Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

tereke
12. led 2006

Taky se hlásím k partnerů "ješitům". Můj přítel počítá, že chlapeček se bude jmenovat po něm, tak taky doufám, že budeme mít jednou holčičky 😀
Jo a jeden tip na holčičí jméno- Jela - je to ze slovenského kalendáře, ale hodně se používalo i za první republiky u nás. Dost se mi líbí 🙂

zziny
13. led 2006

Ahoj holky, mám ten samý problém. Manžel trvá urputně na tom, že se dítě musí po něm jmenovat Petr a já jsem zoufale proti. 😠 Pokud vymyslíte nějakou fintu, jak manžílky přesvědčit o opaku, protím napište. 🙂 Nechci, aby si to malý vláčelo jako kouli na noze kus jeho života - tak mi to připadá. 😎

luccisek
13. led 2006

No holky, ja mam kliku. Pritel jmena po rodicich nastesti nechce. 🙂 Mozna proto,ze je krteny po dedovi i tatovi. Ale abych z nej dostala, jaky by se mu libily jmena, tak to mi jen dokaze rict, ktery ne. ☹ Jediny, co jsem z nej dostala bylo Michal ("to by slo") a Eliska a Anezka (to chci ja a nic nenamita). Ale jak pritele presvedcit, ze jmeno po rodicich je des, to nevim. Nekteri chlapi jsou proste jesitni... ☹ Leda zkusit to uhrat, ze bude mit prcek dve jmena a pak mu rikat tim druhym... 😒

coxa
13. led 2006

No, tak u nás by manžel taky rád, aby se kluk jmenoval po něm (ale prý jen proto, že je to pěkné jméno 😉 ), ale netrvá na to a to já stejně nechci. Nechci se zařadit mezi rodiče bez fantazie (doufám, že se někoho nedotknu) 🙂 . Moc se mi do toho nechce, ale protože já chci Barunku a manžel ani náhodou, tak jsem mu řekla, že pokud povolí Barunku, tak já povolím Tomáše. 😉 Takový výměnný obchod.... 😀

macinka
13. led 2006

zziny...přítel zatím trvá taky na jménu po něm,takže jsme se rozhodli,že mimčo bude mít dvě jména...a to jeho bude jako druhé

len
13. led 2006

Jak ho přesvědčit? Prostě mu říct, že si to v žádném případě nepřeješ, pokud je to rozumný chlap (a jiného si přece nebereš 😉 ), uvidí, že je to tvé jediné přání a přeci nebude dělat něco naprosto proti tvé vůli, ne? Stejně tak může mít on právo veta na jména, která vybereš ty, budou to děti vás obou, tak se přeci na jejich jménech musíte shodnout oba, vzájemně se respektovat. A pokud bude tvrdohlavě trvat na svém a bude mu úplně jedno, co si myslíš ty, pak se na něj prostě vykašli, na oko souhlas a v porodnici si stejně dítě pojmenuj po svém 😉 Nebo ho na tuhle možnost upozorni - dítě pojmenovává matka, tak jestli si nevymyslí nějaké, se kterým by souhlasila, musí počítat s tím, že se vzbouří. Prostě taková malá manželská neposlušnost 😉

macinka
13. led 2006

pokud tedy budeme mít kluka🙂

len
13. led 2006

No jo, v případě holky je problém vyřešen sám 😀

macinka
13. led 2006

len,tak v případě holky trvá na tom,aby ve jméně bylo "r"...nevím proč,když má vcelku tvrdé příjmení a rrrčí tam taky...ale třeba se to změní,tohle jsou zatím plány daleké budoucnosti

alex1
13. led 2006

můj manžel naštěstí taky netrvá na tom, aby se kluk jmenoval po něm. Má stejné jméno jako otec a děda. No a mamka mě "strašila" tím, že kluka budu muset pojmenovat stejně (když je to taková tradice 😒 ) a říkala něco v tom smyslu, že to by mi tchýně, tchán atd. dali. Tak jsem jí řekla, že to bude moje dítě a já si ho pojmenuju jak budu chtít já a ne tchýně, děda a ostatní. 😉

ivet
13. led 2006

tak můj manžel chce mít syna (pokud bude :o)) pojmenovaného po sobě - naštěstí mi jeho jméno nevadí (Jan) a má mnoho variant a zdrobnělin, takže tam máme jasno :o) U holčičky jsem se kdysi shodli na jménu Šárka, jelikož mé vysněné je Kristýnka...nějak se mu nezdálo, ale od té doby, co za něj bojuje i jeho mamka, tak jsme 2 proti 1 a bude to případně Kristýnka :o)) Případná druhá holčička by tedy byla Šárka a chlapeček Jiřík, Ondra (hrozně se mi líbí říkat jim Ondrášku :o)) nebo Vojta.

