Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

zdenik89
26. čer 2009

Adéla, Agáta,
Evelína, Emílie (Ema),
Gita
Romana
Regína, Renáta
Magdaléna, Marta, Marina, Nikola, Naďa, Nina
Kristýna
Lýdie, Jolana, Johana
Hedvidka
Eliška
Sára, Simona
Zlata,Zita

Marian, Aleš, Valdemar, Timotej, Tomáš, Viktor, Libor, Roman, Jáchym, Augustýn, Jaromír, Felix, David, Lukáš, Vladimír, Mikuláš, Vendelín, Oskar, David ,Václav, Jiří

markytkaaa
26. čer 2009

z výběru holčičích se mi líbí - Romana, Regina, Marina, Kristýna, Johana, Zlata

klučičí: Marian, Libor, Roman, Lukáš, Mikuláš, Jiří 🙂

zlatka
26. čer 2009

dnes jsem narazila na jméno Malvína, sice ho měla jedna stará paní, ale s takový jménem jsem se teda ještě nesetkala. Malenka jí říkali, když byla malá.

jinak jako Zlata 😵 😵 😵 😵 je fakt kráááásný jméno 😵 😵 😵 😵 🙂

lenkabm
26. čer 2009

HOLKÝÝÝÝÝÝÝÝÝ pomooooooooccccccc 😉 ,

vymyslí někdo jména,která by se hodila k Elisabetta Victoria(Bůh je má přísaha,vítěztví,...a to tohle mimi bylo 😉),
chtěla bych,aby jména ladila a přitom měla krásný význam 🙂 .
Děkuji za nápady 🙂 .

marcela22
26. čer 2009

Lenka tak to je dosť ťažké vymyslieť, najmä keď by tie mená mali mať nejaký "význam" tak ako má to Elisabettkine. Ale moc pekné je napr. Elissa (druhé k tomu ma teraz nenapadá)...asi by to chcelo dlho rozmýšlať čo by sa hodilo, tiež mám trochu problém s menami, ale už mám snáď jasno 😉

konja
26. čer 2009

zlatka: Zlata se mě také líbí, ale u manžela neprošlo 🙄

markytkaaa: Mikuláš je božííííí! Jenže k našemu příjmení by nešlo, znělo by to jak rýmovačka ☹

Zdenik89: Hezoučká je Jolana, nadhazovala jsem tohle jméno před manželem,ale bylo zavrženo 😔 Mě se strašně líbí, když se řekne Johanka, ale nelíbí se mě varianta Johana, přijde mě to takové tvrdé a Jolana je hrozně podobné a zní mě krásně jak Jolana tak zdrobněne Jolanka. Je to krásné jméno 😵

zdenik89
27. čer 2009

🙂 jj taky se mi Jolana libí. Je to těžké rozhodnout 🙂, ale nakonec si myslím, že to jméno které se vybere přesně sedí 🙂 🙂 🙂 🙂 . Protože to je/bude naše miminko. 😵

milisska
27. čer 2009

Já jsem Romana...to taky není až tak časté jméno...tedy alespoň v mém okolí...jsem tu jediná...je to celkem krásný jméno,nebo už jsem si spíš zvykla :o) má také velkou škálu variant...ale u nás v rodině je to strašně těžký,aniž bysme chtěli,tak máme přezdívky,ale založené na jménech,ikdyž se to nezdá :o)
Romana-Mana-zdrobněle Manka-tudíš mi maminka a teď i skoromanža neřeknou jinak než Mančičko,Mančí...
Simona-Mona-zdrobněle Mončička
Michaela-Mikun-Mikunka
Markéta-Maka
No a můj skoromanža se jmenuje Lukáš a já mu říkám Vemínku :o)
Tak ono je pak ve finále fuk,jestli se dítě jmenuje tak nebo onak...

bambulik
3. črc 2009

a co takhle Jiřinka?

