Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

karollinka
5. led 2012

..Aly dekuju moc...ale na neco podobneho uz jsem koukala.....a jsou to porad ty same jmena☹ Kdyz si zadam arabsky puvod...tak proste se mi tam zadne nelibi..:/ Tak jsem rada ze manzel souhlasi s Adamkem,a ze se mu to jmeno taky libi🙂))

kaeth01
5. led 2012

ahoj holky, cekame druhe mimi a toto je prvni diskuse vseho druhu kam pisu.. vzdycky jsem si jen vse procitala ale jmeno pro tohodle druheho cvrcka je pro me takovy orisek ze jsem tu temer denne 🙂 tak proc se nepridat 🙂 prvni holcicka se jmenuje Talya Katerina.. ted cekame nejspise druhou (partner stale doufam v ultrazvukovy omyl hahaha) ale na druhem jmene se nemuzeme shodnout.. 😖 ja doufam ze to nakonec holcicka bude, protoze klucici jmeno u nas vyvolava silene hadky 🙂

ludkastofi
5. led 2012

Ahoj lion, my máme dvoch chalanov a pre nás sú to najkrajšie mená Zachariáš a Marko....

kaeth01
5. led 2012

@mikulka
nevim jestli ti nekdo odpovedel na Elianu, nebo mozna uz mas holcicku na svete.. ale za me: je to moc hezke jmeno, jen opravdu malinko slozite.. ale to je jmeno me dcerky taky 🙂 Talya.. a dnes mi to ani neprijde, jen nekdy kdyz to musim nekomu opakovat vicekrat 🙂 takze je to jen a jen na tobe ktere z tech 3 jmen vyberes - za me se mi libi vsechny 3!!!! 🙂 stastne rozhodovani!!

mikulka
5. led 2012

@kaeth01 Díky moc, já se nechala přemluvit okolím, většině se jméno Eliana zdá cizí a složité na zapamatování, takže z toho dost opustila.
Teď uvažuju o Ella, nebo Ela. Chci jí říkat Eli a Elinka.

Ale jsem ráda, že se ti jméno Eliana líbí, povzbudilo mne to. A tvoje jméno je teda krásné!!!!

bouny
5. led 2012

my mame Kvída🙂

jeudi
5. led 2012

me se pro chlpce libi chavier ale nehodi se nam to k prijmeni ted jestli budem cekat holcicku tak chci nake krasne jmeno ne typicke ceske poradi nekdo jinak elianka je moc hezke 🙂

dask
5. led 2012

karolinka: my máme doma také Adámka 🙂

aly
5. led 2012

Ahojte kočky, tak my s manželom sme sa predbežne dohodli na mene Aiden 🙂
Nieje to síce na 100 percent ale zatial vedie, čo vy na to?

aly
5. led 2012

@jeudi no my sme plánovali Alya alebo Alyana alebo niečo podobné ale vyzerá že čakáme druhého chlapčeka 🙂

karollinka
6. led 2012

Aly : Aiden je hezke jmeno..nevis jakeho je puvodu?? 😀 😀 a i pro holcicku Alya-na obe jsou hezke...zijete v cr?

natalia777
6. led 2012

caute baby aj my mame radi neobvykle mena a nasa prva dcerka sa vola Chiara Ella, teraz cakama druhe babatko a nevieme vybrat meno pre dievcatko 😒 ale zatial vedie Loriana alebo Isabella hmmmmmmmmmm
a chlapceka neriesime lebo meno mame uz davno 🙂

natalia777
6. led 2012

@mikulka meno Eliana viedlo aj u nas 🙂 je nadherne a nie je tak cudzie kedze ho mame aj v slovenskom rozsirenom kalendari 🙂 my sme z neho upustili iba preto ze nasa prva dcerka sa vola Chiara Ella a ta ella je dost podobne s tou elianou teda prezyvka urcite 🙂 😅 ale inac je nadherne 😉 my sa teda nasim okolim neriadime, najlepsie je nepovedat meno nikomu az ked sa male narodi potom si hned kazdi zvykne a bez reptania 😀

bambola
6. led 2012

@mikulka ak chces hovorit Eli tak moze byt aj Elizabeta 🙂

sysysy
6. led 2012

@mikulka - máme Elen a říkáme jí Eli, Elinko, Elčo, Elenko.....

