Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

petkave
18. dub 2012

@ikke akurát to pozerám na gúgli a Mechtilda a Matilda zrejme majú spoločný základ. A Mechtilde mi znie až podozrivo nemecky. Zaradila by som ju ku Gudrun, Grunhilde, Kunikunde a pod.

alamo
18. dub 2012

no a Mechtilda je varianta jmena Matilda/Matylda

ikke
18. dub 2012

@petkave no ved prave, ale pri matilde sa mi vybavi to mile dievcatko, ale pri mechtilde postava tejto neznej pedagogicky 😅

petkave
18. dub 2012

@ikke Mechtilda znie dosť tvrdo a kruto. Ako hovorím, origoš nemecky 😀

januzza80
18. dub 2012

Ahojky holky,tak jestli chcete klucici tak jmena neobvykla VINCENZO nebo THOMAS 😀
Jinak jmeno BIANCA-(BIANKA) je italske jmeno a znamena bila 😀

kristi
19. dub 2012

Vsak i herecka Tilda Swinton je oficialne Matilda 🙂

nikkkyska
19. dub 2012

Ženy já čekám chlapečka a jméno budu dávat Matyáš 😉 dále se mi líbí třeba Maxmilián,Erik,Oliver, Matěj,Jakub a nebo Samuel 😝

petrajurinova
19. dub 2012

My jsme včera u zápisu do školky potkali Stefanii, Magnuse a Hanako (to je holčička - po mamince češka, po tatínkovi asiatka).

maria200981
19. dub 2012

Moja "buduca svokra" sa vola Şenel (Šenel) ..to meno sa mi paci ak bude v blizkej buudcnosti babo dievcatko bude to Şenel alebo Aylin, ak chlapcek Mehmet Akif, alebo Emre.

petkave
19. dub 2012

@januzza80 My žijeme na Slovensku a muž je Vincent, tak syn sa volá po ňom. Ale v pôrodnici som ležala s pani, ktorá má dcéru s menom Vincencia 😲

januzza80
19. dub 2012

@petkave To je des jmeno Vincencia.Nechapu,ze daji mimcu takove jmeno.Neni nad normalni hezka jmena,jejich tolik.My dali jedno ceske po moji bebicce,pak italske po mem tchanovci a anglicke

maribea
19. dub 2012

@luciena Bianku jsme měli taky vybranou, ale nedá se to nijak pořádně skloňovat... A BIO jsme vážně říkat nechtěli 😀 😀 😀 a navíc mě štvalo, že když si to napíšete na papír bez tečky nad "i", tak si to každý plete s Blankou!!! 😖

luciena
23. dub 2012

@maribea No ta moje kamarádka jí říká Bibi, je to fakt hezké 🙂

blondii
24. dub 2012

Ahoj maminky tak já jsem se rozhodla, že také přispěju svou troškou do mlýna 🙂 Sice prozatím těhotná nejsem, i když by nám to nevadilo ale v naší rodině jsou jména našich synovců a neteří následující: švagrová má Jakuba, Jiřího, Johanu a Patrika, sestra má dvojčata Denisku a Kristýnku a sestřenici se před nedávnem narodil Filip. 🙂

blanblan
24. dub 2012

len tak mimochodom pri tejto teme ma napada ze moja nanny sa vola Chahrezad El Kaid (ani presne neviem ci sa to pise takto) a teda to meno vo mne doveru absolutne nevzbuduje, nasla som ju len podla tel. cisla, keby pri nom stalo aj meno asi jej ani nezavolam. ked sa predstavila povedala som si akosi podvedome "preboha" ale ked prisla bola to velmi mila slecna a vzala som ju. Pre moje dieta by som urcite nechcela taketo "preboha" este skor ako ju niekto spozna...

syslica
24. dub 2012

@blanblan 🙂 Veď to je Šeherezáda 😀 Vieš, koľko takých už na Slovensku máme vďaka populárnemu seriálu? Ale inak s tebou úplne súhlasím...