bambulik
3. črc 2009

my máme Kateřinku a druhé mimi bude Nela nebo Jan
no mě se na holku nic nelíbí, to se mi jich více líbí na kluka - Marek, Matyáš, Vojta, ale Honza prostě vede, ale ne proto že je to přítel, ale prostě tak, vždy jsem chtěla honzu
a z holčičích se mi ještě líbí Viktorie

lottinka
4. črc 2009

ahojte mamicky...chela by som sa opytat ci nahodou neviete kolko sa na slovensku priplaca za to ze bude mat mala v mene zdvojenu spoluhlasku??...cize nie EMA ale EMMA .... 🙂

deina2005
4. črc 2009

lolita ak na matrike take meno maju tak nic pripadne si stiahni z internetu to meno aby si im ukazala ze existuje.mi chceme dat Aimee a ziadny problem tam nieje bola som sa informovat.ani ho nemaju zapisane na matrike ale ja ho mam stiahnute

garonka
4. črc 2009

lottinka ahoj
neplati sa vraj nič moja neter sa vola EMMA a neplatili nič a meniny oslavuje na EMU 30.1 🙂 neviem ako je to teraz ale slečna ma už 4 roky 😉

nunacek
4. črc 2009

lottinka: Nevim, jak na Slovensku, ale v ČR se za to nic neplatí, teda známá neplatila a má Emmu (2 roky).

artuse
4. črc 2009

čau holky,

já teda zatím jméno vybírat nemusím 😀 ale ráda o jménech přemýšlím, jak zní, jak se hodí k příjmení, jejich význam 🙂 a chci se zeptat, co říkáte na jméno Vilma? 😅 mně se docela líbí, ale většině lidí se nelíbí...taky mám kamarádku Vilmu, je to silná osobnost 🙂 já ji nejčastěji říkám Vilu, zdrobněle se dá říkat Vilminka, Vilunka, Vili...

nunacek
4. črc 2009

Vilma se mi moc nelíbí. Babiččina švagrová byla Viléma.

konja
5. črc 2009

artuse: taky jsem měla kamarádku Vilmu, takže mě se líbí. Když máš jméno spojené s ilou osobou tak je krásné každé jméno. Třeba já vždy říkala jak je příšerné jméno Božena a chudáci ženský který se tak jmenujou atd. A pak jsem nastoupila do práce a moje kolegině byla Boženka. Byla to tak úžasná ženská, že i to jméno mě najednou zní mnohem lépe, protože ho mám spojené s ní 🙂 A zase třeba nemůžu jméno Kateřina, které je sice hezké, ale mám ho spojené s příšernou kr.vou 🙄 Vilmu bych brala 😉

blka
5. črc 2009

Artuse, já jsem se se jménem Vilma setkala teprve až teď, kdy se tak jmenuje spolužačka na VŠ. Dřív jsem o tom jménu neměla ani páru 😅 . Takže si myslím, že je rozhodně originální 😉 a zní zajímavě. A tvé varianty tohoto jména jsou moc pěkné 😉

artuse
5. črc 2009

holky, díky za reakce 🙂 většina lidí mi říká, že Vilma je takové drsné jméno, mně se ale nezdá nebo mi to asi nevadí 😅 doma máme Stelu a to taky nezní úplně jemně...a mám to také spojené s herečekou Vilmou Cibulkovou, kterou mám dost ráda a myslím, že je to výrazná osobnost 🙂 akorát teda na základce děti na tu kamošku pokřikovaly Vilmo helmo 😀 no jo děcka 😀
konja: to máš svatou pravdu, že člověk si jména spojuje s konkrétními oblíbenými či neoblíbenými lidmi, od toho se asi nedá moc odprostit, jak ty jména k tomu někdy přijdou, že.. 😀

ygreen
5. črc 2009

stel(l)a je krásná, vilma se mi moc nelíbí zní tak staře, jako pro 50letou ženskou

