Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

fangi
26. led 2011

Tak si tak říkám, že statistický úřad zveřejní vlastně statistiku jmen za leden 2011....to jsem docela zvědavá 😎 Jen nevím, jak dlouho to budou zpracovávat, aby to nebylo za rok 😅

vem158
31. led 2011

ahojte nemate niekora z vas babo ktorae sa vola EFRAM ja chcem ties dat to meno ale neveim kde ho mozem najst aby som ho preukazala na matrike pomoze mi niektora z vas

lucisa
31. led 2011

@vem158 Ahoj, dívala jsem se do knížky, ale bohužel, nepomůžu, není tam. A co kdybys zašla, než se dítě narodí, na matriku a zkusila poprosit úřednice o ověření, možná mají i jiné zdroje, i když asi za poplatek.

elgreco
31. led 2011

@fangi loni zveřejnil statistiku leden 2010 myslím koncem března 🙂

elgreco
31. led 2011

Ahojky, jak se Vám líbí jméno Viktorie, znáte nějakou ve svém okolí a jak jim říkáte 😉 ?

luti
31. led 2011

😉 @elgreco ma svagrova se tak jmenuje 😉 , vsichni v rodine ji rikaji Tors, podotykam je to v UK 😉 , ale jinak krasne jmeno, asi bych zdrobnovala Viki 😉

liwka
31. led 2011

Ahojte, nehnevajte sa, ze som sa vam votrela do temy, ale riesili ste Miu a ja mam jednu doma 😀
@urbi my ju volame Miuška, ale niektori jej hovoria Mijka, ja niekedy zdrobneninu skomolim formou Miušinka.
ono je to na kazdom, ako si ju nazve. pravdupovediac, mnohi boli proti, aby sme ju nazvali Miou, pretoze to meno tu absolutne nikto nepozna, no teraz si nikto nevie predstavit, ze by sa volala inak a dokonca sestricka u nasej lekarky mi povedala, ze sa jej to meno hodi... podla mojho nazoru, by sa k tvojmu priezvisku Mia hodila, ale je to na tebe...
drzim palceky,aby si vybrala take meno, co sa ti bude pacit vzdy ked sa na dcerku pozries

kacabik
1. únor 2011

ahojte holky, myslim ze holcicicih jmen je stale na vyber hodne 🙂 my mame isabelku coz sice neni az tak neobvykle ale zatim jinou nezname. krasne jmeno je treba sofie, elena ale mne se libi treba i matylda. snad jsem aspon trochu pomohla 🙂 k.

elgreco
1. únor 2011

@kacabik Isabela je moc krásné jméno, taky žádnou neznám, kromě té jak je ve filmu Twilight 😉 . Líbí se mi hodně zkrácení tohoto jména na Bela.

terezkabb
1. únor 2011

Já budu mít buďto Alžbětu (Bětuška, Bětka), nebo Vítka.

lucisa
1. únor 2011

@terezkabb U dcery ve škole je Elisabeth a všichni jí říkají Elizabetko, Elis, ale nejvíce Eliško 😉

@elgreco Isabelku má sestřenice přes páté koleno, jsou Slováci. Moc pěkné jméno.

jasamin
1. únor 2011

Ahoj holky. Jen jsem chtěla pochválit jména dětiček od@lucisa . Krásné kombinace.

lucisa
4. únor 2011

@jasamin díky 😉 Sice už to okolí nějak vstřebalo, ale rozhodně všichni nemají stejný názor 😕 - ne že by mě to nějak znepokojovalo 😀

jasamin
4. únor 2011

@lucisa - jo to znám. Nejlepší jsou otázky typu a proč (např.) Noemi? Já se taky lidí neptám a proč Pepík? Je to každého věc a nepřipadá mi vhodné jakkoliv komentovat výběr jména druhých lidí. A na druhou stranu je tolik krásných jmen, tak proč je nevyužít , že?😀 .

