Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

bzuco
20. led 2007

marcelka, my sa tak "riadne snažíme" od novembra, takže nie dlho
chcela by som aby som dokončila tento školský rok (som učiteľka), tak preto, no uvidíme, kedy sa podarí

marcela22
20. led 2007

Bzuco - už som späť - dávala som si fotku🙂Dúfam, že už sa čoskoro podarí, to už by Ti aj vyšlo na ukončenie tohto školského roka, nie? Len je možné, že Ťa doktorka nechá do konca prvého trimestra doma - kvôli infekčnému prostrediu...alebo nie? Niekde som počula, že to tak býva, ale neviem...

bzuco
20. led 2007

to som nepočula
s prvým bábom som normálne chodila do školy aj som cvičila, pokiaľ som vládala, lebo ak som chcela zápočet....
ale našťastie telocvikárka ma netýrala, stále sa ma pýtala, že či vládzem 😀

marcela22
20. led 2007

bzuco - tak to je asi iba pri nejakom riziku, naozaj neviem, len som to niekde začula🙂 Zato ja som na PNke už od júla:( A budem až do materskej...sa asi unudím už🙂

melory
20. led 2007

ked si ucitelka to mas o inspiraciu mien postarane!

bzuco
20. led 2007

melory, to teda mám 😉

marcelka, neboj, ono ti to ubehne
začni štrikovať a čas ti bude doslova letieť 😀 😀

bzuco
20. led 2007

tak napríklad u mojich prváčikov: Nicol, Tobiáš, Jessica, Lukas, Dario, Sára

marcela22
20. led 2007

bzuco - vďaka za tip 😀 už ťahám vlnu a ihlice 😀 žiaľ, štrikovanie mi nejde a vyšívaním si asi nič na seba ani na bábenko nevytvorím - teda možno áno, ale neviem či to bdue nositeľné🙂 Jedine že by som začala na leto obchody zásobovať pletenými šálmi 😀 aj to by boli skôr rukávy... 😒

bzuco
20. led 2007

marcelka a čo tak šitie? 😉

marcela22
20. led 2007

uuuha, to by ma aj bavilo, len nemám šijací stroj🙂 a ručné dopadne ako štrikovanie 😀 veľmi rada by som štrikovala - stále by som vytvárala nové kúsky pre drobca, ale jednoducho mi to nejde - skúšala som to snáď 100krát a nič z toho:( asi som na to nešikovná - teda asi určite 😀

bzuco
20. led 2007

to nič
ved ty si niečo zaujímavé nájdeš 😉

melory
20. led 2007

moj chcel pri prvom synovi benito ale nepreslo mu to u mna

bzuco
20. led 2007

ešte mi teraz napadlo meno Benjamín 🙂 , tiež pekné
to sa dokonca páči aj svokre, ked sme boli v lete v Chorvátsku, tak bola z toho mena nadšená

melory
20. led 2007

ozaj benjamin je pekne a mozno aj odvoedene od benita

mmmk
20. led 2007

Jo, Benjamin je super... ma svatek na moje narozeniny 😎 Ale k tomu by melo byt kratke prijmeni 😅

bzuco
20. led 2007

melory, asi máš pravdu, lebo mamina toho chlapca oslovovala aj benito 😉

melory
20. led 2007

juj tak mi malme dlhanske priezvisko a preto ma odradza meno pre dievca liliana, lebo je to dlhe s priezviskom a lila mi nik nenapise na urade.

bzuco
20. led 2007

mmmk
ja moc nepozerám na to či krátke alebo dlhé
skôr...či sa hodí alebo nie
aj Barbora je dlhé meno, ale ked muž chcel...

bzuco
20. led 2007

a Fabian a BArbora je rozdiel len v 1 písmenku 😉

melory
20. led 2007

u nas sa im hovori v skratke baša alebo baška

marcela22
20. led 2007

bzuco - dúfam, že si niečo nájdem🙂 už asi pôjdem spinkať, nech sa aj bábo v kľude vybucká. a hlavne - manžel už ma odtiaľto ťahá, že už som tu dlho🙂 zajtra sa tu snáď stretneme. dobrú noc🙂

bzuco
20. led 2007

melory, tak takéto oslovenie som zatrhla hned na začiatke - žiadna baša ani baška!!!!!!!, a nikto ju tak ani nevolá, dokonca ani v škôlke
je to Barborka, alebo ako si ona vymyslela - Boba

bzuco
20. led 2007

a svokra ju volá Barbi alebo Barbinka 😉

bzuco
20. led 2007

dobrú noc marcelka 🙂 😔

melory
20. led 2007

na strednom sk je zas martina = mata
a na zapadnom martina = maca

ja ked pocujem ako mi niekdo povie maca tak ma zaleje pot 😠

bzuco
20. led 2007

ti verím
a čo tak tina? 😉

melory
20. led 2007

to som zas pocula z vychodu

melory
20. led 2007

vraj boli pokusy ma volat tinka ale ze mi to vobec nepristalo, volali ma zdllllhavo martinka

bzuco
20. led 2007

podla mňa treba hned určiť hranice, ako ešte volať a ako už nie
my sme jej nikdy nepovedali baška ,a ostatní,hovoria jej tak ako my
raz ju jeden kamoš nazval baškou 😠 , tak som na neho mrzko pozrela 😀 a opravila som ho, že ona nie je žiadna baška ale barborka

melory
20. led 2007

tak to je dobre, u mna nevymyslaju, skor sa spytaju ako maju hugovi povedat pekne 😀 😀 😀