Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kacerka
3. srp 2010

@alcatko.j alčo, jj, Oliver se mi moc líbí - navrhovala jsem, ale neprošel. Rudolfa jsem taky nadhodila, ale byl brán spíš ze srandy, i když mně by nevadil 😉 MM je docela konzerva, takže jsem ráda, že jsem dokázala prosadit toho Ríšu a Ellu 😉 Jo ještě jsem dlouho chtěla Artura - na toho se taky nikdo moc netváří - jen mamčin přítel souhlasil 😅

sova33
3. srp 2010

@kacerka No právě, někdy je to docela legrace, ale pro toho dotyčného až tolik ne. 😉

kristi
3. srp 2010

@kacerka
ja bych ke Karlovi teda dala neco ve stejnym smyslu, jako Tonda, Fanda, mne ten Richard k tomu moc nepasuje

sova33
3. srp 2010

@kacerka Vidím, že máme termín skoro stejně, ale u nás to s těmi jmény bude trvat asi dost dlouho. Ten můj je nejen konzerva, ale navíc všechno řeší na poslední chvíli. Takže je možné, že jméno nebudeme mít ani na Vánoce.

kacerka
3. srp 2010

@handm Robin má docela dost zdrobnělinek - Robísek, Robík, Robi, Robinek 😉 Jinak my máme taky měkké příjmení - Havlíček/ Havlíčková - Karel Havlíček (tvrdé + měkké) mi zní naprosto v pohodě - ten Richard už není úplně super, ale pořád v normě 🙂
Jinak taky není špatný Bořek, co potom Štěpán, Šimon, docela se mi líbí Vašík (takové klasické jméno s mnoha variantama)

Jo a ještě jsem k nám navrhovala Kvida, abysme tedy byli všichni od K a konečně se mě jedna kámoška zastala, že to by byla fakt bomba 😅 😅 😅

kacerka
3. srp 2010

@kristi já Ti zkopíruji, co jsi psala před nedávnem 😉 kristi – @kacerka žádnou, tu mi zatím nechali volnou a musim teda uprimne rict, ze Ella se mi nejak nehodi ke Kajovi, Richard je ovsem super

Mně Richard přijde v kombinaci s Karlem super 🙂

handm
3. srp 2010

@kacerka jednoho Karla Havlíčka znám osobně a je fajn 🙂🙂🙂
Tak místo Richarda Roberta 🙂 to je trosku jak Karel, typově...
Štěpán a Šimon byly taky ve výběru, jen zdrobněliny nám nešly nějak... a navíc že se mstíme dětem za svátek u vánoc 😀😀😀😀😀
Kvido je výbornej...my bychom měli podobný úspěch s Hugem 😀😀😀😀

kacerka
3. srp 2010

@handm Roberta fakt ne - já mám s Robertem prostě spojený takový sexuální neukojence 😀 😀 😀

handm
3. srp 2010

@kacerka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kacerka
3. srp 2010

Místo toho Roberta se mi víc líbí Albert - pro kluka Bertík 😉

stylly
3. srp 2010

Jo jinak tady se ty světové jména mohou rozebrat a poradit

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/co-rikat...

sova33
3. srp 2010

@kacerka Mně se docela líbí Patrik, ale několik jich znám, takže ....

mv
3. srp 2010

@kacerka ke Karlíkovi bych dala Richarda či Václava.

@handm Máme Štěpána,tak jsme se synovi pomstili nejenom svátkem o Vánocích, ale i narozkama ne zrovna každý rok. 😀 😀
Pokud bychom ještě měli kluka, tak bude kvůli alespoň malé spravedlnosti Šimon.

kacerka
3. srp 2010

@mv jj, nad Vašíkem jsem taky přemýšlela - ale máme to komplikované kvůli rodině - Karlík je pojmenovaný po MM a jeho otci, no a Václav se jmenuje přítel mojí mamky, tak by mi to bylo hloupý vůči tátovi 😝

mv
3. srp 2010

@kacerka hm ,tak to je situace...
Alberta měli spolucestující asi ročního klučíka na dovolený a docela se mi to zalíbilo.Takový neokoukaný a přitom klasika.
A Ellu jsem měla vybranou už roky nazpátek pro holčičku, ale teď je to tak často dávané jméno,že než by to u nás bylo aktuální,tak to bude každá druhá holčička.Tak už mám v záloze jiné jméno od "E"pro holčičku, a ne tak často dávané.Tak uvidíme časem.... 😀

kacerka
3. srp 2010

@mv jo s tou Ellou to mám podobně, no pořád ji mám jako aktuální, ale už mám taky v hlavě náhradu - mám ještě 5 měsíců čas, takže určitě něco vymyslíme. Tu Kláru tam mám kvůli tomu našemu "K" - ta je pro mě nejsnesitelnější z těch dívčích jmen 😉 Jinak jsem vždy chtěla Magdalenu, ale je k našemu přijmení hodně dlouhá, pak se mi líbí moc Ester, ale bohužel manžela neuchvátila 🙄

nikys
3. srp 2010

Ahoj holky,taky řešime jmena a asi nejsme sami. My mame prozatim Melanii to se mě líbí,ale nevim jak by se to hezky zdrobňovalo. Přítel je pro na 100% ja si nejsem pořád jista. Kluk je z me strany jasnejší Matyas. Nic není,ale rozhodnuto 🙂

nikys
3. srp 2010

@mv Richard se me moc líbí. 🙂 Ale jmenuje se tak přítel a nejsme zastanci pojmenovavani po rodičích a k tomu v rodine už máme 3 ☹ . Něco usměvného a pro me mileho babička říka Ríšovi RIŠKO 😀

mv
4. srp 2010

@nikys to znám, sama se jmenuju po mamče a nikdy bych tak svému dítku po rodičích jméno nedala.Pro mě je to celoživotní opruz.Pořád jsou s tím jen problémy.Nejdřív to byla velká a malá k rozlišení o kom se mluví, pak malá přerostla velkou, tak z nás udělali starou a mladou, 😀 či nás přezdívkují. 😒

gabka32
4. srp 2010

ahojte holky, řešíte při výběru jména i jak blízko je svátek, vánoce, narozky??

