Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

barca3979
13. črc 2009

miroslava, já vím 🙂 , to je jasné, já jen potřebovala říct své pocity. Ale myslím,že to jméno nakonec nedali, rozhodovali se mezi lancelotem a eliášem a většina jim tam schvalovala toho eliáše,takže asi dali toho.

monika131
13. črc 2009

Mamičky poraďte.
Bruno alebo Markus alebo Marko. Čo je podľa vás krajšie?
My sa s manželínom nevieme rozhodnúť. Mne sa ešte páči aj Dominik alebo Adamko. 😖

barca3979
13. črc 2009

monika, u mě vede Adam, Dominik je taky pěkné,ale je jich už docela dost a z těch dvou Bruno, nebo Markus - Marko, tak asi Marko.

kristi
13. črc 2009

Monika, Bruno je fajn a je jich malo

nunacek
13. črc 2009

majdula: Obě jména jsou hezká. Volila bych ale spíš Richard, i když se mi nelíbí oslovení Ríša.

barca3979: mě se Eliáš líbí, ale nehodí se nám moc k příjmení, navíc manželovi se nelíbí. Ten Lancelot - vybaví se mi Richard Gere a První rytíř. Ovšem tomu dítěti to je asi trochu fakt pomsta 😀

monika131: Markus, Marko je hezčí než Bruno, ale jak píše kristi, tak Brunů je méně 😉 Navíc z tvého výběru je nejhezčí ten Adamko a pak Dominik, takže bych nad Markusem ani Brunem vůbec nepřemýšlela 😀 😉

monika131
13. črc 2009

Ďakujem Vám za vaše názory.
Asi to bude Marko alebo Adamko. Mne sa Marko tiež viac páči ako Bruno, ale môj manželíno je do toho mena asi zamilovaný. No budeme sa musieť rozhodnúť, ale ešte máme čas. Možno sa nám do pôrodu zapáči niečo zasa úplne iné. Ešte raz Vám ďakujem. 🙂

misakulicka
13. črc 2009

mě se třeba líbí jméno, které dala Bára Kodetová své dceři: Violeta....ale my už máme jasno: bude to VOJTA a bude to super čupr chlapík! tak jako náš Ondík...

marinka
13. črc 2009

Moniko, mně se líbí Bruno, Marko i Adam 😵

nunacek
13. črc 2009

monika131: Pokud je manžel do Bruna opravdu zamilovaný a pokud se tobě to jméno taky líbí, tak dejte to 😉

monika131
13. črc 2009

nunacek - tak manžel je do toho mena zamilovaný až po uši, mne sa tiež páči, ale obom sa nám páči aj Marko a aj Adamko.
Už sme to skúšali aj k priezvisku
Bruno Klein
Marko Klein
Adam Klein, no čo ty na to?

barca3979
13. črc 2009

moniko, všechny tři se hodí,ale mě se nejvíc líbí Adam, je to totiž moje vysněné jméno pro chlapečka, jenže manžel chce,aby se malej jmenoval po něm 🙂 .

mobina
13. črc 2009

Majdula já hlasuju pro Radima 😉 Richard je fajn, ale Ríša už zase moc ne dle mého názoru 😉
Moni Bruno je fajn, ale k příjmení mi víc sedí spíš Marko nebo Adam 😅

kristi
13. črc 2009

moniko, vsechny jsou hezky, ale Bruno vede, i s tim prijmenim to ladi

miroslava89
13. črc 2009

monika k priezvisku sa najviac asi hodi Bruno🙂

monika131
13. črc 2009

No tak teraz som už úplne dopletená.
Mne sa tiež k prievzisku najviac hodí Bruno alebo Marko.
No ja fakt neviem. Ale už by sme to mali s manželínom uzavrieť, lebo drobec sa už hýbe a už sa k nemu aj prihovárame, tak aby sme ho konečne začali volať po mene. 😅

barca3979
13. črc 2009

moni, tak jestli se nemůžete rozhodnout a jména se vám líbí všechna,tak si je vylosujte a máte jasno 🙂 .
a nebo jak my s manželem, napište každý na papírek,které z nich nejvíc chcete a když se shodnete není o čem mluvit 🙂 a když se neshodnete,tak pak jedině to vylosování

monika131
13. črc 2009

barca - tak to ma teda nenapadlo, ale je to dobrý nápad ako vyriešiť náš maličký problém s menom. No uvidíme, dnes to manželínovi navrhnem, a dám vedieť ako to dopadlo. 😀

judit7
13. črc 2009

monika, k priezvisku by sa najviac hodil Kelvin 😀 😀 😀 ... to bol len fór.
Mne sa najviac hodi Marko.

