Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

baca
31. črc 2007

Kecalko,já chci taky už dlouho Stelu. Geislerová mě pěkně nakrkla, že tak své dítě pojmenovala. Mám strach, že se to teď stane taky častěji dávané. Kdysi se mi děsně líbila Karolína, to ještě nebyla vůbec tak populární jak dnes, spíš po ní nikdo ani nevzdechl a dneska! samá Karolína, tak už ji nechci! A doufám, že stejný osud nepotká i Stelu. To už bych se zbláznila!

linetka
31. črc 2007

My čekáme Vendulku, líbí se mi že není až tolik dávaná, aspoň si myslím. Můj favorit byla Eliška ale to bylo v době kdy jsem čekala Lukáška před 4 lety.Teď je všude slyšet Ela, Eliška,tak ani náhodou.
Jinak nemám ráda cizí jména jako Sára, Jessika a podobně, chudák holka, asi jsem staromodní 🙂. Líbí se mi ještě Monika tu ale máme v rodině. 😀

Pro pobavení máme pejska 5 let a jmenuje se Terezka, zrovna mám dvě známé a mají holčičky Terezky 😀 😀

lenkabu
1. srp 2007

Mně se začala líbit i Dominika nebo Alexandra. Ale toho kluka teda nevím..

kachnicka01
1. srp 2007

Ahojky holky, těhulky i snažilky i mamky 🙂 Tak my to mame tak, ze klucik bude Antonín a holcicka bude Stela 🙂 😉

cibule
2. srp 2007

Je fakt že klučičích hezkých jmen je málo 😖 Nejhezčí mi přijde Filip, taky je hezký Gabriel, Samuel a Sebastián, docela se mi líbí i Ivan. Holčičích jmen je krásných spousta. Proto mi příjde mít děvčátko vzhledem k výběru jména mnohem snažší... Moc se mi líbí Sandra, Beáta, Sára...no, prostě, tam je výběr velikej. To fakt nemůžou přidat v kalendáři pár opravdu hezkých klučičích jmen. Moc se mi líbí na chlapečka Nikolas, ale není to v kalendáři... Zase bych ráda, aby mé dítě mělo svátek ☹ No, jak říkám, mít dceru je vzhledem k výběru jmen snažší....

zusma
2. srp 2007

Ahoj holky, někde jsem ohledne jmen četla, že když chcete dát dětátku nějaké neobvyklé jméno (asi které není v českém kalendáři?), že musíte mít od nějakýho úřadu nebo od koho souhlas či co? 😕

Nevíte, jestli je to pravda nebo blbost? Nemáte s tím některá zlušenost?

My chceme dát jméno Emma a v kalendáři je tuším jen Ema; nebo Nicol a v kalendáři je asi jen Nikol apod., tak nevím, zda to nebude problém 😨

Díky 😉

kamila3
2. srp 2007

AHOJ HOLKY,V URČITÝCH PŘÍPADECH JE NUTNÉ POŽÁDAT SI O POVOLENÍ ZAPSÁNÍ JMÉNA.NEVÍM UŽ ALE PŘESNĚ JAK JE TO DNES,PRÝ BYL TEN ZÁKON NOVELIZOVÁN,ALE NA MATRICE VÁM TOHLE MUSÍ ŘÍCT.JO ,A NENÍ TO ZA DAKS.AŽ BUDETE TO JMÉNO DÁVAT,PŘEMÝŠLEJTE AŽ TO DÍTĚ VYROSTE ,ABY SE ZA TO NEMUSELO STYDĚT A ABY TO TAKY TROCHU ZNĚLO.ABY TO NEVYPADALO,ŽE SE MAMINKA PO PORODU ZBLÁZNILA....CHA CHA .-...BERTE MĚ S HUMOREM.
JINAK TŘEBA TAKOVEJ NICOLAS TOPOLÁNEK JE SICE NOVOROZENECKÁ CELEBRITA M,ALE CHUDÁK KLUK....

kristi
2. srp 2007

zusmo, ani s Emmou ani s Nicol nebudes mit problem...jen to napis do toho papiru

cibule
2. srp 2007

Kamila: No právě.... Proto radši zvolím Filipa, když to teda bude kluk. Co není v kalendáři je zkrátka takový na to, aby se mu ještě dětska posmívaly, že nemá svátek atd.... říkám chce to novelizovat kalendář. Sandra v kalendáři je, což mě těší 😀

lenkabu
3. srp 2007

V kalendáři není ani Matyáš, myslím 😠 Já bych to udělala tak, že si najdu cizí kalendář kde to jméno je a svátek bude slavit ten den. tuhle variantu máme připravenou jestli bude Berenika.
Myslím,že můžete bez povolení dát jméno, který je v nějakým kalendáři, nejen v českým a povolení musíte mít když vymyslíte svoje 😉

misaungerova
3. srp 2007

Ahoj, nám se líbí Kačenka, Klárka, Terezka a Venrunka a Honzík, Ondra, Marek, nebo Matěj a taky Filip, ale to je pro naše příjmení nepoužitelné, no
řekněte Filip Fojtík.
Pro nás je důležité aby to děťátko mělo vhodné jmého k příjmení a taky mi přijde hezké když dítě nemá narozeniny i svátek v jednom měsíci.