alex1
13. led 2006

ivet, můj manža je taky Honza. Já proti tomu jménu nic nemám, líbí se mi. Ale moc se mi nelíbí, když se stejným jménem v rodině jmenují všichni chlapi. Já chci něco "originálnějšího", sice nic výstředního, ale něco, co ještě v rodině není 🙂

zenuska
13. led 2006

Jejda holky, ten můj je taky Honza 😀

ivet
13. led 2006

Můžeme udělat sraz Honzů 😀 Alex, ten můj je v rodině 1., (tedy já jsem měla ještě dědu, ale ten už bohužel není mezi námi :o(...ale každopádně, když bude 2., tak to ještě nikomu vadit nebude....já můžu jen být ráda, že se má tchýně vzbouřila proti jménu manželova otce a dědy (i když se to od ní očekávalo - tradice)....to bych měla doma Ludvíka...brrrrr.....Honzík je normální :o)

alex1
13. led 2006

Mně se Honza celkem líbí, říkala jsem, že kdyby náhodou jsme měli druhýho kluka, tak že by třeba.... 😉 . No uvidíme, jak to nakonec všechno dopadne 🙂

ivet
13. led 2006

Alex, mě se taky líbí...hlavně mu můžu říkat Honzo, Honzíčku, Jendo, Jeníčku, Honzíku atd....každý si vybere :o) Třeba já tomu mému říkám jedině Honzo, ale kamarádi zase pouze Jendo...v rodině jak kdo....jak se to komu líbí :o)

verusinek
13. led 2006

Jeee tuhle debatu vedu ted se svym skoromanzilkem hodne casto... je Roman... a ja nechci aby se nas chlapecek pokud nejaky bude jmenoval po nem, ne ze by se mi to jmeno vyslovene nelibilo, ale nechci aby se deti jmenovali po nas...

ivet
13. led 2006

veru, tak mě to zase vůbec nevadí :o)

luccisek
13. led 2006

veru... a skoromanzel to chce? Jmeno po sobe? Nebo se shodnete?

Me se Honzik moc nelibi, prijde mi to takove obycejne, ale treba Jenda nebo Jenik se zase moc libi. 😝

yenn
13. led 2006

Muj pritel by byl rad, kdyby s chlapecek jmenoval po nem,ale vubec na tom netrva. Ja mam dilema, protoze se mi moc klucicich jmen nelibi a uz kdysi, kdyz jsem pritele jeste vubec neznala, chtela chlapecka Jirku....a ted si Jirku budu brat a tak to uz by byli dva 🙂 No uvidime 😵

ivet
13. led 2006

luccisek...a v tom je kouzlo toho jména....:o))

verusinek
13. led 2006

Luccisek chce to ale mi to nebude 😉
Yenn ja mam brachu jirku (toho malyho) 😀

jajinka
13. led 2006

Mám kamarádku Miloslavu, říká se jí Míla, její manžel je Miroslav, tedy Míra a mají Mirečka. Je to docela sranda, když se řekne, že přišli Míra, Míla a malý Míra 😀

yenn
13. led 2006

Jaji, my to mame taky vesele...ja jsem Mirka a pritel Jirka a zni to naprosto stejne, takze nikdy nevime, na toho ze se vlastne vola 🙂

len
13. led 2006

Taky mám doma Honzu 😀 A taky bráchu Honzu, takže nee, tohle jméno případný synek rozhodně nedostane 😉

luccisek
13. led 2006

No jenze mam strach, ze by mu stejne vsichni rikali Honziku a ne Jeniku. Asi Honzik nebude. Ani Jirik, Petr a Pavel. 🙂 (nechci se nikoho dotknout) 🙂 Ja u kluka nejak poradne nevim, nastesti to zatim vubec nemusim resit, libi se mi toho more... Daniel, Dominik, Jakub, Vojta a spousta dalsich. 🙂

zziny
14. led 2006

Vidím, že je to tak půl na půl (myslím s tím, že manžel chce pojmenovat syna po sobě 😀 )
Možná už jste to tady řešili, ale zajímalo by mě, jak vlastně před porodem probíhá ten "zápis jmen". Vím, že když se měla narodit sestřička , tak mamka si donesla od doktorky asi měsíc před porodem papír, tam museli napsat holčičí i klučičí křestní jméno , které vymysleli a museli to snad podepisovat oba rodičové. Tak nevím, jak to funguje v dnešní době. 🙂

verusinek
14. led 2006

zziny ja myslim ze furt stejne, ale nevim to jiste.

tereke
14. led 2006

Zziny!!!
V dnešní době je to naprosto stejné. Dostaneš papír na jména, která vyplníš a s manželem podepíšete. Až Tě poveze do nemocnice, tak ten papír nezapomeň vzít sebou 😉
Jsou ale i rodiče kteří jméno miminka mění i po porodu - většinou to není problém 🙂

verusinek
14. led 2006

Tereke to neni spatny narodit se jako eva a vyjit z porodnice jako marie 😀