petkave
25. dub 2012

Dúfam, že nič z tohto sa na Slovensku nevyskytuje: 😀

http://najmama.aktuality.sk/clanok/229916/100-n...

katrinka8
25. dub 2012

@petkave - no, Mercedes (bez toho Benz 😀 ) je uplne bezne meno v Spanielsku, kamoska sa tak vola - 😉 A Colon je tam prelozene ako dvojbodka, ale po spanielsky je to Kolumbus 😀 (Kristof Kolumbus sa vola po spanielksy Cristobal Colon) Ale niektore su fakt hrozne - vlastne ani nie, lebo podla mna to mena ani nie su...

klaraxxl
25. dub 2012

mne sa lubia Max, Eliaš, Zach.. Luisa, Dorotka, Olivia.. 😉

petkave
26. dub 2012

@katrinka8 no veď aj automobilka Mercedes sa volá podľa zakladateľovej dcéry. Ale to Benz? To mysleli asi ako druhé meno 😀 Ja som tam tiež našla niektoré v pohode... Napr. Emilio... Čo je na tom zvláštne? 😕

petkave
26. dub 2012

Teraz som narazila na chlapčeka tu na MK s menom Bentley. 😵

mrs.bistra
26. dub 2012

Myslím že to byla Zuzana Belohorcová a Vlasta Hájek,kteří chtěli mimčo pojmenovat Ferarri 😀 Já si na Esmeraldy,Timotee a další moc nepotrpím,mám doma Patrika a Jakuba 😀

katrinka8
26. dub 2012

@petkave - no ved, niektore boli veru v pohode 😉

petkave
27. dub 2012

Našla som tu ďalšie netradičné - Marcuso 😲

olasek
28. dub 2012

Jéé, holky, to jsem se nasmála, když jsem si pročetla pát stránek 😀 ....Já jsem taková "konzerva" -my budeme mít malýho Míšu, popř. holčičku Editku. Ale přispěju svojí troškou do mlýna - s kámoškou na porodnici byla paní Vošoustová ( už příjmení je tedy dost hrozný ) , ale trošku to dorazili, když dali chlapečkovi jméno Kevin 😉 😀 ....

irriss
28. dub 2012

@olasek 😀 😀 😀
To mi pripomina ucitelku na zakladce Wilma Jebava 😀 😔 😔 😔

sarkachmelova
29. dub 2012

Tak my se nakonec rozhodli pro Mikuláše 🙂 máme Anežku,jsme Chmelovi,tak nám to tak nějak všechno hezky ladí 🙂

semmi
29. dub 2012

Mně se u chlapečka líbí jméno Nathanael nebo Šimon a u holčičky Vanessa, Sofie a zatím moje favoritka Noemi 🙂

sammaelka
4. kvě 2012

Ahoj, potřebovala bych radu - jméno pro chlapečka.
Měli jsme vybrané jméno Štěpán (druhý vybraný jméno bylo Šimon), jenže TP mi vychází na 26.12., což má zrovna Štěpán svátek. Šimon na tom s 22.12. není o moc líp, opravdu nechci, aby měl syn narozeniny a svátek ve stejný den, nebo týden po sobě. Celý rok nic a pak v jednom měsíci narozky, svátek, vánoce, silvestr 😖
Ráda bych nějaký tip na pěkné klučičí jméno, pokud možno se svátkem kdykoliv mimo prosinec. Hlavní podmínkou je, že nesmí končit na "-Š", kvůli našemu příjmení. Jméno bych ráda české, zajímavé, ne úplně tuctové ale ne úplně neobvyklé a rozhodně žádný -slav nebo -mír. Jo a vyloučeni jsou také Jakub, Samuel, Nikolaj a Daniel, ty už máme v rodině.
(Případná děvčata budou Sára a Sofia, tak něco "ladícího" k těmto jménům)
Poradíte mi? 🙂 Děkuji za vaše tipy.

petrajurinova
4. kvě 2012

@sammaelka pokud chcete běžné "české" jméno, které se v poslední době nedává moc často - co tak Mojmír (únor), Dušan (duben) nebo Luděk (srpen).