Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

irminka
2. lis 2009

Stella a Arnošt 😉

feliiisek
2. lis 2009

Stella není špatná 🙂 , ale Arnošta vážně ne...jeden takový tu u nás je a to je příšernej člověk..mě se líbí třeba Mariana,Johanka,Rozálka,Liliana nebo Aranka 😀 a pro kluka moc výběr není no 😒 jedině snad Sebastian nebo Samuel..

bocinka
2. lis 2009

Lili je krásné... 😉

vercak.
2. lis 2009

Petrunka - no a to je to, o čem mluvím. Prostě aby to dítko mělo svátek a narozky dál od sebe. Já třeba mám svátek v únoru, narozky v červnu a vánoce v prosinci (ty máme všichni 😀 ), ale mám to hezky během celýho roku. Takhle když má svátek hned u narozenin, tak pak celej rok nedostane žádný dárky a nemá co slavit.

feliiisek - Samuel se mi moc líbí, stejně tak Lili a Marianka. Aranka bych nedala, můj bratránek má psa Arana 😀

feliiisek
2. lis 2009

Mě se právě líbil dříve zmiňovaný Tobiáš..ale sestřenka si pořídila dogouše Tobíka.

vercak: Slavení máš hezky rozvržené, to já mam svátek v říjnu a narozeniny i Vánoce v prosinci 😖

kristi
2. lis 2009

Stella by bylo bozi, znamena to hvezda, to by bylo fakt ladici

pro me teda svatek nehraje zadnou roli, resp. Mia ma svatek kdy chci ja, takze je to jedno. Ale kvuli tomu bych se neomezovala, my svatky stejne moc neslavime..je nas jak psu a bychom nedelali nic jinyho

feliiisek
2. lis 2009

kristi: Vážně hvězda? 😀 Tak to jsem vůbec netušila..ale mam takový dojem, že přítelovi se tohle jméno moc líbit nebude..já mám raději neobvyklá a on ta, kterých je všude plno.. ☹

kristi
2. lis 2009

tusim nejsem si jista....spanelsky je to Estrella a z toho to asi vzniklo

vercak.
2. lis 2009

Stella je taky pěkný, ale je fakt že je strašně moc kráásných jmen. Ale taky docela ošklivých ☹
Tak třeba mojí kámošce se minulý týden narodil kluk. Má už 3 holky, jmenují se Andrea, Adriana, Natálie a tomu chlapečkovi dali jméno Bohouš. No chudák kluk. Já bych tohle jméno prostě nedala ☹

feliiisek
2. lis 2009

Bohumil je víceméně hodně zastaralé jméno..k sestřičkám se tedy opravdu nehodí..ale prostě to tak chtěli 🙂 třeba budou tyhle jména zase slavit comeback 😎

bocinka
3. lis 2009

Vercak - to máš fajn, já mám 20. 11. svátek - 30. 11. narozeniny a pak Mikulaš, Vanoce, Silvestr - jak říkam - víc jak měsíc v kuse člověk chlasta... 🙂 😀 Ale máš pak 10. měsicu na vylečení z opice... 😝

bocinka
3. lis 2009

Bohouš??? 😖 Hmmm, to chlapeček asi mamince jednou vyčte - taky mám kamarády, kteří mají holčičku Boženu a dva roky po ni dalši holčičku Natálii... 🙄 Je to takový divny.... 😒

