Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

tarra27
6. zář 2012

@mariankas ono v závěru tvoje díte je stejně nejlepší, nejkrásnější a co na tom, že jich je více....někdy to opravdu neodhadneš....ted jsou hodne klárky a nám se taky líbila a nakonec jsme ji nedali....a koho by napadlo, že jich je najednou tolik .)

soopy
6. zář 2012

Ještě jsem si vzpomněla, že tady u nás má známá tři holky a to Timea, Vivien a Benita...tak kdyby někdo chtěl tip na neobvyklé dívčí jméno 😉

tarra27
6. zář 2012

@soopy Benita je jako ze šeherezády, to se mi moc nelíbí..... nikdy bych ho nedala...a vůbec bych nedala jméno z filmu či seriálu....

soopy
6. zář 2012

@tarra27 to je jméno z šeherezády? aha a já jsem si říkala, kde k němu přišla...my totiž tv nemáme, takže nejsem v obraze 😀

vikirobi
6. zář 2012

@soopy Timea...to je moc hezké jméno!My jsme jako holčičku chtěli Valérii(cizí není,ale je neobvyklé).No a máme chlapečka 🙂

tarra27
6. zář 2012

@soopy :D babička o ní pořád mluvila, když ji dávali, tak proto to vím :D

elisskah
6. zář 2012

Timea je pekne. Ja som chcela tiez nejake, ktore aspon neni u nas dedine a napokon som dala naozaj neobvykle. Az take neobvykle som nechcela, ale chytilo ma za srdce a nevedela som sa ho vzdat. I ked stale som rozmyslala nad inymi, vzdy ma to vratilo spät. Mam Elissu. Rodine z partnerovej strany sa to nepozdavalo, ale mojej ano a ked ju uz v brusku zacali volat Elisska, tak zrazu to bola Elisska a bolo rozhodnute. A mena ako Ema a Sofia su sice pkne, ale pocujem ich uz zo vsetkych stran. Je ich prilis vela. Tu na Slovensku sa zacina teraz rozmahat Eliška, my mame jej modernejsiu verziu.

haniplanetka
6. zář 2012

u nás to bude trošku neobvyklé, ˇSarlota nebo Norbert a je mi jedno, co okolí mrčí, nám se líbí 🙂

danuska0302
17. zář 2012

Ahojte 🙂 ja som strašne chcela Melindu - možno som to ešte ani nepočula 🙂 hovorila som si "Mel alebo Linda"... a mame Ondrika 🙂

tarra27
18. zář 2012

Mě se líbí i Melanie - Melinka, sice má svátek nějak po vánocích, ale znám jednu paní i s dcerou a přijde mi střašně hezký říkat ji Meli .)

lasandra
20. zář 2012

My máme pro chlapečka vyhlédnuté jméno Nathan již delší dobu, kdežto s jménem pro holčičku jsme zápolili pěkně dlouho. On chtěl Avery a já Dakotu. Dopadlo to následovně, já jakožto moudřejší z nás dvou jsem ustoupila a budeme mít Avery Dakotu. 🙂

mikulas2011
25. zář 2012

ahoj tak mi jsme vybírali jména s manželen pokaždé české 😉 máme Romču Mildu a Mikuláška 🙂 🙂 🙂 ono je to nakonec jedno jaké jméno hlavně že jsou zdraví 🙂

luisina
15. říj 2012

taky se tady mluvilo o klasicky českých jménech. Na začátku 19. století to byla třeba Petronila a Thekla. To by dnes někteří koukali,co? Známá je Malvína, druhá Evženie, podle mě hezká, ne cizí, ale nevšední jména

callwen
18. říj 2012

@singid Jej, mám kamarádku Karlu a ta je z toho jména úplně špatná 😀

tarra27
19. říj 2012

@callwen když ono si někdy rodiče neuvědomí, jaké problémy nebo trápení dítěti jméno přinese...před 15ti lety dala rodina ve vesnici jméno John....a dítě bylo fakt chudák.....a Karla nebo i jiné jméno je nádherné, ale co si děti protrpí.....já nejsme uplně pro kalsicky česká jména, ale ani ne pro uplně exotická....některá jsou krásná, ale pokud ten člověk necestuje nebo je ze sociálně slabší rodiny, často se stává, že má pak z jména spíše komplexy...chce to hodně promyslet.....

kristi
23. říj 2012

@callwen a pritom Karla / Carla je uplne super jmeno 😉

callwen
23. říj 2012

@kristi: No to je věc názoru. Děti jsou kruté, udělají z ní hned Karla.

