Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

diviska
29. led 2012

My máme Amálie Naira - kompromis. Já chtěla Amálku, tatínek Nairu 🙂

monculka
29. led 2012

ahojky...ja by som chcela Sebastiana alebo Samuela 😉

kosvancova
1. únor 2012

holky dotaz - líbí se mi jméno Michael, ale není v kalendáři. je třeba nějak žádat na matrice? vůbec se v tom nevyznám, díky!

luciferinka
1. únor 2012

My budeme mít Evelyn pro děvčátko

patrickc
1. únor 2012

Evelyn..kráásný jméno...🙂

lucisa
1. únor 2012

@kosvancova v nových kalendářích je uveden u jména Michal 29.9., žádnou žádost dávat nemusíš.

Holky, pokud je jméno běžné, tzn. znáte nějaké nositele toho jména, ať už osobně nebo třeba z médií, je jasné, že je doložené a na matriku se žádná žádost dávat nemusí.

petkave
1. únor 2012

@kosvancova Na matrikách majú hádam nekonečný zoznam mien, ktoré sa dajú použiť aj u nás... My sme dali synovi druhé meno Leon. A matrikárka nám ešte aj dala na výber medzi Leo, Leon, Léon, Leonard/o a tak ďalej... Kľudne si daj meno Michael, myslím, že to nebude problém... Všetko dobré prajem! 😵

zasha
1. únor 2012

ahojte, myslim ze Jasmínka 🙂 pasuje aj k beznym cs menam nie?

zasha
1. únor 2012

@suzsssie sofií je uz vela a co take starsie ale pekne -Světlana/Svitlana/Suelina/Selina? Svobodova, mala by rovnake inicialy 🙂 S.S. 😎

suzsssie
1. únor 2012

@zasha Děkuji za tip 🙂 Ale právě tomu S.S. se chci docela vyhnout, přijde mi, že se to špatně vyslovuje..

brusinka.pusinka
1. únor 2012

Já mám Simonku , jsme jediné v okolí a ve školce koukaly kde jsme to jméno vyhrabali😀 jinak se mi líbí jména klasická jako třeba Helenka, Věrka, Eva,Jitka,Iveta,Magdaéna, a můj bratr dal jméno Olivie😀 a jinak já bych dala Josefína moc dse mi t líbí😀

slucky
1. únor 2012

Ahoj, já čekám kluka. Žijeme v ČR, ale pravděpodobně budu hodně i v Anglii, takže chceme něco co se bude hodit tu i tam. No a jelikož přítel je proti mému Kristiánovi, tak asi budeme mít Henryka Šimka...v záloze je Bruno, ale zatím mu říkáme Bivoj 😀

lucinka_jm
1. únor 2012

antonin (tonda),arnošt (arný),bohumil,bořek,čestmír,daniel,david,dominik,edgar,,eduard,filip,františek,christian,jesef,karel,ladislav,jindřich,libor,luboš,martin,matěj,max,milan,miloš,miroslav,olda,ota,ondra,patrik,pavel,petr,radek,radim,ramon,raul,atd a holky-adela,adina,alice,alena,alex,alžběta (bětuška),barbora,blanka,daniela,denisa,dita,elena,eva,gina,hana,helena,ilonka,ivetka,ivuska,jana,jitka,julie,kami,katka,kristý,klarka,lada,lenka,liduška,libuška,luisa,markétka,mno abych vse nevypisovala cerpam z knihy Miloslavy Knappové -Jak se bude jmenovat je to z roku 1985 a jsou tam vzdy info u jmen co jake znamena a odkud pochazi doporucuji

slucky
1. únor 2012

@lucinka_jm jo jo mam revidovane vydani a super kniha...nikde jinde nema cenu cerpat, tohle je nejvetsi seznam moznych jmen a jejich jazyk.podob, ktere vam na matrice zapsat musi

zazulka
1. únor 2012

@stellamax holky, koukám, jak se s Maximem roztrhl pytel! Taky jsem teda doufala, že budeme originální 😵 Je mu 8 měsíců a plánujeme Stelu, což je teda docela vtipný, že se nám líbí stejný jména 😉

stellamax
2. únor 2012

@zazulka Tak to je vtipný 🙂 Ale ve svém okolí neznám žádnou Stelu ani Maxe, jen tady se to nějak sešlo. Všechny kamarádky Mají Matyáše, Šimony a Natálky. Myslela jsem si, jak budeme originální. Ale nevadí. Na žádných jiných jménech jsme se s manželem neshodli 😉

jesca
2. únor 2012

Ja se nemuzu rozhodnout mezi Beatou a Erikou, chtela bych neco trosku originalnejsiho, ale nic typu Esmeralda🙂 Je to proste tezke... ke kazdemu jmenu si najdu neco, co mi na nem vadi a neumim si predstavit, ze tak budu male rikat😀 A ze uz je vcelku nacase neco vybrat😝

kosvancova
2. únor 2012

@lucisa díky! to je super, že už je v kalendáři
@petkave díky moc! já bych Michaela dala, ale mám doma boj s manželem, kterému se líbí spíš Michal 🙂

lucisa
2. únor 2012

@jesca tak já bych dala Beátku, nic proti Erice, ale přijde mi taková tvrdá díky tomu r ve jméně. A mám pocit, že na Beátku je tolik různých obměn oproti Erice. Známá ji má a říkají jí třeba Bibi, což mi přijde na malého prcka roztomilé. 🙂

