Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mikulka
3. pro 2011

@irriss Tak to je trochu blbý, boj, rvačka. 😕

mikulka
3. pro 2011

@puhinka Nééé, to není hezké... 😝

puhinka
4. pro 2011

@mikulka ,ja viem 😀 😀 😀 to som sem dala pre pobavenie,v živote by som také meno dieťaťu nedala 😀 😀 😀

mikulka
4. pro 2011

Holky, tak já mám uzší výběr a z toho vybereme, co se vám líbí nejvíce?

Laura - zdá se mi trochu tvrdé a špatně se zdrobňuje
Elena - zní mi trochu cize, ale jinak se mi dost líbí, možná nejvíce
Lýdie - začala jsem pochybovat, zda to není nevýrazné, nemastné, neslané jméno?
Ela - těch je asi dost...
Loty (nebo Lotty) - není v povolených jménech, musela bych žádat o jeho povolení, ale líbí se mi
Lota - krátké a až moc neobvyklé?
Eliana - to teď u mne vede, že se jí dá říkat Eli, někdo mi říkal, že je to ale složité jméno, nevím no

anjelicek26
4. pro 2011

@mikulka - Lota je take tvrde... Charlotta je ok, Lota/Lotty je potom skratene meno...

Lenze ty potrebujes kombinaciu, ze? Ony dvojcatkovske mena by si mali robit zrkadlo... Elena & Charlotta by slo 🙂

mikulka
4. pro 2011

@anjelicek26 nene, kombinaci nepotřebuju, čekám jedno a asi holku 🙂

Díky za názor na tu Lotu, to máš pravdu. O Šarlotě jsem taky uvažovala, ale manžel nechce tohle jméno.

A co Eliana? To je zajámavé, ne?

petule246
4. pro 2011

@mikulka - mně se teda líbí nejvíc lota a ty ostatní teda za mne nic moc musím říct. Ale Lota je kouzelná.

koksatko
4. pro 2011

nasa dcera sa vola MIA a chlapcenske meno, ktore sa nam paci je ALEX 🙂

leiladelly
4. pro 2011

@koksatko My máme Alexe a Mia se nám také líbí 😉

jajinka80
4. pro 2011

@mikulka Jen jsem nakoukla a jestli můžu, tak za mě Lotu neee🙂 Tomu jménu něco chybí a je z něho cítit, že je to zkrácenina delšího jména. A navíc se jí v budoucnu bude každej na to jméno ptát, jestli je to jen Lota a náhodou se nepřeslechl. Záleží samo i na příjmení, mně se líbí Elena.

radkayeboah
4. pro 2011

Ahojte maminky, tak ja se k Vam pridam😀 Tak my mame doma ZECHARIAH 🙂 je to biblicke jmeno, rikame mu Zack, Zacky, Zakousku, Zachary 😀 Zakyky....No a dalsich milion.
Dalsi jmena na kluka byl Samuel, Isiah, Noah,Jerremiah, Daniel, Calum, Ryan, Joshua, Jacob,...Na holcicku se nam libilo Analigh, Alexadra, Alison, Alesha,Samantha, Naa Ayele {to je africke} Vivien... U nas to bylo jasne ze ceske jmeno by neslo...Nebot muj manzel je cizince a zijeme v UK a takovy Jirik Owusu-Yeboah by vypadal vazne blbe😀DDDDD a co potom muj s vyslovnosti 😉 No doma v CR jsem problemy nemela, jmeno splnovalo normy 😀 😀

karina1
4. pro 2011

@mikulka pre mna: 1. Laura (oslovenie aj: Laury), 2. Elena / Elenie (oslovenie aj: Elenka, Ela, Eli, Eleni). Lýdie nee - poznam asi 3 a vsetky boli vzdy "Lyda" :-/

zevina
4. pro 2011

@mikulka sama Elenu mám, takže za mě jasná volba 😉 říkáme Eli, Elenko, Eluško, Elo, Elísku...

michaela2310
5. pro 2011

@mikulka za mě na 1. místě Laura, je to i naše favoritka, a ne 2. místě Elena. 🙂

linda.r
5. pro 2011

@mikulka kamarádka má Lotu, dneska je to čtyřletá slečna a fakt se to k ní hodí. Je to nezvyklé, ale zase žádná velká exotika, takže dobrá volba 😉

nikissek28
5. pro 2011

@mikulka já bych dala Elianu nebo LAuru 🙂

macilaci
5. pro 2011

lara a tara 🙂 😉

mykaellle
5. pro 2011

@radkayeboah my planujeme Zachariáša 😉 a dievčenské Grétka 😉

radkayeboah
5. pro 2011

@mykaellle krasne jmena mas vybrane 😀 😀 u nas mu Zachariasku rika jen prababicka 🙂 jinak vsude Zacku atd...

mikulka
5. pro 2011

Moc díky, holky, za vaše názory, dost mi to pomohlo.

karina1
5. pro 2011

@mikulka no a co to teda bude? ;)

mikulka
5. pro 2011

@karina1 Zase jsem se vrátila ke jménu Laura a Elena, trochu taky Eliana - ale to je dost složité, ne?

lila794
5. pro 2011

moja švagrina je Carmen a to má 34rokov 😀 pravá Slovenka, je úplne originálna, veľmi jej to meno pristane, inak voláme ju Kamika, Kami 😉

mikulka
5. pro 2011

@lila794 To je taky hezký.

mikulka
5. pro 2011

No a co ta ELIANA? Jak se vám to zdá?

lykanka
5. pro 2011

Ahoj maminy, tak jsem opět tady, den D se nám blíží a já stále nemám jasno ☹ 1500 CZK vyhozených za numeroložky (z 15 navrhovaných jmen mi skoro všechny vyškrtly, ale nakonec jsem vlastně zjistila, že pokud se narodí např. o týden dřív bude všechno jinak, takže z toho stejně nejsem moudrá... pomoooc nemám jméno pro moji holčičku 😒

Prosím poraďte holky k příjmení Doležalová:
- doporučeno numeroložkou - Izabel, Lilian, Lilienn, Liduška, Miriam (Mia), Cecílie
- mě se líbí - Viola, Filipa

petule246
5. pro 2011

@lykanka - teda úplně na rovinu z těch jmen nějak extra nadšená nejsem. Já bych z těch jmen dala max. Violu.

petule246
5. pro 2011

@lykanka - a co nějaké standardní jméno - Karolína mne třeba napadla.

zuzana17
5. pro 2011

@lykanka Lilienn 🙂 🙂 🙂 alebo Miriam 🙂