Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

chikamor
30. led 2013

Holky a co říkáte na Valentýnu? K typicky českému příjmení 🙂 je to jediné jméno, na kterém jsme se shodli s mužem. Chtěla bych něco netradičního - jako asi skoro každej 😅 ale zároveň ne moc exotického. Bála bych se ale reakce babiček, dědečků a okolí :-/

amanda33
30. led 2013

Dobrý den všem, prosím, potřebuji moc moc radu a nikdo mi nereaguje na mé představení s dotazem, můžu poprosit jestli byste se na to podívaly v nejnovějších debatách? ani se mi nedaří vložit sem téma, jsem nějak nešikovná...děkuji moc a nezlobte se..

petrajurinova
31. led 2013

@chikamor Valentýnka je fajn. A je dost možností jak to zkrátit, zdrobnit a každý si může najít svůj tvar jak ji oslovovat - Týna, Týnka, Valinka...

nunacek
1. únor 2013

@chikamor Valentýna je pěkné jméno 😉

chikamor
1. únor 2013

@petrajurinova Také si řikám, že každý si najde zdrobnělinu jak jí bude chtít oslovovat... včera jsme se shodli ještě na Karolíně - tak alespoň máme na výběr 😀

petrajurinova
1. únor 2013

@chikamor Karolínek je teď všude strašně moc, sejdou se ve třídě čtyři.

nunacek
3. únor 2013

@chikamor Za mě Karolína ne. Valentýna mi přijde mnohem hezčí 🙂

chikamor
3. únor 2013

@petrajurinova
@nunacek Je mi to jasný, že Karolínek je všude dost, bude ale v záloze, kdyby Valentýna v rodině neprošla 🙂 Já si jí ale budu prosazovat, jsem z toho jména fakt unešená.... 😅 původně jsem chtěla Isabelu - ta mi doma ale vůbec neprošla 🙄

pingu717
3. únor 2013

moja dcéra je NINA,,syn sa volá Boris..mne sa páčia ruské mená a také ktoré sa nedajú škaredo vysloviť a nemajú blbú prezývku..

maria200981
3. únor 2013

ja budem mat na naš vkus nezvyčajne....ale kedže žijeme v Istanbule tak mena budu turecké:

ak bude dievčatko bude sa volať po slovenskej babke Marii a tureckej babke Şenel ...takže Meryem Şenel (Merjem Šenel)
ak chlapček tak Mehmet Akif

petrajurinova
4. únor 2013

@chikamor tak u nás byla Isabella jediné dívčí jméno na kterém jsme se oba s manželem shodli 😅

chikamor
5. únor 2013

@petrajurinova My jsme se s manželem také shodli už dávno na Isabele, ale když jsem to navrhla jako možné jméno, tak mi to naši zprotivili - že je to jako z telenovely, zkráceně Bela - že je to volání jako na psa.... 😠 tak jsem řekla, ať mi políbí 😀 a jména našich dětí se dozvědí až se narodí 🙂 myslím , že ani ta Valentýna nebude mít úspěch, ale mě se strašně líbí, tak prostě bude 😀

petrajurinova
5. únor 2013

@chikamor no oslovení Bela se mi taky moc nelíbí (připomíná mi psa z knížky Bela a Sebastián 😅 ). Na malou voláme Isi , Isinko nebo Isabel a ona sama se představuje jako Sisi a říkají jí tak i děti ve školce.

xlucievx
8. únor 2013

Mně se líbí Maxim, teď jsem narazila na Huberta 🙂 Pro holičičku Kladie / Claudie, Saskie, Samuela...🙂

nunacek
8. únor 2013

@chikamor @petrajurinova Mně se naopak oslovení Bela líbí 🙂 Holt "sto lidí, sto chutí" 😀 😉

@xlucievx Huberta chtěla kamarádka, nakonec ale vybrali jiné jméno. Saskie je krásně zvláštní 🙂

xlucievx
8. únor 2013

@nunacek Hezké, ale vůbec nevím, jak ji oslovovat, snad jen Saskinko 😒

nunacek
8. únor 2013

@xlucievx Saskie, Sasi, Sasinka....

xlucievx
8. únor 2013

@nunacek (y) 🙂

olejka
20. únor 2013

Biblicke mena su vzdy dost exoticke

chlapcenske ...Ruben Aron Timon Samson...
dievcenske....... Abigail Ester Noemi Salome...

sendy182
20. únor 2013

Elias a Elissa 😉 kámoška má dvojičky a celkom im to sadne 😉 😉 😉 😉

rezetka
20. únor 2013

Holky, potřebovala bych poradit, třeba na něco přijdete. My už máme s mužem projeté úplně všecko.
Jelikož chceme dvě jména jako u syna, tak hledáme holčičí. První jméno by mělo být Klaudie nebo Stella. Přijmení není české, je tvrdé. Začíná na V a je tam u sebe tn, takže těžké. Co k těm dvěma jménům jako druhé jméno? Nejlépe hebrejské, slovanské nebo takové, které vůbec není v kalendáři? Díky.

piccolo
21. únor 2013

Prosím napište svůj názor. Které z těchto dvou jmen se Vám více líbí. Příjmení máme české. Lilly Ann nebo Lilian? Obojí se vyslovuje (Lilien). Díky 🙂

rezetka
21. únor 2013

@piccolo určitě Lilian

nunacek
21. únor 2013

@piccolo Lilian.

nunacek
21. únor 2013

@rezetka Adina, Anna, Anita, Abigail, Debora, Dita, Ela, Eliška, Ester, Ezra, Hana/Hannah, Izabela, Johana, Josefína, Judita, Lea, Miriam, Noemi, Rebeka, Ráchel, Rút, Salome, Simona, Sára, Tabita.

chikamor
26. únor 2013

@piccolo Lilian 😉

chikamor
26. únor 2013

@rezetka Klaudie Ela, Klaudie Šanel, Sttela Isabel ?

warholette
27. únor 2013

@chikamor prosim ta, to je ake meno Šanel?

chikamor
27. únor 2013

@warholette Šanel je počeštěné - pochází z francouzského Chanel 😉

rnika
28. únor 2013

Ahoj - tak tohle téma je jak děláné pro mě .... spousta známých jen vrtí hlavou nad tím jaký jména se mi líbí.... 😀 ale zatím si z nich nic nedělám a stojím si za svým.... mám hned několik favoritů 🙂
Berenika, Petronila, Zachariáš, Vincenc - líbí se mi , protože když se na dítě zavolá tak se neotočí dalších 10 dětí 😉