Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lenkabu
13. srp 2009

Julie je ok,jen já prostě nemůžu u nás se julinka jmenoval ženský genitál 😅 😀 😀 😀

marinka
13. srp 2009

Leni, proto je u nás pipinka a pindík 😀

nika
13. srp 2009

lenkabu, teda to je novina pro mne teda alespoň, to ani nemůžu sestřenici říci maj dceru Julii, po prababičce.

janulabj
13. srp 2009

Ahojte,máte niektorá doma alebo poznáte nejakého Tobiaša,Tobiasa?ako mu hovorite?a je tobyas aj s tvrdým Y?

kvetinka7
13. srp 2009

U nas to byla zuzanka 😀

lenkabu
13. srp 2009

U švagrový kačena,velmi časté jméno 😅

bambulik
13. srp 2009

😀 😀 😀 Leni, Kačka mi právě spinká 😀

Mari, tak dejte Lauru, to je taky od L 😀 😀 😀 😝

a mimochodem Leni proč je Vandík Madam Plínová? docela srandovní

bambulik
13. srp 2009

a u kluka jsem strašně začala žrát jméno Radim

artuse
13. srp 2009

Mně se Julie taky moc líbí! a to je zajímavé s tím pojmenováním pipiny 😀 my ji jménem neříkáme 😅 ale jedna kolegyně mi říkala, že pro ně to taky byla v dětství julča 😅 😅

lenkabu
13. srp 2009

je Madam Plínová protože neustál zvyšuje spotřebu plín 😅 už vyžaduje aby byli v plíně i plyšáci 😔

radka.k
13. srp 2009

Mně se líbí Klaudie, Karin, Laura, Nikol. Co jim říkáte? Největší favoritka je pro mě Laura, ale bojím se té krkolomné kombinace s příjmením Králová, ale snad se "dobře" vdá 😉
Karin mi s příjmením zní pěkně, ale zase naše sousedka má fenu s tímto jménem, tak se mi to taky nezdá. Vadilo by vám, že se jmenuje vaše dcera jako sousedovic zvíře?

lenkabu
13. srp 2009

já nevim kdyby se sousedovic pes jmenoval Vanda tak stejně Vandu mít budu. Ke Králové mi dobře zní Klaudie nebo Nikol ale Nikolek je hodně.

gtver
13. srp 2009

U vysněného jména by mi to nevadilo, ale pravda je, že máme pejska Sáru a už automaticky jsme nad tímto jménem neuvažovali. Ale to bych řekla, že je přece jen něco jiného a navíc naše top jméno je jiné 🙂

kristi
13. srp 2009

Laura Kralova ne, to i bez vady reci se dost blbe vyslovuje....Klaudie zni daleko lepe.

alexandrah
13. srp 2009

marinka - mne sa velmi paci Linda, Lída uz menej.
a lenkabu - kludne daj aj Nikol, podla mna je to jedno z najkrajsich mien, ale aj klaudia je pekne, velmi, a hodi sa!!! inak suhlasim, aj keby sa neviem kto volal ako chcem aby sa volal moj syn, tak to meno dam, lebo sa mi paci najviac na svete. (samozrejme po porade s mojim muzom, ale toho väcsinou spracujem 😎 ).

ygreen
14. srp 2009

Boříka maj kamarádky známí a mě se to líbí 😵 ale nedala bych to 😉

bielanevesta: Linda je super, taky se mi líbí, ale zaujala mě spíš Eva Marie. A co po tobě - Anna Marie (AnnaMarí). tak jsem se měla původně jmenovat já 😵 nakonec jsem Veronika
A ke klučičím - všechny kromě Romana podle mě hezký 😵

Laura Králová se fakt blbě vyslovuje. Ale furt lepší než Klára nebo Karin Králová 😉 neteř je Josefína Králová 😉 jinak Karin je moc hezký jméno, taky ho mám na seznamu.

