Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kristi
17. lis 2010

@beta007 nevim, co tim chteli sledovat.....a prijmeni Valter, no fakt super

katzi
17. lis 2010

kristi: buď ráda, že seš holka 😀

mv
17. lis 2010

@katzi u nás jsem Samuela nadnesla jen jednou a stačil mi ten výraz manžela, co udělal.... 😀 Pro mě krásné jméno, pro něj hrůza.

mv
17. lis 2010

@kristi tak to je mazec.... 😀

kristi
17. lis 2010

zajímavý je, že brácha je Adam 🙂 si to nějak rozmysleli....holka by byl Dominika

beta007
17. lis 2010

@mv jak ta Alžběta...ušišlaný, nijak to nezní, samej háček... to aby člověk byl buď staromil nebo intelektuál (ten, co si na tom zakládá). No prostě to vážně není cool. A v zahraničí je z něj Stepan. Geil!

beta007
17. lis 2010

@kristi asis na ně blahodárně zapůsobila 😀

katzi
17. lis 2010

kristi: vaši byli dost moderní a pokrokoví na tehdejší dobu:Kristýna a Adam, super jména vám dali.

beta007
17. lis 2010

@katzi mě se líbí i Ríša 😵
Borise znám jednoho a je to tintítko :D

mv
17. lis 2010

@beta007 tak doufám, že ten náš bude ten intelektuál.... 😀 😀

many
17. lis 2010

@beta007 tak Alžběta je z nich nejpěknější 🙂 ale neznám u nás ani jednu 🙂 Magdu jsem měla ve třídě 🙂

jinak Ríša je moc pěkný jméno 🙂 no my jsme Kozlovi 🙂 takže Ladislav Kozel 🙂 Lukáš Kozel 🙂 Michaela Kozlová 🙂

many
17. lis 2010

Adámek je taky moc krásný jméno 🙂

many
17. lis 2010

a Michal a Kamil 🙂 a Kamila 😉

kacerka
17. lis 2010

@katzi budeme mít Richarda - přesně z toho důvodu, co píšeš - zní to mužně. Ríša už není takovej trhák, ale už jsme se s tím sžili - hlavně nám v tom pomohl syn, když vysloví láskyplně "Líša", tak máme oba slzy v očích. Takhle vlastně přesvědčil MM o tomto jméně 😉

add mé jméno - mám klasické jméno pro dobu, kdy jsem se narodila - Kateřina a musím říct, že jsem s ním byla vždy spokojená. Ale jmenovat se Jana, Lenka, Božena, Růžena, Dana, Vladimíra, Ladislava apod. tak už bych moc nadšená nebyla 😒

gtver
17. lis 2010

@beta007
@katzi
náš Richard je tintítko, takže za chlapským jménem dlouho nic a pak s lupou vidíš prcka 😀

kacerka
17. lis 2010

@many původně jsme chtěli i pro druhé dítko jméno od "K", ale žádná hitparáda to není a pro kluka Kamil si tedy fakt neumíme představit ani jeden 😅 To je super, jak má každý vkus někde jinde 😉

mv
17. lis 2010

Adam se mi líbí , z Alžbětky v podobě toho, že by vlastně pro každého byla Běta mi naskakují pupínky... 😀

mv
17. lis 2010

@kacerka Richard super, ale ten Ríša...to bych prostě nevydejchala.
Pro holčičku máte Ellu. 😵 Kdyby my ještě měli holku, tak Ella budeme zvažovat druhé jméno.Prvně jsem toto jméno slyšela u kamárádky, co tak pojmenovala dceru předc 12lety a líbí se mi stále.Jen se z něj bohužel už zase stává "hitovka" v holčicích jménech. 😒

kacerka
17. lis 2010

@mv no Ellu sice mám v pase, ale nakonec by to asi nešláplo - je jich na můj vkus hodně. Ale nakonec víme, že to bude ten Ríša 😵

kristi
17. lis 2010

@mv ja myslim, ze Ella hodne jela pred 3-4 lety, ted myslim,ze jich na konovi ani moc nevidim.....to byl ten boom Ella, Nela, Sofie a Sara....ted uz to tak hrozny neni
i ja mam Ellu pro holku, moc se mi to libi k Mie

kacerka
17. lis 2010

Začali jsme uvažovat nad Elen, ale ta už začíná v popularitě dohánět Ellu, takže by to byla asi ta Klárka 🙂

beta007
17. lis 2010

@mv Běta seš, pokud se tak představíš. Jenže ono jak jinak...

beta007
17. lis 2010

@mv já zas nechápu co je špatnýho na Ríšovi...vždyť to je jak Míša :D

kacerka
17. lis 2010

add Ríša - pro malého kluka mi to nevadí, kdyby tak měli říkat padesátníkovi, tak je to divný, ale chápu, že když je to tak v rodině zažitý, tak sedmdesátiletí rodiče se asi najednou na Richarda nepřeučí a hlavně už jim to ani nepřijde zvláštní 😅

mv
17. lis 2010

@kristi jenže my jsme teď přestěhovaní do buranova z Prahy, a sem to jméno teprve dochází...Vesničani jsou v tomto trošku zpomalenější... 😀

mv
17. lis 2010

@beta007 za mě právě ten Ríša ztratí vše, to co se mi na jméně Richard líbí.Tu osobitou, statečnost, hrdost...
A Míšu ani nekomentuju, každej druhej pes ve vesnici se tak u nás jmenuje... 😀 To je jak s Filipem.

@kacerka přesně, jak píšeš, rodinu nepreučíš na jméno u dospívajícího či dospěláka jinak.
My třeba máme v práci Amálku a jako všichni jí stále tak říkají, i když už jí je xxlet.Amálie by k tomu věku pasovala lépe.Ale lidi se nepřeučí.

kacerka
17. lis 2010

@mv no zase musíš uznat, že říkat novorozenci Richarde je taky úlet 😀 😀 😀

mv
17. lis 2010

@kacerka uznávám... 😀 😀 😀

mv
17. lis 2010

@kacerka a ta Elen je taky dobrá, podobná Elle a moc jich neznám.My máme nakonec jiného favorita pro holčičku, taky od "E"... 😉

kacerka
17. lis 2010

@mv známí od tchánovců mají Elen a Editu - to spojení se mi líbí, hezky to vymysleli 😉 Mně se taky líbí jména od "E" - vlastně dívčí, kde je E, L a N jsou pěkná - dlouho byla mým favoritem Magdalena, ale bohužel moc dlouhý k našemu příjmení 😉