Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

jankapavol
17. črc 2008

Holky ahoj,

ja jsem Jana stejne jako moje mamka.Kdyz nas oslovoval nekdo z rodiny,tak se to nejak nepletlo,
protoze mamce rekli:"Jano" a mne:"Janďo,Jančo.."
Coz bych ale nechtela,aby mi po porodu prestalo byt rikano zdrobnele,ze?

S urednimi dopisy byval sice trochu problem,ovsem ted uz mam titul a mamka ne🙂

evuliki
17. črc 2008

No zabudla som vam odpisat-ano,este zatial zijeme na slovensku,ale o mesiac sa stahujeme na dlhu dobu do francuzska.Preto sme malej vyberali meno(Jasmine),ktore by sa aj v zahranici vyslovovalo lahko.Sice veru nie je v kalendari,ale kedze sa narodila 10.10,tak meniny sme jej dali na 5.5 😀 A urobili sme jej aj paradnu meninovu oslavu,takze o sviatok urcite neprisla 😉 No a volame ju Jasmik,Jasminka,Jasmi....

jesika
17. črc 2008

Misa 84, tak jsem pohledala ve své knize o jménech a Matyáš je vlastně varianta jména Matěj, tudíž slaví svátek na Matěje(24.2.)

Já to mám podobné se Sofií.Ta taky ofic.v kalendáři není, ale slaví svátek na Žofii. 😉

monique_2006
18. črc 2008

holky, chci se zeptat - co rikate na Huga? vsichni (vcetne manzela) si tukaj na celo, kdyz to nekde reknu, ale mne pripada naprosto paradni 😉

marselina
18. črc 2008

mě Hugo teda nenadchl,ale každémuse líbí něco jiného

mihapiha
18. črc 2008

Monique, no, já mám s Hugem takovou zkušenost, že se mu nic nevyrovná, první byl Hugo jako žert a nakonec přesdčil všechna jména, které jsme chtěli Honzíků je všude plno. a Hugo se stává moderní a je jich tady na koníkovi dost, včetně mě. každé jméno je pěkné, když se hezky řekne. Hugo, Hugi, Hugino, Hugísek, Hugoš, Hugouš...

monique_2006
18. črc 2008

mihapiha - no moje rec, mne pripada hrozne cool, fakt super. ale ostatni mi bud rikaj, ze to bude muset bejs silna osobnost, aby tohle jmeno zvladnul 😉 a nebo, ze je to sranda, ale svymu diteti by ho nedali.
ale rikam si, ze v dnesni dobe, az bude ve skolce s tema kevinama a ostatnima spesl jmenama, tak by se mu smat nemuseli....zase bych mu nechtela zadelat na nakej mindrak..
jinak by to byl hugo vesely, coz mi pripada fakt vyborny 🙂

mihapiha
18. črc 2008

monique, taky jsem řešila přesně to co ty, lidi si klepali na čelo a tvářili se fakt divně a ted mu neřeknou jinak než Hugísku a tak ruzně. a co se týče zákeřnosti, tak zákeřní jsou dospělí a ne děti, malé děti, prostě říkají Hugo sem a Hugo tam a když dospělí řekně něco na jméno ošklivého,tak to ty děcka pak opakují aníž by vlastně zpočátku chtěli 🙂 . ale zatím se mi to nestalo. a čím víc Hugů bude, tím méně to bude neobvyklé jméno.
Kevinů, NIcolasů, Matyášů je taky plno a jsou to neobvyklá jména.tak to jsem zvědavá, které jméno vybojuješ, já měla jasno v porodnici, řekla jsem Hugo a bylo to.

kristi
18. črc 2008

monique, mne se Hugo libi 🙂

katzi
18. črc 2008

monique, moje kamoška když čekala svýho kloučka, tak nejprve ze srandy rozhlásila, že to bude Hugo. Celý její těhotenství naše parta říkala jejímu bříšku Hugo a fakt jsme si na to časem hrozně zvykli a líbilo se to všem. Nakonec když se malej narodil, tak kamoška vyměkla a dala jméno Vojta. Taky hezký, ale můžu říct, že jsme si ještě dlouho všichni přeříkávali a říkali Vojtovi Hugo.