Eliana je krásné jméno🙂 i Aliana.....nádherné 🙂

aliza
6. led 2012

@aly ahoj, moj syn je Aydin 😀. Rozmyslala som aj nad Aidenom, ale k priezvisku islo lepsie Aydin. Aiden je krasne meno, tu v UK dost caste. Takze u mna toto meno ma 100 bodov 🙂

adelii
6. led 2012

Co hovorite na meno Noel? Nikomu z rodiny sa nepaci,tak teraz nevieme,ci sa nechat ovplyvnit alebo ho dat... 😒

natalia777
6. led 2012

@adelii mne sa velmi paci a ja ako som pisala vyssie ja sa nestaram co si iny myslia 🙂 zvyknu si a je to moje dieta nie ich a nasa volba 😉

aliza
6. led 2012

@karollinka ahoj, pozri si mena na tejto stranke: http://www.muslimbabynames.net/, mozno sa ti nieco zapaci. Leyla je fakt pekne a hodi sa vam k priezvisku. Adam je tiez fajn.

adelii
6. led 2012

@natalia777 len ked na mna vsetci pozeraju ako na sibnutu,tak ma to trochu mrzi,akokeby som chcela dat nejake hrozostrasne meno 😒

adelii
6. led 2012

Vcera som sa trochu nudila a listovala v kalendari. Takze pre pobavenie sem pridavam najkurioznejsie muzske mena z rozsireneho ceskeho kalendara pre rok 2012...tak ktore sa vam pacia? 😀
Absolon, Agaton, Amatus, Alvar, Anděl, Anselm, Aristid, Arzen, Anatas, Bertram, Bivoj, Bohuchval, Bojan, Budivoj, Cedrik, Čestislav, Čistoslav, Darek, Davor, Děpold, Davor, Dino, Diviš, Dluhoš, Enoch, Eustach, Evald, Evarist, Filemon, Fortunát, Garik, Genadij, Gerazim, Gleb, Gracián, Grant, Gudrun, Hagar, Haštal, Háta, Hjalmar, Horymír, Hostisvit, Hypolit, Chrabroš, Chrudoš, Chval, Irenej, Ingeborg, Jasoň, Jošt, Kajetán, Kasián, Kastor, Kilián, Křesomysl, Křišťan, Kvirín, Lars, Leandr, Leonid, Lešek, Lev, Lino, Lotar, Magnus, Makar, Manon, Mansvet, Milíč, Milivoj, Modest, Mstislav, Myrtil, Narcis, Něhoslav, Neklan, Nepomuk, Nezamysl, Nil, Odolen, Palmiro, Panteleon, Parsival, Peregrin, Polykarp, Prosper, Renát, Roch, Sámo, Saturnin, Serenus, Sixt, Smil, Spytihněv, Sigfríd, Šavel, Taso, Torkvát, Udo, Uve, Vadim, Vědun, Velen, Vidor, Viol, Vlk, Vojen, Vok, Vsevolod, Záboj, Záviš, Zbyhněv, Zdík, Zvonimír, Žarko, Ždan, Želibor.

natalia777
6. led 2012

@adelii my sme nepovedali nikomu nic az ked sa mala narodila 🙂 a nakoniec jediny kto s tym menom mal problem bola z mm strany babka ona to meno nevie povedat do teraz a furt sa ma pyta ze preco som nedala meno ako Lenka alebo Zuzka, katka atd..........no sorry ale mne sa tieto mena napacia absolutne
daj im cas aby si zvykli a ak sa vam vazne tak paci tak si za nim stojte, my cakame teraz druhe babo a tiez bude mat zaujimave meno 😵

adelii
6. led 2012

@natalia777 jeej a vy mate dievcatko Noel? Lebo ja chcem meno Noel pre chlapca 🙂 V ceskom kalendari je 21.12.,kedy to oslavujete vy?

natalia777
6. led 2012

@adelii nie nie my mame dievcatko Chiaru 🙂

riana12
6. led 2012

@adelii isto daj na seba, oni si tak ci tak na to meno zvyknu, ked budu chciet drobca oslovit... alebo sprav kompromis a date druhe krstne, nejake slovenskejsie, ale ktore sa zaroven hodi k Noelovi...

adelii
6. led 2012

@natalia777 jaj tak,prepac,ja som si neprecitala,co si uz pisala 🙂 inak,s tymi dievcenskymi by som uplne suhlasila 🙂 Chcela som Ellu alebo Izabelu-Bellu 🙂 Takze chlapcenske mate vybrane take,ako my 😀 Dobre to uz chapem? A povies ho ostatnym az ked sa narodi 🙂

adelii
6. led 2012

@riana12 no priezvisko mam ceske 🙂 tak by bolo asi fer dat jedno ceske a jedno slovenske,ale ved zvyknu si 😀

riana12
6. led 2012

@adelii no tak daj ceske, pokial das nejake klasickejsie, preco nie? ale ak ti ani to neni po voli, daj na seba... oni si zvyknu 😉

anjelik0907
6. led 2012

@adelii Noel sa mi veeeeľmi páči aj ja som rozmýšľala ,že keby som mala druhého chlapca tiež by som mu dala meno Noel ,ale tiež sa nikomu z rodiny nepáči ☹ tak neviem, ale podľa mňa je to krásne meno 😉

nikayla
6. led 2012

@adelii pokiaľ sa Cedrik číta ako francúzske "Sedrik" - tak to je krásne 🙂