@kosvancova 😉

petkave
2. únor 2012

@kosvancova spomínam si na svoju vyučujúcu na VŠ - to bol zase opačný prípad ako ten tvoj. Má dospelú dcérku, už okolo 30-ky... Volá sa Michala. Doteraz to meno nie je u nás v kalendári, je tam Michaela, no moja učiteľka chcela Michalu a má ju 🙂

petkave
2. únor 2012

@zazulka aj u nás máme samých Maximov... Ktovie, odkiaľ ten trend prišiel...

kosvancova
2. únor 2012

@petkave tak to doufám taky muže přesvědčím a vyhraju 😀 I když mám pocit, že čím víc se s ním hádám, tím víc je neoblomnější 😀 No, ještě mám naštěstí nějaký čas ho přesvědčit 😉 Zajímavé je, že na holčičím jmému jsme se shodli hned (Žofie) 😀 Ale bude to kluk...

petkave
2. únor 2012

@kosvancova to vieš, my sme sa s mužom dohodli tak, že ja vyberiem meno pre dievča a on pre chlapca. Samozrejme, že sa nám narodil chlapček a volá sa po mužovi Vincent. Ťažko som to predýchavala, ale čo už. Muž bol neoblomný, takže nakoniec máme malého Vincka. A to som si voľakedy hovorila, že v žiadnom prípade nechcem, aby sa dieťa volalo po jednom z rodičov! 😀

kosvancova
2. únor 2012

@petkave Tak to já jsem prozíravě na tohle nepřistoupila a teď jsem ráda 😉 Včera jsem nadhodila Bartoloměje, tak se zamračil, ale když jsem to zkrátila na Bárt, tak se mu to najednou zalíbilo 😀 (Má rád Simpsony..) Mě se líbí neobvyklá jména a Vincent je zajímavý 🙂 Jenže můj muž je stará konzerva, u něj neprojde ani ten Michael 😠 😀

petkave
2. únor 2012

@kosvancova Bárt? 😀 jj, Vincent bude určite jediný vo svojom veku široko-ďaleko... Ja som učiteľka a môžem povedať, že je to aj dobre, lebo je podľa mňa až smiešne, keď sa z 20 detí v triede volá 5-6 rovnako... A to sa teda teším, keď prídu na rad Ely, Emy, Sofie, Maximovia a podobne. Už to vidím, ako budem kričať v triede Maxííím a buď sa ozvú všetci, alebo ani jeden 🙂

kosvancova
2. únor 2012

@petkave jenže já mám jméno Bárt spojený se jménem známých psa, takže to Bártík fakt nebude 😀 I když Sáru taky znám jako psí jméno, přesto bych si doveldla představit, že bych tak pojmenovala holčičku...
Jinak mi taky přijde super, když má dítě jméno, které nikdo jiný nemá. Nás třeba bylo na střední ve třídě 6 Jan! Byla to hrůza... Proto jsem třeba zavrhla Sofii, přijde mi , že se s nima teď všude kolem roztrhl pytel. Už proto musím vybojovat toho Michaela, toho žádnýho neznám. Kdežto Michalů znám mraky..

petkave
2. únor 2012

@kosvancova jj a potom ešte malého naučíš, aby každého upozorňoval: Nie som Miško, som Michael... To bude rozkošné 🙂 Si zober, nás bolo na VŠ v krúžku 9, z toho boli 4 Lenky... 😀 Takže teraz to tak bude s tými spomínanými Elami, Emami, Sofiami, Nelami atď... A psie mená? U nás to bol Filip, Rišo, Lujza, Attila, Hugo 😀 Všetko môj výber 😀

kosvancova
2. únor 2012

@petkave to bude krásný, už se na to strašně těšííííím! 😵 Tak tak, to bude podobný, jako za nás jenom s jinými jmény.. a stejně si myslím, že jednou "naše" jména zase přijdou do módy, někdy v dalších generacích 🙂 Jinak psí jména super, hlavně Attila 😀

petkave
2. únor 2012

@kosvancova veď jasné, keď sa ľuďom prejedia exotizmy, tak zase siahnu po našich menách... ale v súčasnosti je za exota môj Vincko... alebo ja, keď po ňom v meste vykrikujem: Vinckoooo 😀 Attila sa volá náš york, po kamarátovi, ktorý mi ho daroval 🙂

kosvancova
2. únor 2012

@petkave tak to věřim 😀 Nehrál Vincek v nějaké pohádce? Marně vzpomínám v jaké... 😕