Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

jety
20. kvě 2010

k Damiánovi: okamžitě mi po přečtení naskočil slavný film Přichází Satan, manželovi po zeptání se také. Jméno je to velmi hezké, je pravda, že spoustě lidí bude asociovat malého Damiána z filmu, ještě větší spoustě lidí zase ne 😉.

amunet
20. kvě 2010

mna to ale dokaze odratit, aj ine mena v okoli, ktore mi niekoho pripominaju tak nechcem dat 😒

kristi
20. kvě 2010

mne stve, kdyz mi to jmeno,co jsem si vybrala sebere kamaradka

lenkabu
20. kvě 2010

Já mlčim a doufám že to nikoho v okolí nenapadne 😀

mobina
20. kvě 2010

Kristi tak pochopím, když by to byla ségra nebo brácha, ale kámoška by mě nějak nebrala a klidně bych to jméno dala...Nejlepší je vybrat jméno, který se nikomu nelíbí 😀

kristi
20. kvě 2010

mobi, no jasne, ale kdyz se to pak ani nelibi muzi, tak je to v prdeli

jako Lenka uz je mlcim a doufam

lenkabu
20. kvě 2010

Já mám konzervativní okolí,jako hodně páč i Vanda je pro ně úlet, tak věřím že mi nic dalšího nevyžerou.

markytkaaa
20. kvě 2010

My jsme se s mužem shodli jen na jediných dvou dívčích jménech ... obě jsou dost hodně používaná, takže se může stát, že ve škole fakt budou dvě tři, ale co se dá dělat ... bohužel mi Stella ani Marina neprošly 😖 s klučičíma to bylo super ... tam jsme se shodli na vícero 🙂
Líbí se nám Erik, Marek, Richard ... Pravděpodobně by to vyhrál Richard 🙂

sirael4
21. kvě 2010

Jo Stella se mi taky libi, ale neprošlo, toužili jsme po Emičce, pak se spustila vlna Em a nyní máme jeste jedno jméno, ale už to nikde neřeknu🙂 pokud někoho napadne, nevadí, ale snad se masově nerozšíří.

beta007
21. kvě 2010

Ty kamarádky to jméno stejně vyfouknou, k když člověk mlčí. Protože holt je taková nálada ve vzduchu a kamarádky jsou na stejné vlně... taky se mi to stalo :D ale pokud nebude ta dotyčná v bezprostředním okolí až budu mít někdy dítě, tak to jméno stejně dám 😀

lenkabu
21. kvě 2010

markyt my zase pojmenujeme jen holky 😀 jestli jednou porodím kluka tak máme problém........jména co se mi líbí jsou dost dávaná a to nechci,vede Adam,pak David,Daniel,Dan,Matěj..........a těch je všude plno 😅 Richarda chtěl manžel taky ael 2 r ve jméně když je v příjemní ř...........to by se nenaučil říkat min v prvních 10 letech života 😀 U Vandy jsme psali klučičí variantu Viktor,není to špatný ale není to taky ono.No kluka prostě mít nesmíme 😀 A Marina je boží,mám na ni narozeniny 😀

kristi
21. kvě 2010

beta, mas recht, taky se na to vyprdnu, kdyz se mi to jmeno libi, ze?

beta007
21. kvě 2010

přesně Kristi...možná bych váhala, kdybych věděla, že se ty dvě děti budou vídat hodně často, ale jinak je to úplně jedno. pokud to byl můj nápad, tak mám přece právo si ho dát 😀 . můj přítel se jmenuje stejně jako jeho bratranec :D prostě jeho otec dal stejné jméno jako jeho brácha ... to už je mazec 😒

mobina
21. kvě 2010

Tak ono jde asi o zvyk. Většina jmen má spoustu zdrobnělin nebo zkomolenin, takže jednomu se bude říkat tak, druhýmu tak. Brácha má Aničku a ségra je teď těhu a holčička nejspíš bude taky Anička. A zrovna ta Anna má těch variant nespočet. Já v tom problém nevidím, i když se budou vídat často.

