Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

poliacik
28. srp 2010

@kacerka Aj my sme pôvodne chceli Richarda, no po preštudovaní o vyzname tohoto mena a po skusenostiach
s ludmi s takymto menom ma to odradilo, ale je to velmi krasne meno

kacerka
28. srp 2010

@poliacik já na významu toho jména nevidím nic špatného - hlavně je podobný jako Karel (velký muž, král) a Richard (mocný, silný vládce) - takže se s MM přeme, co je lepší, zda vládce nebo vítěz - Viktor 😀 a Richarda v okolí žádného neznám, takže nemám žádné zkušenosti 🙂

gtver
28. srp 2010

My Richarda máme 😵

kuchy
28. srp 2010

@silerovav .jj, já jsem taky milá,říká manža,když spím a neprojevuji temperament 😀

tea1909
28. srp 2010

ahoj holky... tak si jdu taky pro radu. máme vybraná 4 jména a nějak se pořád nemůžeme rozhodnout... 😅 😀 ...poradíte?
Štěpán, Krištof, Šimon, Čeněk

jasekd
28. srp 2010

@tea1909 Z tehle 4 jmen bych dala Stepan....

kuchy
28. srp 2010

@tea1909 : mě se taky líbí ŠTĚPÁN.....nebo ŠIMON 😀

palcullienka
28. srp 2010

@tea1909 ahoj,mne sa velmi paci meno Krištof,vzdy som chcela mat Krištofa,ale na take meno by moj manzel nepristupil 😲 😀

palcullienka
28. srp 2010

ale mne osobne sa z chlapcenskych mien paci Samuel,Filip,Juraj a z dievcenskych Marína,Laura,Sofia ale tolko deti hadam ani nebude mat,co sa mi tolko mien paci 😝 😀

kristi
28. srp 2010

když už tak Štěpán - ale nevím, mně osobně se jména s háčkama a čárkama moc nelíbí

kaaatinka
28. srp 2010

@tea1909 jeee Čeněk je jak čuník 😀 to bych asi prckovi ušetřila...by si asi užil chuďa kdyby třeba měl "tlustý" období.

u nás se prosadil Tobias ale silně zvažuju Robina. klučičí jméno měl na starosti tatínek tak uvidíme co mi na návrh řekne 🙂)

tea1909
28. srp 2010

děkuju za rady, ... přesně takhle jsem to čekala... všichni říkají štěpána 😀. mně se taky líbí ještě úplně jiná jména (chtěla jsem Alexandra, Filipa, a některá neobvyklá...), ale to mi neprošlo a na těhle jsme se s manželem shodli. Tak teď uvidím, jak to dopadne 🙂

zanet2009
28. srp 2010

@tea1909 Taky bych volila Štěpána(my ho taky máme ve vybraných jménech). 😉

velrybous
28. srp 2010

@tea1909 taky zvažuju Šimona nebo Štěpána..Kryštof se mi líbí, ale nevím jestli by to prošlo, máme ještě asi 5 jmen a zatím vede Vojtíšek 🙂

kaaatinka
28. srp 2010

@velrybous Vojta je moc pěkný 🙂

velrybous
28. srp 2010

@kaaatinka že jo... 🙂 Kubíků a Honzíků je moc, je teda fakt, že i těch Vojtíšků...ale přece jen..

tea1909
28. srp 2010

@velrybous mně nepřijde že by Vojtíšků bylo moc. vůbec ne. I když já bych to jméno asi moc nemusela 😅 . To mě právě přijde že špěpánu je taky fůra...a to mě trochu odrazuje ☹

kacerka
28. srp 2010

@tea1909 mně se nejvíc asi líbí Šimon, ale jsem na tom podobně jako kristi - jména s háčkama taky nemusím 😉

sambucca
28. srp 2010

Me se jmena s hackama carkama libej, jsou zvukomalebnejsi, ale bohuzel z deti vyrustaj dospeli lidi a pak mi vetsina tech roztomilejch jmen prijde divna 😖 Jmeno musi s ditetem rust, coz Elisky, Leontynky, a spol. nerostou... ciste muj nazor 😎

kacerka
28. srp 2010

@sambucca jj, tak to mám podobně - přijde mi, že hodně rodičů své dítě vidí jen jako miminko, batole ještě tak školáčka, ale jako dospěláka už ne 😉