monique_2006
18. črc 2008

🙂

holky, diky moc za nazory, dam manzelovi na tuhle diskuzi odkaz, treba vymekne 😉

krispule
18. črc 2008

Ahojky, tak se přidávám k diskuzi..resp. prosím vás o pomoc..

termín mám 10.8. a stále nemám pro svoji holčičku jméno ☹
tuto diskuzi jsem asi před měsícem celou přečetla (a jako že to fakt nemám ráda číst to celé od začátku)
kalendář jsem projela tam i zpátky asi 100x
intenetové odkazy taktéž...no a pořád nic.

pod většinou jmen "někoho" máme a nechceme to použít, pak se nám x prostě nelíbí...když se nám něco líbí, je to moc časté, nebo se to nelíbí nikomu jinému ☹

mám vyplnit "to lejstro" do porodky a já prostě nevím ☹

nemáte někdo schovaného "něco" jiného? nějaké třeba super nebo zase teba úplně obyč??
předem děkuji za tip...

beranek
18. črc 2008

My jsme taky hledali jméno, které nemá nikdo z kamarádů, příbuzných, kolegů v práci a nakonec se povedlo 😉 A pro jistotu jsme nikomu jinému jméno neřekli, aby se k tomu nevyjadřovali 🙂

gucci
18. črc 2008

krispule: a jaké máte příjmení?

krispule
18. črc 2008

beranku Tak to ti gartuluji 🙂 já to vidím u nás černočerně ☹

heresta
18. črc 2008

krispule: ja jsem mela vybrano hned, moje holcicka bude Yvona po babicce je to neobvykle a navic se mi to desne líbí 🙂 Co treba Michaela??

kristi
18. črc 2008

mne se libi Nanette - cesky Naneta

janula_nz
18. črc 2008

krispule no to je teda tazke, ked si neviete vybrat a termin porodu sa uz blizi 😝

mne sa paci tolko dievcenskych mien, ze by som si ani vybrat nevedela 😅 ja by som mojej dalsej dcere dala bud emma, sára, melánia, melisa alebo miriam 🙂

beranek
18. črc 2008

My jsme neměli vyplněné jméno ani v porodnici před porodem, jméno dával tatínek a volil ze dvou jím vybraných, takže jsme řekli jméno až se na holčičku podíval a řekl, které jméno se k ní lépe hodí 😀

heresta
18. črc 2008

kristi: To jsem nikdy neslysela ale je to fakt moc pěkný 😲

gucci
18. črc 2008

Rozárka, Viktorka, Melánie, Valerie, Simone

krispule
18. črc 2008

jéé, díky za nápady...

heresto - já bych chtěla po babičce Antonii, ale bohužel jsem to prozradila a všichni mě odsuzují (hlavně vlastní máma ☹ ) co na to vy??

kristi: Naneta je opravdu zvláštní a hezké - napíšu si jej 😉 děkuji ti (jak je to s uznáním na matrice?)

beranek
18. črc 2008

Já radím příbuzným jméno neprozrazovat, pak vznikají zbytečné diskuze...zásadně říct jméno až po porodu 😀

kristi
18. črc 2008

je to tusim fr. jmeno, nasla jsem ho u jedne maminky na MMB, strasne me to nadchlo

v zaloze mam pak uz jen Ellu

beranek
18. črc 2008

Jinak my jsme volili jméno i podle jeho významu a podle numerologického výkladu, ale není to úplně to zásadní 😉

krispule
18. črc 2008

jj, to jsem zjistila už pozdě..myslela jsem si jak je Toničkou budu fascinovat - jak je to úžasné...

tchánovcům je to ještě "jakštakš jedno" ale kdybyste viděly ty výstupy naší mamky - nebudu to rozebírat, ale 3 měsíce jsme se neviděly a nemluvíme spolu ☹ - tak jen tak k nastínění situace)

gucci
18. črc 2008

kris: jestli se ti Tonička líbí, tak jí dej a kašli na okolí 😉

heresta
18. črc 2008

A tvoje maminka by chtela jake jmeno?

beranek
18. črc 2008

Krispule ☹ To je mi líto, že mohou vzniknout takové problémy kvůli jménu.

kristi
18. črc 2008

a moc moc se mi libi jeste Anastazie a Apolenka