Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

beruskanula
28. únor 2010

katchi: Leontýnka je moc pěkné jméno 🙂

lucie: taky bychom dali Alexe a ne Alexandra 🙂

sofieanna: Sebastian je pěkné jméno a Mia se mi taky líbí...

elgereta
1. bře 2010

ahojky, no mne se líbí Laura nebo Viktorka, ale to se manžílkovi nelíbí...takže holčička bude Terezka a u chlapečka mi Radeček taky neprošel..takže bude Lukášek, tak uvidíme 🙂

janyka
2. bře 2010

Ahojte, chcem sa spýtať, ako je to so zapísaním mena na matrike, keď to meno nieje v kalendári? Páči sa mi meno Edrien, ale vo svetovom kalendári som našla len Edrian. Myslíte, že sa to dá?

nierika
4. bře 2010

ahoj ..dítě ještě nečekám,ale co mám dělat s mým mužem,který trvá na jméně František...podle našich dědů.. vymýšlím nějakou alternativu... třeba Fabián, ikdyž to mi zase připomíná vlnu Matyášů a Sebastiánů,které se mi ani trochu nelíbí,nepříjse mi to moc mužné... nenapadá někoho nějaká alternativa od písmene F ? děkuji

joseline
5. bře 2010

nierika: Fabian je moc hezké, od F mě napadá Ferdinand, Filip, Felix, Florian..

misha82
17. bře 2010

Ahoj holky, moc se mi líbí jméno Maxmilián. Ale!!! myslíte, že je vhodné toto jméno dát, když pes od mých rodičů se jmenuje Max??? 😀

ygreen
17. bře 2010

Maxmilián je i jeden z našich favoritů 😉
A taky se mi líbí Robin a to byl 16 let náš labrador.
Každopádně já myslím, že bych to tak neřešila. Tak budou oba Maxíci, no 🙂 😉

lucisa
17. bře 2010

Taky to neřeším, dcery mají taky nějaké plyšáka pojmenovaného Max a my teď každým dnem čekáme mimčo a pro kluka máme nachystáno Maxim Alex. Maxmilián je pro nás dlouhé, chtěli jsme 2 křestní jména, tak proto.

milerrka
17. bře 2010

ahoojky holky.....každý den přemýšlím jména pro mí budoucí dvojčata.Newím si rady ale uvažuju o Tobias a pro holku buď Nicolet nebo Dominika.Ale každej den se mi líbí něco jiného 😀 .Jestli se nerozhodnu do porodu co asi budu dělat? ☹

misha82
17. bře 2010

Dekuji, holky, za odpovedi. Me ten Maxmilian ted hrozne chytnul. Doted jsme meli pro kluka vymysleneho Tobiáše a tak se měla jmenovat i naše Sofinka, kdyby byla chlapeček, no a najednou, kdyz vidim, jak tech Tobiasu pribyva, nejak se mi to zprotivilo 😒 Maxmilian je krasne jmeno, ale je fakt, ze k tomu musi byt trochu kratsi prijmeni. A Maxim zni uz zase tak trochu cizokrajne, k ceskemu prijmeni by se nehodil a my zrovna jedno takove mame 😅

zlatka
17. bře 2010

Milerrka: Nicolet je hezčejší 😉
Mishi, určitě se neubráníš poznámkám, ale zvyknou si. Dej na svůj pocit. Kamarádka pojmenovala chlapečka Ferdinanad a už radši dopředu na to rodinu připravila a pak byla pohoda. I když já myslím, že je lepší o jménech před příbuzenstvem mlčet, každej rozmlouvá a má blbý řeči, nikdy se nezavděčíš všem a jen to pak člověka zpochybňuje.
Luci, víte, že to bude chlap? Jaký máte vybraný jméno pro holčičku?