fafetka
23. říj 2012

@callwen děti jsou kruté u jakéhokoliv jména když na to přijde😅 Jméno Karla/Carla je podle mně super a po pravdě co taková Karolína?To je dejme tomu "normální" jméno a taky se z ní dá ten Karel udělat. Já osobně si myslím,že každé jméno je hezké,když se vyslovuje s láskou a lidi si zvyknou.Je důležité,aby dítě,které neobvyklé jméno nosí,bylo s ním ztotožněné a mělo sebedůvěru.Pak nikoho a dokonce ani kruté děti,nenapadne si z něj v tomto směru dělat legraci.Já třeba jsem Žaneta.Nenávidím to jméno až teď coby dospělá (neee ty kare žanééétooo)😀 😀 😀 jako malá jsem byla jediná tohoto jména široko daleko.Jediný konflikt ohledně jména(a ani to konflikt nebyl) jsem zaznamenala ve školce kdy Davídek-medvídek přiděloval tyhle rýmovací přezdívky všem a mně vymyslel Žanetka-planetka 😀 byla jsem celé to jedno odpoledne nešťastná dokud mi můj chytrý tatínek nevysvětlil že planeta je hvězda 😀 hned mi bylo líp 😀 😀 😀 od té doby nikde nic.Takže si nemyslím že posmívání mezi dětmi ohledně jmen je způsobeno jen jmény samými😅
(ehm.My zrovna čekáme na leden na naši Carličku😅😀)

petrajurinova
23. říj 2012

@callwen Karle volají děti na neteř, která je Karolína. A nikdo to nebere hanlivě, prostě se holka chová jako kluk, tak to jméno převedli. Slyší na to, tak to používají. A líbí se to jí i kamarádům. Kdyby je poslala do pr... a nereagovala na takové oslovení, tak by jí chlapeckým tvarem jména nevolali.
Taky jsou tu v okolí dva kluci, jeden který se jmenuje Josef a druhý je Tomáš ( dvě naprosto obyčejná, běžně používaná jména) a na toho prvního "oblíbeného mezi dětmi" volají všichni "Chosé" a na toho Tomáše, který není zrovna mezi dětmi "za hvězdu" (není moc chytrý, zato je silný a agresivní), volají "Pepan". Takže pokud děti chtějí a dotyčný na to slyší, tak přejmenují kohokoliv, jakkoliv.

cara.m
24. říj 2012

@kristi
@fafetka
@callwen moje mamka je Karla, sestra je Karla a nikdy neměly s tímto jménem problém a tím, že vyrůstám mezi Karlami 😀 , tak mi toto jméno přijde běžné 🙂 a ani mě nenapadlo, že by mohl způsobovat problémy. To já spíše měla se svým jménem - Klára problém ve školce, protože ho děti neuměly vyslovit a ve většině jsem byla Krála 😀 apod. 😀

fafetka
24. říj 2012

@cara.m Tak zkomolit se dá cokoliv😀 Moje Sašenka zase hooodně dlouho byla mezi dětmi prostě Sušenka😀

framboise
28. říj 2012

Tady kdyby to někoho zajímalo - byla zde debata na str. 311 myslím, jména a karmická zátěž http://barunkabarborka.blog.cz/rubrika/vyklad-p... 🙂

trpaslinka
3. lis 2012

ja mam doma DENISe. Ale ze to byla fuska neco vybrat. Partner je turek a chtel Mustafu ci Abdiho. Neustoupil z tureckych jmen. Zijeme v UK a tak jsem chtela neco mezinarodniho. Kluk ma ceskou narodnost, tak jsem z tureckeho Deniz udelala ceske Denis a s tim nakonec partner souhlasil. Holcicka (cekame v unoru) bude mit beznejsi jmeno, bude to Hana (zmeneno z tureckeho Hanni).

7959
3. lis 2012

Já mám doma Ráchel a Elišku. Ještě se mi líbila i Timea. No babičky jsou sice proti Ráchel, ale co už.

lenika76
5. lis 2012

ja mam bez tyzdna rocneho syna a kym sme vedeli, co to bude, zazracne sme sa s manzelom zhodli na Lea / Leo. Dnes mame Leonarda, prevazne ho volame Leo, niekedy celym Leonard - to aby mu nebolo cudzie jeho vlastne meno, ked ho niekto bude volat oficialne, no a ked sa mazname alebo len tak, ked na nas dolahne neha, tak Leuško. a niekdy zase zo srandy Lejo a maly sa z toho smeje 😀 zaujimave, ze sa naucil dost rychlo reagovat na vsetky podoby 🙂

kristi
5. lis 2012

@lenika76 Leo je super

tersi
16. lis 2012

Jména jako Oliver, Leonard, Eliška, Alexandra a mnoho dalších osobně nepovažuji za neobvyklé jména.

Je zde zmíněno jméno Karla a velké "like" je to hezké jméno.

Mně osobně se z neobvyklých jmen líbí Carmen,Wanda a Jonathan,Florian.

Ale osobně jsem za české jména, i když každé jméno má své kouzlo. 😉

lemur
20. lis 2012

Mám Bereniku a Justýnu a líbí se mi, že se už nemusí představovat příjmením 🙂 v našem malém městě každý ví o koho jde. Terezek, Honzíků a Elišek je v každé třídě školky dost....

ditusha
21. lis 2012

HOLKY! 🙂 jaké jméno se podle Vas hodi k příjmení Riedel? 😕

jarkalada
21. lis 2012

@ditusha mně ihned napadlo Natalia. Natalia Riedel mi zní pěkně 🙂