Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

syll.
8. zář 2011

@skaredka Elenku chce kamarádka 🙂

katkapapacova
8. zář 2011

ahoj mne sa paci ELIAH chlapcenske a pre dievca?ANABELA, mne vsak neprejde ani jedno, vsetky co som navrhla moj muz zrusil

kristi
8. zář 2011

@skaredka a na holku mate co?

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw no ty bláho, koukám na ta belgická top jména a jsem celkem překvapená, "český" Milan absolutně paf a pak mě taky zaujalo množství arabských (nebo už snad i muslimských) jmen, tam je taková silná komunita?

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw 😀 😀 😀 jsem stále pouze v r. 2007 a ať mi ještě někdo řekne, že dávám dětem ujetá jména, na Harley-Davidson nebo Mel-Gibson fakt nemám 😀 😀 😀 😀

kristi
8. zář 2011

@marketnieuw a Jade....to je bozi

lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw to jsem viděla, i některá ta jména jedno nebo spojená jsou dost arabská...
Má ten Milan nějakou tradici nebo je to odněkud převzaté a rozjelo se. myslím tím, jestli se to tam už i dříve třeba občas dávalo, jako ve starší generaci a teď to někdo objevil a všichni na tom ujíždí.
Jako u nás se rozmohlo hodně jmen s -áš nebo taková ta kdysi starší jména Antonín, Václav, Marie, .........

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucisa
8. zář 2011

Yana, Jana, Lucie, Zita, přijde mi, že je tam i nějak moc Čechů 😀
Ale zajímavá jsou třeba Luna nebo Mathéo. Absolutní úlet pro mě Jasper, Hamza, Kobe.....

lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw jj, Emma je tam hodně. I Noah nebo Nathan, ty se mi líbí, Nathan by u nás celkem šel, ale s Noahem by byl dost problém v českém skloňování. 😖

lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw je v Belgii absolutní benevolentnost, co se týče křestních jmen, vyjma zákazu jmen po rodičích (platí to i pro prarodiče?) nebo si mohou lidé jméno dát jakékoliv, prochází to nějakou matrikou na schválení, musí být jméno už v porodnici nebo je tam trochu jiná praxe?

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristi
8. zář 2011

@lucisa Nathana jsem vzdy chtela, neprojde u chlapa.....bohuzell.....a Luna je krasne, bylo to rodne prijmeni my sefovy ve Spain.....

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw omlouvám se za hodně otázek, ale když už jsi tady, tak se musím poptat a využít toho.
Lucie je úplně původně latinského původu, ale dost běžné i ve Fr., proto se nedivím Belgii, vzhledem ke složení a dělení Belgie, kdy je část frankofonní (doufám, že to ještě platí, učili jsem se to tak ve fránině 😕 ).
A co Kara? Je to běžné belgické jméno, jak jste na něj přišli a co rozhodovalo u výběru, aby se to četlo stejně u vás i v CZ?

lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw no to je mi jasné, že by se neskloňoval, ale právěže spoustě lidí by to asi znělo divně a mělo by tendence říkat [s Noaem], [k Noaovi] apod., což teda zní hrozně.... 😠 😝
Manžel si není jistý? 😀 Tak to asi nebude moc časté, lidé to asi raději nedávají, aby nevznikl problém ..... 😅

katana11
8. zář 2011

Aylin, mne sa toto meno moc paci 😵 skoda ze moj mm na zahranicne mena nema vnady 😀

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw Kobe, Robbe, Wout, Seppe, Senne, Rune - fakt zvláštní..... 😎

Emma bezkonkurenční, zajímavá Lotte. Jak se vyslovuje Noor?

lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw jééé, to je pěkné, tak tatínek vybral...... 🙂
Mě docela překvapuje, že se to jméno píše s K, ve většině cizích zemí jsou jména s C.

A v tom tvém přehledu je zajímavá ještě jiná věc, u kluků je těch arabských (nebo muslimským, co já vím) jmen fakt hafo, ale u dívčích mi žádné arabsky nezní. Buď nejsou u holek Arabové tak tradiční a nedávají svá jména, nebo se jim daří počít a rodit jen kluky. Anebo se jim víc líbí místní jména. 😀

lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw tak ta vlámská a valonská jsou celkem stejné, ale německá část je dost malinká. Vy žijete a mluvíte jakým jazykem? A mluvíš na malou česky nebo spolu všichni doma mluvíte neutrálně, třeba anglicky?

lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw sorry, jsem děsně zvědavá, na téhle straně se furt ptám jen já 😔 😅

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw Lotka, Lotynka je pěkná... 🙂
Ale chápu, že třeba v Belgii to může mít nějaký jiný nádech, archaický, nebo tak něco a manžel má k tomu averzi. Něco jako nápad manžela @skaredka Kazimír. Jemu to možná zní exoticky a coll, ale u nás se na to díváme zvláštně. 😀
Ten Waut je takový - no neumím to napsat - zní mi to jako wau, prostě bych měla pocit, že se furt něčemu divím, než že volám na dítě. 😀

lucisa
8. zář 2011

@marketnieuw A dávají se v Belgii dvě křestní jména nebo vůbec?