Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

svetluska.l
3. zář 2007

Ahojky,tak my se s manzelem taky shodli na klukach...nejvice s enam Libi Daniel,pak Ondrej a Jakub,ale u holcicek/kterou by jsme tolik chteli/ je to katastrofa🙂Libi se nam Natalka,Elena,Kacenka...jenze natalka ma svatek pred stedrym dnem a Elena v den predpokladaneho narozeni...copak to muzeme tomu decku udelat?🙂Tak to asi bude Kacenka...to se mi vzdycky libilo,jak ma zdrobnelin🙂Ale jelikoz mam ejjste dost casu,vsechno se muze zmenit🙂

verisek01
3. zář 2007

ahoj děvčata,prvního synátora máme Martínka a druhý synáček se měl klubat na svět už včera anebo zítra,to mám druhý termín a stále nevíme,jestli to bude Mareček nebo Robert po tatínkovi 😉 myslím,že až to na mě přijde,bude rozhodnuto raz dva 😀

kristi
3. zář 2007

jsem pro Roberta..... 🙂 🙂

svetluska.l
3. zář 2007

Mne se zase libi Marek 😉 🙂

verisek01
3. zář 2007

díky,taky si myslím,že to bude lepší a hlavně taťka bude mít radost 😉
bude to Robík Bobík 😀 😀
i když Martínek chtěl Marečka,ale už jsem ho na tu variantu připravila 😉

kristi
3. zář 2007

ja mam muze Roberta a to jmeno se mi libi, malymu budes rikat Bertiku, velkymu Robo, Robie, Robaci, Bobe, Bobsi...no proste fajn....

lucivasu
3. zář 2007

ahoj, taky jsme skoro dali jmeno Marek, ale pak mně napadl název filmu "Marečku,podejte mi pero" a pak mi to pořád leželo v hlavě,a nakonec jsme dali jméno Dominik, byla to fakt fuška vybrat jméno pro kluka.Ale ted jsem moc ráda,že jsme se tak rozhodli 🙂

lenkabu
3. zář 2007

svetluska: ja bych ty svatky klidne neresila...my uz jsme rozhodnuti pro Vandu a ta ma svatek na zacatku unora...myslim ze to decko potkaji horsi veci nez svatek a narozky brzy po sobe 😉

lucivasu
3. zář 2007

my jsme chtěli,at ma naše dítko trochu odstup od svátku a narozenin, ale výběr byl těžký a pak už mi to bylo docela jedno,kdy ten svátek bude mít.

danuska24
3. zář 2007

My sme sa rozhodli pre Lindu. 🙂 Chlapceka zatial neriesime kedze nam Dr. povedal ze bude dievcatko.

weri
4. zář 2007

Ahojky. Tak první syn je Miroslav Antonín, druhý syn je Tadeáš a teď sem s velkou pravděpodobností znova těhu a kdyby to byla holčička, tak asi Amelie Nela. Ale klučičí žádné nemáme...

marija
4. zář 2007

Ahoj dievcata tak aj ja sa pridam do diskusie 🙂 u nas bude asi dievcatko, ale mali sme meno hlavne pre chlapca, to sme chceli Filip Noel, a pre dievcatko sme zvazovali veeeeelmi dlho ale nakoniec sme sa rozhodli pre Melaniu 🙂 inak akekolvek meno je krasne, lebo ho maminka a tatino davaju tomu svojmu drobceku z lasky a este aj ked to male nieje na svete to meno ma uz v ich srdci miesto a to tam ostane uz navzdy. Preto sa nenechajte odradit ak vam niekto povie, ze davate dietatu divne, ci skarede meno, nenechajte sa ovplyvnit. Je to Vase dieta, Vasa volba a Vas zivot 😉

fran
8. zář 2007

Ahoj, ja se taky pridam. Premyslime nad Sofii, pak se nam libi Lea, ale u te nevime, jaka by byla zdrobnelina. Leusko je divny....

Marija: On je to ale taky potom zivot ditete, takze by rodice meli byt trosku opatrni a nedat nejakej divokej ulet. Kdyz je jmeno hodne nezvykle a zvlastni, dite se brzkem veku muze zacit trapit posmesky ve skole a ve svem okoli. To musi brat rodice v potaz.

