Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

konja
9. črc 2009

miroslava89: já už jsem se k něčemu podobnému vyjadřovala o pár stran dříve, ale nedá mě to. Je to každého věc, ale já trochu nechápu proč psát jméno jinak než se vyslovuje. Ať psáno Sofie nebo Sophia, vyslovuje se to stejně, jen to dítě bude celý život všude hlásit, že se píše Sophia (na úřadě,ve škole, u lékaře, pak ji někde napíšou jméno špatně a bude jen lítat a opravovat).Ano, kdyby se to i jinak vyslovovalo, kdyby to mělo vliv na výslovnost jména, tak to chápu, ale takhle mě to příjde jen jako komplikace do života. Já to Mirko nechápu, nezlob se na mě, je to ale vaše věc. Ale jméno je to hezoučké, nad Sofií jsem také uvažovala,ale manžel byl rezolutně proti, on je hrozně konzervativní a téměř každé jméno mu přijde šílené a ujeté. 😝

miroslava89
9. črc 2009

konja cely moj zivot je tak povediac sialeny 🙂 takze mne sa paci vecsina sialenych veci🙂 a babetka su predsa len nase tak je len na nas ake mena im dame🙂 a casom sa na to da zvyknut..

markytkaaa
9. črc 2009

mě napadá snad jen Kunigonda a Pius Chrudoš 😅 😅 😅 😀 😀
Podobná pomsta jako holčička Ayana a kluk Tyrone na Slovensku 😅

nunacek
10. črc 2009

Některá jména jsou opravdu zvláštní, ale hlavně, že se líbí rodičům, na ničem jiném nezáleží, okolí si určitě jednou zvykne a když ne, tak jeho problém 😉 A navíc dítě má vždycky právo se nechat přejmenovat 😉

miroslava89
10. črc 2009

kazdy clovek ma vlastny nazor🙂 kazdy vie co sa mu hodi k priezvisku kazdy vie co sa mu paci🙂
je to osobna vec a nazor kazdeho...

ked sa to paci rodicom tak sa to ostatnym pacit nemusi🙂

barca3979
10. črc 2009

A co říkáte na Belohorcovou? Ten její přítel chce dát dítěti jméno podle auta 😝 . Enzo nebo Modena.......podle ferarri. to mi přijde trochu ujeteé dát milovanému dítěti jméno podle oblíbeného auta.

marinka
10. črc 2009

barčo, já myslím, že tohle určitě nemyslel vážně, to by byl fakt na hlavu 😀

Na baby-cafe dala jedna holčina chlapečkovi jméno Severín, to je opravdu origoš 😀 🙂

majka0106
10. črc 2009

mne sa strašne páči meno Karin,Linda,Viktória,Peter,Marek,Matej a dalšie ale tieto najviac 😉

konja
10. črc 2009

miroslava89, vždyt jo,záleží na rodičích. Tohle je jen můj názor, když se vám to líbí, tak to tak udělejte 😉

nunacek
10. črc 2009

barca3979: Já doufám, že tohle nemyslel vážně! No ale Bachamovi taky pojemnovali syny podle místa zplození, takže rodiče jsou asi schopni fakt všeho v tomto ohledu 😀

wsmoulinkaa
11. črc 2009

sestřenice dala jméno Raimund a taky se moc nikomu nelíbílo, ale už si zvykli a to je furd rají sem rajíčku tam 😀

kristi
11. črc 2009

nunacek, myslim ze jen jednoho a to Brooklyna. Zbytek je vcelku normalni - ROmeo a Cruz

barca3979
11. črc 2009

no holky já si myslím,že některé střelené celebrity jsou schopny všeho 😝 . A zrovna ten Hájek (přítel Belohorcové) na mě moc inteligentně nepůsobí 😀 . No uvidíme, necháme se překvapit 😉

barca3979
11. črc 2009

Ve finále je to stejně každého věc, můžem tak akorát zkritizovat nebo pochválit,to je vše 😀

nunacek
11. črc 2009

kristi: Aha 😉 Já myslela, že tamti dva mají ještě druhé jméno podle toho místa zplození. Ale tak to jsem si to asi spletla...

valhali
11. črc 2009

ahojte, neviete ako zistim,ci meno,ktore chcem dat dietatu, je registrovane? Lebo tusim mozno dat iba registrovane mena,ze? Mysleli sme,ze to bude dievcatko,tak sme chceli dat meno Ella. Ale bude to chlapcek,tak sme si zo srandy povedali,zeby to bol Elo, ale ja by som naozaj chcela vediet,ci take meno naozaj existuje. Ako to zistim?

nunacek
11. črc 2009

Nejlépe se zeptej na matrice, pod kterou spadáte 😉 Stačí jim tam zavolat nebo písnout mail a víš to hned 😉 Mrkla jsem tady http://www.behindthename.com/ a tam jsem v žádné zemi jméno Elo nenašla.

maja177
11. črc 2009

jeej to je jake chutne ze elo 😀

bocmanka
11. črc 2009

😵 😵 jednoduché a milé....elo

gtver
12. črc 2009

nunacek: Beckhamovi kluci jsou celými jmény Brooklyn Joseph, Romeo James a Cruz David 😉 Jistou souvislost jména s místem má i nejmladší Cruz, chtěli pro něj španělské jméno (David hrál v té době za Real Madrid).

nunacek
12. črc 2009

gtver: Díky za upřesnění informací 😉 😀

valhali
12. črc 2009

dakujem za radu, zajtra teda skusim zavolat na matriku.
No, ja som bola smutna,ze to nebude dievctako,volala by sa Ela,(keby sme mali 2 dievky, boli by Emma a Ella) tak manzel povedal,ze moze byt Elo. Najprv sme sa smiali,ale teraz nad tym uvazujeme....

nunacek
12. črc 2009

Emma a Ella se k sobě krásně hodí 🙂 K Emmě mě napadá z klučičích, aby začínalo na "e", třeba:

Emma a Erik
Emma a Eliáš.

A pak mě napadají už jen samá hodně netradiční jména na E...

majdula
12. črc 2009

Holky, RADIM nebo RICHARD?

Cele tehu i pred nim jsme byli rozhodnuti pro Radulku, ale ted nam vrta v hlave jeste Risa... co byste vybraly vy?

lul
13. črc 2009

richard 😉 aj nas bude😉

marinka
13. črc 2009

majdula, mně se víc líbí Richard 😵

miroslava89
13. črc 2009

majdula- Richard🙂

barca3979
13. črc 2009

nunacek, Emma a Eliáš, to se mi líbí 🙂 .

majdula, určitě je Richard lepší 🙂 .

Holky na rodince v tématu volba jména řešila jedna paní,že chce dát jméno dítěti Lancelot 😀 . Nevím no,ale to mi už trochu připadá jako pomsta tomu děcku a k tomu ještě jméno třeba Procházka a je dokonáno 😝 .

zdenik89
13. črc 2009

ahojda vcera se narodil kamaradovi syn a jméno nam predtim nechteli rict... vcera prisla sms... narodil se Jeremy

miroslava89
13. črc 2009

barca niekomu to mozno pripada ako pomsta- ale tak rodicia daju meno take ake sa im paci🙂 a je to vec osobneho nazoru🙂