Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

aly
12. led 2012

@iukapiuka pekné my by sme ju volali asi Eli 🙂 idem kuk ten link

aly
12. led 2012

@iukapiuka neprezradíš nám ako sa bude volať vaša princeznička? 🙂

aly
12. led 2012

@sparocka pekné meno, páči sa mi aj význam 🙂

lucisa
12. led 2012

@aly Já myslím, že to bude něco jako Elizabeth, nebo tak ne, @iukapiuka ?

aly
12. led 2012

@lucisa neviem ale asi také niečo 🙂

aly
12. led 2012

vyzerá že si tu píšem sama so sebou 😀

murkaa
12. led 2012

ja mám Daliborka a voláme ho Dali, Dalinko, Daliborko, lebo je ešte malý.

michaelamaranesi
12. led 2012

My máme Fabio a Matteo 🙂

iukapiuka
12. led 2012

@lucisa hej tak, len sa to bude pisat trochu inak 🙂

lucisa
13. led 2012

Kámoš, který se odstěhoval ze SR do belgie, má dva chlapečky - Fabián a Adrián. 🙂

daji
13. led 2012

ahojte, mne sa pre dievca paci napr. Ruth, Sara, Saskia a pre chlapca Darius ( darko), Jakub, Lukas....

kaeth01
16. led 2012

tak u nas doma konecne shoda :o) kdyz holcicka, tak Zoe Isabell a chlapecek Theo nebo Damien.. nejradeji bych se hned pochlubila i doma.. ale u nasich by to mozna proslo.. u tchanu ani omylem 🙂 tam se uznava jen Janicka, Pavlinka a nebo Jakub a Honzik - jine jmena jsou pro ne extrem uz samy o sobe.. 😀 takze jsem rada ze se muzu pochlubit aspon vam tady.. 🙂

kaeth01
16. led 2012

no a abych dokoncila myslenku 😀 v ramci zachovani si optimismu a nadseni az do konce tohoto tehotenstvi - jmena v rodine i znamym oznamime az po narozeni 🙂 a je to!

sariky
16. led 2012

@kaeth01 mojí tchýni by se líbilo, kdyby se holčička jmenovala po ní 😀

valonika
16. led 2012

Ahoj holky, mám úpně stjný problém jako většina z vás tady - v kalendáři se mi skoro nic nelíbí, je to bída a děs, spousta jmen, co se používaly snad před 150 lety, ale dneska je už nikdo nedává - nevím, proč to jednou za čas někdo neobmění, nebo spíš nepřidá k nějakému jménu jiné jméno, převzaté třeba z ciziny. Ze všeho nejvíc se mi líbí asi Petr a Veronika, ale problém je, že tak se jmenuje můj muž a já, a to mi vždycky přišlo divný 😀 Takže fakt nevím. Nechci zase úplně neobvyklá jména nebo ta, co nejsou v českém kalendáři, ale je to opravdu dost těžké něco vybrat. Jednu dobu se mi líbila Nikolka, ale to má dneska taky každý a navíc manžel to nechce. Ještě máme pár měsíců čas, ale na druhu stranu za pár týdnů zjistíme pohlaví a už bych chtěla na mimčo mluvit jménem 🙂 Tak snad něco vymyslíme nebo se inspiruju tady, když to tu víc prošmejdím 🙂

kaeth01
16. led 2012

@sariky jojo to te moji taky 😀 ale to uz by byla treti Ivona co by jmeno "podedila" a tohle me proste nebere.. nic proti tomu jmenu, ale proste ze zasady neeeeeeeeeee!! 🙂 je jsem u tchyne pomalu za carodejnici co se na svych detech msti ujetyma jmenama 🙂

kryska5
16. led 2012

my máme doma Maxine, slovenská dievčenská podoba je Maxima a to sa mi nepáčilo, tak máme Maxie 🙂

suzsssie
19. led 2012

Ahoj holky, moc prosím o radu, protože už jsem fakt zoufalá, jak se naše holčička bude jmenovat. Jsem na tom asi úplně stejně jak @valonika. V kalendáři se mi nic nelíbí, ale zase nechci, aby to znělo moc netradičně, cize nebo zase aby to jméno měl každý druhý ☹ Když už se mi něco zalíbí, tak mi to vydrží tak týden, pak už se mi to nelíbí ☹ Pvrně to byla Amálie, pak Sofie, Lilian, Klaudie.. Prostě nevím 😒 Taky, aby to ladilo s příjmením Svobodová... Děkuji za jakýkoli návrh 🙂

werusss
19. led 2012

@suzsssie ...Zoe, Zara?...hmm...🙂

hojda
19. led 2012

@suzsssie Já nevím, ale k těm klasickým českým jménům se spíše hodí nějaká klasika, než něco divokého.

suzsssie
19. led 2012

@werusss To by určitě neprošlo, ale děkuju 🙂
@hojda Myslíš k tomu přijmení, že? Jj, já vím..

hojda
19. led 2012

@suzsssie Jsme na tom stejně, taky máme klasické české přijmení, v kalendáři nemohu nic najít☹, ale zase mimo kalendář to bývá docela divočina.....aćh jo...

jasamin
19. led 2012

@suzsssie - no mě osobně se líbí hodně netradiční jména, ale musím souhlasit s
@hojda a napsat, že se k vašemu příjmení opravdu spíš hodí tradiční jména. Co třeba Veronika?

suzsssie
19. led 2012

@hojda @jasamin přesně tak, v kalendáři nic není a zbytek se k tomu příjmení prostě nehodí ☹ Jj, Veronika se mi dokonce i líbí, ale manžel nechce.. prý se tak jmenuje jeho bývalá spolužačka z gymplu a prostě když se řekne Veronika, tak si ji hned vybaví.. 😒 ach jo ☹

fancy2
19. led 2012

@suzsssie A co třeba Markéta?

anglicko79
19. led 2012

Ahojte ja budem mat chlapceka ale pre dievcatko by som dala LUCIANNA - lusiana sa to vyslovuje....Annabella
Marcus pre chlapca 😉

inffinity
19. led 2012

@suzsssie a co Michaela? Nechci nijak upozorňovat že se tak jmenuje i moje dcera, ale já jsem z toho jména fakt nadšená..tolik možností a zní fakt moc vznešeně 😉 a měla jsem v plánu i Eriku, snad ještě bude 😉 ke Svobodová by se mi hodila třeba i Sabina, Beáta, Karolína nebo Nina 😉

@anglicko79 já mám spolužačku z VŠ a ta má italské kořeny a jmenuje se Luciana ale čte se to Lučiana a říkávali sme ji Luči 🙂 taky moc hezké jméno 🙂

anglicko79
19. led 2012

@inffinity Luciannau poznam ako Brazilske meno a hovoria jej Lusi-Lusianna bola aj nejaka top modelka brazilska Lucianna...tiez je chlapceneske Lucian...Lucio-fotbalista 😉

timej
19. led 2012

nechceli sme meno ,ktoré má každá druhá,mne sa páčila veľmi Sara,ale nakoniec vybral muž malej meno máme Timeu..nie je to časté meno a pre nás je kráásne,chlapčenské jednoznačne Dárius.. 🙂 🙂

michaela2310
20. led 2012

@suzsssie my jsme u holčičky měli Denisku, ale kdyby to záleželo na mně, tak by to byla Dianka.