Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

danielah
27. říj 2005

No právě...
Ale kolik lidí na tom "ulítává"... jedna moje známá má malé dítě, které je hodně hyperaktivní a je to s ním trochu složitější (já si laicky myslím, že má možná lehkou mozk dysf) a ona, místo aby s ním zašla k odborníkovi, tak mi řekla, že je to pozůstatek z minulých životů, že ona byla jeho paní a on její sluha či co a teď jí to v tomto životě vrací.... ať si věří každý čemu chce, ale přijde mi drsný, když to potom dopadá i na děti

len
27. říj 2005

Tak to máš úplnou pravdu, když člověk blbne sám, můžeš se tomu zasmát, ale když to ovlivňuje i okolí (třeba to, co řekla kartářka tvé mamince), je to špatné 😠 Ale to neplatí jenom pro horoskopy, ale i všemožné drastické diety, kouření před dětmi, pití alkoholu... Já zastávám názor, že jsme dospělí lidé, takže si můžeme dělat, co chceme, včetně škození sama sobě (kuřáci), ale jen do té doby, než tím začnu kohokoli obtěžovat.

len
27. říj 2005

Což, abychom se vrátily k tématu 😉 , platí i pro výběr jmen dětí, nežli vyberu "něco extra", je třeba se pořádně zamyslet, co tomu asi jednou řekne dítě. Mám-li možnost nějak ovlivnit jiný lidský život, musím si to pořádně rozmyslet, je to obrovská zodpovědnost.

danielah
27. říj 2005

No to je fakt... už jsem to tu taky psala, manželova rodina jsou evangelíci a někdy mi připadá, že dávat neobvyklá jména je tak trochu sport...

honzina
27. říj 2005

Len a už to teda máš pořádně rozmyšlený? 😉 😉 😉
Tato diskuse je už docela dlouhá, takže pokud jsi to sem už někam psala, tak se obávám, že to stejně nenajdu... 😒

danielah
27. říj 2005

dlouhá a někdy mimo téma 😉 pardóóón

danielah
27. říj 2005

Moni.... buď ráda, že nejsi Kordula!!!!!

len
27. říj 2005

Kordulu bych teda nechtěla ☹ Ale je vidět, že si nevybereme, ty děti budou pořád nespokojené 😀
Honzino, já to sem ještě nepsala. O holčičce se s mužem neustále dohadujeme mezi Helenkou a Kačenkou. A chlapeček asi Filípek, manžel by rád Erika, ale to mně - velké milovnici Fantoma opery - přijde trochu divné 😉

macinka
27. říj 2005

já jsem taky své jméno nenáviděla,do té doby,než jsem se zeptala našich,proč vybrali tak tvrdé jméno...a taťka mi řekl, že jsem měla být ...bohužel by mám teď okno,ale v překladu to mělo být něco jako běžící laň...takže jsem dopadla ještě relativně dobře...a když se mělo narodit druhé dítko,taky byly varianty Kateřina a Martin...narodil se kluk a já tatínkovi říkám /bylo mi rok a osm měsíců/...tatínku,nebeč,kačenky máme na dvože,budeme mít miminko mautínka...prý už jsem takhle šišlala🙂)

marinka
27. říj 2005

Teď jsem to četla - chudák holka!! Vůbec bych se nedivila, kdyby si to jméno opravdu chtěla změnit.

len
27. říj 2005

Mně se rodiče snažili dát jméno, které se nedá zkomolit. Tak jsem Lenka. A tatínek vypráví, jak celý nešťastný slyšel babky na plácku, jak mě ještě v kočárku oslovují: Leninko! To prý mu přišlo, jako bych byla mladá od Lenina, tak byl nešťastný, co mi to provedl 😀

danielah
27. říj 2005

😀 😀 😀 Len ty mě vždycky dostaneš 😀

marinka
27. říj 2005

Mně stačí to moje jméno, které se mi teda líbí, ale lidi ho šíleně komolí. Jmenuju se Marika, ale skoro všude mám napsané Monika, Martina, Marta nebo Erika. V "lepším" případě Maryka 😀

cecetka
27. říj 2005

Já jsem se ještě v porodnici jmenovala Darja (mám to pořád v očkovacím průkaze), ale jak šel taťka na matriku, tak mě přejmenoval bez vědomí mamky po sobě na Zdeňku. Jako dítě, jsem to jméno nesnášela, protože mi ve škole říkali Zdena ... brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠 ..... ale teď jsem spokojená. Když mě někdo osloví Zdena, tak ho upozorním, že se jmenuju Zdeňka 😉 Ono to i napsané vypadá celkem hezky 🙂

Len: to jsi mi připomněla. Měli jsme tady jednu klientku, která se jmenovala Ninel. Pořád jsme to jméno nechápali, až se jí chlapi zeptali, jak k takovému jménu přišla ... mohli za to rodiče, milovali Lenina ... Lenin obráceně = Ninel.

macinka
27. říj 2005

marinka...má kolegyně je Marika....a je na to jméno pyšná...nemyslím to te´d ve zlém,že je originální...oslovuji ji "Mari"...

