Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kristi
27. srp 2010

@silerovav stejně ji budou říkat Kristýno ne Kristinko

sambucca
27. srp 2010

@silerovav me to prijde oboji stejny 😅 jen bude mit dcera vic na vysvetlovani ze se pise oboji mekky i kdykoli se bude nekde predstavovat a zapisovat

pammy
27. srp 2010

Na SR je to Kristina, preco nie?

beruska9
27. srp 2010

@silerovav : ona je Kristina s tvrdym y asi jen v Cechach, vsude jinde co vim je Kristina, Krisztina, Christine...takze muzes rict ze jsi to jmeno chtela mit trochu mezinarodni;) mne se treba taky vic libi s i

silerovav
27. srp 2010

Asi máte pravdu, že by to bylo zbytečné vysvětlování, že je s měkkýma. 🙂 Stačí, že než se vdá, bude všem vysvětlovat, že Šilerová je normálně česky a ne německy. 😀 Asi řeším zbytečnosti, bude normálně "česká" a my jí stejně určitě budem říkat zkomoleně jako u Domdy. 😎

silerovav
27. srp 2010

@kristi Krásné jméno pro holčičku....

sambucca
27. srp 2010

@silerovav bud v pohode, resim podobnou vec... prijmeni jsem bez -ova, mala bude taky, a jmeno mame vybrany mezinarodni (zijeme castecne mimo CR) - i tady ho vsichni znaji ale nevedi jestli se pise se S nebo se Z. V cizine zas vedi jak se pise jmeno ale nevedi jak prijmeni, to si nevyberes 😀

kristi
27. srp 2010

@silerovav díky. Mně taky každej řiká Kristýno, mně se to líbí víc s tím tvrdým. Naopak zase je jednodušší říct, že jsi s měkkýma i, než říkat první měkký, druhý tvrdý 🙂

silerovav
27. srp 2010

@kristi 😀 Asi si prostě nevyberu, u porodu nahlásím Kristi(ý)nu a počkám jak to PA zapíše do papírů. 😀

silerovav
27. srp 2010

Jednou řeknu, že je s měkkýma a stejně se mě budou ptát, jestli krátký, nebo dlouhý.... 😝 😀

silerovav
27. srp 2010

A termín mám na Vánoce, tak jí dáme jméno Eva a bude to! Narozky a svátek v jeden den - na Ježíška, to by nám beruška určitě poděkovala.

berryl
27. srp 2010

@silerovav ahoj já jsem Kristýna a celý život musim vždy hlásit když někomu hlásím své jméno Kristýna po r měkké po t tvrdé :o) no sranda ani mi to nepříjde, za to moje kamarádka Kristína řekne jen Kristína oboji měkké :o)
jinak mi nikdo neřekne jinak než Týnko

berryl
27. srp 2010

jo a navíc jsem se vdala a jmenuji se Kainerová, takže když hláším jméno tak Kristýna po r měkké po t tvrdé Kainerová s i 🙂

makelka
27. srp 2010

@silerovav vidím prvního člověka s tvým příjmením, moje maminka má rodné jméno Šilerová, je to krásné příjmení 😵

kristi
27. srp 2010

ja znala dva bráchy Šilery - kousek od chocně byli, krásný kluci oba

mitoputi
27. srp 2010

Tak u nás je to jednoduchý - buď to bude Mareček - samozřejmě po tatínkovi, nebo Anička - nevím po kom, ale moc se nám to jméno líbí 🙂

berryl
27. srp 2010

@mitoputi Mareček je taky moc pěkné jméno

silerovav
27. srp 2010

Makelka - děkuju, já to příjmení vyvdala, jsem ráda. Původně Růžičková a to nám plno lidí říkalo Tulipánovi. 😀 Kristi - Manža je taky ze dvou bráchů, krásní kluci, to jooo, jen bydlíme kousek od Brna.

silerovav
27. srp 2010

@berryl To je síla, člověk než se někde domluví, to aby měl jméno napsaný na čele, co? 😝 Obojí měkký bude asi jednodušší, nebo fakt vymyslíme ještě něco jinýho... 😖 Ale už jsem si na Kristinku tak zvykla, že nevím nevím... V těch holčičích si moc neumíme vybrat. A kamarádka je Kristína s dlouhým? Je to v kalendáři? Naše Dominika není, až od příštího roku nebo ve slovenském.

silerovav
27. srp 2010

@mitoputi Mareček jooo, u nás se jim říká Mari, nebo Marinku....to je hezký.

berryl
28. srp 2010

no my právě to holčičí jméno taky nemáme vybráno zatím, ale stejně nevíme co to bude a chceme se nechat překvapit, takže budeme muset mít obě jména vymyšlená

kuchy
28. srp 2010

No tak kdyby ten šulda Tobískovi náhodou nečekaně chyběl, tak bude taky Kristýnka 😀 Mánžovi se to jméno hrozně líbí a mě taky a ještě Karolína je hezké....ale nechci říkat Kaja 😝
Jenže to se nám nestane, já se těch kluků už nezbavím 🙂 🙂 🙂

kacerka
28. srp 2010

@silerovav mám kamarádku Kristinu - teda v mobilu jsem jí měla samo špatně napsanou, ale asi bych v tom zas tak velký problém neviděla 😉 Zase není tolik případů, kdy by záleželo na správném napsání jména. Když si jde člověk pro doklady, tak si formulář vyplní sám 😉 Jinak k Dominice by se mi líbila Veronika - já teda osobně to jméno nemusím kvůli nositelkám toho jména, co znám osobně, ale jinak je to krásné jméno 😵

kacerka
28. srp 2010

@kuchy já mám u MM slíbenou ještě tu holčičku, tak můžu zvažovat, zda půjdu do rizika 3 kluků 😀 😀 😀

kuchy
28. srp 2010

@kacerka : tak dík,já jsem taky Veronika, ale mě se to jméno nelíbí,fakt je, že co Veronika, to potvora 😀 😀 😀 Alespon co já znám....

kacerka
28. srp 2010

@kuchy tak tak - máme stejnou zkušenost 😉

poliacik
28. srp 2010

jemné a v dospelosti mužné - Filipko, Leo, Sebastián, Rebeca??? 😉
Co vy na to

stylly
28. srp 2010

@poliacik Leo 🙂

silerovav
28. srp 2010

@kacerka já jsem taky Veronika, takže to jsme vyloučili - nechci aby ona pak byla ta "mladá" a já "stará" - nebo malá+velká. 😖 A určitě ne všechny Veroniky potvory, jsem milý příklad! 😀 Mám i dvě kamarádky Veru a obě jsou moc fajn... 😉

gtver
28. srp 2010

@kuchy
@kacerka , přidávám se do klubu, taky se obávám, že jméno pro holčičku nevyužijeme, to bude dřív Klapzubova jedenáctka 😀 akorát to už by mi na kluky asi došla fantazie