beta007
21. kvě 2010

NO možná máš pravdu, těžko říct, ale ty vaše Aničky budou mít aspoň jiná příjmení. Ale vsaď se, že jí budou říkat taky Aničko 😀 . Mimochodem...jak se říká dospělé Aničce? Anno? Kamarádka si říká Andula:D

lucisa
21. kvě 2010

My i dospělé Aničce - známé, říkáme Aničko. A naše dcerka si už teď říká nejvíc Aňa, to může být i v dospělosti 😉

Akorát u mobiny v tom bude mít zmatek babička s dědou......

sirael4
1. čer 2010

beta007: já všem dospělým Aničkám říkám Aničko a i okolí jim tak říká.
Některé si říkají Anča, Ančí, Anče. Některé Andula, to se mi nelíbí.
Je to stejné jako u Marie. Taky se většinou dospělým říká Maruško.

Mě se líbí spíše česká jména, nebo cizí, která nezní až moc zahraničně 😉 V devadesátých létech to byla taková snobárna, dávat cizí jména, ale zdaleka se jim k nám nedoneslo tolik, jako v dnešní době. Ale bylo hodně Sofií, Sebastiánů, Nikolasů...

romana29
10. čer 2010

Holky, teď jsem zjistila, že v kalendáři není Dominika, nebo jsem slepá????

gtver
10. čer 2010

romano, není v tom nejběžnějším občanském , je tam jen Dominik, stejně jako je tomu se spoustou dalších jmen

lutsine
10. čer 2010

co sa vam viac paci Maximilián alebo Maxim?

romana29
10. čer 2010

gtver aha, takže pokud bych dala jméno Dominika, svátek by slavila s Dominikem, jo?
No docela mě to udivilo, protože jsem měla za to, že je to docela běžné jméno, už před pár lety byla snad v každé třídě, kde jsem učila, nejméně jedna...

lucisa
10. čer 2010

@romana29 ano, slaví se normálně na Dominika v srpnu.

@lutsine jméno Maxim jsem měla vybrané pro mé miminko, kdyby to byl kluk. Líbí se mi i delší verze, jen my dáváme dětem dvě jména, tak aby to nebylo tak dlouhé, tak jsme se s manžou dohodli na Maximovi. Jen Maxe nechtěl, prý mu to zní jak jméno pro psa.

romana29
10. čer 2010

No a to se nám zrovna nehodí, tak já pořád jak blb hledám nějaké vhodné jméno pro naši malou, co není v červenci nebo srpnu a když něco najdu, tak zase zjistím, že je to v srpnu, to snad fakt není možný 😀

lucisa
10. čer 2010

@romana29 no jo no, kristýna je v červenci, zuzka s domčou v srpnu 😀 😀

sirael4
10. čer 2010

@lutsine: Maxmilián.

@lucisa: a proč jste se rozhodli dávat dvě jména?

gigi2
10. čer 2010

Nemáte představu, kdy slaví svátek Ella a Matyáš?

macanet
10. čer 2010

http://cs.wikipedia.org/wiki/Matyáš -Matyáš je mužské křestní jméno. Podobou jména je Matěj a Matouš.

Podle českého občanského kalendáře má toto jméno svátek 24. února.

Jméno má řecký puvod a pochází ze jména Helena či Elena, svátek má slavit na Helenu 18.srpna, ale stejně tak muže slavit na Elenu 16.března.

romana29
10. čer 2010

@lucisa jj, no právě, ještě se mi líbí Anna - červenec 😀 , Markéta - červenec 😀 a další ani nepočítám 🙂))

gigi2
10. čer 2010

@macanet díky, tak jsi mi potvrdila, to co jsem si myslela.Vzhledem k narozeninám v únoru, Matyáš padne určitě a otázka, jak Ella.Sama mám svátek a narozky takhle blízko sebe a vadí mi to celej život... 😀

macanet
10. čer 2010

gigi není zač 😵 ,já mám svátek a narozky taky po týdnu 😒 Dobře vyberte 😵