Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

syll.
7. lis 2010

@martankas a jaké italské navrhuje manžel? Já jsem měla známého itala Andreu, Antonia a Maria 😀

martankas
7. lis 2010

@nunacek mě byse líbilo Michael,ale to taky neprošlo 😠
@syll. o Andreovi taky myslím mluvil,ale to je tady v Čechách divný...no,zatím z něj vypadlo Caesar,což doufám byla sranda!!! a pak pořád básnil o Michelangelovi...teď zrovna jsem se ho ptala,jak se tedy bude jmenovat chlapeček, prý to bude Michal a STOP!!! takže asi už nemá cenu cokoliv řešit...

nunacek
7. lis 2010

@martankas Michal je hezké 😉

martankas
7. lis 2010

@nunacek hezké je,ale vzhledem k cizímu přijímení,brala bych variantu Michael 😉 je to víc "světový" ...viděla bych to na kompromis,já ustoupila ze všech mých vymyšlených jmen,tak za to by mi mohl dovoit jedno písmenko navíc 😀

nunacek
7. lis 2010

@martankas No je jasné, že k cizímu příjmení by bylo lepší Michael, ale když ti to druhá strana neschválila, tak se nedá nic dělat. Ale zas na druhou stranu je fakt, že je to jen jedno jediné písmenko navíc 😀 Tak třeba ještě do května ustoupí 😉 Já se snažím zas vymyslet nějaká dívčí jména, která by mi manžel schválil, a která by se hodila k Samuelovi/Danielovi. Je to věda 😀

martankas
7. lis 2010

@nunacek a co třeba ta Nicol? 😉 a nebo se mi líbí Emma..a kdy vy čekáte miminko?

nunacek
7. lis 2010

@martankas Nicol je neteř, tak to neeee 😉 A Emiček je mooooc 😉

sany6444
8. lis 2010

@nunacek ja jsem chtela pro holku noemi a nebo mischel....

kuriatko33
8. lis 2010

@romik123 damuško, damulko , damko, daminko teraz je este drobcek, ale ked bude vacsi dam, dami, damian 😉

nunacek
8. lis 2010

@sany6444 Noemi je úžasné 😵 Ale manžel mi to neschválil ☹

lucisa
8. lis 2010

@nunacek
@sany6444 Noemi schvaluji, jednu mám doma 😉 Ale k ní ještě druhé jméno Nela - Noemi Nela

didi07
9. lis 2010

@martankas - a jak manžel vyslovuje Michal? Můj manžel je totiž taky ital, ale vyslovit CH je pro něj nesplnitelné, resp. když to udělá, zní to hrozně....takže michal by vyslovoval po italsku Mikal 🙂. Jinak řešíme totéž a stále dokola a jsme stále bez jména pro chlapečka 🙂

martankas
9. lis 2010

@didi07 jé,ahoj 🙂 ch mu nedělá problém..možná proto,že už česky mluví docela dobře.samozřejmě se někdy přeřekne 😉 manžel je Michele a Michal byl jeho nápad...zrovna předevčírem jsme to zas řešili a dohodli jsme se,že to bude Michael. k italskému přijímení se hodí víc...a vy jste tedy pořád nic nevymysleli? a co ten Christian? 😉

romik123
9. lis 2010

Tak u nás se už asi nic nevykoumá bude to Tom , Tomik , Tomišek 🙂 a holka Nela , Nelča , Neluška 🙂

martankas
9. lis 2010

@romik123 takže už jste se taky konečně dohodli? 😉 to je dobře...my už radši jména víc rozebírat nebudeme,prostě holčička Laura a chlapeček Michael 😉 když budem mít štěstí,možná už zítra se dozvíme,co to bude... 🙂

romik123
9. lis 2010

@martankas jojo prolezli jsme všechny možné str.s jménama , ale nic jsme nenašli chceme aby to bylo jm.co ještě v našich rodinách není a má mamka je ze 7 dětí a kaž dej má děti a ty děti už maj taky děti takže hodně jmen už je obsazeno a kupodivu se u nás neopakují 🙂 jen jedno jm.a to je po 25 letech hihi a mi budeme druhý hol to jednou muselo přijít 🙂 Ještě jsme uvažovali po Davidkoj , ale to je bracha 🙂 tak snad se to naučíme to jm.🙂 zatím s nim nejsme sžitý

romik123
9. lis 2010

@martankas Jinak gratuluji k výběru jm.a ať se dozvíte to co chcete 🙂 v co tajně doufáte že bude v bříšku za mimiška

martankas
9. lis 2010

@romik123 no,já si vždycky přála chlapečka...ale jak jsme neměli vymyšlené jméno a měli jsme jen Lauru, mluvila jsem na bříško jako na Laurinku a už i kamarádky mi třeba píšou,jak se má Laurinka...takže teď bych spí asi tu holčičku 😉 samozřejmě je teď pro mě nejdůležitější,aby bylo vše v pořádku a těhotenství jsme oba zvládli ve zdraví(mám problémy s páteří)...prostě tohle je vytoužené první a možná i poslední miminko...

