Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

e.k.t
21. led 2008

my jsme na tom podobně, nemůžeme zatím nic vybrat, pro kluka máme 6 jmen a pro holku dokonce 12. Muž nechce zatím dělat redukci, ale 29 ledna budou výsledky z amnio a budeme vědět jestli kluk nebo holka a podle toho se zařídíme, to bude alespoň nejaký odpad

pipinka
22. led 2008

ahoj holky, my už máme jasno a to je¨ště nevíme, jestli ¨jsem těhotná nebo ne. když to bude kluk, tak se bude jmenovat buď Vojtíšek nebo Míša a holčička bude Klárinka

veda
23. led 2008

papauelka: My se shodli akorád na jméně pro kluka David a pro holku chtěl manžel jména jako Radka, apod. z toho jsem byla trochu v šoku, já chtěla Viktorii, Violu, Vanesu nebo Nelu. No dohadovali jsme se tak dlouho, až jsme si řekli. To je jasný, když se neshodneme, tak to bude jasný kluk. A po plodovce nám řekli, že čekáme holčičku. Tak jsme vybrala Nelu a šla jsem na to chytře. Manžel je Michal - znáte tu reklamu na nanuk Míša (Elča a Nelča mají rádi Míšu) 🙂 Přišla jsme s touhle vtipnou reklamou domů a on se začal smát, že jsme praštěná a teď jí neřekne jinak než Nela 🙂

iv_77
3. bře 2008

Ahoj holky, sice pro nás ještě není aktuální výběr jména pro potomla, nicméně často nad nimi přemýšlíme. Holčičí je jasné, shodli jsme se s manželem na Valerii, ale u klučičího jsme zatím v zásadním nesouladu 🙂 Mně se strašně líbí jména Simon nebo Denis, no manžel o žádném z nich nechce ani slyšet, prý to jsou zženštělá jména. Tak já jen doufám, že až nastane ta pravá chvíle na rozhodování o jménech, podaří se mi nějakým zázrakem manžela "zpracovat" a nebo, že to bude holka a tudíž s výběrem klučičího jména se nebudeme muset zaobíra 😉 A co vy si myslíte o jménech Denis nebo Simon, také se vám zdají zženštělá? Já už asi nedokážu být moc objektivní.
PS. Dnes jsem nahodila jméno Adrian a manžel šel do kolen ... ach jo..

alenka83
3. bře 2008

ahoj iv, no mě se Denis zdá takový divný jméno, asi opravdu trošku zženštělý, ale je to asi věc názoru a vkusu. Pod Denisem si představím takového malého roštáka, ale pak třeba až by byl v pubertě, tak mi to moc k dospívajícímu klukovi nejde. Na Simona nemám názor, přijde mi takový neutrální.

My měli celkem jasno hend u kluka, to si přítel prosadil jednoznačně Martina a já měla holčičku, ale pak jsme bojovali se 2 jménama a to Nikola a nebo Alena. Pak na matrice, kdy jsme se měli rozhodnout, jak se opravdu bude jmenovat (aby mělo příjmení rovnou po tatínkovi), tak z přítele vypadlo Alena. Takže jména jsou u nás jasný, teď už jen co to doopravdy na naás vykoukne. Na jednom utz nám řekli kluk, na druhém holčička, tak teď babo raď, ale myslím spíš že pinda Marta to bude🙂

kristi
3. bře 2008

iv, Simon i Denis jsou trosku zzenstela jmena, ale pokud se ti libi, tak fajn....skoda,ze manzel neni stejneho nazoru. Ale bojuj, nevzdavej to....mate jeste cas

astrane
3. bře 2008

Ahoj,nedá mi to,abych se nepřidala.Taky jsem chtěla být originální,ale poprvé se nepovedlo-malej je Petr po tatínkovi-ten chtěl Vendelína!A druhej je Stanislav-Staník,Staníček.Fakt je,že jinýho neznám.Mám ráda český jména a ty co u nás mají tradici.Tentokrát chtěl manžel,aby se jmenoval Chrudoš!A jestli se do třetice povede holka tak Antonie,Marie nebo Barbora.Naštěstí se líbí i chlapovi.U třetího kluka fakt nevím-možná Jindřich

