Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

baca
19. čer 2009

Mám 3 týdny do termínu a začínám být zoufalá! Moje babička byal sice Jaromíra, ale všichni jí říkali Jarmila. Pak jsem měla dvě spolužačky na VŠ Jarmilky. Každá úplně jiná, ale obě super! Jednu dobu jsem to měl avybrané, ale pak jsem si to nějak rozmylsela. Mám totiž dojem, že tomu dítěti se to líbit nebude ☹ Pak taky může být Barbora (to se dost dává, bohužel), Soňa. Taky se mi dlouho líbila Stela, ale tu se mi moc nechce dát, protože ji měla napsanou i moje kamarádka (by mě zajímalo proč! 🙄. A tak ymoje láska je jméno Miriam, ael to manža nechce.
A na kluka jsem úplně v koncích. Tam snad Vítek, Miroslav, Karel...Manžel by i Kryštofa, ale to asi nechci já. Už s e mi ty jména vůbec nechtějí řešit, ale nějak mi nic jiného nezbývá. Manžel to nechává víceméně na mě, jen pak řekne, jetsli ano nebo ne, ale návrhy mám dávat já. ☹

marinka
19. čer 2009

baco, víš co, dej na svou intuici 😉 Ono se říká, že jméno si vybírá samo mimčo a dá své mámě vědět, které si vybralo tím, že ona má prostě pocit, že to je ONO, to pravé jméno.. Já jsem to tak měla, měli jsme vybrané jedno jméno, moc se mi líbilo, ale furt jsem měla pocit, že to mimčo ho nechce, těžko to popsat. A pak jsem narazila na jiné jméno a bylo mi jasné, že to je to pravé, začala jsem tak miminku říkat a cítila jsem, že se mu líbí 😵 V klídečku si projdi kalendář, pěkně postupně, nepřemýšlej o tom, jestli se to jméno dává často apod., ale dej na svůj pocit a třeba popros mimčo, ať ti pomůže a dá ti vědět, které se mu bude líbit 😉 A uvidíš, co se stane..

milisska
19. čer 2009

Nám možn brzy k Viktorii Soně přibude Libuše Milena :o) a pro chlapečka jsme si vybrali Lukáš Matyáš...A u Viktorky mi taky všichni říkali,jéé ta od splavu :o) ale teď se tomu nikdo nediví a všichni chválí,jaké má krásné jméno...moje babi dělala vrchní sestru v jeslích a tím se nám výběr jmén zkomplikoval...protože to bylo samý...ten byl zlej...ten se pokakával ještě ve třech...ten zas to a ten zas ono...prostě člověk má s jménem někoho spojeného :o) Mě se líbil Vojtíšek,ale znala jsem kluka a ten byl blbej jak štroky :o) takže Vojtíšek nene :o))) ale jméno je to krásné...

kaleilah
19. čer 2009

Takmy máme kluka Daniela a teď bude Adrianka.máme k tomu perfektní příjmení a Adrianku mám vysněnou už od školky. Kluka jsme měli Dominika, nakonec jsem se shodli že bude Denis a k naší radosti bue Adrianka 🙂 a u prvního jsme vzali kalendář, apsali asi 20 jmen co by i šla a pak se losovalo. Vždycky jsme vylosovali jméno,každý z nás s manžou to řekl nahlas a jak to znělo tak se dalo na stranu nebo vyřadilo.A tak se toopakovalo až zůstal Daniel 😀

nunacek
20. čer 2009

kaleilah: Kolegyně z práce má dceru Adrianu a moje bývalá doktorka byla Adriana 😉 Dominik i Daniel jsou krásná jména 🙂

zdenik89
20. čer 2009

jaruška se mi líbí - Jaroslava, Jája. ale Jarča už tolik ne. Libuška... Miluška.. to je pěkný jen ve zdrobnělině.

barca28.6
20. čer 2009

Ahoj, mohli by jste mi poradit, zda je možné dát tady v Čechách jméno Lincoln chlapečkovi? A holčičce Abygeil? Předem děkuji za odpověď

poletucha
20. čer 2009

barca- zavolej si na matriku kde bydlis(kde budes rodit)...tam ti to presne reknou. Ja si volala na jednu v centru Prahy a rekli mi, ze jmeno ktery mame vybrany v CR byt nemuze a tak jsem radsi jeste zavolala na matriku v Podoli, kde budu rodit..a tam pry v pohode 😉

milisska
20. čer 2009

Je i kniha o jménech která jsou u nás schválená...v knihovně ji určitě mají a myslím,že ta jsména cos vybrala budou v pohodě :o)

reni7
20. čer 2009

barca- já myslím,že stačí zavolat na matriku ve městě kde budeš rodit,tam ti určitě řeknou co a jak 😉 Abygeil je krásný jméno 🙂