bielanevesta
3. lis 2009

Felisek: Stella (hviezda) a Oskar (Slnko) 😵 😀
Určite je krásna aj Mariana 😵

vercak.
3. lis 2009

bocinka - no tak to máš teda fakt blbý, to musí být po každým novým roce opice jako blázen 😀 😀 😀
bielanevesta - Oskar není ošklivý, ale mě se vždycky vybaví mobilní síť 😅
No a Bohoušek? Máte pravdu, jednou asi mamince poděkuje. Má jméno sice po tátovi, ale představte si, že Andrea (13 let) je hezká štíhlá a chytrá blondýnka. Adriana (11 let) je zrzavá, pihovatá, taková kulaťoučká a ještě ke všemu ve škole pěkně válčí ☹ a Natálka (4 roky) opět hezká blondýnka a fakt roztomilý dítko. Takže jestli bude Bohoušek ošklivej v budoucnu, tak ho nezachrání ani to jméno ☹ ☹
Já si myslim, že by si fakt rodiče měli rozmyslet, jaký dávají jména dětem, jestli na ně není moc nadávek a jak se na něj bude to dítě třeba tvářit v pubertě, která je těžká skoro pro všechny.
Já jsem měla být Barbora, ale mý bráchové, který jsou o dost starší, začali Barbora - brambora. takže jsem Veronika. No a to táta chtěl Žofii, no děsný 😀 😀 😀
No a Božena? Taky chudák holka ☹ ☹ ☹

artuse
3. lis 2009

feliiisek: jj Stela znamená hvězda, stejně jako Ester, tato jména mají stejný význam 😉 a k příjmení Hvězdová jde spousta jmen, záleží jaké chcete, jestli české obvyklé, či méně obvyklé...
mně jména typu Bohouš a Boženka příjdou taková srandovní, ale nic proti gustu 😀

spetra
4. lis 2009

Ahoj, určitě to tu bylo už zmiňované, ale nemám čas to tu všechno pročítat ☹ Nemáte typ na nějakou pěknou knížku se jménama?

mamkule
4. lis 2009

Jééé Emička ta se mi taky moc líbila, jenže čekáme klučinu takže jména Tobiáš- i když se mi zdá, že je jich teď mnoho, Štěpán, Kryštof, Šimon a doma mám 4letého Ríšu 😉 😉 😉

baca
5. lis 2009

🙂 Tak kdyby ta Boženka pak vypadala třeba jako Taťána Kuchařová, tak to nikomu vadit nebude, ale pokud by byla z těch méně krásných tak to bude mít horší

radka.k
5. lis 2009

Jak se vám líbí jména Richard a Albert? Dneska mě zničehonic napadla a připadají mi fajn pro dvojčátka.

eliotis
5. lis 2009

Ja ti neviem, prvé mimi máte Olivera, tak by som určite vyberala mená k tomu hodiace sa, čo podľa môjho názoru ani Richard ani Albert nie je, oveľa kompatibilnejšie sú tie, ktoré máš uvedené v preferenciách... ale je to každého rodiča osobná záležitosť a je určite úplne jedno, aké meno nakoniec vyberiete, hlavne nech sú miminečká zdravé 🙂

simlenka
5. lis 2009

mne se richard desne libi,ale risa uz ne,ale richard je takovy autoritativni,pro uspesnyho podnikatele 😀 ja mam chlapa rybare,couha mu z bot slama a supiny,to by se k nam nehodilo... ted me tady zaujala ta stella a rozarka,asi to vecer nadhodim doma. z klucicich se mi jeste libi radek a radim,ale to mam zakazany,tak asi tomas,coz je sice podle me hezky,ale neutralni,bez napadu...

nunacek
19. lis 2009

Nedávno jsem narazila na ženské jméno Nea. Našla jsem, že je to švédské jméno a je odvozené od jména Linnéa. Ale nenašla jsem jeho význam. V ČR údajně toto jméno zatim nemá nikdo...

clarula
6. pro 2009

Mojemu bratrankovi se narodila dcera Melanicia.A já mám osmnáct let a mám pětiletou dceru Cristtein kterou sem rodila ve třinácti,dvouletého syna Jusstina kterého jsem měla v šestnácti a ted´ sem přejížděla stránky s jménama a vybrala jsem si Annabells takže mám týdenní holčičku Annabells

lucisa
6. pro 2009

tak nevím, clarula, nestřílí si tady někdo z nás? nic osobně proti, ale tvůj příspěvek je nějaký zmatený. teď jsi projížděla stránky se jmény, ale už máš týdenní holčičku. kdepak jsi rodila, žes mohla dát jméno až týden po porodu? 😖
p.s. clarula: jen tak mezi námi, rodit ve 13, poté v 16 a hned na to v 18, nemáš toho plné kecky....????

