Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

fangi
23. srp 2010

to sirael4: Musím se smát, protože tohle fakt funguje 😀 Ale funguje to i tak, že jméno nevyslovíš a někdo ho prostě uhodne 😀 😀 Máme vybraná 2 jména pro holčičku a 1 jméno pro chlapečka, chtěli bychom 3 děti ideálně ty 2 holky a 1 kluka. A potkala jsem kamarádku, kterou jsem nějakou dobu neviděla, a ona mi říká, že by už chtěli miminko a že jména se jim líbí tahle....a řekla přesně ta moje 3 jména. No je tohle možný?? 😀 Aaaaach jooo.

sirael4
23. srp 2010

@fangi vážně jo?To je tedy něco 😀 ona jména jsou hodně módní záležitost....je ještě taky možné, že četnost jmen se nemění, ale to že se nám nějaké zalíbí, pak více slyšíme. Prostě dokud se nezabýváme jménem např. Valerie, ani nevíš, jestli jsi nějakou potkala, ale jakmile bys tak chtěla pojmenovat své dítě, všude si všimneš jména Valerka...protože na něj myslíš... Ale každopádně, jsou jména která letí.

kristi
23. srp 2010

si myslím,že to je tím s jakými lidmi se člověk stýká, je tak nějak pravděpodobnější, že lidi z města, kteří věří že vše je kosmopolitní - budou vybírat mezinárodní jména a ti kteří jsou tradicionalisté, tak půjdu po těch, jaké měl táta a děda...

lepší ale fakt neříkat nic

sirael4
23. srp 2010

@kristi to bych neřekla...slyším na vesnicích volat na Vanessky a já bych mezinárodní jméno nikdy nedala, ač jsem z velkého města 😉 Zkrátka je to věc vkusu. I když když se nad tím zamyslím, tak i to moje favorizované je vlastně mezinárodní. Jen ne tak nějak výrazně, jako třeba Beatrice...

kristi
23. srp 2010

asi je to jak na jaké vesnici - u tchýně máme klasiku - Katka, Marek, Eliška, Lucka, Petr....

fangi
23. srp 2010

sirael4 No fakt 🙂 Ale jinak určitě si jména, které máš vybrané, víš všímáš a potom máš pocit, že je jich víc, to máš pravdu 😉

fangi
23. srp 2010

*VÍC všímáš

lenkabu
24. srp 2010

Mně se teď dost zalíbil Dan 🙂 Teda jestli někdy nějakýho kluka porodim že 😀

nunacek
24. srp 2010

Dan je moc hezké 😉
Nedávno jsem četla jména sourozenců - Rhea a Přemysl. Pro mě osobně je to příklad dvou k sobě vůbec neladících jmen 😅

lucisa
24. srp 2010

@nunacek no to teda... možná byli nevlastní a každý tatínek si prosadil svou představu 😉

kristi
25. srp 2010

@lenkabu je mozny, ze jsem si absolutne nevsimla, ze mas druhe ditko a ze jsi vubec byla tehotna???? 😅 jsem snad slepa???

lenkabu
25. srp 2010

@kristi já tu těhotenství zatajila až do porodu nejsi divná 😀 a to dítě mám chvíli že 😀

kuchy
25. srp 2010

🙂 dobré ráno...maminky, jdu se poradit, vždycky jsem chtěla 2 holčičky nebo páreček, loni se mi narodil chlapeček ...tak jsme mu dali jméno Matyášek 😉 , aby měla maminka Matýska a nebyl to Matěj...tj je ted časté jméno a šup, za chvíli rodím mimo plán dalšího chlapečka...už jsem s tím smířená a moc se na něj těším...jen to jméno, všem říkáme, že to bude Kubík, to jméno se mi vždy moc líbilo, ale ted ve mě hlodá čert to u porodu schválně změnit a všem vypálit rybník 😀 Kluci budou od sebe chvilku,tak bych jim chtěla dát ladící jména....a ne tak obvyklá...např. Tobiáš a Jonáš....a nebudu za blázna...Matyáš a Tobiáš...popř.Jonáš 🙂

kuchy
25. srp 2010

Je tu mrtvo? 😎

kristi
25. srp 2010

@kuchy je fajn, že by měli stejnou koncovku, to zní dobře...za mě teda Tobiáš

marooshka
25. srp 2010

kuchy taky bych místo Kubíka dala Jonáše nebo Tobiáše, obě jsou dobrý.

kuchy
25. srp 2010

@kristi ,
@marooshka a nebudou na mě lidi koukat jak na cvoka? Už tak mají všichni řeči,že budu mít za sebou 2 kluky....rodina bude asi v šoku 😀 Mě a manžovi by se taky líbilo Matyáš a Tobiáš....nebude se jim to plést?