já pořád nevím jak toho svýho chlapa mám přemluvit na tu Emu,máme 14 dní do porodu a on chce Báru a já si nato nemůžu zvyknout ☹ on chtěl moc holčičku tak nechci aby ho to mrzelo že bude mít jméno který se mu nelíbí,tak sem chtěla navrhnout ještě nějakej kompromis,jenže sme nenašli ani jedno jméno na kterým bychom se shodli 😠

vždycky sem chtěla český jméno,ale nějaký trochu neobvyklý,aby jich prostě nebyla plná školka,jenže mu Ema připadne jak pro důchodkyni 😅 a já nevím jak ho mám přimět ktomu aby se mu to zalíbilo 😖

andreasek82
20. čer 2009

reni, zkus na nej jeste nejaky kompromis.. treba to zabere.. 😉

poletucha
20. čer 2009

reni- Bara je krasny jmeno 😵 ...Ema je ted taky hodne davany jmeno,mozna i stejne obvykly jako Barbora 😉 ...ale nezavidim ti to,asi bych byla hodne nervozni nemit jasne vybrano 😒

zlatka
21. čer 2009

Co takhle začít chodit po bytě a před ním začít nahlas používat ta jména: barunku škaredě(i když je to fajn jméno): barrrruno, barrrrborrrro brrrramborrrrro barrrborrra rrrrebarrrrborrrra a tu Emu pěkně: Emuško, Emi...... trocha divadla a je to, ne???? A ještě můžeš u toho rrrrráčkovat a třeba se mu to v hlavě rozleží.... ale jinak i když bys dala Báru, tak si na to tak rychle zvykneš, že určitě nebudeš litovat....

reni7
21. čer 2009

poletucha-no ani nemluv,to by mě nenapadlo,že nebudu mít v 39tt jasno ve jméně 😅

zlatka 😀 😀to je dobrej nápad,já ho prostě musím nějak zpacifikovat,já aem totiž zjistila že Ema se vyloženě nelíbí chlapům,když sme to někde řekli tak dycky mi to zkritizovali chlapi a kámošky mi to pochválily,některým to dokonce u chlapa taky neprošlo když to chtěly dát
no já sem sama zvědavá jak se ta naše malá bude jmenovat 😅

jakoubka
21. čer 2009

tož reni,dej Martinku 😉 Ty budeš slavit narozky ,ona svátek,Martin taky bude happy a co teprvá její nastavající tchýně 😀

nunacek
21. čer 2009

reni7: Já bych se asi snažila vymyslet společně nějaké jiné jméno, nedala bych ani Emu, ani Báru, prostě něco jiného, co se vám bude líbit oběma stejně. Jen toho času na to vybírání asi moc nemáte 😅

reni7
21. čer 2009

nazdar tchýně 😀 si tak fandíš jo? 😀 no sama su zvědavá jak to dopadne 😅

nunacek-to je právě kámen úrazu,se prostě neshodnem na žádným jménu,jinak bych to tak už dávno vyřešila 😅 nebo vlastně schodli na Marečkovi,jenže to je holčička 😀

lehna
21. čer 2009

ahojky,

jen tak v rychlosti čtu

Reni- u nás byl boj zase o jméno pro kluka. na tom jsme se nedokázali shodnout vůbec. Čekali jsme holčičku, tak jsme v ybírali jméno pro holčičku. projížděli kalendář a přemýšleli. najednou se manžovi zalíbila Alexandra,tedy Saša.no já moc odvařená nebyla, ale časem se mi to začlo líbit. akorát já víc chtěla Anetku,ale ta se nelíbila jemu. tak jsme zůstali u Sašenky. v porodnici jsme samozřejmě museli uvézt jméno i pro kluka, to jsme jaksik vybráno neměli. vždycky se mi líbil Štěpán, manžel teda byl celkem proti, ale jak jsme na porodním sále vybírali z kalendáře jméno,takjsem řekla buď Filip nebo Štěpán. k příjmení se mi víc líbil Štěpán a manža řekl - já si vybral Sašenku,tak to kluk bude podle tebe Štěpán. no a on se narodil i když jsme čekali Sašenku 😉 🙂

nunacek
21. čer 2009

reni7: Holčička Mareček by bylo asi trochu blbý, to je pravda 😀 😀 A pročítali jste knížku jmen od Kanappové? Nic vás nezaujalo?

zdenik89
21. čer 2009

jednou jsem jela domu a ve vlaku vedle me měla rezervaci paní a měla holčičku, ta holčička byla krásná a vůbec se nebála, zvídavá, chovavá :o) a já se prostě musela zeptat na jméno... EMA :o). To bylo poprvní a naposled kdy jsem viděla holčičku tohodle jména.