siuzi
7. pro 2009

ahojte kočky,my máme doma Olivera a teraz čakáme druhého chlapca-chcela som Oskara ale to nemám schválené,tak sme sa dohodli na mene JONAS.len ma štve že z toho každý robí Jonáša, z dievčenských sa mi vždy páčilo meno Jacqueline ale načo to tomu dieťaťu komplikovať exotikou.polovica ľudí to ani nebude vedieť prečítať,a okrem toho k môjmu priezvisku si ani moc zahraničné meno dovoliť nemôžem. a pekné meno je ah Noel,Noah, pri prvom bábätku sme pre dievčatko rozmýšľali nad menom Selma,ale to sa v okolí tiež moc nestretlo s pochopením 😀 .tak šťastný výber

marketa137
7. pro 2009

Ahoj, taky Vám přijde že na kluka se vybírá hůř než na holku 😒 . Na prvního jsme měli vybraný hned, od 15 let se mě líbilo jméno Viktor takto bylo danný ale teď to teda byl fakt problém, navíc se dohodnout aby se líbilo oboum je fakt oříšek. manžel původně chtěl Damiána, já vybírala na holku a i když napřed manžel nesouhlasil tak by to byla Sofie ale na 3D jsem hned poznala že holčička to fakt nebude 😀 , pak manžel že damián byl spíš sranda a začal týdení kolotoč s výběrama jmen. mě se líbil Tobiáš a to neprošlo za žádnou cenu, manžel navrhoval, Michal nebo petr a to se zase nelíbí mě 🙂 . navíc jsme chtěli aby to neměl blízko narozenin, takže jsme hledali jméno od dubna do listopadu a nic jsme nenašli. nakonec manžel řek že takhle to nejde a prostě mam říct jméno který se mě líbí, tak to bude Tomášek 🙂 , TP mam 6.3 a svátek bude mít 7.3. naštěstí mě nechají max do 38tt, možná i dřív. Ale lepší jméno jsme fakt nenašli 😉

siuzi
7. pro 2009

marketa ten tobias sa páčil aj mne a neprešiel,a Damián sme mali tiež v pláne ale nakoniec sme to nechali,lebo som pozerala nejaký blbý film a v ňom znamenal Damian diabol tak som povedala .že to nie.Tomáško je pekné,ale v rodine máme 4,a v okolí tiež veľa,je to teraz moderné meno.

marketa137
7. pro 2009

tobiášek neprošel u manžela, prý je to jméno pro čerta 🙂 , pak jsem uznala že jako tobiášek je to hezký ale u dospělýho chlapa nic moc, pak byl v plánu i Denis jenže už to vidim jak by na něj všichni volali 😒 . Damián hodně je ve spojení dábla to je pravda, ale nakonec jsme ho nedali že by pak kluk byl až moc vyjímečný a moh by třeba ve škole trpět. taky jsme nechtěli po nikom z rodiny a Tomáše nikdo nemá a 1 syn hned tak začal na mimčomluvit tak je prostě rozhodnuto, jediný co mě furt vadí že bude mít narozeniny a svátek cca 14 dní od sebe ale zase je fakt že radši dam jméno co se mě líbí než vybírat jen aby to měl po půl roce🙂))

siuzi
7. pro 2009

tak nech sa Tomáškovi darí v živote.pa

clarula
8. pro 2009

Já mám nejradši cizí jména .Je mi čtrnáct roku a mám tříměsíční čtyřčata .Bohužel se to tak povedlo-nečekaně ☹ Můj přítel se jmenuje David(Dejvid je američan)Seznámila sem se sním na dovolené na Floride atam sme bohuzelpocaly i nase ctyrcata jednu holku :Ellisabeeth a tři kluky Maximillianne ,Matthiass a Thobiassi