Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

prada
15. bře 2007

Vendulko, máte vybrané pěkné jména. jinak mě se jméno vendula taky líbí a mám ho mezi favority pro holčičku.

petty
15. bře 2007

Mě se "sobecky" mé jméno líbilo vždycky... 😅

petty
15. bře 2007

Vendu a ty jsi Vendula, Vendulka a nebo Václava? a nebo ještě je i jiná varianta tohoto jména?

vendulka
15. bře 2007

prada:Děkuji...já bych své holčičce jméno Vendulka nedala i když se mi líbí,ale nelíbí se mi dávat jména po rodičích... 😝

vendulka
15. bře 2007

Václava??? 😀 To proboha ne..... 😝 😝 😝
Křťená jsem Vendula...ale říkám si Vendulka.... 😀

vendulka
15. bře 2007

Ale dříve jsem si říkala Wendy... 😝

macanet
15. bře 2007

Mě se taky líbí moje jméno Marcela, vždycky jsem byla jediná ve třídě 🙂 No a teď mám kamarádky, obě Marcely a obě maj za manželi policajty, jako já 😲 Ale já jsem nechtěla dávat jména po nás, ani po někom z rodiny, aby miminko zase neslo nové jméno 🙂 Jinak Vendulka je taky hezké jméno 😉

vendulka
15. bře 2007

No já ve třídě byla taky vždy jediná,ale na gymplu jsme byly hnedka 3 Venduly... 😀

petty
15. bře 2007

macanet: Souhlasím, taky nechceme jednou dávat jméno po nás nebo po někom z rodiny...

vendulka
15. bře 2007

No tak jako je to v rodině mého manžela...je to až neuvěřitelně trapné...už se to tam traduje asi 4 nebo 5 generací...a já jim to pokazím.... 😝 😀

macanet
15. bře 2007

Dobře děláš vendul,to je pak hrůza, když se zavolá třeba Pavle a otočí se 4 😠

vendulka
15. bře 2007

No u nás je to Pepo!!!! 😀

vendulka
15. bře 2007

Tak manželovi ani neříkám jménem,ale broučku a nebo medvídku... 😀

petty
15. bře 2007

U nás se naštěstí jména "nedědí"...tedy v naší úzké rodině ne, pokud bych to brala i s širokou rodinou, tak tam už se pár případů najde...

macanet
15. bře 2007

Vendulko, to mě by ten můj zabil 😀 No Pepa, to mě taky mohlo napadnout místo toho Pavel, Pepa se snad jmenuje každej třetí chlap 😅

vendulka
15. bře 2007

No a můj chlap se jmenuje Josef Novák.... 😀 a co na to řekneš teď???? 😀 😀

macanet
15. bře 2007

To si děláš srandu ne, to je super, nejčastější příjmení i jméno 😀 Tak to bych dala Pepičku! 😀

vendulka
15. bře 2007

Jo taky jsem o tom uvažovala.... 😀

A srandu si nedělám...schválně jsem tak dlouho hledala takového kluka s jménem a příjmením.... 😀 😀 😀

vlastovka
15. bře 2007

Ahoj holky, zatím se nám nejvíc líbí jméno Elen. Tak nějak jsme na něj přišli a už jsme nenašli nic lepšího. Ale v okolí se s moc kladnými reakcemi nesetkávám. Většinou je každý zvědavý na jméno, které jsme vybrali a pak na to nic neřekne. A dnes mi kolegyně v práci řekla rovnou, že se jí to teda vůbec nelíbí. Je mi z toho smutno. Co vy na Elen? 🙂

vendulka
15. bře 2007

Mně se teda Elen moc libí....Nebo Ella... 😉

adamka
15. bře 2007

vlastovka mi také máme vybrané jméno Elen, už když jsem byla těhu s naším posledním synem tak ten měl být Elen, je to krásné jméno. U nás je to tak na půl někomu se líbí někomu ne. Nenechte se odradit 🙂

vendulka
15. bře 2007

Přesně tak...nezáleží na tom, jestli se to líbí onomu nebo tamtomu,ale záleží na Vás... 😉

macanet
15. bře 2007

Vlastovko, vždyť jsme ti v červencovkách říkali, že ta tvoje kolegině je divná 😖 Elen je moc hezká, jak Elen, tak Elena 😉

baruna
15. bře 2007

Vlastovko - kašli na ostatní. Ty a manžel vybíráte jméno 😉 . Na nás ze začátku taky všichni koukali jak na blbečky - jako co jsme to proboha vybrali za jména. Takže jsme to vyřešili tak, že to nikomu neříkáme a je klid.
Jinak Elen je hezké jméno. Kamarádka ho mají také vybrané pro holčičku.

vlastovka
15. bře 2007

Díky, to jsem potřebovala slyšet 😵 😀 😀

petty
15. bře 2007

vlastovka: Elen je krásné jméno...líbí se mi i Ela a Elena...

vendulka
15. bře 2007

A nemá náhodou zítra Elena svátek?? 😀

vlastovka
15. bře 2007

vendulko, že bychom to už tak trochu oslavili? Je taky dobré, že má svátek v březnu a narodí se v červenci a pak se nám taky hodí k příjmení. Chceme jemné jméno, které by se hodilo k našemu drrnčícímu a výraznému příjmení. Pro kluka se nám líbil Jakub, ale ten má zrovna svátek v den termínu porodu. 😅

vendulka
15. bře 2007

No tak jdeme slavit.... 😀
Jakub je taky pěkné jméno...Kubík... 😀

vlastovka
15. bře 2007

vendul, já myslela zítra 😀