kristi
25. srp 2010

proč jak na cvoka,vzdyt to jsou uplne normalni a bezna jmena

marooshka
25. srp 2010

kuchy jak můžou mít řeči že budeš mít za sebou 2 kluky, jako že moc brzo za sebou nebo že kluky?? Na to se vykašli, v šoku nebudou a jestli jo, tak se z něj rychle proberou a bude 😉 Jak jednou to jméno dáš, tak si na něj zvyknou a bude to v pohodě. Já mám Dominika a Daniela sice to neni tak moc podobný, ale říkáme jim Domí a Daný 😀 😀

jinak k rodině v šoku, moje babička(táty mamka) má dost zvlášní názory a když jsem jí řekla že kluci jsou Dominik a Daniel tak se pozastavovala- takový divný jména.... a sama má dva syny který se jmenujou Ivo a Leo 😀 😀 😀 no prostě no comment 😉

jasekd
25. srp 2010

@kuchy Ahoj, u nas se take zadarilo nad plan, pokud se vse dotahne do zdarneho konce, mam TP rok a 14 dni po narozeni prvniho kluka 😅 Mne osobne se ta kombinace az tak nelibi a Jakub mi prijde hezci, ale holky tu maji jasnou prevahu, navic stejne se bude rikat Matysek a Tobik treba, takze smele do toho. Jonase bych nedala... Ja mam Martinka a pokud druhe bude kluk, chci asi Marka a manzel taky rika, ze se to bude plest... A to ze divne cumej, to mi povidej, na nas taky, ze jsme se zblaznili, no tohle jsme ovlivnit mohli (1 nehoda 😅 ), ale jak mam ovlivnit, aby to zas nebyl kluk? To uz je trochu mimo...

jasekd
25. srp 2010

@marooshka no tak jestli Dominik a Daniel jsou divna jmena, co je pak Ivo a hlavne Leo? 😀

marooshka
25. srp 2010

jasekd: jak píšeš že máte Martínka a druhej kdyby byl kluk tak Marek, tak to jde, máme kamaráda Marka a ten má bráchu Martina 😉

kuchy
25. srp 2010

@jasekd : já jsem taky Kubíka moc chtěla, ale kolem nás je to samý Kubík, kam se otočím slyším KUBO nebo Matěji, proto máme Matyáše...není to tak časté a Mates je to taky....tak nechci aby měl jméno jako tucty kolem...

Jinak gratuluji k těhu, já je mám od sebe trochu dál,ale taky ne moc....těhu jsem zjistila,když měl Mtay 7 měs., taky šok, než jsem se odvážila to říct okolí,děs...
@marooshka : Domi a Dani je moc hezké, mě se líbí podobná jména ...a navíc se mi líbí jména s písmenem (š) na konci...manža jim k tomu totiž přidá české tvrdé přijímení...a sám se jmenuje Petr,jako každý druhý 😀

nunacek
25. srp 2010

@kuchy K Matyášovi by bylo super dát jméno se stejnou koncovkou. Z tebou uváděných jmen bych zvolila Tobiáše. Jonáše bych nedávala. Napadlo mě ještě:
Matyáš a Tadeáš
Matyáš a Eliáš
Matyáš a Tomáš
Matyáš a Lukáš
Matyáš a Mikuláš

mv
25. srp 2010

@kuchy už proto, že jedno jméno vám končí na "áš",tak bych to druhé taky tak dala.Určitě to pěkně k sobě jde.Tobiáš je k tomu super, za mě i Eliáš.Jonáš se mi vždy moc líbil,ale jen do té doby, než jsem si zjistila význam jména... 😒

kacerka
25. srp 2010

@kuchy tak já jsem za Jonáše 😉

Jinak my se dnes dozvěděli, že budeme mít taky druhého kluka - takže dle mě by to měl být Richard. Jenže MM dnes přišel s Viktorem. Mám to takhle - Viki by se mi asi víc líbil pro malého kluka a Richard pak pro dospěláka 😀 Vůbec nevím, pro co se rozhodnout. Ještě se mi moc líbí Oliver, ale na to MM moc neslyší 😝

kuchy
25. srp 2010

@nunacek : Lukášů je kolem nás moc a Mikuláš by nám pletl ve školce monogramy na papučích, Eliáš je přijímení našeho kamaráda,tak to ne...a tomáš je manžův bratr...., Tadeáše má moje nej kamarádka...tak nám opravdu zbyl ten Tobísek 😀

@mv : nj, zhnamená holub------Tobi znamená dobrotivý bůh či co😀
@kacerka : gratuluji,taky 3 chlapy v chalupě, mě se líbí Viktorek 🙂 ,ale i ten Ríša je fajn...

kuchy
25. srp 2010

Ještě to probereme s manžou,ale moooc děkujeme všem za názory a rady, ono to není tak snadné,vybrat jméno...mě se třeba to moje nelíbí vůbec 😝

nunacek
25. srp 2010

@kuchy No tak to pak je jasné, když ti vylučovací metodou zbyl jen Tobiáš 😀 😉 Mně se moje jméno líbí. Ale mému manželovi se jeho jméno nelíbí a pořád rodičům "nadává", že ho tak pojmenovali 😀

@kacerka Olivera neeee 😉 Viktor i Richard jsou pěkná jména a nevim, které se mi zdá lepší. Jen se mi nelíbí oslovení Ríša. Ale zase Richard pro dospělého chlapa je boží 🙂

kacerka
25. srp 2010

@nunacek právě, mně se taky Ríša moc nelíbí, což by se v dětství asi používalo. Na jednu stranu mě štve, že prostě používáme ty zdrobněliny 😝