Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

artuse
5. črc 2009

mari, haha, nene 😀 já o jménech ráda diskutuju a přemýšlím 😅 včera jsem se ptala MM, jaké se mu líbí jména a on prej "chceš mi snad něco naznačit"? 😀

marinka
5. črc 2009

Artuše, to se nedivím,já jsem nad jménem pro druhé přemýšlela, když měla Anička pár týdnů 😀 A MM byl z toho taky nervózní 😀

luciq
5. črc 2009

Ahojte Maminky , tak mi budeme mat dievcatko, dlho sme sa rozhodovali pretoze priatel veril 😀 ze to bude chlapcek a podla dohody on mal vybrat meno prenho, a ja zas pre dievcatko 🙂 No a ked uz prisla moja parket zacal sa tak do toho starat ze hruuza 😀 Nakoniec sme sa dohodli na Violetke lebo moja Jasminka vobec nepresla, ale tak ja som spookojna a priatel tiez 😵

miroslava89
5. črc 2009

D- Ayana, Hailey, Bryana, Larissa,
Ch- MAson, Felipe, Tyrone, Ray
vsetko su to americke mena ktore vybral tatinek 🙂..

marinka
5. črc 2009

lucig, Violet je moc zajímavé a origoš jméno, líbí se mi 😵

Miroslavo, na holku se mi z výběru nejvíc líbí Hailey a na kluka Ray 😉

miroslava89
5. črc 2009

pravdupovediac mne sa tie mena vsetky zdaju az velmi zahranicne ale su pekne🙂 ja by som radsej vyberala nieco tradicnejsie slovenske ale kedze som priatelovi slubila ze mena budu ponom nech budu🙂 a napriek vsetkemu ma pekny vkus🙂 na vsetky sa bude dat zvyknut🙂

marinka
5. črc 2009

A jaká se tobě líbí nejvíc?

miroslava89
5. črc 2009

z tychto mien?
z tychto mien by som brala Larissa a Ray

ale tak najradsej by som mala domka Jakubka a Lenku🙂

marinka
5. črc 2009

Larissa je taky pěkné 😵 Mně se ale taky víc líbí klasická česká a slovenská jména 😉 A vy žijete na Slovensku nebo v USA?

miroslava89
5. črc 2009

zijeme na slovensku.. priatel pracoval paru rokov v USA takze to bude asi tym ze je na take mena viac zvyknuty ale casu este dost mozno ho presvedcim na nieco tradicnejsie (teda dufam🙂 )

marinka
5. črc 2009

Aha, tak to bych se ho snažila přesvědčit, ale znám chlapy 😀 I když v dnešní době se dává spousta podobných jmen i u nás, tak to nebude zase tak neobvyklé 😉

miroslava89
5. črc 2009

svojho chlapa poznam az velmi dober ten ked sa postavi a povie si svoje tak ho nepresvedci nikto.. asi ako vecsinu chlapov.. a to je pravda teraz vecsina ludi dava zahranicne mena🙂 este ze je taky siroky vyyber🙂 a po tom sa da na internete lahko najst kedy maju deticky meniny -ked nie su v slov. kalendari

konja
5. črc 2009

Artuse: jé to je sranda, zjistila jsem, že jsme jmenovkyně a máme i ten stejný problém 😀 Když mě někdo řekne Dano tak šííííílím 😠 Ale taky mě vadí oslovení Danielo s důrazem na měkké i, já se vyslovuju s tvrdým Dany, ale někdo to říká měkkce a někdo to až přehání. Moje nevlastní matka vyslovuje moje jméno s tak příšerným důrazem na ni, že mě je z toho špatně 😝 Ale jinak je to krásný jméno 😀

klarka.stepanova
6. črc 2009

Ahojky, přidám se k debatě, my máme doma teď půlroční Amálku (Amálii - klasicky z kalendáře) a pro druhou holčičku máme Jasmínu 🙂

katy.v
7. črc 2009

Holky, Danielka se mi taky líbí, ale přesně proto jsem to vyloučila, protože jsem si říkala, že by se jí zkráceně dost často říkalo Dano. Nebo se mi líbila Editka, ale to by zase zkracovali na Dito a to teda nééé 🙂

