Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

markytkaaa
23. črc 2009

to mi připomíná ... John Ross nebo taková Luisa Fernanda 🙂
Dvě jména jsou krásná věc, ale asi bych říkala jen tím prvním 🙂 ... když bych volala na písku ... tak né Sofie Alexandro ale jenom Sofčo 😉 🙂

majina
23. črc 2009

My máme ve škole dost dětí se dvěma jmény.... někomu se říká jen jedním a někomu oběma... tak jak jsou zvyklé z domova!

ygreen
23. črc 2009

já chápu, že dá někdo dvě jména, ale přijde mi ujetý psát třeba tady na koníkovi neustále obě jména, kdykoliv se o dítěti baví, jako Elenka Kristýnka udělala bobík a Elenka Kristýnka dnes spapala celý chlebík... 😉 každopádně, když se někdo jmenuje třeba Anna Marie a říká si (annamarí) tak to jo 😉

janinac
23. črc 2009

ygreen, to se mi hrozně líbí....vždycky jsem řikala, že kdybych čekala dvojčátka a byli to holčičky, tak jedna bude Anna Marie a druhá Marie Anna 😵 ale používala bych jen to první jméno.

majina
23. črc 2009

ygreen... tak psát asi nééé ale třeba mu doma říkají jednou Elenko a podruhé Kristýnko.... 😀

ygreen
23. črc 2009

to chtěl můj táta, abych byla anna marie 😵 ale nakonec jsem Veronika 😉

maji: tak jasně,jen že jako psané je to divné 😉

emamamamu
23. črc 2009

dekuji, za pochvaly jmena...😀
stejne bych nic jineho nedala i kdyby mi to prikazal Majkl Dzeksn...😀
a omlouvam se vsem, kteri dali to jmeno, ale ja absolutne nenavidim jmeno Vanessa....nechapu lidi, kteri to vymysleli a prjde mi to, jak kdyby to bylo univerzalni instantni jmeno pro lidi bez fantazie...😀
me se libi ty stare ceske jmena...mely by se zase dostat do kurzu😀

joseline
23. črc 2009

Emama..teď trochu odbočím ale to autíčko v albíčku je vaše a je pojizdný? To je super 😀

janinac
23. črc 2009

Ema jooo starý český jména se mi taky líbí...Anička, Anežka, Maruška....
Vanesku jsme chtěli než jsem otěhotněla 😀 ale mi vadilo, že by jí říkali Vany (to je jak vano) a nebo Nesy (jak Loch Nesko) a k Adámkovi to chce zase něco klasického českého.

Třeba je i hrozně hezky Apolenka...ale na miminko, třeba kolem třiceti je to takový divný... Apolena.

A Dora je hezký..krátký, český a hodně kombinovatelný : Dora, Dorka, Dorotka, Dory, Dorinka....

emamamamu
23. črc 2009

Dortík 😎 😀 😀
auto je pojizdne, od pondeli bude v Moste celosvetovy sraz...😀 muzete jet na vylet s detma...😀

janinac
23. črc 2009

Ema v Mostě??? to máme kousek 😵

emamamamu
23. črc 2009

http://www.2cv2009.cz/novinky/novinky.htm 🙂
muj pritel je spoluporadatel a delal ted ruzne plakaty a blbiny a myslim, ze tam dost mysleli na deti, mam pocit, ze tam je i nejaky hraci koutek a tak..zkusim to najit...🙂

bambulik
23. črc 2009

tak já dost žeru jméno Rita, ale u nás to bude holčička Nela a kluk snad Marek nebo Jan

a na ajčinu už se taky těším, určitě to bude něco super

kacerka
23. črc 2009

Vanessu taky pro českou holčičku nemůžu nějak vydejchat 😔 😝

majina
23. črc 2009

bambulik.... tak to máme vybrané skoro stejně... Marka máme jasnýho a u holčičky-já jsem pro Nelu a přítel pro Nikol

majina
23. črc 2009

Jinak Vaneska je pro mě "romské" jméno, omlouvám se všem.... stejně jako Erik/a nebo Patrik/a 😅