nunacek
13. črc 2009

monika131: S ohledem na příjmení. Nejméně se hodí podle mě Marko. Adam a Bruno jsou nastejno, obě jména se k příjmení hodí krásně 🙂 Pokud se manžel zamiloval do Bruna a tobě se to taky líbí, tak Bruno Klein u mě vítězí 😉 i když Adam jako jméno se mi líbí víc 😅 😀 😉 ale beru to s ohledem na vaši situaci...takže Bruno...

joseline
13. črc 2009

monika 131 a co takhle dát obě.. Bruno Markus zní moc dobře..

monika131
13. črc 2009

judit7 - presne tak isto sme si z nášho drobca uťahovali aj my. Že Kelvin Klein a ešte sme sa smiali, že by sme ťažili z jeho slávy. 😅

nunacek - aj mne sa viac páči Adamko Klein. No snáď sa už rozhodneme. Ale ten Bruno, to je také nezvyčajné meno, nemá ho každý.

joseline - to nie je zlý nápad. Ale ako ho potom budeme volať, Bruno alebo Markus? Či každý ako uzná za vhodné.
😀

meinkonka
13. črc 2009

ahoj monika131, ja len ze krasne meno Markus, aj my mame na nasho maleho take vybrate 😉

monika131
13. črc 2009

meinkonka - tak možno sa budú volať rovnako.
Aj keď mne je srdiečku bližšie Marko alebo Adamko. 🙂

A ako ho budete volať - Markus alebo Marko?
Lebo ja som pozerala na jednej stránke, že kedy má Markus meniny - len pre zaujímavosť vtedy keď v Slov.kalendári Marek, a presne vtedy má aj Marko. Oni to udávajú ako dve rozdielne mená. Preto sa pýtam, že ako ho budete volať.

meinkonka
13. črc 2009

monika131, no budeme ho volat rozne, aj Markus, no a mne sa tiez paci Marko a mm sa paci Mark, takze rozne a potom este mozno Marky. a ano, viem ze maju meniny spolu s Marekom. a ked mozem dodat, neviem ci to Adamko Klain bolo tvoje, ale viac sa mi hodi Bruno Klain ako Markus Klain. tot len moj postreh. 😉

monika131
13. črc 2009

meinkonka - takže ho nebudete volať iba Markus?
Ďakujem za postreh. 😎

majdula
13. črc 2009

Holky diky za nazory, sama jsem zvedava jak se rozhodneme. Taky moc nemusim Risu, ale Richard se mi libi. Ono ani z Radima moc zdrobnelin delat nejde, ale rikam si, ze stejne to bude nas kulisacek, rarasek, mysacek a kolousek a az bude vetsi a tyhle pitominky mu polezou na nervy, tak at si spanembohem nechava rikat dospelacky Radim 😉

Moni, libi se mi vsechna jmena, ale Markus mi prijde zvlastne pocestene (poslovencene), kdyz uz tak Marcus... ale je to jen muj nazor! 😵

vercak.
13. črc 2009

Ahojky, náhodou jsem narazila na tohle téma. My už teda malýho máme dávno na světě a jmenuje se Robin. Ale moje kamarádka čeká chlapečka a chtějí mu dát jméno Bohoušek (po tátovi). Má už 3 holky a všechny mají moc hezká jména - Andrea, Adriana a Natálie. Nechápu, jak to tomu maličkýmu můžou udělat. 😲 Mě se teda Bohoušek moc nelíbí a kor v dnešní době. Co vy na to??? Jen by mě zajímal názor i jiných lidí 😵

leopolda
13. črc 2009

Proti gustu .....
Já bych Bouhošek,František,Josef a podobnou klasiku nezvolila.
Je pravda,žýe holčičky mají krásná jména.
Náš syn se jmenuje Dominik a další chlapeček,který se má narodit se pravděpodobně bude jmenovat Tobias.
Ale každý má holt jinou představu o jméně.My jsme nic nevybírali,nějak nám to bylo hned jasné.

astrane
13. črc 2009

hodně lidí říká Bohouškovi Bob-bobišek,BoBík....no je trochu jako na psa....ale znám jednoho a není to tak zlý....tady se teda říká taky Bohušu!Bohúšku atak... 😀
mě se tyhle starý klasický jména líbí,ale Bohuš teda taky není zrovna můj favorit 😀

nunacek
14. črc 2009

vercak: Mě osobně se Bohoušek nelíbí, ani ke jménům těch jeho sester se to nehodí.