Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

pikusa
30. říj 2008

Monkulo,neboj,to se nedám,je to moje vytoužené mimi po dlouhém čekání a nakonec po umělém oplodnění a tak si to prosadím teda.....Pepu néééééééééééé 😀

monkula
30. říj 2008

tak t oTi o t oviac drží mpalce.... 😉 😉 😉 😉 😉
Ja si len nevie mpredstaviť, ako malé, roztomilé miminko oslovuješ Jožko, Jožinko, alebo Pepane, Pepíčku..
A prečo s vlastne Josefom hovorí Pepa? 😅

pikusa
30. říj 2008

No tak to teda netuším 😒 🙂 a taky nechci,aby se holka jmenovala po mě................nejsem příznivce toho pojmenovat děti po rodičích..................nic proti holkám,co to dají 😉

monkula
30. říj 2008

ja mám malého po mužovi.. ale zase, MM má pekné meno... 😀

pikusa
30. říj 2008

No kdyby měl pěkné jméno,tak bych možná i souhlasila 🙂
Já chtěla Jakuba...toho má moje nej kamarádka,pak se mi líbí David,Vojta,to mi zase zavrhnul,tak zatím není jiné řešení než ten Matyáš,jediný klučičí jméno,na kterém jsme se dohodli 😀

gigi2
31. říj 2008

pikusa: Sára je krásný jméno,pro mě jednoznačně nej..,ale už se tak jmenuje naše morče, takže u nás by to neprošlo.a Matyáš měl být náš syn po celé těhotenství.Změnili jsme to týden před porodem.ale jméno Matyáš se mi líbí stále, jen jich je už moc na můj vkus... ☹

pikusa
2. lis 2008

Gigi,no já v okolí žádného Matyáše neznám,ani za 10 let ted ve školství jsem se s tím nesetkala.Jen vím o jednom......Od Vojtka 🙂 a jak jste nakonec klučíka pojmenovali????
No a ve třídě jsem ted měla Sárinku...........tak si na ní vždy vzpomenu 🙂

gigi2
2. lis 2008

pikusa: teď snad všichni kluci v mém okolí jsou Matyášové či Tadeášové... 😠 Naposled kamarádka i kolegyně v práci pojmenovali dítko Matyáš.A občas chodím vypomáhat do školky,ve 3 třídách je 7 Matyášů... 😀 a našla jsem na SÚ, že loni to bylo 9. nejčastěji dávané jméno.Ale i tak, je to krásné jméno a určitě bude vašemu mimču moc slušet 🙂

pikusa
3. lis 2008

Ahojky,
Gigi,tak k nám to asi ještě nedorazilo 😀 ta vlna........no uvidíme,času je ještě dost a když z matyáše nakonec bude Sára,nic se nestane.Mě je to totiž jedno 🙂 jen přítek by raději kluka,má už 2 holky z manželství...........

petronelie
3. lis 2008

Ahojky,souhlasím s gigi. Všude Matyášci a Tadeášci, Tobiášci. Natálky a Nikolky a Nelinky. Ale ať si každý dá,co se mu líbí 🙂

Mě se líbí biblická jména....taková ta, co mají příběh. Náš chlapeček bude DAVID. Bylo to jednoduché, shodli jsme se ihned.

Přeji všem příjemné těhulkování 🙂

andara
3. lis 2008

Ahojky Pikusko - máš vybraný pěkný jména - mojí kolegyňce se v srpnu narodila Sárinka 😉

Mně se líbí zase Vojtíšek a Magdalénka - manžel chtěl taky Honzíka po sobě,ale jmenuje se tak i jeho taťka, tak to by bylo moc, jinak je to pěkný jméno a já jsem Tereza a to chtěl taky, ale já právě taky nechci jména po nás. 😵

pikusa
4. lis 2008

Ahoj.............a ahoj Andarko 🙂
no já chtěla Davídka,ale to mi zatrhl 🙂 ani Vojtíška mi neschválil.
Ještě jsem chtěla Jakuba,ale toho má moje nej kamarádka.
No tak mi toho moc nezbylo,ale vše mi přijde lepší než Pepík 😒 to jméno mě opravdu nenadchlo,příteli jsem snad jménem nikdy neřekla.

petronelie
4. lis 2008

Pikus: Já bych se tím zabývala až budete vědět, co to je 🙂
My se na Davčovi shodli hned, o holčičce jsme přesvědčení tolik nebyli, ale mě se líbila Deniska 😀