emjee
18. zář 2007

itka • 17. sep 2007 o 19:57
Ahoj těhulky kolegyně. Jaký máte názor na chlapecké jméno Hugo. Nejdříve jsme miminku říkali jen tak pracovně, ale později se nám to začalo líbit. Teď už vím z UZ, že skutečně čekáme kluka a nedovedu si představit, že mu budu říkat jinak než Hugy, Hugys nebo Hugynek. Jenže rodina je z toho na nervy, hlavně tchyně s tchanem. Tvrdí, že ho budou kvůli jménu ve škole jen šikanovat, že je to příšerné jméno a bude jen kvůli nám nešťastný.Mně ani manželovi to vůbec nepřipadá škaredé jméno, je sice neobvyklé.... nechceme si ale dávat vinu, že budou Hugyse jednou kvůli našemu výmyslu spolužáci šikanovat. Plánovali jsme dát málo používané jméno. Jakubové, Vojtové, Danielové, Matějové jsou teď všude. Myslíte si, že Hugys je tak podivné jméno, že by z toho měl trauma nebo se vykašlat na trapné řeči rodiny i některých známých? Dík 😒

andy.a • 2d • 17. sep 2007 o 20:01
itka,rozhodnite sa s manželom sami...Hugo je teraz dosť rozšírené meno,aj na Slovensku ho hodne dávajú novorodencom...zo začiatku bolo trocha "exotické",ale teraz už je dosť bežné..a nikto sa z neho nesmeje...

atreides • 9tt • 17. sep 2007 o 20:03
itka: nenechala bych si do toho nikým kecat, jestli se vám s manželem líbí, tak proč ne? Vůbec bych se nebála jestli jej budou v budoucnu děti šikanovat kvůli jménu, to může víceméně kvůli čemukoliv.

maruschka • 2d • 17. sep 2007 o 20:16
ja si myslím,že Hugo je pekné meno pre chlapca.takže som za.A ak sa vám dvom páči,tak normálka,nerozmýšľajte a majte Huga. 😉

kiwuska • 2d • 17. sep 2007 o 20:39
aj moja kamoska ma huga a zacna to byt dost oblubene meno. pri chlapcoch je mozno dobre brat do uvahy aj priezvisko.

betka1 • 27tt • 17. sep 2007 o 21:46
Meno sa vacsinou ludom paci podla toho akeho cloveka s tym menom poznaju. Ked date synovi meno Hugo, vsetci si na to zvyknu a budu si ho spajat s nim a nie s nejakymi abstraktnymi predstavami. Mne sa rozne mena nepacili, az kym som nespoznala ludi, ktori take mena maju a ak to boli fajn ludia, tak aj meno sa mi zacalo pacit.

bubatko • 1d • 17. sep 2007 o 22:12
Hugo je krasne meno a uz nie je az take exoticke, lebo ho ludia davaju coraz castejsie

bez urazky, ale preco sa nechas "sikanovat" druhymi ludmi? preco by Tvoji svokrovci mali rozhodovat preboha? proste sa s nimi o tom nebav a hotovo...

mihapiha • 24tt • 17. sep 2007 o 22:34
Itka
my s manželem čekáme chlapečka a jméno jsme vybrali Hugo 🙂 . Nejdříve to byla sranda, ale nakonec jsme si to jméno tak oblíbili, že si nedokážemem představit dát jiné jméno. Taky jsme slyšeli spoustu názorů, že Hugo bude chudák, že se mu děti budou smát atd. Taky nás ty řeči štvali a zkusili jméno změnit, ale nešlo to, prostě nám to nejde přes ústa. prostě je to Hugo a basta. at si každý říká co chce. a propo není to až tak neobvyklé jméno nebo třeba směšné či modní... některá jména mi příjdou ještě více uhozené, takže HUgo je prostě v pohodě.
Hugo, Hugi. HUgísek. Hugouš atd. a dá se zdrobŇovat...

negrovka78 • 36tt • 17. sep 2007 o 22:39
Ahojky,tak já se přidám-jméno pro holčičku máme Rozálie,Rozárka a pro kluka Patrik,Páťa.Kluk je v pohodě,ale slyčím názory-co když vaše holka bude ráčkovat atd.Nám se to jméno hrozně líbí a já i můj manžel máme rádi pohádku Tři oříšky pro Popelku a Rozárka byla sova(moudrá sova) 🙂

doriska • 17. sep 2007 o 23:59
Hugo je náhodou super jméno. Jestli se hodí k vašemu příjmení, nenechte si to rozmluvit. My máme dceru Svatavu. Taky jsem si nebyla jistá. Přišel s tím manžel a já jsem mu říkala, že to se mu jednou tedy poděkuje, až na ni děti ve škole budou pokřikovat Sváčo nebo Svátku. Ve 2. třídě skutečně přišla z družiny nabroušená a prej "Kdo mi dal tak blbý jméno?" Že jí děti říkají Sváčo. Tak já na ni: "Jdi za tatínkem, to byl jeho nápad, já chtěla Evičku". Teď už je to velká holka (13 let) a přišla na to, že klukům se neobvyklá jména líbí, tak je celkem spokojená. A já na ni někdy z legrace volám Svátku, když ji chci trochu pozlobit. A to jméno se k ní hrozně hodí, nedovedu si představit, že by se jmenovala jinak.

