Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

domka
22. únor 2006

Mnauu: No, tak to je teda síla! Učitelka by přece měla respektovat oslovování toho dítěte. A já si, bláhová, myslela, že v dnešní době jsou učitelky k neobvyklým jménům či nezaběhnutým domáckým podobám jmen tolerantnější. Ale je pravda, že naše známá má kluky Jana a Josefa. Janovi neřekla nikdy Honzo, jen Jeníku, Jendo, Janku, Janečku.... a Josefovi nikdy Pepo, ale Josífku, Josku...., přesto, když přišli kluci do školky, začala jim učitelka říkat Honzíku a Pepíčku. Ale byla vstřícná a po upozornění jejich maminky je tedy oslovuje už jen Janíčku a Josífku....

kristi
22. únor 2006

mnauu, tak to jo...je to super...my jsme chteli jeste Sebastiana, ale toho maji znami,takze nic....libi se mi i Tobias a Tadeas, Joshua, Samuel.....i Kristýna je fajn,Amélie, Zoe, Nella, Elle

len
22. únor 2006

Nevím, jestli jsem to sem už nepsala, ale naši mi vybírali jméno s velkým ohledem na to, aby se nedalo komolit. Takže Lenka, Leni, Lenička... Ale když mě babky ze sousedství oslovily Leninko, tatínek málem vylítnul z kůže, prý to bylo jak mladá od Lenina 😀 Takže zkomolit se dá skoro všecko, lidé jsou bohužel dost vynalézaví 🙄 A nejhorší jsou ti, kteří nerespektují, jak sami chcete, aby se vám říkalo/neříkalo, vytvoří si vlastní tvar a ten pak s oblibou používají 😠

samera
22. únor 2006

kristi
aj mne sa paci Zoe, ale aj Zoja

domka
22. únor 2006

Ještě jsem zapomněla uvést, že přístup učitelek mi stejně neovlivní můj názor na jména. Já dám prostě dětem neobvyklá a hotovo. Učitelka může být krá**, ale ta bude učit dítě třeba jen rok. Kdežto to dítě bude mít jméno celý život.

mnauu
22. únor 2006

u Alexe to nakonec skoncilo prestupem na jinou skolu, protoze ucitelka mela svoji hlavu a bohuzel rodice zacali mit obavu, ze klukovi od prvni tridy skolu naprosto znechuti - hlavne kamoska mi rikala, ze nakonec meli pohovor u reditele, ten ucitelce "prikazal" spravne oslovovani a ona byla tak neuveritelne vztekla, ze prehlaseni bylo nejlepsi reseni, vzdycky je to o lidech, pokud bychom premysleli o tom, co se da na jakem jmenu zkomolit, tak asi zadne jmeno nevymyslime, jak psala Len - lidi (i kolikrat skodolibe) zkomoli vsechno 😉

consti
22. únor 2006

Tak my plánovali Olivera a Viktorii,a e teprve nedávno jsem se rozhodla, že holčička bude Marie, Maruška zní teda mnohem líp.Chci tím udělat radost tetě, se kterou bydlíme, moc nám pomáhá, ale bohužel je těžce nemocná, má rakovinu..na naše mimčo(chceme na něm"pracovat"po svatbě) se strašně těší, děti mít nikdy nemohla..tak snad ji tím překvapím...

martinad
22. únor 2006

Ahoj holky, mi jsme se s přítelem shodli na tom, že se nám líbí jméno Samantha, přestože je to jméno zahraniční, ladí i k přímení přítele. Ale zatím každý, komu jsme to řekli, z toho byl skoro na mrtvici - spousta lidí jako že je to americké jméno a tak podobně. Ale všechny tyhle řeči nás spíš přinutili o to jméno víc bojovat, protože oba víme, proč to jméno chceme. Ale nejvíc z toho byla zhrozená babička, které se nejvíce líbí česká jména. Ale mimčo zatím nečekáme, takže ještě máme spoustu času lidi v okolí na to připravit 😀 . Ale taky se mi líbí jméno Anička (Anna). A nad jménem pro kluka jsme ani nepřemýšleli, protože přítel by chtěl dvě holky...
Consti, to je hrozně hezký co děláš. Myslím, že to tvojí tetu určitě dojme!!!