klaudie se mi nelíbí je to takový děsně "nóbl" 😅

janulabj: my máme Tobiáše a říkáme mu všelijak, Tobí, Tobi, Tobíku, Tobísku, Tobiášku, Toboušku 😉 Tobyas neni. Je Tobias a nebo jen Toby (čte se ale Touby)

zlatka
14. srp 2009

A jak byste říkali Karin: Kari, Karinko?
Dnes slaví svátek Alan, co vy na to?

ygreen
14. srp 2009

Alánka máme v květňátkách, nezvyklé, ale moc hezké 😵

sylvar
14. srp 2009

Alan je hezké 😵 jednoho znám, fajn chlap co má dvě děti

marinka
14. srp 2009

Alana žádného neznám, moc se mi to nelíbí, ale přijde mi to lepší, než třeba Kamil 😉

A co Alena?? Ta měla svátek včera, je to moje mamka. Dávají se teď vůbec?? Žádnou malou Alenku neznám..

nunacek
14. srp 2009

zlatka: Alan se mi líbí moc, ale manželovi ne, tak mám smůlu 😀

marinka: Linda je moc pěkné a k Anně by se hodila 😉

bambulik: Julie jako takové je hezké, ale oslovení Julča, z toho by mě kleplo 😠 Radim není špatné, ale nedala bych ho.

radka.k: Laura Králová bych určitě nedala. Nejhezčí se mi zdá Karin Králová. A pokud by to bylo moje "favoritní" jméno, tak by mi bylo asi jedno, že se tak jmenuje zvíře v okolí.

bielanevesta
14. srp 2009

Anna Marie bola tiež v pláne tak ktovie 😵
Klaudie Králová znie pekne dohromady, ale samotné meno nemám rada koli niekolkým nositelkám 😅 Takisto meno Alan na to som alergická 😅
A tá Linda sa mi začína čím ďalej tým viac páčiť 😀
Alenka je tiež pekné 😵Ja poznám jedinú, fajn baba

marinka
14. srp 2009

Peti, o Lindě nechtěl manža ani slyšet 😅 Přitom je to kráááásnééééé!!!!

bielanevesta
14. srp 2009

Manža by bol za meno Sabina 😅 Nie je zlé ale ani nič moc

matyskova
14. srp 2009

Marinko, a stejne jste skoncili u jmena na L, co? 😉

matyskova
14. srp 2009

Karin Kralova zni hezky - jednu holcicku s touto kombinaci jmena a prijmeni znam 🙂

nunacek
14. srp 2009

mari: No ne každému se to jméno líbí 😉

Sabina je moje neteř. Je to hezké jméno.

joseline
14. srp 2009

radka.k : Rady, zkusila jsem si říct Laura Králová a vyšlo to až na potřetí 😠 😉 Opravdu je to trochu jazykolam.
Dívám se že máš už synáčka Olivera, což je nádhrný jméno ale Oliver Král je podobná kombinace jak ta Laura..Nemyslím, to špatně, obě jména jsou krásný ale ta výslovnost je složitější..Myslím že společně L a R v jméně i příjmení se špatně vyslovuje...

Alana znám jednoho a i když se mi to jméno moc nelíbí tak k tomu klukovi se hodí, jeho ségra je Brigita..To spojení se mi líbí - Alan a Brigita..

Kamila znám jednoho a i když je to fajn kluk, tak to jméno mě nejde k němu ani k nikomu jinýmu..

Alenky znám tři- babička, tchyně a švagrová..takže u nás to jméno nepřipadá vúvahu, už by byla přeAlenkováno🙂) Ale znám paní co má dvě dcery Alenku a Lindu..pěkný..

marinka
14. srp 2009

Alenka a Linda, to je bezva kombinace 😉

marjankak
14. srp 2009

Zdravím všechny🙂 Tak u nás to vypadá na holčičku. Nemůžeme se s manželem shodnout na jméně: mě se moc líbí Ema a jemu Anna. jaký je názor zde? Nebo: napadlo by Vás ještě nějaké krátké jméno - ideálně začínající na samohlásku 🙂