Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ojika
19. črc 2009

leishmania: čtu si po sobě svůj příspěvek a ... ještě jednou se omlouvám, že Ti kritizuji jméno Polina. Opravdu je to pěkné jméno, jen já jsem asi divná....

leishmania
19. črc 2009

ja som toez neni s polinou celkom stotoznema ale ako druhe meno (ktore by som nepouzivala 😅 ) sa to da hehe

nase priezvisko ti poslem do ip, som nechcela nech ho pises sem, to vase myslim, ale ked ti nevadi tak ok 🙂 povedala by som ze to nase je v IL dost bezne, aj ked u nas ho ludia nevedia precitat aj ked neviem preco nie...ved to mozu citat jak to pisem 😅

maatkka
19. črc 2009

Ahojte...
ja chcem k tejto teme napisat len ze asi od 15 rokov som mala vybrate mena pre svoje buduce deti ale ako nahle som otehotnela vedela som ze ani jedno z nich nepouzijem. Neviem preco ale proste som vedela ze toto musi byt Julia. Inak to meno mi kym som neotehotnela ani nenapadlo 😀

marinka
19. črc 2009

maatkko, já jsem to tak měla teď při druhém těhu, taky jsem objevila jméno, které mě nikdy předtím vůbec nenapadlo.. Já říkám, že jméno si vybírá samo mimčo a dá nám to najevo tím pocitem, že to je prostě ONO, to pravé jméno 😵

alcatko.j
19. črc 2009

Davam za pravdu marince a maatke, jmeno pro nase eventuelni devcatko cislo dve jsme meli vybrane roky dopredu, jak jsem otehotnela a navic zjistila, ze to asi nejspis bude opet holcicka, vsechny varianty padly a TO jmeno se nam "zjevilo" zcista jasna 😅 😀 😵 😵

marinka
19. črc 2009

Alči 😵 😵 😵 Týýý brďo, už za měsíc!! 😨 😨 😵 😵

alcatko.j
19. črc 2009

😅 Mari, no jo😅

marinka
19. črc 2009

A jak se cítíš? Už jsi natěšená, co? 😵

mobina
19. črc 2009

My opět tápeme u klučičího jména 😅 Asi u nás funguje zákon schválnosti, protože holčičí máme vymyšlený roky a klučičí žádný a vnitřně cítím, že budeme mít zase pindíka 😀
Alčí tak ať ti to rychle uteče a miminko je brzy s vámi 😉
Máry a co vy že to čekáte? 😉 😀

ojika
19. črc 2009

Maminky, to mi jako chcete říct, že moje několik let vybraná a plánovaná jména nakonec možná ani nepoužiji?!? 🙂 😖 🙂 No nazdar! 😀 Snad to tak mít nebudu, protože vysvětlovat manžovi: "já vím, miláčku, že jsme se na jménech shodli už dávno, ale miminko si vybralo jiné jméno 😝 ..." Asi by proběhla první manželská hádka 😀

lady.dee
19. črc 2009

Ahoj holky,díky za názory,taky bych radši dala Filípka,a tak dnes po večeři zase zasedla rodinná rada arozhodovalo se,ale syn pořád opakuje že to bude Míša,takže jsme rozhodli že mu v tom nebudem dělat "guláš" jsou mu teprv tři roky a tak by to pro něj bylo těžký když už si na nějaké jméno zvykl,takže na popud Ondráška to bude Michael,takže nejvíce je spokojen asi taťka páč je fandou M.Schumachera a já se stím jménem už smířila,původně jsem totiž chtěla Sebastiana,ale příťa pronesl že u prvního jsem vybírala já tak u druhého vybere on,tak mi dal na výběr ze 4jmen a z nich vyšel teda Michael,hold Ondra má Míšu a basta.

iris
19. črc 2009

Já měla vybrané jméno pro holčičku, ale u manži neprošlo...Chtěla jsem vždycky Kristýnku, na klučičím jsme se shodli...ale pro holčičku by to bylo horší.Ale máme kluka...A když se zadaří druhé mimi, zas budeme vybírat.Teď se mi líbí Nela 🙂

alcatko.j
19. črc 2009

holky, mimo tema 😅 Ale!natesena jsem 😵 citim se debilne 😅

😅 o a s temi jmeny je to fakt prca, kdyby mne nekdo rekl, ze jmeno, ktere ted dame, nekdy jako dame, tak si potukam na celo, protoze by se mi jednak urco nelibilo a jednak by se mi mimo jine zdalo silene asi😅 Nu ale stalo se a my to "silene " jmeno dame, protoze se nam proste zda, ze JE TO ONO 😵

mobina
19. črc 2009

Alčo výraz "debilně" je výstižný pro stav těhotenský 😀
Je pravda, že mi teď taky uvažujeme nad jmény, tedy těmi klučičími, který jsme u prvního hned zavrhli. Takže ve hře je František, Vincent a tím nějak zatím končíme. Holka bude určitě (určitě? 😀 ) Klárka 😎