A co třeba Daniel, Dominik, Vojta, Patrik? Je tolik jmen 🙂

pikusa
4. lis 2008

Petronelko,jo je jich mnoho.Daniel je synovec,Vojtíka nechce,Dominika už vůbec ne a Patrik taky padlo,ale to se zase nelíbí mě. 🙂
Holčičky se mi líbí...Adélka,Danielka,Valinka,Sofie..........
No pravda,máme ještě čas a nevíme pohlaví,ale u nás opravdu není v okolí jediný Matyáš. 😀

schelinta
4. lis 2008

holky prosím poraďte mi, máme vybrané staré české již skoro zapomenuté jméno a pár let už není ani v kalendáři, slyšela jsem, že je na to potřeba dpředu vyřídit nějaké povolení, můžete mi prosím poradit kde a kdy nejpozději? moc moc děkuji 🙂
jo a bude se jmenovat Timotej, prostě Tim 😎

babalala
4. lis 2008

Shellinta - to je naprostý nesmysl, žádné povolení nepotřebujete. 😉
Možná u nějakého opravdu exotického jména, kde je třeba dokázat, že skutečně takové jméno existuje. Jinak matrikářky mají k ruce elaborát jediné české odbornice na jména Miroslavy Knappové "Jak se bude jmenovat" - se jmény, která se v této posváné knize nachází, žádný problém není.

Mimochodem - Timotej je krásné jméno, měli jsme ho v nejužším výběru.. 😵

schelinta
5. lis 2008

moc díky, už jsem se viděla jak zase někde běhám po úřadech 😒 🙂

pikusa
5. lis 2008

Ahojky,tak se jménem Timotej to nebude problém,kdyžtak koukni do knížky Knappové,tam jsou všechna schválená jména.Na každé matrice tu knížku mají,škoda,už jí doma nemám koukla bych se.

beta007
5. lis 2008

Na téhle stránce jsou údaje z knížky od Knappové, alespoň je to tak uvedeno http://www.rossomak.net/vyznam-krestniho-jmena-... Takže Timotej by měl být bez problému 😉 Mimochodem, Tim je super!!!

konja
5. lis 2008

Tak včera se narodila mé sestřenici holčička a jmenuje se Karla. Má jméno po tatínkovi. No Karel se mě teda moc nelíbí, ale Karla... čím víc si to jméno opakuji, tím víc se mi líbí. Karla, Karlička, Kája, Kájinka. 🙂

beta007
5. lis 2008

To by se mi asi víc líbila Karolína (taky Kája). Ale záleží na každym... 🙂

kejka
5. lis 2008

Konja Karla se jmenuju já.Od mala mi říkají Kájina,Kej. 🙂 🙂 🙂 Dřív se mi to moc nelíbilo,ale postupem času jo,protože tohle jméno se v mém věku tenkrát skoro nedávalo,takže v dalekém okruhu žádná Karla nebyla a začala jsem být pyšná,že se tak jmenuju.Malé přeju hodně zdravíčka a štěstíčka do života. 🙂 🙂 😉

mirrinka
5. lis 2008

Karla je krásne meno...mne sa velmi páči 🙂

kristi
5. lis 2008

boze, to je krasa.....Karla, resp. Carla je moje veeeelmi oblibene....

sestrenici gratuluju 🙂

cernovlaska
6. lis 2008

Ahojky maminy 😀
tak nám se za pár týdnů narodí Matěj,shodli jsme se na něm hned poprvý,co jsme se bavili o dětech,takže tady jsme vůbec nic neřešili 😀 a holčičku jsme chtěli Natálii,jenže pak jsem otěhotněla a zjistila jsem,že mimi se narodí začátkem prosince a Natálka má v prosinci svátek,tak by to chudinka měla všechno v jeden měsíc ☹ vzhledem k tomu,že nám řekli,že to bude kluk,bylo to i hodně vidět 😉 ,tak jsme holčičku neřešili a až teď jsme byli na matrice nahlásit příjmení,tak po nás chtěli jména ( už se nedají změnit),tak jsme napsali Amálii,je to moc krásný český jméno a má ho málokdo 😉
Tak přeju úspěšný rozhodování a příjemný průběh těhu 😀 🙂

marrttina
6. lis 2008

Ahoj holky,my máme doma Lukáše a Viktorii.Tedkom čekáme třetí,ale to ještě jména vybrána nemáme.

andra76
6. lis 2008

HOLKY MÁM DOMA KNÍŽKU OD KNAPPOVÉ TAK POKUD CHCETE NĚJAKÁ JMÉN ZJISTIT NENÍ PROBLÉM. 😉

pikusa
6. lis 2008

Ahoj,
Amálka je krásný 🙂 no ale stejně to bude Matěj vid 🙂
Viktorka je taky super,jen u nás k příjmení by byla Viktorie dlouhá..............já vybírám pro holku max.3slabičné jméno.

cernovlaska
6. lis 2008

Jj,bude 😀 teda na 100% to není nikdy,krom genetiky,ale snad ne,už máme všechno do modra 😅. Viktorka je taky krásný,ale taky už jí má spousta lidí ☹

pikusa
6. lis 2008

Cernovlásko,no kdyžtak bude holčinka v modrém 🙂 ..................ne bude to kluk jako buk 😀