consti
22. únor 2006

martinad Samantha je hezké, zvlášť pokud se to hodí k příjmení, tak proč ne...
Já věřím, že tím tetu dojmu a hlavně, že jí to vlije do žil zase trochu optimismu, poslední dobou vše vzdává, chodí totiž na chemoterapie atd.tak jí není moc dobře.Myslím, že jí to s přítelem i dlužíme..a já to pro ni udělám ráda. 😎 teď jsem si všimla, že jsem do posledního příspěvku nenapsala, že teta je samozřejmě Marie a mimčo se bude jmenovat po ní, když to bude holka...ale to jste asi pochopily 😀

aajka
22. únor 2006

martinad, Samantha se mi taky líbí, ale je fakt, že je to spíš americké jméno. Taky píšeš, že se to hodí k příjmení přítele, ale co až se Samantha vdá a pak bude třeba Samantha Vomáčková, to už není dobrý ani trošku. 😖 No ale je to samozřejmě jen vaše věc.

aajka
22. únor 2006

Consti, jinak to s tou Maruškou je nádhernej nápad a navíc jí můžeš říkat tolika způsoby, je to vážně pěkný jméno. 🙂

emjee
22. únor 2006

aajka ale ved samantha si moze ponechat svoje dievcenske meno ako to niektore nevesticky robia 🙂

aajka
22. únor 2006

emjee, to samozřejmě může, ale taky třeba nemusí. 🙂 Já osobně chci jméno svého přítele, i kdyby se to k sobě nehodilo, ale naštěstí hodí 😉

martinad
22. únor 2006

aajka: Musím říct, že takhle jsme se na to nedívali☹ Ale spusta českých jmen se nehodí ke spoustě českých příjmení, takže to by si člověk nevybral - a člověk těžko může předvídat, jak se zachovají jeho děti, takže pokud budeme mít holčičku, tak ať si vybere sama (po tatínkovi bude mít příjmení moc pěkné, takže to bude jenom na ní). A nebo je taky možný, že nám do domu přivede nějakého cizince a bude vystaráno 😀.

luccisek
23. únor 2006

Holciny... prispevek Consti mi vnuknul napad na dalsi diskuzi....
JAKY JMENO BY JSTE SVEMU MIMINKU NIKDY NEDALY??? 😕
U me to je tak, ze ja jmeno Marie prave nesnasim (osobni duvody-pritelovo bejvalka,co dlouho nedala pokoj), takze ja urcite nikdy nedam Marie, a pak Hana, Anna, Dana, Jana. Z klucicich jmen zas nechci Robert, Robin a Vaclav. No a pak samozrejme nedame jmena po rodicich ani po prarodicich.
Jo a jeste chci rict, ze timto prispevkem nehazim vsechny Marie a Anny atd... do jednoho pytle... myslim to tak, ze doufam,ze se to nektery z vas nedotkne... ze se mi ta jmena nelibi. 🙂

meluzina
23. únor 2006

Nikdy bych nedala po rodičích tj. Jakub a Jana. Jméno Jakub se mi líbí, ale dávat jména po rodičích mi přijde divný.... řekla bych, že je to lenost rodičů vymýšlet jméno další... ale možná to je blbost, třeba jsou jiné důvody... A určitě bych asi nedala LUCIÁN, Svatopluk, Dorota,(Matěj -protože je jich strašně moc)

tyna
23. únor 2006

u mě bude vybrat jméno hodně těžké..když už nějaké vyberu tak si to jméno s pojim s osobou, kterou třeba nemam ráda a hned je po výběru..a když jsem listovala v kalendáři tak mi moc jmen do oka nepadlo a když už jsem vybrala pro holčičku Sára tak mi ho vyfoukla kamarádka..takže radši mlčim a nikde už svůj výběr nešířim. a vzhledem k svému nastávajícímu příjmení Veselá musíme vybírat opatrně, aby to neznělo směšně 😉

alex1
23. únor 2006

tak my jsme s manžou přešli od Kristýny a Tomáše (tak se jmenuje bohužel můj brácha a to jméno se teď moc často dává) k Adéle a Lukášovi. Ale kdo ví, jaká nakonec bude skutečnost 😀

tyna
23. únor 2006

alex:jojo Tomáška má jedna známá v pondělí se narodil 🙂

meluzina
23. únor 2006

Jéé, to ale bude Adélek 🙂 já ji chci taky 🙂 i když druhá varianta je Markétka, kdyby Adélek bylo hodně.. ale s Filipa neustoupím 😀