kulllisek
3. srp 2007

Mě se pro holčičku moc líbí Viktorie, ale nevím, jak bych jí říkala zdrobněle...Viktorko?Viki? Nemáte někdo doma maličkou Viktroku? 😅

lenkabu
3. srp 2007

Já bych jí říkala Viki. Je to moc pěkný jméno a moc se nedává.

kulllisek
3. srp 2007

Jo, jo, fakt se mi moc líbí! Viktorie, Viki, moc hezké!!! 😎

pday
3. srp 2007

Kullisek: Ja si pamatuju na moji kamaradku jeste ze zaklady, ktera se jmenovala Viktorie. Taky jsem ji rikala Viki nebo Vikinko. Moc se mi to tehdy libilo...

bzuco
3. srp 2007

u nás Viktória frčí už dobrých 5 rokov a je ich tu stále dosť, je to najfrakventovanejšie dievčenské meno na Slovensku

lenkabu
3. srp 2007

Tady moc nejede...já si vzpomínám na jedno miminko, ještě na praxi ve škole a jinak nikoho neznám.

alex21
3. srp 2007

Ked sa švagriná vydávala boli na svadbe 2 malé Viktorky. A hovorili im bud Viktorka alebo Viki.

lenkabu
3. srp 2007

Mně se líbí i Alexandra,ale zase ne Saša. Já bych jí říkala Alexo,ale jak ostatní..

bzuco
3. srp 2007

dá sa aj Sandra 😉

lenkabu
3. srp 2007

Mně se líbí Sandra i Sára,ale já jsem jako malá špatně vyslovovala s i r...jak by si chudák říkala 😅

cibule
3. srp 2007

Jo, Sandra je krásný 🙂 Tu chvíli, než by se naučila říkat R a říkala by si "Sandla" bych ráda přežila 😀

mirka21
3. srp 2007

ahoj babenky chcela by som sa spýtať čakám dievčatko a chcela by som jej dať meno Karin ale kamošky mi vraveli,že ak chcem dať cudzie meno ktoré nieje v kalendári tak si musím zaplatiť 5000sk prosím vás ktoré máte s tímto skusenosť poradte mi ďakujem pa 😒

bihan
3. srp 2007

Mirka, Karin je v slovenskom kalendári 😉 http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny
spolu s Alexandrou hneď druhého januára. Ak nejaké meno nie je vytalčené v našich kalendároch, neznamená to, že tam oficiálne nie je..
No a keby aj nebolo, kamarátka má dcérku Nevenu (bulharské meno), ktoré v našom kalendári určite nie je a nepamätám si, že by zaň niečo platila.

bambulik
3. srp 2007

Tak my budeme mít kasický český jména, Kateřina nebo Jan.
Pak se nám líbí Nela a Marek.
Honza když vzal kalendář tak jsem mu řekla ať zaškrtne jména která se mu líbí a začal u Adolfa, kalendář jsem mu vytrhla z ruky, dělal si ze mě prdel, tak to ne 😀

baruna
4. srp 2007

Yasmin - dobrý výběr s tou Rozárkou 😉 Jen tak na okraj - Matyáš slaví svátek na Matěje, hodně se teď obě jména dávají. A Viktorka je tady u nás na Vysočině jedno s nejvíc dávaných dívčích jmen. A k tomu vyslovování r. Já jsem se za svobodna jmenovala Martina Horáková - takže r moji rodiče fakt neřešili 😀 😀
Já mám pro druhou holčičku, vzhledem k tomu, že první je Rozálie, vybrané jméno Antonie - Tonička, Tonča 😒 Jinak se mi moc líbí ještě Anastázie, Nina a René.
Z klučičích je mi moc líbí Matouš, Kryštof, Jáchym.
Jinak tady je odkaz na statistiku jmen.
www.mvcr.cz/sprava/informat/cetnost/index.html

kalo
4. srp 2007

Holky, já jsem byla učitelka na 1 stupni ZŠ...a řeknu vám, že v každé třídě byla miminálně jedna Terezka, Kristýnka, Natálka, z klučičích Jakub a Jan...To jsou hrozně častá jména, tak jak za nás bylo hodně časté jméno třeba Jana nebo Martina...

etinka
4. srp 2007

Ahojky, tak to já jsem pro klasiku. Chudáci děti, které mají exotická jména. Neumí to v první třídě ani napsat. Mám dvě děti a pro obě jsme volili klasická jména. Dcera je Petra, syn Matěj.

zvedavamt
4. srp 2007

moja sestra je Anabela.
ja mam Alicu.
keby bol chlapec,tak Patrik abo Oskar 😵

vajli
4. srp 2007

ditta : Evelínka je moc krásné jméno, určitě ho dej 😉 Je neobvyklé, ale zní krásně česky.