Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

andelka
6. kvě 2009

nunacek: Aha, no tak když to říká chytrá kniha...ale fakt bych to u všech neřekla, zajímavé. 😅
Mě by se líbila maximálně Anabel.

nunacek
6. kvě 2009

andelka: I knihy někdy lžou 😉

nunacek
6. kvě 2009

Mě se líbí hrozně moc jmen od A, mám pro ně asi slabost, ale tyhle tři mi k sobě nepasujou. Anabel a Aron jsou pěkné k sobě, ale ten Aram se tam fakt nehodí...

senja
6. kvě 2009

Aram je snad armenske jmeno. No brrr 😝
blka Jinak Lida muze byt i Lidie (ale s tim mekkym i), coz mi take prijde neobvykle a hezke. Ludmilu mam maminku a hodne se mi to libi, zvlast ta Liduska 🙂 Dnes uz je to take neobvykle.

nunacek
6. kvě 2009

V ČR má jméno Aram 32 mužů a je to hebrejské jméno 😉

senja
6. kvě 2009

Jmeno Aram: jméno nejasného původu a významu, vykládá se buď z hebrejštiny s významem vznešený - významově příbuzný by mu byl Artur, nebo se u něho uvádí původ persko-kurdsko-arménský s významem klid mír

senja
6. kvě 2009

nunacek: A nemyslis si, ze tech 32 muzu jsou prave prestehovalci z Armenie? 😀

nunacek
6. kvě 2009

senja: Tak to máme každá jiný zdroj informací 😉

nunacek
6. kvě 2009

Je možný, že to jsou všechno přistěhovalci 😀

blka
7. kvě 2009

Senja, Lídie mi připomíná ty vložky, které kdysi byli (nebo možná ještě jsou) 😅

barca3979
7. kvě 2009

Dobrý den, trošku vás pročítám Ta jména Anabel, Aron a Aram má Michaela Maláčová na svých tří dětech, to je náhoda co?

lucietta13
7. kvě 2009

babule, kde najdem zoznam mien, kotre sa pouzivaju vo svete prosim?

nunacek
7. kvě 2009

blka: Přesně, při jménu Lýdie / Lídie mi okmažitě naskočí = vložky 😀 😒

barca: Ta jména tu byla zmiňovaná právě v souvislosti s Maláčovou 😉

nunacek
7. kvě 2009
barca3979
7. kvě 2009

nunacek: Jé tak to se omlouvám,to jsem si nevšimla 🙂 .

astrane
7. kvě 2009

No já právě proto dala druhýmu synovi jméno Stanislav-je to české jméno,nebo aspoń slovanské...a určitě jich nebude hromada....Kamarádka má Jaroslava-Jarek,Jareček,Jája....mě se to taky moc líbí a je pravda,že narozdíl od Tomášů,Lukášů,Kubíků,Matějů,Matyášů,Štěpánů a Filipů a Adamů a Petrů apod. jiného neznám
mě se ještě pro kluka líbí Jindřich,Jiří a třeba Vlastimil 🙂
A pro holku Antonie,Marie,Iva ,Soňa...i Ludmila se mi líbí nebo Františka...ale myslím,že u manžela budu mít nárok maximálně na Ivu a Soňu...ještě máme v záloze Barboru,ale je jich hodně...

blka
7. kvě 2009

Astrane, tak z tvého výčtu Jindřich, Jiří a Vlastimil se mi líbí všechna jména. Stejně jako se mi líbí Marie, Iva a Soňa. Ale holt manželovi ne, tak jsme pátrali dál 😀 .
Na kluka jsme vybrali Vít nebo Marek. To uvidíme až po porodu. A holčičí se dozvím prý do konce týdne 😅 😀

nunacek
7. kvě 2009

blka: Vít i Marek jsou hezká jména 🙂

blka
7. kvě 2009

Nunacku, děkuji 🙂 . A myslím, že nejsou ani moc obvyklá.

beta007
7. kvě 2009

Vracím se k té Tarje 😝 . Asi jsem divná, ale nemyslím, že by u toho jména byl problém s príjmením. Tarja Nováková je ok, ne? 😀 A Tarja Vomáčková je brutální, ale asi stejně jako Jana Vomáčková. 😅

nunacek
7. kvě 2009

blka: Našla jsem, že Vítů je v ČR 15 122 a Marků 54 441. A obě to jsou latinská jména.

blka
7. kvě 2009

Ono stejně jsou ty čísla zavádějící, protože to můžou být třeba Markové, kterým je dnes 20-50 let a mladších je jen pár. Víta znám osobně jen 1.
Ale aspoň trošku pro orientaci určitě slouží 🙂

nunacek
7. kvě 2009

Já Marky znám dva, Víta ani jednoho 😉

nunacek
7. kvě 2009

A tady jsou informace o jménech dětí narozených v lednu 2009, takže tam žádní staří nejsou 😀
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejs...

Marek je na 16. místě
Vít je na 32. místě

astrane
9. kvě 2009

blka-Vít je náhodou taky pěkný.....taky se mi líbí
jinak já měla do porodnice taky 2 jména-Stanislav anebo Pavel a taky se rozhodla až po....(na prvního jsem neměla žádný a taky je nakonec pojmenovanej 😉 )

blka
9. kvě 2009

Astrane, my se asi taky se jménem rozhodneme až po. Vít má svátek 15.6. a já termín 6.7., takže kdybych rodila v termínu, tak OK, ale kdyby dřív, tak to Vítek nebude. Včera ještě manžel přišel s Liborem. Tak fakt nevím, jak se to naše mimiško bude jmenovat 😅 .
A holčičí pro jistotu nemáme ještě žádné 😔 😀

krystofka
9. kvě 2009

Ahoj holky,tak ja marne take premyslim nad jmeny nasich budoucich deti.

Libila se mi jmena Berenika,Sofie,Andrea,Karolina...Stepan,Jan,Tomas,Jiri,Martin..

Bohuzel,musim priznat,ze Sifii,je spousta.S chlapeckych se mi docela zamlouva i Patrik a Alex a Krystof.

U divcich opravdu nevim,chci netradicni,nechci takove jmeno,aby ho melo dalsi deset deti na piskovosti.

astrane
9. kvě 2009

krystofka-tak to klidně dej nějakou klasiku,to teď nefrčí-věra,Eva,Květa,Jaruška,Jitka apod 😀 Nebo pokud netradiční,tak Táňa,Tamara,Andrea(to teda moc netradiční není),Filoména ,nebo tak něco... 🙂Já se inspirovala na Rodina.cz,je tam 750jmen pro kluka a totéž pro holku
mě by se třeba líbila i Květoslava,ale to u nás taky nehrozí

vikykiss
9. kvě 2009

Ahojte ja som pre moje 3 bábätko vybrala Maxim alebo Nelly čo poviete?

blka
10. kvě 2009

Maxim se mi líbí, Nella už moc ne, protože je to obdoba jména Nela, kterých, si myslím, je teď dost.