Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lucinka1104
28. pro 2010

My chceme ešťe 1 divčatko a ak sa podarí bude bud Daniela, Nikola, Laura, Leonie ale najskôr Olívia

lucinka1104
28. pro 2010

a chlapček Dominik alebo Oliver

gabka32
28. pro 2010

@fangi jj máš pravdu, Daniel je taky hodně dávané jméno u nás, ale zas tolik ho kolem sebe neslyším... převládají jak u vás Adamové, Kubíci..
Danky znám asi 3 a v pohodě 🙂 mi se pro kluka líbí i Ondřej, Vítek, ale zas je MM proti, achjo. Olivera už má kolegynka z práce. a pracovně mimču říkáme "Kája" 😀

@lucinka1104 Adrinau chtěl MM u první holčičky, ale měla by svátek tři dny po narozkách, tak ustoupil... a ted bych byla i pro, ale on už nechce. navíc máme synovce Adama a Adrianě bychom taky říkali Aďo 😖
ale kombinace Alexandra a Daniel pořád vede 😀 teda pokud to bude kluk 😉

gabka32
28. pro 2010

@lucinka1104 a Kristýna jsem byla překvapená, že je jich docela dost, 2xtolik co Daniely 😀 sice máme pejska Christie, ale to by snad tolik nevadilo 😀

jasekd
28. pro 2010

@un_deux_toi Mas to vyplnene 😉

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
urbi
8. led 2011

ahojky, jdu si sem pro rady, abych už konečně ukončila ty domácí věčné rozpravy o jméně 😀 😀 😀 😀 čekáme holčičku, kluk měl být Alex. Po všech úvahách, projetí českého kalendáře, internetu a diskuse o netradičních holčičích jménech jsme udělali úžší výběr. Nechceme jméno, kde je r, vzhledem k příjmení, nechceme jméno dlouhé, složité, nesmí tam být diakritika. Chceme jméno zajímavé, ale zase ne nějaké úlet.

vybíráme mezi: Mia, Elen, Sabina, Anita, Nicol, Tina.

Bydlet ve velkoměstě, máme rozhodnuto pro Miu, vybral ji manžel a oba jsme z toho jména nadšení... jenže: bydlíme na malém městě, místní jsou z toho šoklí 😀 , babičku to málem položilo. O nás nejde, my si to jméno obhájíme, spíš mám obavy, aby pak s tím neměla problém ona sama mezi ostatníma Terezkama a Natálkama. Mínusem je taky trochu fakt, že jde málo variant pro malou holčičku, zdrobnělin, velké plus ale, že to nebude nikdo komolit. Hodně se mi líbí ta Elen, je to elegantní, navíc nám příjmení začíná na U, hezky to na sebe navazuje.. má hodně zdrobnělin. Ale pocitově už to není jako ta Mia. Další 4 jména se mi moc a moc líbí, ale dvě první víc.
co vy na to? 😉

crca
8. led 2011

@urbi Mě se teda líbí Nicol,ale je to na Vás,bude to Vaše miminko,tak ať si každý říká co chce 😉

teuflerin
8. led 2011

@urbi neviem ake mate priezvisko, ale u mna hned zvitazila MIA...nadherne meno...jedine z tych co si napisala ma oslovilo....podla mna co si vyberu rodicia tak to by mali dat...co ta po ostatnych, je to pekne meno, nikoho neuraza, neni extravagantne ale dieta sa bude krasne odlisovat od ostatnych..to je moj nazor....ja by osm volila jednoznacne to🙂

ked sa tak nad tym zamyslis, praveze je dobre ked sa bude odlisovat od vsetkych tych tereziek a natalok, kt,. uz je v dnesnej dobe akosi velmi vela....

maart
8. led 2011

@urbi ....Mia, Anita, Tina.... 😵 ...absolutni nadhera. Na to, kde bydlite, bych vubec nehledela...male mesto, velke mesto, neni to dulezite. Dejte jmeno, ktere se vam libi 🙂 , Nicolek (Nikolek) je spoustu!!!!...Elenek uz pomerne taky, Sabinek uz, myslim, min, taky pekne jmeno.

vorllinka
8. led 2011

@urbi jednoznačně bych dala Miu. Je to krásné jméno a jestli se hodí k příjméní, tak bych vůbec neváhala. nakonec uvidíš, jak se to bude všem líbit, až si na to zvyknou a budou rádi, že nemáte Terezku nebo Natálku..

urbi
8. led 2011

díky za názory... jak byste Mie říkali zdrobněle?
příjmení je Urbánková, tak posudťe, jestli se hodí 😉
jinak kupodivu Nicolku znám jen jednu 😉

avanti
8. led 2011

urbi@ ja hlasujem za Elen, pripadne variant Elena 😎 ladi mi to viac s vasim priezviskom

didi07
8. led 2011

@urbi - k příjmení se mi víc líbí Elen, ale jestli se vám líbí Mia víc, tak to neřeš kvůli okolí, hlavně, že se to líbí vám, i když to je docela oblíbené jméno, ve školce má dcerka dvě a znám další tři kamarádky - ale bydlíme v Praze. Alex taky nemá zrovna pěkný zdrobněliny 🙂.