lucisa
4. únor 2011

@jasamin Přesně, nedávno mi jedna maminka odsud poslala odkaz na zajímavý článek o jménech. A přesně o tom se tam psalo. Nikde v zahraničí by nikoho nenapadlo komentovat nebo dokonce hanit rodičům výběr jména pro jejich dítě nebo to říct samotnému člověku - považuje se to za vrchol neslušného chování, takže když to někdo komentuje, pomyslím si o něm přesně totéž - že je nezdvořák, který neví, jak se mezi lidmi chová.

gucci
4. únor 2011

přidávám se...naše okolí taky jméno naší holčičky strašně řešilo (a to jsme to nikomu do porodu neříkali 😀 ), to bylo pořád "a jak jí budete říkat", ted už se nad tím nikdo nepozastaví....jedni známí dali klukovi jméno Jan, protože má hodně variant a říkaj mu stejně jenom Honzíku a ještě se chytaj za hlavu, že je jich všude milion 😀 😝

elgreco
4. únor 2011

taky se přidávám, my když jsem dali Amálie, tak moje rodina byla nadšená, hodně se jim to jméno líbilo a vlastě i stále líbí. Ale taky se našli tací, kteří se divili, že to jméno vůbec existuje a je v kalendáři 😉 . Řekla bych, že je teď Amálií víc, i když já žádnou osobně kromě naší neznám 😉 a už to lidem nepřijde tak neznámé jméno 😉

gucci
4. únor 2011

@elgreco já znám asi tři 😉

elgreco
4. únor 2011

@gucci fakt, a já mám Leu sestřenici 😉 a všichni jí říkáme Leonko i když už jí táhne na 40.

gucci
4. únor 2011

@elgreco tak Leonko se nikdo naší malé neodvažuje říct, páč to já nesnáším 😀 , jediný kdo to má povolený je Ley pediatrička, která je hrozně hodná a super paní, tak u té to dycky přejdu 🙂

elgreco
4. únor 2011

@gucci a jak malé říkáte? Já jsem zvyklá takhle sestřenici říkat. Nikdy jsme neslyšela příbuzný, že by jí řekli třeba Leo, je to prostě Leonka, i když je taky Lea 🙂 .

gucci
4. únor 2011

@elgreco pro mě je Leona úplně jiný jméno, i když mají svátek ve stejný den
říkáme jí: Leo, Lelí, Lili, Lolo, Leošku (když zlobí 😀 )

elgreco
4. únor 2011

@gucci tak ona je ještě Leona, tak to jsem ani nevěděla, myslela, jsem, že Leona je jedna z variant 🙂

gucci
4. únor 2011

@elgreco no jo, Leona je úplně normoš jméno 😉

elgreco
4. únor 2011

@gucci Tak to jsem nevěděla. Ale Lea se mi líbí mnohem víc 😉

linda.r
4. únor 2011

@urbi Tak my máme Miu taky doma a rozhodně bych neměnila. Říkáme jí Mianko, Mienko, Miuško, Miuš, Miško, Miáčku....Samozřejmě se nikdy nezavděčíš všem, my v okolí žádnou jinou Miu nemáme, ale všichni si hned zvykli a děti ve školce jména vůbec neřeší. Akorát starší ročníky jí občas osloví Miluško, tak jim to nerozmlouváme 😉

jasamin
4. únor 2011

@lucisa - nejhorší je, že těch lidí je spousta, co kroutí hlavou nad neobvyklýma jménama. Taky jsem si říkala, že je třeba se na ně koukat jako na lidí nevychované. Oni ale asi zřejmě za to ani nemůžou 😀 😀 😀
Holky nedejte se, jsou to naše děti a pokud se to líbí nám, tak je to tak nejlepší. Mia a Lea jsou super.

gucci
4. únor 2011

my právě ted hledáme něco k Lee, zase něco na 3, takže jestil nám bude štěstí přát, tak to bude asi Zoe 😵

zdenallicka
4. únor 2011

@gucci Mně se hrozně líbí i Lia nebo Ria... 😵

gucci
4. únor 2011

@zdenallicka tjo Ria to mi evokuje vložky 😅 , ale napadlo mě spíš Tia