danielah
27. říj 2005

cecetko: no to potěš!!!! 😀
u nás doma bude myslím kvůli jménům bitka... 😀
kamarádka mi vyprávěla, že její rodiče se nemohli domluvit, tak na každý den v týdnu napsali jedno holčičí a jedno klučičí jméno a který den se narodila, to dostala... kompromis... to bude asi i u nás... 😎

len
27. říj 2005

Cecetka: chudák ženská ☹ Ale aspoň, že to bylo pozpátku, takže to hned tak nikdo nepozná 😒

macinka
27. říj 2005

u nás uděláme tři sloupce...jména,která se nám vůbec nelíbí,pak která eventuel a pak která se líbí...snad v porovnání najdeme kompromis...max budou opravdu ta dvě jména....ale to je zatím daleko🙂)

marinka
27. říj 2005

macinka: Já mám své jméno taky ráda a právě proto mě štve, když si ho lidi nemůžou zapamatovat a pletou ho. Ale teď jsem byla na praxi u mentálně postižených dětí a tam mi jeden kluk říkal Markýtko a to se mi hrozně líbilo!

macinka
27. říj 2005

to je hezké...Markýtka...to bylo v nějaké Pohádce...Z pekla štěstí,tuším.....u nás mi naši říkají Maci,nebo MAcinko...když zlobím,tak jsem Macina...přítel mi říká Macíčku..nebo Maciku...a když zlobím,tak jsem Marcela☹((...

cecetka
27. říj 2005

Markýtka ... to zní tak hezky staročesky 🙂

danielah
27. říj 2005

my si s manželem jménem neříkáme vůbec, já mu říkám Oví a on mě Berouši (beruško když jsem výrazně hodná 🙂 ...a docela jsem se bála při manželském slibu, abych neřekla, já berouš, beru si tebe oví.... 😀

marinka
27. říj 2005

Macinka: To jsem ani nevěděla, kolika způsoby se dá Marcele říkat a všechny jsou moc pěkné!

janka82
27. říj 2005

Ahojte, taky se přidám, já jsem jana, chtěla jsem to i pro mimčo, ale! máma je jana, tchýňka je jana, sousedka je jana, prostě přejanováno, takže kašlu na tradici a musím něco vymyslet. Taky kdo by chtěl být někdy do třicítky "stará jana", že? Náhradní byla eliška, ale tu má manželova sestřenka. Takže holčičí asi vymyslí tatínek 😀 a kluk bude lukáš, to je jasný.

janka82
27. říj 2005

danielah 😀 😀 😀

len
27. říj 2005

Mně se taky moc nelíbí, když se děti jmenují stejně jako rodiče. Ale u nás to nehrozí, manžel je Jan (můj brácha mimochodem taky), což se mi sice líbí moc, ale je jich všude kolem až moc.

macinka
27. říj 2005

přítelovi říkám "myšo" a když zlobí,tak Roberte,jinak pro okolí to je Bob....ale dítko bude mít Roberta max ve jméně jako druhé....

marinka...proto jsem ani neváhala s přezdívkou...šéf se ze začátku "smál" mé deformaci,když do telefonu našim říkám..."Ahoj,tady Macina,neruším?"....🙂)))...občas se zapomínám pojmenovat🙂))

marinka
27. říj 2005

Já říkám příteli hlavně miláčku a myško (a to i klidně na veřejnosti, třeba něco vyřizujeme v bance a já na něj - myško a nebyl by lepší ten Sporoinvest? 😀 ) a někdy taky bobi.

mejviz
27. říj 2005

markýtka se mi taky hrozně líbí 🙂 někdy mi tak říkají - jsem markéta 🙂
pro kluka se mi líbí David a Vítězslav
pro holčičku třeba zrovna Monika takže monikob nepřejmenovávat 🙂 ale těch jmen je víc
musíme je protřídit - nejdřív vyrušíme jména jeho bývalejch ty budou tabu 😀

lili
27. říj 2005

Ohledně těch přezdívek a zkomolenin jmen se musim přidat. Já mému Manžílkovi říkam na veřejnosti Taťko a to už dlouho snad od prvních měsíců našeho chození a doma mu říkám Méďo, Medvídku.
moji rodiče mi dali dost nezvyklé jméno na tehdejší dobu Linda, hodně lidí si myslelo že jsem Lída, což jsem přímo nesnášela a všechny opravovala. Pak jsem nesnášela když mi někdo říkal Linduško, takže kámoška vymyslela přezdívku Lili, Lilienka a teď mi tak říkají skoro všichni 🙂
S manžílkem jsme se schodli že našim dětem dáme jména která nejdou moc zkomolit a taky trochu neobvyklá, ať polovina dětí sousedů se nejmenuje stejně 😒 Mými favority je Isabela, Viktorie a klučičí zatím nemáme možná Patrik. zatím výběr jmen není aktuální takže to moc neřešíme, jen někdy když slyšíme nějaké jméno tak nad ním zauvažujem a hned zkoušíme jestli se dá nějak zkomolit, pokud ano hned ho vyřadíme.