kaleilah
21. čer 2009

reni7: že se do toho pletu, tak dejte obě jména, ne? Barbora Ema znímoc hezky, každý si budete říkat po svým a máte te..Navíc tyhle dvě jména dohromady zní dobře skoro ke každýmu příjmení-nebo mi to alespoň přijde... 😀

reni7
21. čer 2009

já 2 jména nechci,páč dle mě je to zbytečný,pak bude někde něco vyplňovat a bude muset chudera všude psat 2 jména a aby sme jí říkali každej jinak to by se mi nelíbilo,to rači ustoupím 🙄
ale Barora Ema zní fakt hezky 🙂
nunacek-jeli jsme jen dle kalendáře,žádnou knížku sme nepročítali 😨

martulikk
21. čer 2009

ahojte, tak jsem narazila na tuto diskuzi o jménech... a jsem moc ráda, že v tom neplaveme sami 😀 Baruška je moc hezké jméno, taky se nám líbí, ale u rodičů máme pejska Barunku 🙂 Ema je taky moc fajn jméno... a co takhle Edina? to se líbí mě, ale u manžela neprošla, uf...
jinak u nás máme ve finále 2 jména: Josefínka (začala jsem jí tak říkat už někdy od března, jen tak - pracovně, a manža se děsně vztekal jak se mu to nelíbí... no, jenže časem už si zvyknul a teď už se to hezky ustálilo 🙂 ) a druhé je Terezka (tohle jméno jsem před 2 roky chtěla dát našemu štěňátku, ale líbilo se nám tolik, že jsme si ho nakonec schovali pro případnou holčičku... bohužel, teď zjišťujeme, že je to snad nejčastěji dávané jméno, ach jo... ☹ )... no takže do porodu co by kamenem dohodil a rozhodnutí nikde... ale musíme se rozhoupat dřív, než budu na sále, jinak bych mohla v zoufalství vymyslet nějaké šílené jméno, které by mi ta naše cácorka pak asi neodpustila 😀

zlatka
21. čer 2009

V klidu Martulík, než papír zaneseš na matriku, tak to můžeš změnit🙂🙂
Lehna: alexandra je pěkná- i v podobě saši a znám maminku, co nechtěla, aby se její holčičce říkalo Saša, tak jí dala Alexia a říká jí Alex nebo Lexi.

Reni, bych asi zůstala u toho kalendáře, s knížkou budeš mít ještě větší zmatek.Ale je fakt, že my taky máme z knížky🙂tak jsme zvědavá, jak to u vás dopadne. taky mě odváželi na sál a já říkala, ať je to kluk, že pro něho máme vybraný jen jedno jméno, ale pro holku jsme měli dvě a neuměli se rozhodnout .Dvě jména bych taky nedávala, nejsem toho zastáncem, ale právě Ema, Anna, Ella se jako druhé jméno dávají, jsou krátká a pěkná.

beta007
21. čer 2009

@martulikk: nic si z toho nedělej, že je Terezka častá...má to svůj důvod 😉 . Já mám originální jméno a nijak nadšená z toho nejsem, naopak Jany a Hanky nikdy nevypadaly nešťastně z toho, že jich bylo všude plno 🙂 . Mimochodem já jsem si vymyslela jméno Tobiáš asi v patnácti a předtím jsem ho nikde jinde než v Bibli neslyšela...a teď se tak jmenuje spoustu chlapečků. Ale nevadí, asi jsem se trefila do nějakýho paradigmatu doby, tak to měnit nebudu...aspoň nebude za exota 🙂 Josefínka zní moc pěkně, jak by se jí říkalo v dospělosti?

martulikk
22. čer 2009

zlatka: já vím, že jméno můžeme dát až po porodu, ale když to odevzdáme na příjmu, tak to papírování aspoň vyřídí za nás 😉

beta007: právě, že pro slečnu nebo dospělou se mi to Josefína hrooooozně moc líbí!!! nepokoje v blízké rodině vyvolalo spíš to oslovování pro děťátko... Pepča, Pepina, Pepinka... 😅 No jo, ale člověk si pak stejně zvykne na všechno a za chvilku už to nikomu určitě vůbec nepřijde 🙂

konja
22. čer 2009

martulikk: Josefína je moc hezké jméno,ale asi by mě vadilo to samé jako tvé rodině. Oslovení Pepino bych asi neudejchala 😔 Ale pokud se líbí vám tak není co řešit.Ale já bych ji místo Pepčo a Pepino spíš říkala Josefínko, to je moc hezoučké 🙂

martulikk
22. čer 2009

konja: ale však joooo 🙂 s oslovováním "Josefínko" se samo počítá 😉 ...psala jsem jen ty další (jiné) rodinu pobuřující varianty 😅 ale jestli někoho napadají další varianty, tak se moooooc ráda inspiruju!

milisska
22. čer 2009

Já bych se nenechala odradit od Josefínky...nás taky zrazovali od Viktorie a přesně ty samé argumenty,jak se jí bude říkat a kamarádka má Valentýnu a to bylo to samé a teď to nikomu nepřijde divné...a myslím si,že je to hodně originální a přitom hezké české...ale mě se hned vybavila...Josefína a Dafné z Někdo to rád horké s M.Monroe :o) ... božský film :o) ...

marinka
22. čer 2009

Mně se Josefínka taky líbí, má ji jedna známá a co vím, tak Pepčo jí nikdo neříká 😉