Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

bustik
27. bře 2007

HIHI, tak Vladimíra je moje tchýně a přesně to mám po svém tatínkovi Vladimírovi 😀

morusa
27. bře 2007

Ahojte kočky, my už taky jdem do finále se jménama a pořád nějak nemůžeme rozhodnout jméno pro holčičku, vybíráme mezi Vanessa x Amálie. Písnete mi svůj názor? Příjmení máme normoš české.

bednaroi
27. bře 2007

Amalka je moc hezke jmeno,ale ve tvaru Amalie zni trosku divne 😅 a Vanessa je taky moc krasne,ale nevimjestli ke klasickemu ceskemu prijmeni pujde,to se takhle tezko radi 😉

bluff
27. bře 2007

jaul - a ja som si myslela ze Simon je prave dost moderne meno momentalne.. aj Krystof.

bednaroi - Vanessa v Cechach s ceskym priezviskom ☹ 😒

bluff
27. bře 2007

sorry bednaroi - to malo byt pre morusu 😉

jaul
27. bře 2007

bluff: moderni a hezka jmena to jsou, ale nastesti je nedava kazdy druhy, aspon tady ne - ctu kazdy den narozene deti v novinach 😉
morusa: z tech dvou jmen bych byla za Amalku 😉 Jmenuje se tak moje cincilka 😀 Ale je to krasny jmeno i pro holku! A myslim, ze lepsi, nez Amelie - to neni zrovna cesky!

kristi
27. bře 2007

jsem taky pro Amalku 😉

sofiela
27. bře 2007

baby, ja teraz cakam druhe babo a si myslim, ze dievcatko ( len tak, lebo som mala nevolnosti ), no ale uz dvakrat som sa zobudila s menom Emmanuel v hlave- pritom nikoho takeho nepoznam, nad tym menom som ani nepremyslala...ak by to bol chlapcek, asi by sme mu dai meno Christian a normalne premyslam, ze middle name Emmanuel- musim pozriet, co to meno znamena, lebo sa mi az sniva 😉 mate podobnu skusenost? ..

mamacat
28. bře 2007

aj mne sa paci Amalka. my sme rozmyslali nad Ameliou 🙂
bluff, vy uz viete na 100% percent ze to bude Fionka?

bluff
28. bře 2007

mamacat my na 100% ani nevieme, ze to bude baba 😀 ale nie, manzel chce Fionku a urcite bude rad, ked aspon raz bude v niecom podla neho 😉 🙂

rainbow
28. bře 2007

ahojte, my už sme mali skoro definitívne vybraté, že bude Filipko, teraz sa nám zapáčil Denis, ja už neviem to sú teda dilemy 😀

bustik
28. bře 2007

Jsem taky pro Amálku 😉

macanet
28. bře 2007

Taky Amálka! 😀

morusa
28. bře 2007

Díky moc, holky ,za názory.Vypadá to ,že Amálka zvítězí, zatím se každému dost líbí.

albi
28. bře 2007

ahoj, my sice zatím jenom plánujeme, ale jména jsou jasný, Adriana a Lukáš :o)
Moje kamarádka má chlapečka, jmenuje se františek a je to strašně roztomilý. Jinak se přidávám k těm staročeským Anna atd.

petty
28. bře 2007

morusa: Taky hlasuju pro Amálku 😉

kalo
28. bře 2007

Holky Amálie-Amálka se jmenovala moje babička. Je to moc krásné české jméno!!!

kacerka
28. bře 2007

Taky jsem pro Amálku. Vanessa se mi nelíbí a už vůbec ne k českému příjmení, jednu takovou znám z okolí a jsem zvědavá, co rodičům řekne, až začne to své jméno + příjmení chápat 😒

morusa
28. bře 2007

Tak to úplně koukám , jaká je to převaha pro Amálku, sem myslela, že to bude půl napůl a zas nic nerozseknu, ale jsem teda v šoku. 😀

soopy
29. bře 2007

ahojky, taky se přidám…s manželem máme vybrané Mikuláš a Mariana. Původně to měla být taky Amálka, ale Mariana dostala přednost, bo se tak jmenuje manželova babička, takže Amálka snad bude druhé děvčátko 😉 jinak další v pořadí máme Kryštůfek, Jindra a Terezka. a Vanesska je taky pěkné 🙂

macanet
29. bře 2007

soopy, Mariana je moc hezké, Márinka 🙂 , jen koukám, že máš napsáno že čekáš chlapečka, takže Kryštůfek? Taky hezké 😉

soopy
29. bře 2007

macanet, on nám totiž doktor nejprve tvrdil, že to bude holčička. nedávno nám oznámil, že se prý zmýlil, takže to pravděpodobněji vypadá na kluka 😅. tak kdo ví, s kým nakonec pojedu z porodnice 😀. na chlapečka máme jako první Miky, Kryštůfek bude snad druhý 😉

macanet
29. bře 2007

No jo, teď na to koukám, Mikuláš a Mariana 🙂 No to se někdy stává,hlavně aby bylo mímo zdravý.No švagrová jela taky do porodnice pro Amálku a přivezla si Matěje 😀

megie
29. bře 2007

Mne sa pre dievča páči Sára a chlapcovi by som dala meno Peter. Po ockovi 😀

andik
29. bře 2007

morusa:Amálie?Moje kamarádka má Amélii,tak nevím,to jsou asi 2 jména?Nebo je to překlep? 🙂
Mě osobně se víc líbí jméno Vanesska. 🙂

lenkabu
29. bře 2007

Morusa: já přidávám hlas pro Amálku, Vanessa je moc hezké jméno,ale zní to trochu jako z telenovely.

macanet
29. bře 2007

Přesně tak, vanessa musí sedět k příjmení , ale může se pak vdát a zase to bude jinak, ale Vanessa Krupičková třeba nezní moc vábně, je to takový jméno k cizímu přijmení. Amálie a Amélie jsou dvě jména. 😉

morusa
29. bře 2007

Andik: Amélie je francouzsky Amálie, to se mi taky líbí, ale to by mi pak přišlo, že to dáváme vyloženě podle Amélie z Montmartu

magika
29. bře 2007

Tak už jsem si myslela,že máme na stopro vybráno...Matyáš,ale zase se rozvířily pochybnosti,že prý máme "š" v příjmení...Myška.Tak nevím,jestli Matyáš nebo jestli radši Michael.Manželovi se líbí Alex,ale nevím,jak bychom mu říkali 😝

myska
29. bře 2007

Magika, to "š" vůbec neřeš, my jsme měli taky vybranýho na kluka Tomáše a jsme Kryštofovi, hodně lidí nám říkalo, že je to ušišlaný a druzí nám zase říkali, že se na to máme vybodnout a dát toho Tomáše.
Jen zapátrej v paměti, kolik známých lidí mají ve jméně a příjmení "š".

Jinak mě se líbí Vanesska. Jo a já jsem radši pro Amélii než Amálii 😉 , ale toť můj názor.