alcatko.j
19. črc 2009

Klara je krasne jmeno 😵
A Vincent uplne bozi 😵

A Mobi, gratuluju 🙂

marinka
19. črc 2009

Mobi, mně se taky moc líbí Klárka i Vincent 😵 😵

mobina
19. črc 2009

Alčo díky 😉
Vinc se manžovi líbí hodně, za to rodina 😒 Ale před tou budeme mlžit, jeslti se rozhoupeme 😉

marinka
19. črc 2009

Mobi, mlžte, my taky mlžíme 😀 I když před ségrou už jsem se prokecla, tak uvidím, před kým ještě, přece jen do porodu dlouhá doba 😀

alcatko.j
19. črc 2009

My tez mlzime, pred vsema(I kdyz marinka vi😅 ) a ocekavame pak vichrici 😀

markytkaaa
19. črc 2009

alci: a jméno nám neprozradíš? třeba jen do IP? 😉 😵 😵 😵 Já jsem baba zvědavá 😀

mobina
19. črc 2009

U nás se nezavděčíme ani tou Klárkou. Vždycky se najde nějakej škarohlíd, takže narozdíl od prvního těhu teď jména fakt moc nevytahujeme na povrch. Oni si stejně zvyknou 😉
Alčo na to vaše surprajz jsem taky moc zvědavá 😀 😎

marinka
19. črc 2009

Alči, na reakce jsem moc zvědavá 😀 😵 😵 Já čekám rozpačité pohledy, ale myslím, že si nikdo nic říct neodváží 😅 😀

marinka
19. črc 2009

mobi, no co se někomu nelíbí na Klárce, to fakt nepochopím 😅 Ale jak píšeš, já jsem si zase vyslechla, že Aničce se bude říkat Anča a Andula 😅 Ale většině se to líbilo..

markytkaaa
19. črc 2009

alci: jestli se malá nebude jmenovat Půlnoční bouře tak nikoho na zadek nepoloží ne? ... Já doufám, že lidi už jsou dost otrlý když se po pískovišti prcatěj Angelicy, Fredericy, Esmeraldy a podobný latino skvosty 😅

mobina
19. črc 2009

Oni třeba z manžovi strany říkají Ondrovi manželovým jménem, protože u nich je prostě zvykem dávat jméno po otci. Myslím, že u každýho jména se dá najít zdrobnělina, který bude dotyčnýmu sedět.
Anička je super. Je to neteřinka a my jí třeba říkáme Angelinko 😵

markytkaaa
19. črc 2009

My jsme se také celé rodině nezavděčili s Patrikem 🙄 tchýně měla pysky dost hustý ... ale my jsme ani nečekali, že jméno se bude každému líbit ... a jak se říká, komu se to nelíbí ať si prXel políbí 😎 😀

verusinek
19. črc 2009

Vpadnu do diskuze a musím říct, že mě moc potěšilo, že nejsme jediný, kdo se setkal s negativními ohlasy na jméno prcka, taky jsem si říkala, že jsme ho vyventilovali moc brzy, tak proto už ho raději víc nešířím a prostě počkám po porodu....

ojika
19. črc 2009

No, taky se trochu bojím, že jednou /rozumějte až to přijde/ nám bude rodina toho našeho Nathana rozmlouvat a kritizovat. Takže, jestli to vydržíme, to nikomu neřekneme. A pak, až uvidí to mimi, tak vyměknou 😀 To je jistý!

Jinak opravdu nechápu, jak může mít někdo pindy proti Patrikovi, Aničce nebo Karolínce. 😠 Taková krásná jména 😉

markytkaaa
19. črc 2009

verus: na tvůj termín porodu jsem se narodila 😵 😵 😵

Jo však s manžou jsme se taky dohodli, že u eventuelního druhého potomka si všichni počkají až do porodu 🙂 nebo min. do UTZ, kde se odhalí pohlaví 🙂 a pouze jim ho sdělíme s připomínkama je budeme asi někam posílat 🙂

caira
19. črc 2009

Alco tak to nejsi jedina kdo mlzi se jmenama, ja po predchozi zkusenosti tentokrat ani nepipnu - teda holcici jmeno, mam to taky tak, ze jeste nez jsem byla tehotna tak jsem vedela jake jmeno bych dala druhe holcicce ( ve skrytu duse doufam, ze to holcicka bude) ale vidim to, ze doma by to byla zase smrst vycitek atd takze tentokrat nebudou mit vubec predstavu.. u kluka to bude horsi, to se mi nic nelibi, manzel by chtel Alexe ale ja si tim nejsem az tak jista.. ale kdyz neprijdu na nic lepsiho tak to asi dame..ale nema to u me takovy ten whaw faktor, ze bych se do toho jmena zamilovala, to to holcici vim stoprocentne, ze je to to prave jmeno 🙂