Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

fangi
17. bře 2011

@martija Tak jsem pohledala a našla jsem: Benny, Benno, Yannis, Johann(es), Johnny...

tehuli
17. bře 2011

já znám šimony tři🙂

fangi
17. bře 2011

@tehuli Šimonů je hodně, ale @martija uvažuje o jméně Simon, ne Šimon. 🙂

furniture
17. bře 2011

Čaute kočky, keďže sme aj my v očakávaní, už sa rozprúdila aj u nás veľká debata o mene. A keďže ešte nevieme, čo to bude tak na chlapca si presadila mladšia dcéra, musí to byť Lukáš a pre dievča môj muž uvažuje Lujza.

jenie123
17. bře 2011

@furniture Lujza sa mi velmi paci, je to krasne meno.. U manzela nepresla.. ☹

furniture
17. bře 2011

@jenie123 u nás to vyzerá asi takto najstaršia Lucia, potom Laura - to sú jeho deti z prvého manželstva, ja mám Bianku a teraz sa chystáme na Lujzu...on je dajaký L-kový 😀 iba sa bojím aby si ich potom vo vyššom veku nemýlil...vieš skleróza a tak 🙂

jenie123
17. bře 2011

tak to ano.. 🙂 Aj Lukas je od L 🙂

martija
17. bře 2011

dievcata dakujem pekne, zase mam nad cim rozmyslat 🙂

lucie33
18. bře 2011

@furniture ahoj, taky máme v plánu Lauru, teda jestli to bude holčička...musí, to jméno je super.... 🙂

furniture
21. bře 2011

@lucie33 tak to Vám gratulujem a držím palce k Lauruške 🙂 🙂 🙂

jajapaja23
26. bře 2011

Ahojky, mně se moc líbí na kluka Adam, ale příjmení nám začíná na M, tak dvě m za sebou by asi nebyly moc výhrou, dál se mi zamlouvají jednoduchý jména, např. Petr, Martin, Jakub, Ondra a Vojta, mají dost zdrobnělin, což je na malý dítě určitě výhodou...a u holčiček moc favoritů nemáme...Terezka je moc pěkná, ale dost častá, pak třeba Lucka nebo Anetka. Těžko říct, pro co se nakonec rozhodneme. 🙂

pipinka82
26. bře 2011

@sorini2 skus mu navrhnut meno ak sa ti páčia heheh Rebecca 🙂 Simonka 🙂 alebo Karin ked chce niečo známejšie a neotrepané až tak 🙂

pipinka82
26. bře 2011

@martija ja mám kamarátku ktorá má syna s týmto menom : Simon ( Sajmon) ale volajú ho z dvoma spôsobmi Simonko alebo Sajmon 🙂 počúva na oboje 🙂

zuzkaremiaska
26. bře 2011

ja mám 10ročnú Veroniku a 7mesačnú Stellinku. 😉

sorini2
26. bře 2011

děkuji moc za návrhy, ale podle poslední kontroly je z holčičky asi chlapeček, tak nevím... uvidíme co se dovíme ve čtvrtek

martija
26. bře 2011

@pipinka82 takze zatial jeden 😀 , ale mam obavy,ze behom roka-dvoch budu vsade, a mozno ani nie. Stale nie sme uplne rozhodnuti, ja by som chcela Alexa,ale mam rovnaky problem ako s ostatnymi menami,vadi mi,ze su vsade....co uz ked su pekne...

lopezka
26. bře 2011

ahojte 😅
ja mam dcerku Timeu ....moje sestry maju deticky s menami Šimon, Linda, Sabinka a Sara 😅

pipinka82
27. bře 2011

@martija 🙂 daj to čo sa ti páči vždy sa najde niekde také meno to už nezmeníme heheheh aj ja som si myslela ked som dávala meno Ryan ( Rajen ) že nebude v našom meste a prd heheh mýlila som sa je ešte jeden :( no čo už ale ajtak ich neni vela ako iných miem hore hlavu ved sú to pekné mená len ešte málo ludí ich pozná 🙂 či sa málo ludom páčia 🙂 aj Alex je pekné a zase poznám jedného 😀 takže v pohode to je...

cindy83
9. dub 2011

řešíme dilema zda to bude Dita, Elena Ema nebo Simona. K příjmení se hodí všechny. Poradíte? Moc času už mi nezbývá ☹

katka.gzd
9. dub 2011

@cindy83 ja hlasujem za Emu 🙂

jasekd
9. dub 2011

@cindy83 Z techto 4 variant za me v tomto poradi od nejhezciho: Simona, Dita, Ema, Elena.

kristi
9. dub 2011

@cindy83 Ema mela ted svatek, takze to asi ne. Libi Simonka 😉

machajda1
9. dub 2011

hezká jména jsou Ema, Miriam, Sára, Klárka, Barborka.....a klučičí David, Jakub, Ondra, Samuel a Šimon...... 🙂
my jsme teď zjistili že čekáme dvojčátka.....takže musíme vymýšlet další různé varianty.......pokud by to byly dvě holčičky....tak to bude asi Miriam a Ema (Sára mi u přítele neprošla)......když to budou da kluci tak asi David a Šimon a když to bude napůl tak kombinace těchto jmen......jen ještě nevíme jaká.... 🙂

kalo
9. dub 2011

@cindy83 Taky hlasuju za Simonu... 😉

kalo
9. dub 2011

@lopezka Timea je kráááásné..to se mi moc líbí 😎

lopezka
9. dub 2011

@kalo Dakujem 😅 .... u mna to bolo jasne meno, hned ako som zistila, ze som tehu ...a nieto este, ked som zistila, ze to bude dievcatko 😀 😀

tosomja
12. dub 2011

My máme Viktóriu a keď v budúcnosti budú ďalšie tak Sára a Lukáš 🙂

brusinka.pusinka
12. dub 2011

@cindy83 máme Simonku a myslím že je to krásné jméno , malá si sama říká KOka a my ji říkáme Karamelko 😉

pipinka
12. dub 2011

ahoj,nám se líbí jména Klárka a Vojtíšek.

jinak Simonka je nádherné jméno,ale bohužel Simonka se jmenuje přítelový sestry dcera

luca76
13. dub 2011

my plánujeme Sáru a na kluka se nám líbí Šimon - líbí se mi, že je význam jména vykládán jako „naslouchající“ 🙂 Ale vypadá to na holku, takže asi ta Sára 🙂