Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

pepetra
6. led 2012

moji synovia sa volaju Šimon, Jonáš a Moše 🙂

hladali sme nieco, co by bolo kratke, vystizne a bolo by tam š a skoncili sme u moseho 🙂

fodorka
6. led 2012

mi mame doma dvoch chlapov starsi je Marko /sice uz teraz ich je moc ale ked sme davali tak to este take caste nebolo/ a mladsi je Niko-cela rodina bola hore nohami ze to je Nikolas a mi ze nie iba Niko a ze co je to za meno a podobne a teraz je to uplne skvele a neviem is predtsavit ze by sa volali inak fesaci nasi🙂 este sa mi pacil Maxim a dievcenske sme chceli Melany ale tak uz tretie nebude takze nemam nad cim premyslat🙂

zanis
6. led 2012

susedka ma synov, ktory sa volaju Quido a Bruno. Moja neter sa vola Mia

karollinka
6. led 2012

No tak Kevin Ledvina fakt parada🙂)chudak kluk....nechapu kdyz ma nekdo typicke ceske prijmeni proc musi mit nutne krestni jmeno cizi...zni to fakt divne.....

karollinka
6. led 2012

to byla reakce na clanek ktery sem nekdo vlozil🙂)

adelii
7. led 2012

@anjelik0907 aj podla mna aj manzela,ja neviem,co sa kazdemu nepaci 😀
@nikayla veru,asi hej,v tom pripade by to bolo pekne meno 🙂

adelii
7. led 2012

@lykanka jeej,to mi nasla svokra a vytrhla z nejakeho kalendara...su tam aj zaujimave dievcenske mena,no tie som nepozerala 🙂

adelii
7. led 2012

@lucisa jj,to som len take pre pobavenie 😀 mne sa najviac paci asi Vlk,Lev a Lino 😀 😀 😀

cukricek8998
7. led 2012

ja mam dcerku ktora sa vola Loriana...zvlastne meno ale ludia z okolia vacsinou reaguju pozitivne..doma ju volame Lori 🙂

jeudi
7. led 2012

holky a taky tam byl věšák nebo stojan ted si nejsem jista 😀 a nejvic jsem se nasmala u jmena Tekla řídká 😀

lucisa
7. led 2012

@jasekd Lisa mě taky překvapila, kdyby nenapsala spojení koza Líza, tak mě to ani nenapadne, vždyť tolik známých lidí se tak jmenuje Lisa Stransfield, Lisa byla i v dětech z Bullerbynu a nikdy mě tohle spojení nenapadlo....

jo, holky, i taková jména u nás zřejmě jsou, ale nevím, jestli to spíš dětem neuškodilo 😀 😀

lucisa
7. led 2012

Zajímalo by mě, kolik z nch s tím jménem žije/žilo stále a kolik se přejmenovalo.

vanule
7. led 2012

Děvčata a je povoleno (dle Knappové) jméno Vítek??? díky

lucisa
7. led 2012

@vanule ano, je, bez problému 😉

irriss
7. led 2012

@lucisa Lisa Simpson je take znama a tolik milovana 😀 😀 😀 😀

irriss
7. led 2012

@vanule
mam synovce jmenem Vit..rikame mu kVitek 😉

jeudi
7. led 2012

@vanule Vítek je celkem běžné jmeno bych rekla ne? ale hezke 🙂

vixtori
7. led 2012

taky jsem chtěla trochu jiné jméno, než která se objevují v první desítce. ale zas žádné úplně ujeté, zní mi divně v česku. Mám syna VIktora a při křtu dostal jméno Gabriel. To do matriky zapisovat nebudem, ať chudák nemusí každý formulář vyplňovat půl hodiny. Říkáme mu nejvíc Vikísek, Vik, Vikuk nebo Viktori.
Druhého jsem chtěla Damián, ale u nikoho (ani u muže neprochází), ani Benjamín. MOžná si aspoň ustojím Mikuláše nebo to bude Richard či Robert. Muž chce po sobě Martina.
Holku jsem chtěla Agnes, on Kateřinu, takže nakonec asi bude "běžná" Aneta.
Libí se mi zachovat ten český kořen, takže Viktor místo Victor, Natalie ,isto Nathalie, Sofie místo Sophie...je to také podivné všechny ty divnosti ve jménech, která jdou i česky.
Jmeno Vít-ek je bomba, ale k viktorovi to nejde

irriss
7. led 2012

@vixtori
Moje kamaradka ma take Viktora a pro toto jmeno se rozhodli prave proto, protoze byl v mnoha vecech pro ne VITEZSTVIM 😉 (vcetne uspesneho tehotenstvi)

p.s. Zdejsi zvyky "nepovoluji" jmena synu po otci..(ale po dedovi ano - to je skoro "ZAKON")

jeudi
7. led 2012

a jak se vam libi jmeno Victorie 🙂

vixtori
7. led 2012

@jeudi mě moc nee, ale dává se teď hodně, takže mnoha lidem se asi líbí

dusika11
7. led 2012

@irriss ahoj..teda nad Vitom som ani neuvazovala ale tak si to pekne napisala ze normalne llutujem 🙂

dusika11
7. led 2012

@jlp ahoj mne sa balkanske mena pacia...Goran Darko Dragan...znie to tak...bohatiersky a statocne...ale neviem si to predstavit k slovenskmu priezvisku...

pajula
7. led 2012

mě se líbí u chlapce: Leo,Sebastien,Tim,Tobias,Nicolas,Benjamin 🙂
dívčí:Marianne,Sarah,Ellie,Sophie,Sarah,Denisa 🙂

vanule
7. led 2012

právě Vít je v kalendáři, ale mi se (kromě jiného) víc líbí právě Vítek tak si říkám jestli by nenastal problém kdyby to mělo být zapsáno v rodném listě...i když třeba bude holčička a je vyřešeno 🙂 🙂 🙂

lucisa
7. led 2012

@vanule v rozšířených kalendářích Vítek je, hned vedle Víta, fakt s tím žádný problém není.
kuk třeba:
http://krestni-jmena.cz/vyznam/index.php?name=V...

michelach
7. led 2012

Ahoj,máme dva kluky Alexe a Jannika teď přemýšlím spíš nad holčičím.

vanule
8. led 2012

@lucisa díky, takže máme horkého favorita 😉

aly
9. led 2012

@aliza dakujem 🙂

kaeth01
9. led 2012

@karollinka nevim jestli ti reknu presny puvod jmena Aiden, ale mela jsem kamarada Ira a ten se tak jmenoval - nadherne jmeno pro nadherneho charizmatickeho chlapa :o) sexy jmeno!!! :o) me se taky moc libi, ale pritel uz nadseny tolik neni.. navic cekame asi druhou holcicku, takze klucici jmena davam lehce stranou.. - jen je teda skoda ze Aiden se spatne sklonuje a zdrobnuje :o(