Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

jasamin
4. únor 2011

@gucci -a co takhle Thea? To je krásné jméno. Lea a Thea.

nikus5
4. únor 2011

@elgreco Je to krásne meno, my sme ho s dcérkou vyberali, keď sme čakali bábo, ale narodil sa nakoniec Adamko a keď by sme ešte mali dievčatko, určite bude Viktória /Viki, Vikinka, Vikuška.../

gucci
4. únor 2011

@jasamin Thea to byl náš první favorit 😵 , ale rodila jsem na silvestra, předtím vánoce a Thea má svátek v lednu, takže trochu moc najednou bohužel ... a Thea a Lea mi příjde už hodně podobné, ale uvidíme 🙂

jasamin
4. únor 2011

@gucci - Thea má svátek ale 15.10 na Terezu. Jak to, že v lednu? Podle jakého kalendáře to je? No je fakt, že je to podobné, ale když ony jsou obě ty jména tak úžasné 😉

gucci
4. únor 2011

v knížce od Knappové píšou, že 11/1 na Theodoru, ale i 15/10 na Terezu (což je neteř)

jasamin
4. únor 2011

@gucci - to je zvláštní, já myslela,že Theodora má svátek 23.10. Vidíš to a oni takhle.

gucci
4. únor 2011

@jasamin to má svátek Teodor 😀 , no vidíš co to je za zmatek 😉

jarka81
4. únor 2011

@vem158
ahoj,nemam sice dieta co sa vola Efram,ale ked sa nam narodila dcera tak sme tiez potrebovali dokazovat,ze take meno existuje a ze je dievcenske a stacilo nam vypis zo stranky:www.babynames.com a bolo vybavene.pozerala som aj na meno efram,ale tam je len efrem a je to chlapcenske meno.

lucisa
4. únor 2011

@gucci Mě se moc líbí i Tea/Thea, to mi k Miuš pasuje.

lucisa
4. únor 2011

Ha, tak než jsem si načetla aktualizaci, už to tady řešíte 😀 no jo s křížkem po funuse 😀

kristi
5. únor 2011

@gucci bo dejte Miu a máš to vyřešený

gucci
6. únor 2011

@kristi 🙂

dlabinecka
7. únor 2011

Holky, chtěla jsem se vás tady zeptat, vy to budete vědět 😀 jak je to v současné době v ČR se jmény, která nejsou v kalendáři? Musí se to někde hlásit nebo co já vim..? Líbilo by se mi jmeno Tobiáš, ale v kalendáři není...

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka V kalendáři být jméno nemusí, stačí, že někde ve světě existuje 😉 Ale konkrétně Tobiáše v kalendáři máme, tedy aspoň v tom, co máme my doma, je 😉

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek Fakt?? kdy??? Já ho nenašla!!!! takže by s tím neměl být vůbec problém? Normálně oznámim v porodnici tohle jméno a tečka?

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka 2.11. 😉 Problém s tímhle jménem určitě nebude, protože to je dneska běžně dávané a hodně časté jméno 😉

fangi
7. únor 2011

@dlabinecka Je to přesně tak, jak píše nunacek. Jméno Tobiáš je už běžné jméno, rozhodně žádný problém. A v kalendáři je od letošního roku tzn.2011 a to 2.11. Několik jmen do kalendáře letos totiž přidali 😉

dlabinecka
7. únor 2011

časté jméno??? fakt?? Tak to já teda nevím o jediném. A 2,11 mám všude napsanou jenom památku zesnulých a žádné jméno. A koukala jsem do 4 kalendářů ☹

dlabinecka
7. únor 2011

@fangi ty jo, já ho fakt v žádném kalendáři nemám!! A tak nějaký jiný tip na klučičí jméno?? to nechci!! 2.11. má narozky manželova bývalka 😝 😀

kvojtanikova
7. únor 2011

@dlabinecka moj syn sa vola Matej a podla mna je to velmi pekne meno

dlabinecka
7. únor 2011

@kvojtanikova Když mě se tahle jména moc nelíbí. Je hezké, to jo, ale nějak se mi to nehodí 😀

kristi
7. únor 2011

@dlabinecka a vy uz cekate?

dlabinecka
7. únor 2011

@kristi Jj, jsme na začátku. Měla jsem vybraná jména Filip nebo Kryštof pro holčičku Natálka nebo Krystínka, ale ted mi všechna ta jmona připadají uplně pitomá 😀

kristi
7. únor 2011

@dlabinecka tak gratulace velika, k Elišce by se mi libil Kuba, Matěj, z holek Anežka, Bára

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka K Elišce bych vybrala něco z podobného soudku, nějaké "klasické" jméno typu Adam, Jan, Tomáš, Matěj, Petr, atd....

dlabinecka
7. únor 2011

@kristi Díky 🙂 je to trošku překvápko 🙂 Když mě se tahle jména nějak moc nelíbí. Kubíček je pěkné, ale má ho každý ( ne, že by Elišku neměl 😀 ), Anežka mi přijde divné a Bára tak nějak taky ☹ já nevim...

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka A k Elišce pro holku taky něco podobného klasického, třeba Anna, Barbora, Karolína, Kristýna, atd.

kristi
7. únor 2011

tak Anička?

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek tak to mi připadá přijatelné jen Adam. mě Eliška nepřišlo až tak jako uplně klasické jméno, přišlo mi takové "vznešené". Mě se líbí jména se š 😀

dlabinecka
7. únor 2011

@kristi Aj, to by se mi docela líbilo, ale Aničku má švagrová ☹