Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

grettka
7. lis 2006

Tak prispejem dalsimi dvoma menami, prave vcera mi sesterka pisala, ze jedna jej kamoska ma dvojmesacnu Jasmin, a druha kamoska desatdnovu Vivien.. 🙂

malalady
7. lis 2006

pre chlapca mi skuste porodit 😠 take nezvycajne,heeeeeeeeej

kristi
7. lis 2006

malady, jak nezvykle bys chtela...je jich moooooooc

certica
7. lis 2006

malady, to je tazke. Musi sa to hodit hlavne k priezvisku podla mna. Napadol ma Broderick 🙂

bustik
7. lis 2006

0401: tak u nás Bibiana zase neprojde manželovi. Máme totiž příjmení na B a ještě jedno další b je uprostřed příjmení, tak by těch b bylo už moc. 😀

petty
7. lis 2006

Arabeska: Marina je moc pěkné jméno. Máme ho s manželem v dívčích top jménech - tzn. ve jménech, která jednou připadají v úvahu pro našeho mimíska. Ale náš seznam top jmen je docela dlouhý 😀 Jinak zatím v tuhle chvíli vedou = holky: Leontýna a Laura, kluci: Adam a Sebastián.

arabeska
7. lis 2006

babule a akoby ste tu marinu volali?marinka?nam sa to meno veeelmi paci ale nevieme ho nejako pekne zdrobnit.inak ma tesi ze sa vam paci,lebo doteraz som sa stretla len z negativnymi ohlasmi 😒

petty
7. lis 2006

arabeska: Marina, Márinka, Marinka, Mari, slyšela jsem i Marjánka (šlo by i Ina, Inka, ale to se mi nelíbí...)

bustik
7. lis 2006

Nebo i Rina, Rinuška, Rinka - ono se toho najde 😀

emjee
13. lis 2006

skuska spravnosti

dadak
17. lis 2006

Ahojte baby. Neviete nahodou kedy ma meniny Jessica? A este nieco. Ake meno pre chlapca by sa vam hodilo k menu Rozsmann? Ako sa vam paci Florian? Kazdy ma odhovara...

petty
17. lis 2006

Dadak: V české knize od p. Knappové je jen jméno Jesika a má svátek 4.11..

ikke
17. lis 2006

dadak, ja sice tvrdim, ze ak chcete s detmi oslavovat meniny, dajte im normalne meno 😉
na druhej strane...proti gustu...

americania jessicu oslavuju vraj 29.decembra, pozri tu:
http://www.americannamedaycalendar.com/

na tejto zas 24. maja
http://www.mynameday.com/j.html

nemci vraj 12. septembra
http://www.calendar.sk/search_nameday-en.php?fS...

a najlepsie je toto, s cervenym oznamom uprostred stranky 😀 😀
http://www.learnslovak.com/index.php?pageID=7

ikke
17. lis 2006

ehm...to posledne...treba napisat Jessica a kliknut na Find Date 😉

mirmillka
25. lis 2006

Ahojte,
my sme vybrali pre naše dvojičky mená: Marco a Franco 😵

vladunka
25. lis 2006

ahojky,moje kamarádka se rozhodla,že dá jméno Romeo,celkem se mi to líbí 🙂

ppla
25. lis 2006

Naše favoritní jména zatím jsou Adrian, Vít, Adriana a Viktorie.

kristi
26. lis 2006

my vcera koukali na nejakej film a kdyby jsme nahodou meli jeste jednu holcicku, tak to bude kazdopadne Allegra 🙂

baruna
26. lis 2006

Holky a co říkáte na Rozálii? Příjmením by byla Veselá. Mě se to moc líbí, ale manža z toho není moc nadšený
DADAK - mě se to spojení líbí. A Florián je hezké jméno. Já nevím, proč jsou všichni na větvi, když se člověku líbí i jiné jméno, než má každý. Někdo tu psal, že budou mít Viktorii - před pár lety absolutně ojedinělé jméno, dneska už víc než běžné.

