Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

gaudi
2. zář 2011

@sukie21 naway je hodne netradicni, je to severske jmeno? znamena neco?

lulii
5. zář 2011

@rozum Taky znám jednu Emu a říkají jí třeba i Emíno 😀

lenka112
5. zář 2011

Ismael 🙂

rozum
5. zář 2011

@lulii ,@lucisa - já mám strach, že jak mě nazlobí, tak jí budu říkat Emane 😠 . Naší známý mají Marka a když zlobí, tak je to Mařena!

lucisa
5. zář 2011

@rozum tak tohle by mě nenapadlo 😀

rozum
5. zář 2011

@lucisa to víš, já chci jména skloňovat, jak pro hodné miminko, tak pro trošku zlobivé 😎
A, co by Tě nenapadlo, Mařena nebo Eman, nebo obojí? 🙂

lucisa
5. zář 2011

@rozum ani jedno, ani druhé, prostě Emo a Marku! s přísným tonem.

rozum
5. zář 2011

@lucisjako, jo, přísný tón já umím. 😠

lucisa
5. zář 2011

@rozum 😀 😀 😀 😀 😀 no a je to! 😀 😀

pralinka25
5. zář 2011

@kukuca ahoj ja sa volam Karin a hovorili mi kajka, karinka, kaji, kaja alebo skratka karin.

skaredka
8. zář 2011

ahoj holky, tak u nas zase zacina strasny boj co se jmen tyce 😅
holcicka je jednoducha, to nejak moc neresime, ale kluk je masakr, zatim pritel navrhnul Ruslav a Arthas ... 😅 zavrhla jsem oboje, on nechce zadne tradicni americke jmeno, musi to byt unikatni a neco co ma malo kdo. Jenze mne se zase libi takovy typicky americky 😅

lucisa
8. zář 2011

@skaredka přítel je Američan? Tak navrhni nějaké české, to bude v USA hodně netradiční a hotovson 😀

skaredka
8. zář 2011

@lucisa jojo american, on minule tehu navrhl ceske jmeno Kazimir, ale to se mi vubec, ale vubec nelibi. Uz jsme prochazeli ceskym kalendarem a nic moc 🙄 on by nejradsi to jmeno vymyslel, treba ten Ruslav je vlastne prvni tri pismena ze jmena jeho brachu (Rustin) a posledni tri od myho tatky (Drahoslav), ale jsem mu rekla, ze si budou lidi myslet, ze je to nejakej rus 😀 Navic nase prijmeni je dlouhe (Rosenberger) a muj prvni syn je Alexander tak mam problem to jeho jmeno vzdy vecpat do kolonek na dokumentech 😅 takze jsem rekla, ze rozhodne ne dlouhe prvni jmeno pro dalsi dite

lucisa
8. zář 2011

@skaredka no, to máš i u dcery co dělat, taky má jméno poměrně dlouhé, i když má příjmení určitě bez -ová.
Na český kalendář nekoukej, tam těch jmen moc není, zkus spíš české stránky se jmény, tam jich je mnohem víc a celkem zajímavé, i když je fakt, co je zajímavé tady, nemusí být pro Američany.
třeba:
http://krestni-jmena.cz/
http://www.rodina.cz/scripts/jmena/default.asp
a další ......

skaredka
8. zář 2011

@lucisa dik mrknu na to. Dceru mam z prvniho manzelstvi, ona je Samantha Koerner takze to neni az tak hrozny 😀

syll.
8. zář 2011

@skaredka to je krásné jméno Samantha, taky se mi moc líbí. 😵

kristi
8. zář 2011

@skaredka uz zase?????? gratulace teda.... 🙂

andreaka11
8. zář 2011

no mam znamu, co sa vola Silver (striebro) a jej starsia sestra sa vola Gold (zlato) 😀

kristi
8. zář 2011

@skaredka co Ryan, Noah, Liam, Caleb?

andreaka11
8. zář 2011

alebo co tak holandske meno Anouk (citaj anuk) ako ta spevacka.

syll.
8. zář 2011

@skaredka já chtěla LUCASE, Simon, Matyas, Samuel, Denny, Maxim

skaredka
8. zář 2011

@kristi 😅 😅 😅 ja za to nemuzu, on se na me jen podivam a jsem v tom 😅

@syll. diky 😀

@andreaka11 ty jofka 😕 😀

kristi
8. zář 2011

@skaredka no, ale tak super, hlavne at jste zdravy

andreaka11
8. zář 2011

@skaredka co znamena jofka

skaredka
8. zář 2011

@kristi me se libi treba Noah, ale vim, ze to neprojde, protoze to ma hodne deti. Zatim co jsem navrhla tak nic neproslo, libi se mi treba Bastian, Daniel, Blake, Nathan, Jason atd ... ale s mojim je proste problem, tak i docela doufam, at je to holcicka

syll.
8. zář 2011

@skaredka a na holčičku máš co? 🙂

skaredka
8. zář 2011

@andreaka11 ty kokso, vole atd. akoze to je mazec take mena

damiankad
8. zář 2011

Syn je Damyan, synovec je Simeon Etien, bratrancov syn sa volá Noah... 🙂

skaredka
8. zář 2011

@syll. Zatim mam: Elena, Alena, Kara, Amelie, Emilia, Anastazie ( ale to je moc dlouhy tak asi ne), prostredni jmeno bude Cynthia

skaredka
8. zář 2011

@damiankad ohh Simeon se mi libi, zkusim to navrhnout