gtver
8. led 2011

Didi, já myslím, že ty zdrobněliny se někdy řeší až moc... my máme Alexandera, zkráceně Alexe a nad tímto jsme si opravdu hlavu nelámali 🙂

nunacek
8. led 2011

@urbi K příjmení Urbánková bych dala asi tu Sabinu nebo Elen. Miu určitě ne.

daisynka
8. led 2011

poradíte kde se dá najít kalendář se svátky takových neobvyklých jmen? (Mia, Ellen, apod)





amadores
8. led 2011

@urbi jednoznačně Elen z nabídky jmen, ale Mia je taky moc hezká.Jen to není dle mne méno vhodné na zdrobnělinky,slyšela jsem pak hrozné zkomoleniny tohoto jinak krásného jména, ve snaze ho zdrobnit,takže spíše pro někoho, kdo není "zdrobnělinkový"typ u dětí.
koukám teď ale na to vaše příjmení, tak to bych Miu nedala.

lucisa
8. led 2011

@daisynka V knížce dr. Knappové máš u každého jména i termín svátku. Nebo se můžeš kouknout třeba i tady (a existuje spousta dalších podobných stránek):
http://www.rodina.cz/scripts/jmena/default.asp

daisynka
8. led 2011

díky moc čím více jmen tím větší dilema 😀 u nás je problém, že máme dlouhé příjmení tak volím chlapecké i dívčí jméno co nejkratší tak jsem omezená ve výběru

lucisa
8. led 2011

@urbi Malé město, velké město, to bych neřešila - co když za pár let nastane situace, že se přestěhujete, tohle není kriterium pro výběr jména. Stejně tak bych neřešila příjmení Urbánková, je to sice příjmení "české" s diakritikou, ale nic popisného (jako třeba Voříšková, Nevřelová apod.), takže kde je řečeno, že se dcerka nevdá a vyvdá příjmení, které se ti k tomu bude víc "hodit". Za pár měsíců to bude znít přirozeně. Měla jsem na základce spolužačku, která se jmenovala Karmen Hájková, přesně takto psáno, vypadá to jak pěst na oko, ale nám ve třídě to nikomu nepřišlo zvláštní.
A my máme Amelii, které také říkáme Mio plus další zdrobněliny Miuš a Miuško.
A pokud jste z toho jména nadšení a máte pocit, že to je ono, tak bych neváhala a neohlížela se na rodinu, sousedy a pod. Na každém jméně si někdo něco najde.

lucisa
8. led 2011

@daisynka My sice nemáme dlouhé příjmení, ale zase jsme dávali dvě křestní jména, tak jsem taky chtěli, aby k sobě pasovala, tak jsme kombinovali z několika našich favoritů.

daisynka
8. led 2011

Já mám pro holčičku jméno Aneta, Monika příjmení Šedlbauerová. Pak mě napadla Edita nebo tak něco, i když se jednou vdá a bude třeba Tichá 😀 a já si tu lámu hlavu.
Chlapečka jsem vůbec nevymyslela. Mám doma 4 letého Ondřeje. Snad Vojtu ale vůbec nevím.
Ten by si mimochodem přál Sáru. Jen se bojím těch r v obou slovech.

lucisa
8. led 2011

@daisynka A Ondra nemá r? V základním tvaru dokonce ř. Pokud se i vám líbí Sára.... 🙂

daisynka
8. led 2011

😀

vorllinka
8. led 2011

@urbi tak k vašemu příjmení by se mi víc hodila ta Elen 😉 Myslela jsem si podle nicku a toho, že jsi psala, že příjmení začíná na U, že jsi Urbanová, k tomu by mi Mia i šla, ale k Urbánková spíš ta Elen 😉

amadores
8. led 2011

@daisynka Edita je moje favoritka,pak Elen a Ella.A čím dál tím více se mi líbí Sofie.Ale u manžela neprošla, připadá mu to ruské... 😕 Sára je taky krásná, ale měli jsme morče toho jména, takže taky ne.

mamule3
10. led 2011

Mě se Líbí Laura nebo Agátka a klučičí Alexandr.

avanti
11. led 2011

@daisynka, aj my mame doma Ondrika a reagujem aj preto, ze moj dievcensky variant pre druhe dieta bola Monika 😀, ale k priezvisku vam urcite pasuje aj Aneta. Prajem stastnu volbu!

daisynka
11. led 2011

děkuju za přání je to až s podivem, že v takovém množství klučičích i dívčích jmen si vybere obě stejná 😀 😀 😀 a ještě vy se Slovenkska a já z Čech, holt brati se nezapřou 😀