iv,Denis se mi moc nelíbí,ale Simon je celkem pěkný

monkula
3. bře 2008

iv, prepáč, ale mne pri mene Denis hneď nabehne aj prezývka 😅 😅 😅

evaje
3. bře 2008

Tak můj manžel při prvním dítku přišel s origoš jménem Lucius. Zachránila jsem tehdy našeho syna a je to Matyáš. Před měsícem jsem zjistila, že Lucius znamená nositel světla a začalo se mi to líbit. Prohlásila jsem, že pokud mi udělá ještě jednoho kluka, bude po jeho. Teď jsem těhu a doufám, že budeme mít holčičku. Už kvůli Lukovi 😉 Jinak vůůůbec nevím jaké jiné jména dát.

iv_77
3. bře 2008

Holky, dík za vaše názory! Manžel by byl asi spokojenej, kdyby to četl 😉 Evaje: Lucius je super, originální, ale asi bych pro něj taky neměla odvahu... Jenže s těmi klučičími jmény je to u nás prostě bída.. Líbí se mi třeba Adámek, jenže Adam Hamet, to snad ani nejde vyslovit ☹ Přemluvit bych se nechala i pro Daniela, jenže i s tímhle jménem jsem u drahé polovičky nepochodila.. Takže teď se spíš jen tak vzájemně popichujeme, kdo vymyslí "lepší" jméno. No a z recese přišel manžel s tím, že když už máme takové příjmení, mohl by se kluk jmenovat Hasan. Holky, mě vomejvali. No a kamarád tomu dal tečku a řekl, že jméno Moo pro naše dítko by bylo to pravé ořechové 🙂 Tak to jen na okraj, je to zatím legrace, doufám, že až přijde ten pravý okamžik, budeme mít Valérii, Val, Valinku jako vyšitou 🙂

martina2007
4. bře 2008

Ahojte,

no my tiez nevieme vybrat meno,ktore by sa nam pacilo obidvom,chceli sme Elisabeth,Evelyn,ale cim dalej premyslam,ziadne sa mi nepaci,malemu sme dali Emanuel.

bustik
4. bře 2008

Tak my máme kluka jasnýho - Tomáš, ale pro holčičku je to hrůza. Zatím jediný co se mi líbí je Kristýna. Já mám ráda, když se dá jméno hodně zdrobňovat a to tohle splňuje. Chjo - a to tušíme, že to bude holčička.... 😅

Mmch, dneska se mi zdálo, že jsme jí dali jméno Evelína, ale mě se to jméno tedy moc nelíbí 😝

millenne
4. bře 2008

Ahojte holky,jsem teprve na začátku ale nám sed pro holku líbí Renné a pro kluka Matěj. 🙂

panterka
4. bře 2008

ahoj holky, my jsme u prvního měli jasný už před těhu, že budem mít Hynečka (holčičku jsme měli napsanou Anežku, ale to bylo jen proto, aby tam bylo něco napsanýho). no a teď u druhýho jsme vůbec nevěděli, nakonec budeme mít Jáchymka (holčičku budeme psát Dorotku - to by se mi mooooc líbilo 😵 )

markytkaaa
4. bře 2008

My budeme mít Patrika ... už od začátku na bříško mluvíme v mužským rodě ... úplně se bojíme, že na případné holčičce to zanechá následky 😀
Holčička se mi vždycky líbila Stela (má dnes svátek 🙂 ) a Karolína ... manžel byl zase pro Andreu ...
Psát do papírů budeme Karolínu 🙂

dzanka3
4. bře 2008

markytkaa aj mne sa paci Patrik - ale ja moj muz sa tak vola a on nechce aby so volalo po nom ☹
a na inom mene sme sa zatial nedohodli - mne by sa aj Martin pacil ale jemu nie, jemu skor Nicolas (to zase mne nie)..este tak Kristian....no nevieme ...... 😖

frankie
5. bře 2008

Mě se líbí jméno Tobiáš, ale přítel o tom nechce ani slyšet. Tak to bude velkej boj,pokud to bude kluk. A pro holku se mo líbí Sofie a to je to samé 🙂

tornadolue
5. bře 2008

caute, co si myslite o mene Bonifac?