dannynka • 1d • 18. sep 2007 o 00:39
hugo je nahodou celkom sympaticke pekne meno 😉 😉 😉 😉 😉

mirka21
18. zář 2007

ahojte mi sme si sami vybrali meno pre našu dcéru (Karin) 😀 potom sme to iba oznámili ostatním ale drahého mame sa to meno moc nopáčilo začala hovori´t aby sme si to ešte rozmysleli,keď bude veľká aby sa jej to meno páčilo,........Drahý stal a povedal ak sa ti niečo na tomto mene nepáči je to tvoj problém ja som povedal že moja dcéra sa bude volať Karin a hotovo ja sa vás nepýtam na váš názor ja vám to oznemujem 😎 a preto vám chcem povedať nadajte sa ovplivnovať druhými veď ide o vaše deti a nie o rodičove alebo svokrovcov 😀

claire
18. zář 2007

Mirka: manžel má úplně zdravý názor na věc. Nechápu, kde berou lidi kolem tu s prominutím drzost vám k vybranému jménu dávat komentáře ;)

pralinka25
18. zář 2007

Ja si myslim ze kazda doba ma svoje neobvykle mena. Starsia generacia zije v menach ktore boli v mode ked mali vlastne deti a akosi im nedochadza ze doba sa meni aj v tomto.
Deti sa vedia smiat akemu kolvek menu aj beznym menam Jano Zuzka, Ferko. Skratka ked chcu vymyslia si na vsetko.
Pre novu generaciu budu mena typu Hugo uplne normalne a nikto sa nebude pozastavovat.
Nenechajte si kecat do vyberu mena. Vasi rodicia a svokrovci uz sancu vyberu mali pri vas teraz je rada na vas 😉

marfuska01
18. zář 2007

Emjee my máme taky pracovní jméno Hugo. Pro holku Doubravka. Obě mamky (má a přítelova) se bojí, aby to miminku potom nezůstalo.. 🙂

Ted právě listuju Jak se bude vaše dítě jmenovat a bavím se, co povolují naše zákony (když v tom je už tak bordel) jaká jména se dají miminku dát.
Ku příkladu: Brit, Bystrík, Fortunát, Gaston, Genadij, Gunter, Haštal, Inocenc, Mnislav, Rainhard, remigius, Roch..
Pro holky:¨Dulcinea, Edeltruda, Genciana, Gvendolína, Haidrun, Honorata, Klotylda, Maud, Mečislava, Polyxena, Priska, Toska 🙂
Ale proti gustu.. 🙂

sisstin
18. zář 2007

tak Maud se mi zrovna docela líbí..to je obdoba jména Matylda 🙂

bednaroi
3. říj 2007

je holky Roberta radeji ne,s jednim jsem se seznamila a pri tom seznameni se mi r=redstavil jako Robertek,no des bes ☹

bibinka
3. říj 2007

my sme mali až do príchodu na pôrodnú sálu dve mená pre chlapčeka a nakoniec sme sa rozhodli pre Alexandra.počas tehu si všetci mysleli, že bude Rastík po oteckovi, ale Alex sa všetkým "šialene páči" 😎 🙂 a nám s mužom tieeeež! 😀

kotatko.nejvetsi
4. říj 2007

tak my pry s pritelem cekame chlapecka...tak jsme se rozhodli pro jmeno Miguel, myslim si ze je krasne a ne u nas tolik rozsirene 😀

micanek
4. říj 2007

Tak na holčičku se mi nejvíc líbí JOLANKA pak Nelinka a Eliška. A na kluka vůbec nevím, ale asi Honzík.

venuss
5. říj 2007

ahoj holky,mně se líbí na kluka jméno Kryštof a na holku Kristýnka nebo Karolínka.

aby
5. říj 2007

No nám ak sa zadarí tak chlapec by mal byť Miško a dievčatko Nina,Nela lebo Julka. Manželíček chcel aby prvý syn sa volal ako on, ale ja ho stále prehováram
lebo mne sa jeho meno nepáči.
😀
Ešte nieje nič stratené však ešte nieje ani na ceste 😲

danuska24
5. říj 2007

Aby a ako sa vola manzel?

danuska24
5. říj 2007

mojej svokre sa velmi Linda (alebo Ema-este nevieme isto) nepaci (ona je Frantiska, aj svagrina je Frantiska) a ked som povedala ze chlapcek bude Adam alebo Martin - tak to bolo to iste (nech dame Janko, Jurko a tak, lenze mne sa tieto mena nepacia)
Tak ako hovori Pralinka, nenecham si kecat do vyberu mena. (maximalne od manzela 😀 )

sandrika
5. říj 2007

Náš chlapček buýde Lukáš no ak ten chlapček buýsde dievčatko tak eviem Lasura, Sandra , Emily, Nelly, Olívia z týchto 5 si neviem vybrať to vybral manžel a ja mám rozhodnúť, ktoré sa vám z nich najviac páči?

sandrika
5. říj 2007

&hallo, hallo, kde je kto? To mi nikto neprezradí svoj názor?? 😉

certica
5. říj 2007

emily 😉