misha82
19. bře 2010

Zlatko- no prave, ja uvazuju, ze budeme jmeno pro mimi drzet v tajnosti az do porodu. U Sofinky to bylo hrozne, kazdy muj navrh byl nekym totalne zhozen... Nakonec jsem to nechala na manzelovi. A jsme moc spokojeni 🙂
Milerrka-ja bych taky radeji zvolila Nicolet, ale zalezi na prijmeni 😉

misha82
19. bře 2010

Zlatko- no prave, ja uvazuju, ze budeme jmeno pro mimi drzet v tajnosti az do porodu. U Sofinky to bylo hrozne, kazdy muj navrh byl nekym totalne zhozen... Nakonec jsem to nechala na manzelovi. A jsme moc spokojeni 🙂
Milerrka-ja bych taky radeji zvolila Nicolet, ale zalezi na prijmeni 😉

misha82
23. bře 2010

Holky, jak se vám líbí jména Eliáš, Kristián a Damián? 🙂

andreasiskova3
23. bře 2010

Eliáš je krásne vznešené meno.

misi78
23. bře 2010

Ja mam Eliáška 🙂

misha82
23. bře 2010

Krasne jmeno!!! Misi, jake mate zkusenosti s prijetim jmena okolim (rodina, pratele atd.)?

misi78
23. bře 2010

Misha vcelku v pohode, samozrejme by pribuzni radsi klasicke jmeno po manzovi coz je Jiri no ale ja ne 😀 A prijmeni je Hofman tak si myslim ze to celkem jde. 😉 No a kamaradum se to vesmes moc libilo ze to neni takove to bezne.

misi78
23. bře 2010

Misha a pro holcicku jsme meli vybrane Sofie Anna 🙂

misi78
23. bře 2010

Misha Maxmilian je nadherne jmeno, ze je to i pes na to kasli pokud se ti libi. Lucisa Maxim Alex je uzasne jmeno 🙂 Bohuzel Max u nas neprosel ani Alex. CHtela jsem taky dve jmena ale na tom truhem jsme se proste neshodli tak ma jen jedno 😀 Jinak sousedka ma syna Matyase a zname se dneska narodil Tobiáš mě se to libi ale je jich uz fakt hodne 🙂

misha82
23. bře 2010

Tak to je bezva. Mate i super prijmeni k tomu jmenu. Nas Eliáš by byl Zdráhala, což neni buh vi jaka super kombinace, ale pest na oko to snad taky neni. A navic my zijeme v zahranici, takze zadne Jiriky a Frantisky bychom mit ani nemohli. A protivi se mi bezna jmena 🤐
Takze Sofinku jo? No hele, nemame my nahodou podobny vkus? 😀

lucisa
23. bře 2010

zlatko, my nevíme, co to bude. jen se tady řešil ten Maxmilián a spojitost s domácími mazlíčky 🙂 tak jsem přidala naši variantu...
pro holčičku máme vybráno Amelie Sophie. 😎

lucisa
23. bře 2010

odeslala jsme odpověď dřív, než jsem to dočetla do konce.
misi, mě se taky eliáš moc líbí, jen jsme chtěli vybrat jména bez diakritiky, když takové máme příjmení a starší dcerky je mají taky bez háčků a čárek. 😉
a protože je tolik krásných jmen a já fakt asi nemám na víc, než mít 3 děti, byla by škoda, využít jen 3 jména, takhle jich využiju 6 😀 😉

misi78
24. bře 2010

Misha uz to tak asi bude 😀 😀 😀 Lucisa super pristup 😀

misha82
25. bře 2010

Lucisa a prozradis, jak se jmenuji tvoje holcicky? 😉

lafemme
25. bře 2010

My čekáme holčičku a vybrali jsme pro ní jméno Gabriela....Každý den ale uvažuju, jestli jsme vybrali správně atd. Prostě představa, že si to jméno ponese celý život a já už ho nikdy nezměním... 😨 😀 Já jsem chtěla hrozně Vanessku, ale manželovi se více líbí Gábinka, tak jsme se tak dohodli...

ygreen
25. bře 2010

lafe: podle mě je Gabriela hezčí než Vanessa 😉

ygreen
25. bře 2010

misha: tak mi máme Tobiáše a když budé druhé mimčo chlapeček tak zatím vyhrává Maxmilián 😉

lafemme
25. bře 2010

ygreen: Díky 🙂

misha82
25. bře 2010

Mne se taky vice libi Gabriela nez Vanessa 😎 Ygreen, dalsi se stejnym vkusem 😀

annika11
25. bře 2010

u nás to zatiaľ vyzerá na Rebeccu, ale ak by predsa...tak to bude Mathias 🙂 to sú moji favoriti 😀 🙂