Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

gigi2
28. lis 2008

Eliáš ani Jonáš mi doma neprošli 😠 ,ale obě hezká jména...jen z jonáše jsem ustoupila dobrovolně, význam jména mě teda dostal... ☹
Karin taky hezký... 🙂 ale máme v příjmení "R"... 😒

rejocka
28. lis 2008

😉 ahojte maminky,este sa mi paci aj me,no Stella-hviezdicka,Vanesska a chlapcenske este Samko,Alex 🙂 ,ma z vas niekto Tobiaska?kedy ma meninky?vdaka 😉

mifka82
29. lis 2008

ahoj , my jsme vybrali jména Tadeášek a Sofie 🙂 . Zatím stále nevíme pohlaví, nechce se nám mimčo pořádně ukázat 😀 . Nevíte některá, kdy má svátek Sofie? V kalendáři toiž vůbec není.Dík 🙂

kristi
29. lis 2008

Sofie ma svatek na Zofii 🙂

mifka82
29. lis 2008

jako na žofku 15.května?

kristi
29. lis 2008

jo, Zofie je pocestena Sofie 🙂

mifka82
29. lis 2008

tak to by mě nenapadlo 🙂 .když se řekne Źofie, tak si představím tu kreslenou opičku . Tak jsem o něco chytřejší díky 😉

kristi
29. lis 2008

ja to taky driv nevedela

Sofie či Sofia je ženské rodné jméno, jehož českou obdobou je Žofie.

Jméno pochází z řeckého slova sofía, tedy „moudrost“.

mifka82
29. lis 2008

našla jsem , že je řeckého původu,proto jsem myslela, že zapátrám kdy má svátek v Řecku, ale takhle je to jednodušší.Já to mám podobně, Jsem Mira a taky nejsem v kalendáři, slavím na Miroslavu 🙂 dík za pomoc 🙂

kristi
29. lis 2008

za malo, rado se stalo. 🙂

gtver
29. lis 2008

Tak my už jsme našli prozatimního favorita pro druhého kluka - momentálně vyhrává Alexandr (Alexander), ale se zkrácením Alex, ne Saša 😝

kristi
29. lis 2008

gtver, to se k Risovi moc hodi....a proc nedate jen Alex?? Kdyz das Alexander, tak ti to vetsina lidi bude proste zkracovat na Sašu

gtver
29. lis 2008

kristi, jojo, uvažuju i nad tím, ale teď je to stejně v hypotetický rovině, že prostě jednou by Ríša mohl mít sourozence, takže do detailů půjdeme až to bude aktuální 😀 Teď se o tom bavíme spíš ze srandy, ne, že bychom 24 hodin denně řešili přírůstek 😀 😀

gtver
29. lis 2008

Teda jednou... asi spíš dřív, než zlenivím a nebude se mi do dalšího nočního vstávání, přebalování atd. už chtít 😀 TeĎ nechci vypadat jako krkavčí matka, mě to nedělá potíže, ani si na to nestěžuju, ale právě proto mám strach, že pozdějc bych to mohla brát jinak než teď, kdy si na druhý ještě dost věřím 😀 (Ono mě vyléčí, to se nebojím) Ale to už patří jinam 😉

kristi
29. lis 2008

hmm,to jsme na tom stejne.....ja cim dal vic uvazuji, ze zustane jedinacek. A takovejch krasnejch jmen mam vymyslenejch a nic z toho

emamamamu
29. lis 2008

Sofinku chceme taky..:_)
a nebo Doru popripade Stelinku🙂

kristi
29. lis 2008

Dora je krasne jmeno, znala jsem dvojcata Dora a Berta

emamamamu
29. lis 2008

ja mela Dorku ve skolce, nejkrasnejsi a nejhodnejsi holcicka pod sluncem..🙂

emamamamu
29. lis 2008

je ty ses maminka Miusky..🙂
ta je super..!🙂

kristi
29. lis 2008

jj, to jsem 🙂 diky za pochvalu

maart
29. lis 2008

..holky, nepisu sem, ale furt nakukuju...rada se divam, co kdo bude mit za jmeno...Misi, jsem uplne nadsena z Eliase...mela jsem ho na seznamu, ale k prijmeni meho manzela se BOHUZEL vubec nehodi...ale je to nadherne jmeno a opravdu je vyjimecne 🙂 . Krasa!