sambucca
28. srp 2010

@kacerka my kdyz jsme s manzelem vymysleli (jeste jsme nevedeli jestli budeme mit holku nebo kluka), vzdycky jsme zahlasili nejakou postavu, jako chlapek v autoservisu, maser, boss ve smokingu, profesorka matematiky, tanecnice, prodavacka... a predstavili si ji jak podava ruku a predstavuje se i s prijmenim - tim nam odpadlo spousta jmen, protoze byli sice hezky, ale treba predstava sedesatilety macaty Adely nam proste nesedela. Nebo Dominik, copak to muze bejt duchodce jak krmi holuby? Kazdej to ma nastesti jinak, zas by byla skoda aby po svete kolovalo sto jmen 😉 🙂

velrybous
28. srp 2010

@tea1909 no mě se líbí Ondřej, a chtěla jsem Jakuba, Honzíka nebo Matyáše, ale Ondřej je přítel a to nechci a zbytek se mi zdá, že má každý druhý ....

kuchy
29. srp 2010

No u nás už je to jisté, budou prostě Matyáš 🙂 a Tobiáš 🙂 , myslím,že jsou to hezká jména a až vyrostou, můžou si ty háčky na konec nedávat a budou z nich muži Matyas a Tobias 😉 a tj hezké, teda mě by se chlap s takovým jménem líbil. A až bude v důchodu,stjeně mu budou říkat starý brachu 🙂 , dědku 😎 nebo pane XY a ne křestním 😀

tea1909
29. srp 2010

@sambucca a jaké jste nakonec vybrali? koukám, že čekáte holčičku...ale jaké budete psát i klukovi ? Jo a proč by nemohl být důchodce dominik? To ti přijde divný teď, protože je to samý karel a františek a ladislav... ale neznám důchodce ani michala třeba, nebo viktora nebo davida ... a přitom to jsou v mých vrstevnících naprosto běžná jména - a taky to budou jednou důchodci. V každé generaci jsou vždy nějaká jména obvyklejší a jiná vůbec.
@kuchy taky se nám moc líbil Matyáš. Ale odradilo mě, že je to hodně podobný jako Matěj a ty jsou teď zase všude. ☹ Pro holku se nám líbila Ema, ale ty jsou teď taky všude ☹ . Tak by se nám líbila třeba Valerie

Pro kluka se mi ještě hrožně líbí Kamil, ale to je právě manžel, tak se sebou hrozně bojuju, protože se mi to opravdu nelíbí, když je dítě po rodičích 😅

kristi
29. srp 2010

@tea1909 Valerie je uzasne jmeno 🙂

sambucca
29. srp 2010

@tea1909 Jak rikam, jmena jsou proste individualni zalezitost a me Dominik jako duchodce proste nejde no 🙂 A ja jich mam kolem sebe vcelku dost v my generaci, kupodivu (nejsem uplne nejmladsi...) Pro me je to kluk v dzinach z diskoteky od vedle. Valerie se mi libi moc, ale vim ze by ji lidi jako maly rikaji Valinko nebo Vajo a to uz se mi nelibi vubec. Jmeno do IP, jsem tu rada inkognito a tohle jmeno moc lidi neda, diky za pochopeni😉

mitoputi
29. srp 2010

Mně se zase vždycky líbila Kamilka 🙂 Jenže pak mi někdo řekl - Kamila, týden se nemyla... A bylo po Kamile ☹ Jinak kamarádka má Amálku - moc moc pěkný 🙂 Jenže u nás to bude s největší pravděpodobností kluk - takže po tatínkovi, jak už jsem psala, Marek 🙂

marketnieuw
29. srp 2010

@sambucca a co takova Sarka? ta taky neroste a je jich spousta....

sambucca
29. srp 2010

@mitoputi Nevim jak to, ale s Amalkama se alespon kolem me roztrhnul pytel, znam za posledni dva roky pet Amalek!

@marketnieuw 😀 😀 😀 ty se me ptas jak nejaky odbornice 😀 jak rikam, kazdymu se libi neco jinyho a tak je to spravny 😉 Zrovna Sarku si umim predstavit v kazdym veku treba, to uz ta Amalka mi zacina kolem dvaceti delat problem - nikdo preci nerika Amalie, a Amalka je pro me mala holcicka.

marketnieuw
29. srp 2010

@sambucca pro me je Amalka jenom jedna 😀 😀