mnauu
23. únor 2006

Filipek a Adelka je moc pekna kombinace 🙂 znam jednu maminku, ktera tak ma pojmenovane deti a moc jim to slusi 😉

alex1
23. únor 2006

tyna: jedné holce z práce se před měsícem narodil taky Tomáš. Ale nejvíc na tom jméně mě odradilo to, že moje spolužačka ze střední tak pojmenovala svýho syna. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže ona má stejný příjmení ☹ (i když se teď rozvádí), tak kluk bude mít pořád to stejný příjmení a to mě úplně odradilo a "znechutilo" 😢 . Moje mamka vždycky dává k dobru, kolik kolegyň ze školy (nejenom ona) pojmenovala syna Tomáš 😀

miky
23. únor 2006

- když tu koukám kolik bude Filípku, tak sinovec se jmenuje také Filip a říkáme mu Ipín 😀

tyna
23. únor 2006

ehmm já chci taky filípka...ještě, že jsme každá z jiného kraje 😀 😀 a než to mimčo budu mít třeba se změní moda..tady u nás frčely loni Natálky a Adámkové no a teď už to zase opadlo.. 😎

miky
23. únor 2006

teď jsem si všimla: samozřejmě tam mělo být synovec 😔

len
23. únor 2006

No, my máme taky Filípka 😕 , ale kdo ví, jak to nakonec dopadne 😉

domka
23. únor 2006

S tou Samanthou pozor. Moje neteřinka měla spolužačku Samanthu Troubalíkovou a to snad všechny vidíte, že je to strašná kombinace. Kdyby se bývala jmenovala třeba Adéla Troubalíková, nevadilo by to.

Jo, a teď jsem se koukala na statistiku dávanosti křestních jmen a je to takhle (prvních 20):
u chlapečků -
Jan, Jakub, Tomáš, Ondřej, Martin, Filip, Lukáš, Vojtěch, Matěj, Daniel, Petr, Pavel, Jiří, David, Michal, Dominik, Marek, Matyáš, Patrik
u holčiček -
Tereza, Eliška, Adéla, Natálie, Anna, Karolína, Kristýna, Aneta, Nikola, Kateřina, Lucie, Veronika, Barbora, Michaela, Klára, Marie, Nela, Jana, Zuzana, Markéta
🙂

mnauu
23. únor 2006

domko to je tezky, presne jak uz holky psaly, svatbou se to prijmeni muze zmenit z pekne kombinace na strasnou, pokud by si moje dcera vzala Troubalika a jeho jmeno, tak bude Annemarie Troubalikova, coz zni taky prazvlastne, jenze to by se pak vsechny holciciky musely jmenovat Jana (napr.) aby to nahodou nevypadalo nekdy divne 😒

aajka
23. únor 2006

Jaké jméno bych nedala?
Mně se dřív líbila Adélka, bavily jsme se o tom s mamkou, já jí říkala, že jsem měla Adélku v oddíle ne letním táboře, a že jsme jí říkali Ádo a ona na to, že to ja jak na Hitlera. 😖 Nikdy mi to nepřišlo, ale už se toho nezbavím a to samé je Adam, taky zdrobněle Áda. Dřív se mi taky líbilo, ale krom toho, že mi to připomíná toho Hitlera, se nám Adam nehodí k příjmení, protože to taky začíná na M. No a teď se tak bude jmenovat náš synovec (bude mít i stejné příjmení jako my 😒 , takže všechno, co se mi nelíbí v jednom 😖 ). Ale zase lepší, než kdyby ho pojmenovali Jonáš, to je jak na psa a byla to druhá možnost. No a do třetice další perla, kdyby byl Adámek kluk, bude se jmenovat Klára a tohle jméno fakt nesnáším. Je to tím, že znám jednu holčinu, která se pořád ometala kolem mého bývalého přítele a chtěla mi ho přebrat a byla moc nepříjemná...Teda, jestli tohle švagrovci budou číst, tak se mnou už nepromluvěj. 😅
Martinad, nechtěla jsem tě nijak odradit, klidně si Samanthu dejte, já jen moc přemýšlím a skoro každé jméno mi něco evokuje. Budu to mít s výběrem těžký. 😎

mnauu
23. únor 2006

Taky nedavam jmena "z tradice" po rodicich a na Evicku mam bohuzel taky averzi (timto se vsem Evam tady omlouvam, nejde o averzi na ne, jen to jmeno 😀 )