ale i mě se líbí tvrdá jména, třeba Tamara, a nemusím moderní jména, která jsou sice hezká, ale musí je mít "všichni" - nela, natálie, kristýna, a jména jak z telenovely - liliana, jasmína, jennifer, Amélie Luna apod 😀

artuse
5. črc 2009

ygreen, no mně kolegyně řekla, že i Stela ji přijde jak na starou tlustou ráznou ženskou 😀 a Vilma mi staře zas tak nezní 😕 já zase nemám moc ráda, když se třeba 5Oletí paní říkání Anička, Rozárka, Miluška 😅 to raději Stelu a Vilmu 😀

ygreen
5. črc 2009

artuse - to jo, Stela mi poprvé taky nezněla nijak libě, ale kolegyně měla neteř Stelinku a já se do toho jména pstupně zamilovala, ale manža si vždy představí lahváče a u Tamarky zase pojízdnej radar 😖 😝 😅

Třeba Rozárka je suprová pro malo píďu,a le třeba v 18 na baru při balení chlapů 😀 no nevím

artuse
5. črc 2009

ygreen: jo když řeknu, že malá je Stela, tak dost lidí kouká 😅 ženský si akorát vybaví Stellu Zázvorkovou a chlapi zase lahváče 😅 😅 ale mně je to putna, mimochodem Stela je i tuk na pečení 😀 já mám ráda trošku originálnější jména a mně právě jména Stela i Vilma připomínají silné osobnosti 🙂
Tamara je taky hezká, ale já záměrně vybírám jména bez "r", protože máme hrčivé příjmení...jo a že to je nějakej pojízdnej radar vůbec nevím 😀 mně se ještě další holčičí líbí Lada, to je zase šicí stroj a auto 😀

ygreen
5. črc 2009

jinak já bychsi představovala takové variabilní jméno - já jsm Veronika a z toho jdou udělat spousty variant

každopádně, každý má právo na jakékoliv jméno, jen by nemělo být zase tak uhozené aby dítěti znesnadnilo život (bruno fidelius 😀 ). My máme Tobiáše podle našeho neoblíbenějšího knižního hrdiny. Jinak mě se líbá Matyáš, Erik, Alex, Max. Manželovi David, Vítek. Z holek Stella, Tamara, Elizabeth, Ella, Elen, apod. manželovi, Helena, Eva, Kteřina, Klára, Petra.

artuse
5. črc 2009

jasně, souhlasím, že by jménaurčitě nemělo znesnadnit život 🙂
máte vybraná pěkná jména 🙂 Elen se mi taky taky strašně moc, ale holčičku Ellen má právě ta moje kamarádka Vilma🙂) u mě z klučičích vede Samuel a Vilém 🙂 já jsem Daniela, to jméno se mi celkem líbí, ale nemám moc ráda, když mě lidé osluvují Dano, což se celkem často stává..

rennca
5. črc 2009

ahoj holky. já bych chtěla Ninu a kluka Viktora. Moje ségra má 3 cácory. Natálii, Melánii a Anastázii...tak třeba pro někoho pro inspiraci 😀

ygreen
5. črc 2009

artuse: Samuel je moc hezkej, ale Ludvu bych nedala 😅 A Daniela je krásný jméno 😵

renca: Nina je krásný jméno a vůči Viktorovi mám trochu antipatie - Viktor čistič 😀 Ale Viktorka je krásný jméno. Kímoš má Adrianu a Viktora - to se mi nelíbí, ale líbil by se mi Adrian a Viktorka 😀 😀 A ségra má zajímavý vkus, takhle to zní moc hezky 😉

artuse
5. črc 2009

ygreen: jakýho Ludvu? 😕 😀

artuse
5. črc 2009

jo a Viktor se mi líbí moc, ale nám nejde bohužel k příjmení kvůli tomu koncového "r".

marinka
5. črc 2009

Artuše, jsem myslela, že už taky čekáte, když tu diskutuješ 😀