Mi i MM se moc líbí Daniel, ale svátek má 17.12. a narozky jsou v plánu kolem 18.ledna 😒

S dcerkou jsem měla jasno už odmalinka, je to Alexandra, samozřejmě jí říkáme Saška. tak pořád přemýšlíme nad jiným klučičím jménem, co by se k ní hodilo, mi se ještě líbí Michael, ale to zas nechce MM nebo Richard (Ríša a Sáša 😀 ) holky máme opět jasné: Daniela, Kristýna nebo Natálie 🙂

brácha má Adama a čekají kluka a on chtěl strašně Toníčka. ale u švagrové neprošel, tak bude nejspíš Matyáš. a ten zatím nemá svátek vůbec 😕

miroslava72
4. srp 2010

@nikys-Melania -Melanie...je velmi krasne meno...mozes ju volat Mel,Meli,Melinka,Melka,Lani
dobre ste vybrali 😉
my mame Melissu a najcastejsie ju volame Meli,Meliska...sem-tam Melisita

lucisa
4. srp 2010

@gabka32 já to tedy řeším, protože sama mám svátek 13.12., pak hned Vánoce a narozky 17.1. a celý život jsem zuřila, že mám během měsíce všechno a celý rok nic. Ještě že byl Den dětí 😀

A protože naše dcery mají dvě křestní jména, snažili jsme se nejen o to, aby k sobě ladila, ale aby se dalo aspoň jedno jméno slavit s odstupem od narozenin, což se povedlo.

@mv a taky když chodí pošta, to aby člověk psal jr. nebo sr. nebo ml. nebo st., jak se úřadník splete, tak si poštu rozbalují rodinní příslušníci navzájem, taky bych nedala jméno po rodičích. 😖

handm
4. srp 2010

Tak koukám, že v tom nejsme vůbec sami...
si vždycky říkám, když o tom přemýšlíme, že abychom tomu dítěti ten život jménem prostě nezkazili... líbí se mi tradice ve Finsku, kdy se jméno dává až třeba měsíc po porodu, i podle toho, co se k němu hodí (dřív ho dával nejstarší z rodu)....
prostě se kouknout na ten uzlík aspon a říct si, jéé, to je celý Marek, nebo naopak.. tak Marek to není... to se k němu nehodí.. 🙂

zzuzca
4. srp 2010

@nikys Melanie je nadherne meno, moja mamka sa tak vola ale poslovenstene 🙂 Melánia.....mne sa strasne paci, je neobvykle, znie tak trosku 'exoticky' pritom vobec nie 'chladno' ako niektore zahranicne mena. mamku volaju melka alebo melanka 😉

patru.veronika
4. srp 2010

Nikys Melanie je krásný jméno. Jednu Melanii mám ve třídě a říkáme ji Mel, ještě ji mužeš říkat třeba Meluško, Melo, 🙂
U nás shodnout se na jméně bylo skoro nemožný, byl to boj který jsem nakonec vyhrála já 😀 u chlapečka máme už stoprocentě jasno Erik Theodor a holčička nejspíš Julie Karolina. Jenže mě se strašně líbí jméno Zoe ale o tom nechce přítel ani slyšet a nějak mě ani nenapadá jaké druhé jméno by se hodilo k Zoe tak to nejspíš bude Julie Karolina 🙂

kristi
4. srp 2010

@kacerka vidis to? materska demence proste..... 🙂 se moc omlouvam, ja dozadu nectu, a jsem Vaha, tak se mi rposte jednou libi tohle a podruhy zase ne, se s tim docela blbe zije

my vcera na plazi potkali holcicku, nadhernou a jmenovala se Neeve, moc se nam to zalibilo

kacerka
4. srp 2010

@kristi v pohodě, jen mě to pobavilo - jsem si pamatovala, že jsme se o tom bavily 😅

petaskrdla
4. srp 2010

@gabka32 My jsme teď, 3 týdny před termínem zjistili, že nám první termín vychází na svátek - Klárka. Takže docela pech.. 😀 Chvíli jsem přemýšlela o dvou jménech, právě kvůli tomu svátku, ale nakonec jsme se na to vykašlali, holt to bude mít kousek po sobě no, tak bude dostávat dárky i mimo oficiální příležitosti 😉

gabka32
4. srp 2010

@petaskrdla svátek a narozky nebo svátek a vánoce blízko sebe by nevadily, ale vše naráz to už je asi moc ☹
no uvidíme, co nakonec vymyslíme, třeba to bude holka (chceme si to nechat jako překvápko) a bude po problému 😀

zuya
4. srp 2010

Ahoj co říkáte na jméno Maxim 🙂 ??