marooshka
7. črc 2009

Ahoj, k tý Daniele, já mám kluka Daniela a taky se mi vůbec nelíbí mu říkat Dane. Ve škole mu tak někdo říká, ale my doma mu říkáme Daný, ale i Daniel. pro holčičku se mi líbí moc jméno Daniela a myslim že je to i hezký prostě Daniela (čteno DANYELA) 🙂 Pro malou holčičku jsou i jiný zdrobněliny a nemusí se jí vůbec říkat Dano. A Konja: taky kvetu když někdo říká Daniel měkce s ň 😠 🙂

artuse
7. črc 2009

Konja: jo mně jedna kolegyně taky říkala s měkkým "i", připadalo mi to až komické, zní to divně, většina lidí říká naštěstí s ypsilon nebo Dano 🙄 😀 a kluků se s tím setkávám právě hodně často, že Daniela je prostě Dan...tak od toho to asi lidé odvozují i pro Danielu...

ygreen
7. črc 2009

Artuse - promiň já se přepsala né Ludva, ale Vilda 😉

Mirka - krásná jména, skoro všechna (pod jménem Larissa si tedy představím štiplavou deku 😅 ),a na Slovensku je to běžnější, ale mě přijde trochu divný dávat takhle typický americký jména ke slovenskému nebo českému příjmení. Taková Jennifer Nováková, to mi přijde jak když maminka zastydla u Beverly Hills 90210 😉

Pod ménem JAsmína si představím mexickou divoženku

miroslava89
7. črc 2009

ygreen tak aj ja aj priatel mame priezvisko slovenske ale nie az tak uplne bezne takze nekricito az tak velmi🙂

konja
7. črc 2009

Mě říkajínejvíce Dančo a jako dítěti Dádo a Ďáňo 🙂 Ale nejvíc se mi líbí Dančo, Daniela je takové formálnější 🙂

ygreen
8. črc 2009

mirka: nám se vždy s manželem líbilo jméno Elizabeth, ale máme německé příjmení, takže né. Ale ve hře je Ella, Elen, apod.

gigi2
8. črc 2009

Ygreen:Ella u nás vede,Elen mě už taky napadla.Líbí se mi i Stela, ale prostě kvůli názvu piva neprojde ani náhodou... 😀

ygreen
8. črc 2009

Stella je nádherné jméno, ale přesně manža vidí lahváče a u Tamary zase pojízdnej radar 🙄 😀

wsmoulinkaa
8. črc 2009

my máme Nellu a ted se nám začala líbit Amálka 😵 😵 Amálie- i manželovi, ale už jsme vybrali 😒 😵

miradka
8. črc 2009

Ahoj holky, my máme menší problém...teda ani nie problém 🙂 čakáme dvojčátka a máme vymyslené meno len 1 pre dievča a 1 pre chlapca. Dievča by bola Katka a chlapec David. No keby to boli dve dievky tak neviem, mne sa celkom páči Marie, teda skor Majka, Mia.. a druhé meno pre chlapca vobec nemám...

markytkaaa
8. črc 2009

Tak se Stellou jsme na tom stejně jako ygr 🙂 manža si představí pivsona nebo tuk na pečení 😀 Ale jméno je to opravdu nádherné a znamená "hvězda" 😵 😵 😵

maja177
8. črc 2009

ja cakam Natalku a nikdy sa mi to meno nejak extra nepacilo 😀 len zrazu na ultrazvuku mi povedali ze to bude dievcatko, a jak som nanu pozerala, tak som povedala ze to bude Natalia 😀 nejak sa mi to proste k nej hodilo a aj to tak ostalo heh

miroslava89
8. črc 2009

mne sa zapacilo dnes meno Sophia🙂

bibi78
9. črc 2009

Mirka, Sophia je krasne meno, ale ten "spelling"... 😉 Ked uz netypicke meno, tak aspon foneticky, nech to ma nieco spolocne so slovencinou. takze ja som za Sofia. 😉 😉 😵

miroslava89
9. črc 2009

Sophia- na papieri a citat ako Sofia🙂 a bude to vyriesene🙂