Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mv
17. lis 2010

@kacerka právě tu Editu máme vybranou. 😉 😀

lenkabu
17. lis 2010

Richarda chtěl mm ale já odmítla páč máme v příjmení ř a ten chudák by se to nenaučil vyslovit do 15ti 😀 malýmu bych říkla Riku páč Ríša mi zní homosexuálně 😅 nic proti homosexuálům teda 😉 a když jsem čekala Vandu tak každej pindal jak jí budeme říkat že miminu Vando říkat nemůžeme..........tak cca do roku byla spíš Vanduška a teď normálně Vanda a nezní to blbě. Taky je pěknej pořízek a když jsem tuhle sledovala jak vykopává okno dětskýho domečku tak jsem se chválila že se nejmenuje třeba Leontýnka nebo Amálka 😀 😀 😀 😀

a výborný jméno je Magda, plnou verzi bych dala bez interpunkce Magdalena. celkově se mi líbí jména bez interpunkce a většinou uvítám aby se dala použít v základním tvaru a neřešilo se jak se jí/mu bude říkat

lenkabu
17. lis 2010

Edita je skvělá ale bohužel opět asociace......v 1,třídě to byla cikánka co se pomočovala při hodině 😅

beta007
17. lis 2010

@mv to je na mě hooodně chladný jméno

beta007
17. lis 2010

@lenkabu téééda Vandalka Vanda :D
mám kamarádku Magdu🙂 prostě jen Magdu. to dlouhý není 🙂)

kacerka
17. lis 2010

@lenkabu jo, Riku se mu taky chystám říkat, myslím, že to vyplyne ze situace, jak ho budeme oslovovat 😉

beta007
17. lis 2010

@kacerka beztak kulíšku nebo tak něco
mě se líbilo co jsem četla na netu
"my name is Željko (for those who don´t know - it´s pronounced Bob)"

gtver
17. lis 2010

u nás používá příbuzenstvo "Ríšánku" 😀 jinak Riku, Ricky, Richie. Trpím, když někdo se rozzáří, "jé, takže kluci jsou Ríša a Saša!" 🙄 Sašu zakazuju.

mv
17. lis 2010

@beta007 vidíš a mě k tomu jménu moje kámoška, co jsem jí to jméno řekla, že je na ní moc měkké.Prostě co člověk, to názor.U nás to stejně zatím není na pořadu dne a pokud někdy bude, tak se znám, že vymyslím ještě 100dalších jmen.. 😉

A sami taky moc nejsme vzor rodiny, co oslovuje dítě čistě jménem.
Syn měl pracovní těhotenský název "Pepa" a trvalo měsíce, než jsem to rodinu odnaučila mu tak říkat. 😀 A i my sami jsme mu říkali i přezdívkama, kombinovali se jménem.
Např. ve škole mu v 1. třídě dali na skautu přezdívku a od té doby mu nikdo jinak neřekne.
A mají to tak všichni ve třídě.Na můj dotaz proč, tak mi řekl, že je vlastně"trapné" 😀 oslovovat spolužáka jménem.
Mají 3 Terezy,2Kateřiny,2 Tomáše a 2 Martiny ve třídě, tak se ani moc nedivím,že to vyřešili přezdívkama.
😉

katzi
17. lis 2010

Ríša, Míša,...atd. Jsou OK pro malý kluky, ale pak na větší bych to nepoužívala. Třeba Ríša Krajčo prostě nevyzní, ale když se řekne Richard Krajčo, tak je to 😵

beta007
17. lis 2010

@katzi Richard Krajčo je stejná hrůza jako Nathaniel Slepička, akorát že jsme si co? Zvykli.

katzi
17. lis 2010

beta007:aha tak to mi nepřijde

beta007
17. lis 2010

@katzi mě už teď taky ne, ale dřív teda jo :D

kacerka
17. lis 2010

@beta007 to se snad nedá srovnávat ty dva příklady - to jsou dvě jména každé z úplně jiné dimenze 😅

jasekd
17. lis 2010

@kristi Jo, to uz jsme resili s manzelem nekolikrat, ktere jmeno je "teplejsi" a blbejsi, jestli Kamil nebo Marcel 😀

lulii
17. lis 2010

@jasekd Souhlasím, Kamil, Marcel a k tomu přidávám Jarmil 😝 😀 😀 😀

kristi
17. lis 2010

@jasekd a ještě ten Květoš

lucisa
17. lis 2010

A já přidávám úplně nejšílenější dívčí jméno, které jsem našla v knize Knappové - Kunigunda. 😀
A podobné perličky jsou Gizela nebo Brigita, přijde mi to takové tvrdé a ujeté. 😨

beta007
17. lis 2010

Nejhorší je, že v německu se ženský fakt Kunigunda jmenujou 😀 Na koleji jsme měli jednu Guni - radši nezjišťuju, co to je v originále :D A jedna kolegyně se jmenuje Mechthild 😀

lucisa
17. lis 2010

@beta007 no tak potěš koště, to mi přijde jak jméno pro čarodějnici - jak Guni tak Thilda 😀

beta007
17. lis 2010

@lucisa no zní to drsně 😀 ale guni byla hrozně oblíbená a správná, a kupodivu to nikomu nepřišlo divný 😅

lenkabu
17. lis 2010

obhajuju Gizelu a Brigitu obě se mi líbí 😀

lucisa
18. lis 2010

@lenkabu ok, proti gustu 😉 😀

beta007
18. lis 2010

Gizele by se dalo říkat Zelda 😅 😀

kadlinecka
18. lis 2010

tak mi jsme se dohadovaly dlouho manzel to porad menel alex,alan,alexej,petr a holka byla jasna stepanka...no a nakonec je to Matyáš ale u druheho budu vybirat jmena ja tak to uz se tesim,betynka babetka 😀

katzi
18. lis 2010

beta007: Zelda 😀

holky a co říkáte na jméno: Lia? Jako nedala bych to, nemám na to asi odvahu, nehodilo by se to k příjmení, neprošlo by to přes chlapa atd. Ale líbí se mi to. Na velkou i na malou holku.

kristi
18. lis 2010

@katzi jo, Lia a Tia a Mia jsou super 😎

lenkabu
18. lis 2010

Lia dobrý 🙂 mně se docela líbí i Margita,nám by to teda nešlo k příjmení ale k nějakýmu měkkému klidně jo

innes
18. lis 2010

@katzi na Liu jsme taky nedávno narazila a moc se mi líbí 😵

beta007
18. lis 2010

Lia zní trochu číňansky 😀 Ale nemám nic proti. Kamarádka plánuje dvojčata Miu a Tiu 😀 . Margitu jsem měla spolužačku.