majina
23. črc 2009

Patrika teda néééé... ale spíše Patricie 😀

mobina
23. črc 2009

Jani takhle pojmenovaný dvojčata má jedna rádoby celebrita...
Maji tak dík. Teď jsi mi toho Erika úplně znechutila 😀 😀 😀 A my už stejně máme jasno u obou pohlaví, tak jen doufám, že v průběhu nezačne zase hlodat červík 😅
Já zase nemusím jméno Adam 😅 Resp. jméno Adam je samo o sobě dobrý, ale většina pak říká Áda a to já mám prostě spojený s Hitlerem 😅

majina
23. črc 2009

mobina.... tak to jsem nechtěla 😀 Mě se tato jména teda nikdy nelíbila, dejme tomu ještě ten Patrik ale jak slyším Erik/a tak to je jak Eržika 😀 😀 😀

Ale Hitler byl Adolf.... že by mu říkali jeho stoupenci Áďo????? 😀 To jsem si nikdy nespojila, nenapadlo mě to 😀

ilci
23. črc 2009

mě se jako malé líbilo Theolinda, bylo to v nějaké knížce

Apolenu měl MM babičku, byla to babička Poldinka 🙂

mobina
23. črc 2009

Máji to vím, že Hitler byl Adolf 😀 ale u nás, když se o něm bavíme, tak neříkáme Hitler, ale ÁDA ne Áďa. No a co jsem zatím potkala Adamy, tak všem se říkalo právě Áda,tak proto 😅

ilci
23. črc 2009

taky mám dojem, že mu říkali Áda ...

majina
23. črc 2009

Jo tak takhle je to.... to mi máme Adámka a říkáme mu právě Áďo tak proto mi to bylo divný 😀

petruna26
23. črc 2009

Bambulik - taky se mi pro kluka líbí Marek, ale ještě jsem to neřešila s mm - zatím není proč - a hlavně jak se znám, tak až jednou budu zase těhu, stejně to během těch 40 týdnů 20x změním... A pro holku se mi líbí Klárka, Lucka, Maruška... No, musí to mít 5 písmen, to je moje podmínka - my máme každý 5 písmen, - Petra, Tomáš, Adéla 😀 (a hezkých klučičích na 5 moc není 😒)

Adolfa jsme měli hada 😀

markytkaaa
23. črc 2009

majina: Náš Patrik je blonďák s modrýma očima ... 😵 teda jako zatím se drží 😀 snad už nám nezkofolovatí 😀 😀

caira
23. črc 2009

holky jeste k tem dvema jmenum, nase mala ma taky dve ale druhe pouzivam fakt jenom kdyz ji hubuju 🙂 jinak kdyz o oni mluvim nebo tak tak zasadne jenom prvni jmeno 🙂

beranek
23. črc 2009

My jsme měli u druhého dítěte jasno u holky - Agata. Jméno jsem si hrozně zamilovala a na nějakou Hanychovou jsem si ani nevzpomněla 😉 Je mi hrozně líto, že ho nemůžeme použít, ale co se dá už dělat.... 😅

Jinak ke jménu Vanesa mám stejnou averzi jako několik z vás, ale navíc se to týká i jmen, která jsou tady dost zmiňovaná, a to je Alex, Max atd. Pak nějak nemám vztah ke jménům jako je Simon, Denis, Kamil, Erik - cítím je jako zženštilá. Ale všechno jsou to jen mé pocity a názory 😉

mitinka
23. črc 2009

ahojte baby viete mi povedat ako približne často sa používa meno Bibianka?či nahodou ste nenašli niečo na nete alebo aj či nepoznate niekoho čo ma bibianku.Moj muž totižto chce Bibianku ale neviem ako by sme tomu hovorili,... 😒

markytkaaa
23. črc 2009

miti: Bibianu má spisovatelka Nesvatbová (např. Bestiář) ... a dá se jí říkat Bibi, Ani, Bibísku 😀, Bibčo 😀 🙂

jjanickaa
23. črc 2009

Holky, opravdu jste se rozjely 🙂 Než jsem se dokousala až k poslední stránce 🙂 Denska mě napadlo jen tak jméno Karla - taky je docela pěkné 🙂 Dost tvrdé, ale nevadí 🙂
Vím, že každýmu se líbí něco jiného, ale co říkáte na Horymír a Kazimír - to už je docela síla 🙂 A jsou to bráchové 😝