Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

len
27. říj 2005

Mě se asi víc líbí Daniel 🙂

jetynka
27. říj 2005

monikab: No já si myslím, že když se ti líbí Dan tak být vámi, tak to jméno dítěti dám. Nehleděla bych na to, jestli máte psa v rodině se stejným jménem. Ono malému můžete dát třeba jméno zrovna Erik a pak si soudśedka pořídí psa Erika, takže si myslím, že to vyjde nastejno.
Jinak mi se líbí více Daniel.

len
27. říj 2005

Máš pravdu, v souvislosti s příjmením je Daniel určitě lepší. Dan mu můžeš říkat vždycky, i se tak zkráceně může podepisovat.

mi.ky
27. říj 2005

kamarádky bratr se jmenuje Zdislav, tady nic moc

mi.ky
27. říj 2005

a nejlepší perlička na tom je, že teď se mu narodilo miminko - teda samozřejmě jeho manželce, a to je taky malý Zdíša. A další perlička, příjmením je to Zdislav Krupička

yenn
27. říj 2005

mi.ky:
...Ja znam pana Čeňka Krupicku... A taky Emanuela Panáčka....

kristi
27. říj 2005

některý jména jsou fakt za trest, ale pomalu začíná mít český národ vkus..... 😎

yenn
27. říj 2005

A taky nesnasim to pocestovani.... Znam Ingrid (ma nemecke prijmeni,takze to zni fakt dobre), ale rikaji ji Iško - des ☹

len
27. říj 2005

Blbé je, když křestní jméno končí na stejné písmeno, na jaké začíná příjmení.

yenn
27. říj 2005

Kristi....ani bych nerekla, spis naopak. Lidi davaji anglicka jmena a nebo jmena podle serialu a nejak u toho zapominaji premyslet.

yenn
27. říj 2005

Len, to mas pravdu. Kvuli tomu moje kamoska vyskrtla pro chlapecka jmeno MATEJ, ktere se ji strasne libi,ale jmenuji se na J,tak usoudili, ze by se to fakt spatne vyslovovalo

verusinek
27. říj 2005

Lan to mas pravdu je to takovy divny ale pokud budem mit holcicku tak to bude tezky.... budem mit prijmeni na A 😀

yenn
27. říj 2005

Jeeee, ahoj Verco! "A" je vyjimka, k tomu jde vsechno 🙂

verusinek
27. říj 2005

Yenn no nevim.... 😖 ale jinak ahoooooj 😀

mi.ky
27. říj 2005

yenn: jo, jo se jménama je občas legrace

danielah
27. říj 2005

Moniko, tuhle už nechám... 😀
Jinak holky, krásný dlouhý víkend, odpočívejte, mějte se báječně!!! Prchám... 😎

verusinek
27. říj 2005

AHoj dani.... 😀 tobe taky

kristi
27. říj 2005

Adam je super.....skoda, ze se tak jmenuje bráška

bustik
27. říj 2005

Monikab: Já jsem pro Daniela. A že je to krásné jméno, to určitě, jmenuje se tak můj manžel 😀
Jinak jak už jsem psala někde dřív, manželovi se líbí Bibiana a vzhledem k tomu, že máme i příjmení se dvěma B(na jedno hned začíná), tak to zní dost šíleně. Je to zatím pracovní název a ještě nás napadlo, že kdyby koktala, tak by byla fakt chuděra, takže našemu zatím nepočatému miminku říkáme Koktavá Bíba. Já však tajně doufám, že budeme mít kluka Tomáše a (Monikab - není náhodou tvůj manžel Tomáš? - to by jsme si to tak hezky prohodily 😀 ) nebo přemluvím manžela na Kristýnku.

len
27. říj 2005

Prchej a přeju krásný prodloužený víkend! Najdi si mezi tím malováním aspoň chvilku na procházku s manželem! 😉

yenn
27. říj 2005

Adam je podle mne jedno z nejhezcich klucicich jmen.....ale je v posledni dobe tech Adamku strasne moc ...takze neprichazi v uvahu.

yenn
27. říj 2005

Kristi...vasi rodice meli super vkus - Kristyna a Adam...nadhera

verusinek
27. říj 2005

To ja bych si prala aby kluk byl Adam a holka Aneta i kdyz to k prijmeni moc nejde 😖

kristi
27. říj 2005

náš mladej má 4 vstevníky,co se jmenujou stejně, volám na něj a otočí se všichni....
na naše si kvůli výběru jmen nemužu stežovat....měla jsem být Ondra, kdybych byla kluk a bráška by byl Dominika.....ale neměnila bych, fakt je to super...akorat mi vadi,jak to nektery lidi spatne pravopisne pisou...treba obracene Krystína...to je hruza

len
27. říj 2005

Moniko, to by se k tomu ještě měla jmenovat Alena 🙂

yenn
27. říj 2005

Kristi: Nebo i Krystyna.... to je uplny des a hruza 🙂

kristi
27. říj 2005

ja mam nej chlapa na svete, je to super, ze jsme se shodli hnedka...

yenn
27. říj 2005

Moni, to my kdyz jsme s pritelem mluvili o jmenech,tak navrhoval same desne jmena...ale spis bych rekla ze nad tim moc nepremyslel a zkousel,co vydrzim 🙂 Nastesti nenavrhoval zadna jmena svych byvalych, asi spravne tusi, ze by ho to stalo nejen ten vztah,ale take zivot 🙂 🙂 🙂

yenn
27. říj 2005

Ja mam taky Baru....pejska 🙂

kristi
27. říj 2005

poradte nejaou zdrobnelinku pro Valerii....? ☹