mucha
5. bře 2008

Tobiáš je fakt pekné. Ja som sa zamilovala do Samka. Manžel najprv trošku ohŕňal nosom, ale teraz už ho tak všetci voláme. Už aby tu bol 🙂

mucha
5. bře 2008

tornadolue, ako ťa napadlo zrovna meno Bonifác? Dosť neobvyklé... Keď sa povie Bony, je to pekné, ale Bonifác mne osobne veľmi nešmakuje..

andu
5. bře 2008

Ahojte, ženštiny🙂 Tak my se s přítelem taky bavili o jménech,neb se poctivě snažíme😉 a shodli na jménech Sára (ještě jsme uvažovali nad variantami tohodle jména: Sarah, Sarra - což by se mi líbilo, ale přítel je Kresta, tak aby tech er nebylo moc😀) a Filip... Mě se líbí ještě hrozně Johanka, ale to přítel říká, že žádnou z Arku nechce 😉

tornadolue
5. bře 2008

mne sa to meno velmi paci, aj muzovi, ale vsetci ostatni hovoria, ze je hrozne a dietatu by sa vsetci posmievali 😒 tak len tak zistujem, co vy na to? je to fakt take hrozne?
lebo podla mna je to meno aspon neobvykle a zaroven nie je zahranicne, lebo mne sa zda skor smiesne davat k slovenskycm priezviskach zahranicne mena....... 😒

andu
5. bře 2008

tornadolue: já nevím,mě to jméno až zas tak nevadí - navíc jak psala mucha, i Bony se mi líbí...Je neobvyklé, ale k posmívání myslím ne

astrane
5. bře 2008

Mě se Bonifác líbí.Je to originální.Bony,Boník,Bono,...Ale manžel nesouhlasiltak máme Staníčka

tornadolue
5. bře 2008

dakujem za nazor 🙂 aj johanka a filip su pekne mena al sarah je hrozne vela podla mna v tejto dobe

andu
5. bře 2008

No taky mě štve, že se to Sárama začíná hemžit... Ale asi to překousnu, možná právě obměníme tím Sarra aspoň, protože je to mé vysněné jméno od mala🙂

tornadolue
5. bře 2008

astrane ti si chcela bonifaca? inak to vymyslel moj muz a mne sa paci tiez.

mucha
5. bře 2008

andu, tak sáru ti schvaľujem, to je krásne a aj k tomu priezvisku sa hodí, vôbec tam nevadia tie r a Filipa mám synovca, takže to tiež môžem
a tornadolue, ja si myslím, že najdôležitejšie je, aby sa to meno páčilo vám, ostatní si potom veľmi rýchlo zvyknú a budú ho brať ako samozrejmosť... malý Bony 😉 , veď je to milé...

agnesska
5. bře 2008

teda jen nakukuju a jaká to náhoda-my měli vybranou johanku ale pak sme se rozhodli napevno pro sáru....
a kluk bud oliver nebo filip 😀

tornadolue
5. bře 2008

no hej, len moja mama sa vola filomena a hovori, ze cely zivot kvoli tomu menu trpi - ze ked bola mala tak sa hanbila aj predstavovat, tak sa obava ze jej vnucik by to mal take iste 🙂 a preto mne dala meno zuzana a ja s nim nie som tiez spokojna, lebo je to mene velmi rozsirene a v kazdom kolektive som bola jedna z 3-4 takych mien, tak by som chcela nieco co je menej pouzivane 😒