didi07
11. lis 2010

@martankas - ne, my jsme stále na bodu nula, resp. bez shody 😉. Manžel taky mluví česky docela slušně, ale ta výslovnost CH tedy ne a ne se zlepšit... Já nevím, Christian není špatný, ale nějak to necítím jako že je to ONO a manželovi se to nelíbí vůbec. Jemu se líbí Alex a/nebo Philippo - mně ani jedno z toho nevadí, ale taky to nevidím jako to pravé. Lauru má moje kamarádka (taky ze smíšeného manželství IT/CZ) a je to super, druhou holčičku má Valentinu. Michael určitě lepší než Michal 🙂 - už víte?

bibka333
11. lis 2010

Eliška , Adrián ,Ludmila ,Jaroslava 🙂

martankas
11. lis 2010

@didi07 Ahoj, včera jsme byli na NT a vypadá,že to bude holčička 🙂 takže Laura ... doufám,že se pan doktor nespletl,protože pak by mi asi trvalo,přeorientovat se na chlapečka 😀 ale hlavně,že je to zdravé (ještě tedy čekáme na výsledky krve..ale zatím to vypadá dobře 🙂 ) a vy víte,co to bude nebo ne? možná už jsi mi to i psala,ale nejsem si jistá...

didi07
11. lis 2010

vypadá to, že to bude chlapeček - ale to mi mudr. řekl i minule a pak se nám narodila malá 😉, takže jsme o ní první měsíc mluvili v mužském rodě...i když tenkrát jsem si to nechala říct jen jednou a brala jsem to jako hotovou věc, tentokrát si to nechávám potvrdit při každé poradně 🙂. právě proto tak řeším to klučičí jméno, u holčičky mám jasno 😉.

martankas
11. lis 2010

@didi07 tak ještě máš nějaký týden čas 🙂 a ty chceš,aby jméno bylo jak v českém kalendáři tak i italském?...3.12. jdu ke svému doktoru,tak budu chtít vědět jeho názor na pohlaví 😉

didi07
11. lis 2010

@martankas - jde nám o to, aby to bylo dobře (a stejně) vyslovitelné česky i italsky - tzn. abychom to jméno nemuseli přechylovat - mně se třeba moc líbí Riccardo, ale půlka rodiny mu bude říkat Riccardo a druhá Ríšo - nic moc a zbytečný zmatky 😉, ale díky se tomu se nám podstatně ztenčil výběr 😠.

martankas
11. lis 2010

@didi07 A co Patrick, Daniel nebo Samuel?...nad těmi jsem přemýšlela 😉 nebo se mi líbí z italských Davide a Matteo (to jsou synovci 😀 )

didi07
13. lis 2010

@martankas - včera jsme eliminovali - tak ve hře zůstal Riccardo, Eric a Alessandro (Alex) ... teď se ještě rozhodnout a aby nás zas nanapadlo něco jinýho...můj favorit sice neprošel, ale co se dá dělat, že 😉

romik123
13. lis 2010

Ahoj tak to vypadá že mi po dnešním snů přirostlo jm.pro kluka k srdíčku , ale přítel není nadšenej a mě se tak líbí ach jo jak chlapa donutit aby to tak bylo ? Všechny jm.co jsme měli dodnes byly sice hezká , ale nebyla to srdeční záležitost nic jsem k tomu jm.necítila a teď to vypadá že mám jm. jinak to je Marian 🙂 Mario , Maroušek , Marianek 🙂 jak na vás působí toto jm.?

sany6444
13. lis 2010

vidim ze tady se porad resi ty italske jmena... 🙂 no ja mam jasno zatim jen na pul...

nunacek
13. lis 2010

@didi07 Eric je super 😉

@romik123 Marian - mně se vybaví pohádka Za humny je drak, kde byl Marian 😉 Působí na mě slovensky, nevim proč 😅 Je to zajímavé jméno, i když úplně můj vkus to není.

nunacek
13. lis 2010

@martankas Ty první tři jména, co jsi napsala, jsou úžasná 😉