lucisa
26. lis 2006

Kristi, můj brácha kdysi slyšel jméno Atlanta (snad nějaký americký herec má dceru tohoto jména) a od té doby, že bude mít Atlantu. Myslím ale, že tím spíš provokoval mamku, která to těžce vydýchávala. Pak jeho manželka otěhotněla, na UZV zjistili dva kluky a rezervní jméno, kdyby se z nějakého bimbáska vyklubala holčinka, bylo Klárka. A jméno Atlanta dostala jeho nová fenka německé zlaté dogy 😉

kristi
26. lis 2006

luciso, myslim ze Atlantu mel jeden z tech East 17 nebo jak se jmenovali. Allegra je vcelku obvykle cizi jmeno, tusim, ze je to taky vnucka Versaceho...no nam se to moc libi

caira
27. lis 2006

ja jsem zase ted prisla s napadem, ze at to bude holcicka nebo kluk tak to musi byt Riley 🙂 { ale pry mi to projde az po te co budeme mit Jamie a Emily..ach jo..clovek aby mel alespon deset deti aby mohl davat jmena co ma rad.

Kristi: Allegra je nadherne jmeno..taky me to napadlo, kdyz jsme sledovali Hitch s Will Smithem...

petruska77
27. lis 2006

baruna: Rozália je pekné meno, znie tak vznesene, ale ja mam jednu kolegynu Rozaliu a vsetci ju volaju Ruzenka a to sa mi vobec nepaci...
Inak, ako by ste volali doma Davida. Mna okrem Davidko nic nenapada...

kristi
27. lis 2006

cairo, tak to je ten samej film...davali tedka na HBO 😀 😀 😀 😀 😀

mirko06
27. lis 2006

ahojte,
my sme dlho vyberali meno, dokonca sme si kupili aj knihu :meno je vas osud, kde su vysvetlene suvislosti mena a jeho nositela, chceli sme pavlinku pre dievcatko, ale to je podla tej knihy najhorsie mozne meno, tak sme potom tu knihu zatvorili, lebo vsetko co sme chceli bolo nevhodne 🙂
a nakoniec sme aj tak mali chlapca, dali sme mu meno po tatovi a bolo vymalovane 🙂

mariko
29. lis 2006

Ahojte, my jsme se s manželem dohodli o jmenech už před dvěma roky a snad je už konečně použijeme, tedy respektive jedno. Držíme se při zemi a to u Štěpána a Elišky, i když mě se líbí i Adélka.
Zahraniční jména mi k českému příjmení přijdou divná, například Jessika Omáčková je příšerná. Ale každý ma jiný vkus.

brunetka26
29. lis 2006

Ahoj maminy...těhulky...snažilky...bohužel mi máme problém se jménem pro miminko...vlastně ještě ani nevíme,jestli to bude chlapeček nebo holčička..pro chlapečka máme Martin po taťkovi ale na holčičce se nemůžeme domluvit..manžel chce Agátu,já Nelu..tak co myslíte,které je lepší?jinak bude asi mimčo bez jména.. 😠 Už na rozhodování a dohadování nemáme moc času..tak prosím poraďte..předem díky 🙂

kristi
29. lis 2006

brunetko, to sis dala ale s vybiranim nacas....a co dat jmena obe? Agáta Nela nezní vubec blbe,prave naopak... 🙂

petty
29. lis 2006

brunetka26: Obě jména jsou hezká, takže docela těžké rozhodování. Ale pokud bych měla prostě vybrat jedno - jméno Nela je teď poměrně hodně užívané, takže bych volila Agátu. A když to vezmu z hlediska jmen sourozenců, tak Daniel a Agáta zní fakt pěkně 😉 Dvě jména bych já osobně nevolila.

bambulik
29. lis 2006

Mě osobně se strašně líbí jméno Klaudie....