že nám to jednou odpustí 😉 Svátky zase až tak neprožíváme - dáváme si maličkosti a ty mu kupujeme tak jako tak během celého roku 🙂 Zato MM má narozeniny a svátek s odstupem přesně půl roku a jeden den 😅

bekulkamama
22. črc 2009

jose: oni zas budou, dávají to myslím každej rok prostě často a dokola

nunacek
22. črc 2009

mobina: Já jsem se narodila den po Štědrém dni a nikdy mě na dárkách nikdo nijak nešidil, dostávala jsem zvlášť k Vánocům a zvlášť k narozeninám (a nikdy ne maličkost). Možná proto mi to nebylo nikdy líto ani jako dítěti, že mám narozky na Vánoce.

ygreen
22. črc 2009

jenže Tobiáš může slavit na 2 data - 12.9. na Marii podle SK, 2.11. podle snad švédského kalendáře. Ale já bych tedy nechtěla aby to slavil na dušičky ☹ navíc k SK máme blíž než ke Švédům 😉

ygreen
22. črc 2009

Tobias
Mužské jméno
Svátek: 12. září
Původ: hebrejský
Četnost v ČR: 257
Pořadí podle četnosti: 336.
Podle údajů z roku: 2007

Tobiáš
Mužské jméno
Svátek: 12. září
Původ: hebrejský
Četnost v ČR: 769
Pořadí podle četnosti: 199.
Podle údajů z roku: 2006

ygreen
22. črc 2009

Tobiáš je mužské křestní jméno hebrejského původu. Vzniklo z hebrejského Towijjáh a vykládá se jako „bůh je dobrotivý“ případně „mým dobrem je bůh“.

Podle staršího kalendáře má svátek 12. září.

majina
22. črc 2009

ygreen... ty si informovaná 😀 Tak to mě teda taky přijde lepší toho 12.9. -to má svátek mamka, "tchán" narozeniny tak by se to spojilo 😀

sisstin
22. črc 2009

tak Andělín je fakt drsnej, se tady tlemim 😅 😅 😅 😅 😅

mně se ted hodně líbí Matouš 🙂 a Tobík taky 🙂 jinak na nějakých extra jménech neulítávám, přijde mi to ujetý to tady dávat 😝 jako některá se mi líbí, ale pro CR mi to přijde divný 😔 navíc u MP by mi to fakt jako neprošlo 😅

ygreen
22. črc 2009

maji: wikipedia 😀 ono navíc v ČR se rozjíždí na dušičky takovej ten alá haloween a to je blbý slavit 😉

Andělín je spíš smutnej 😀 a je jich tady tolik 😕

joseline
22. črc 2009