Jednu malou Berticku znam taky....Berta Novakova, jsou ji asi 4 mesice a vazi snad 8 kg...takovy barokni andelicek 😀 .

Joooo Kristi, mam posledni cislo Family Star 😉 ....

labell
29. lis 2008

mirjanka: říkáme jí přesně tak jak jsi napsala nejčastěji Am, Amelka, Málinka, Málka, Amík

azhra
29. lis 2008

Ahoj holky, ja mam uz leta vybrany jmeno pro holcicku.. prave vilu Amalku 🙂
Dost me nastvalo,kdyz vybehla letos mezi 40-tku nejcasteji davanych jmen !!! ☹ Libovala jsem si,ze to nebude caste jmeno .. a ejhle.. myslim,ze tomu pomohla ta nova ceska hloupoucka( s prominutim,muj nazor) komedie: Jak se kroti krokodyli (ci jak se to jmenovalo) .. tam byla mezi hlavnimi hrdiny holcicka Amalie .
nejvic se mi libi v podobe: Amali .. jinak existuje i zahranicni podoba Amal ci Amel ( taky pekny) 🙂
U meho manzela vede Maruska ,, sfoukli bysme tim 2 mouchy jednou ranou.. obe dve tchyne jsou Marie 😎

Taky se mi moc libi Liliana, jak tu nekdo psal vys. Lili je moc hezky 🙂

Hildegarda je fakt sila... od me kamosky v rodine je jmeno Zdislava! Volaji ji Zdicko a Zďo! Chudak holka. U nas ve meste se jedna holcicka jmenuje Sibela . Ihned si predestavim tu zfetovanou vestkyni .. ☹

katka2808
1. pro 2008

ahojte zienky. tak mne sa paci pre dievcatko meno Natalka, Kamilka a Karolinka, v poslednom case aj Anabela. a pre chlapceka Dalibor a Daniel.

aponchie
1. pro 2008

ja vubec nevim jmeno pro kluka..to je same Matej neee pac holky te nechteji...rika manza 😀 ,Kuba moc tvrdej prej Tomas ne ble to je hruza prej da jmeno po sobe,ale to mi prijde ujete davat po sobe jmena a jeste takove jmeno Karel 😀 😀 😀

babss
2. pro 2008

co takhle Mikuláš, Mikoláš???? 🙂

joseline3
2. pro 2008

Ahoj holky, nejsem ještě těhulka ani snažilka ale na miminko myslíme takže si taky občas pročítám kalendář co by se mi líbilo..a konečně tu došlo na mé favority - Stela, Dorinka, Ema (která je teda v poslední dobou hodně oblíbená), jednu dobu mě napadla i ta Berta ale to by mi asi neprošlo a nejsem si tím taky úplně jistá. Teď se mi začlo líbit i jméno Gita-Gitka, Gituška..Pro kluky vede Šimon, Eliáš je moc hezký ale škoda že není v kalendáři,a si bych nechtěla mimčo ošidit o svátek i když to taky moc neprožíváme. Mikuláš, Kristián..Ještě se mi moc líbí Bruno a Oliver ale máme takový blbý příjmení k tomu, moc český🙂

beranek
2. pro 2008

Ahoj, mně se náhodou jméno Zdislava moc líbí 😉

emamamamu
2. pro 2008

jose haha..my chcem Stelinku, nebo Sofii nebo Doru, to je nahoda 😀 😀 😀

joseline3
2. pro 2008

emama..to schvaluji 😉