Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

shela
6. únor 2007

ahojte baby...ked mate problem vybrat meno...poradim vam vyhladat si cez google- name dictionary je tam 1000 chlapcenskych a dievcenskych najpopularnejsich mmien...ja som si vybrala tam.. 🙂 dufam ze vam to aspon trosku pomoze

macanet
6. únor 2007

Ahoj myschko, asi taky dáme Adélka, protože Markéta má taky svátek 13. července a já mám termín asi 11. shelo čím víc jmen, tím je to horší 🙂

shela
6. únor 2007

macanet mas pravdu ale ja som si vybrala ihned teraz uz iba vybrat...pre chlapceka mame mena: Nicholas a Daniel a pre dievcatko : Nataly a Isabell
Co ty na to?

macanet
6. únor 2007

Máš hezká jména, teď aby to sedělo k příjmení 🙂

janeette
6. únor 2007

momentálne riešime,či dať meno našej micke Slávka alebo Slavomíra.Nevieme sa rozhodnúť.čo myslíte vy?

lyzenka
6. únor 2007

Ja by som dala asi Slávka......Slavomíra sa mi zdá také dlhééé.....ale ako to cítite vy,... :O)))

janeette
6. únor 2007

Aj mne sa viac pozdáva Slávka,v Slavomíre tam cítiť niečo mužské.No ale zase sa dá volať aj Slávka aj Mirka...joooooooj-neviem

andrea52
6. únor 2007

janette aj mne sa paci slavka 😵 ale si myslim ze ci jej date Slavomira alebo slavka aj tak ju budete volat slavka 😉

janeette
6. únor 2007

vlastne máš pravdu....Bude sa asi volať Slávka.Dikes 😎

hanysek
7. únor 2007

Taky bych byla pro Slávku🙂 Taky vás poprosím o radu... co myslíte, že je lepší pro kluka.. Michael a nebo Peter (Péťa) - po "taťkovi"

janeette
7. únor 2007

mne sa viac pozdáva Michael.Ale tatko by sa asi cítil viac hrdý keby sa volal po ňom,ako každý otecko.Ale ja by som vybrala Miško.

ramzesa
7. únor 2007

hanysek nas sa vola Petko po ockovi, myslim, ze aj tvoj by mal z toho radost 😉 .

janeette
7. únor 2007

ináč,my sme rozmýšlali keby to bol chlapček,volal by sa asi tiež po tatkovi Andrejko,ale bude to buchtička,tak sa bude volať Slávka.A...vám tiež svokry kážu občas do toho ako by sa malo baby volať podľa ich predstáv?Mňa sa každý deň pýta,či som nezmenila názor,lebo jej sa Slávka nepáči,že jej sa páči Barborka... 😖 lezie mi to hore krkom 😵

shela
7. únor 2007

Macanet nase babo bude mat priezvisko Boander...takze tie mena k tomu celkom idu.. 🙂 Priatel je sved takze a byvame v Irsku takze sme museli vyberat take mena aby s nimi nemali problemy jeho a moji rodicia

megie
7. únor 2007

No, nám s priateľom sa páči meno Sára a Peter 🙂 jednoduché 😉

macanet
7. únor 2007

Tak když Boander tak by se mi líbilo holčičí Nataly a klučičíNicholas.Ten Daniel Boander je takový, oboje končí na el, nebo er, podle toho jak se to u vás vyslovuje.Ale je to na vás že jo 🙂 .

macanet
7. únor 2007

My jsme se teď s manželem domluvili, že už nebudeme nikomu z rodiny říkat, jak by se to jmenovalo, protže každej má jinej názor, jednomu se to líbí a přesně jak říkáš ty Janeete tak ti do toho akorát kecaj.Takže od teď tvrdíme, že nevíme.No u holky opravdu zatím nevíme 😀

shela
7. únor 2007

Megie aj my sme rozmyslali nad Sarou ale nakoniec sme sa dohodli na Isabell a Nataly....
macanet mas pravdu s tym Danielom...ten Nicholas tam lepsie sedi 🙂 Dakujem ze si mi pomohla

macanet
7. únor 2007

No jen abys mi to potom nevyčítala 😀

mona81
7. únor 2007

holky vybíráte moc krásná jména. Sára je taky moc pěkné, ale má to už neteř. No a že můj je cizinec tak jsme vybrali jméno Mona. Já se jmenuji Monika a moje sestra Simona. Je to tak něco z nás obou 😀 Jinak se to hodí i do evropy i je to arabské jméno. Co vy na to? Jméno není škaredé, ale není to ani nic že bych z toho byla přešťastná. Napište mi vaše názory. 😉

mmmk
7. únor 2007

Moni, myslim, ze uz jsem jinde psala, ze je to pekne jmeno 😵 Zkus si ho na papir napsat ve vsech padech, s prijmenim, nejruznejsi zdrobnelinky atd. Ted se mi do ruky dostala brozurka o jmenech v Nemecku (zasazuji se o to, aby deti dostavaly normalni jmena a ne ulety rodicu - pr. Zeppelin, Bongo, Clooney) 😀
A presto se nasi sousedce, ktera mi to dala, narodil pred dvema tydny Justin (prijmeni ma Zachau) 😝

mona81
7. únor 2007

mě Justin Zachau nepřipadne nějaký divný. Mona se hodí celkem i k příjmení. A když jí budou tady v česku říkat i Monulka, Monička nebo jakkoli jinak, tak i Monika je hezké jméno. 😉

mihalicka
8. únor 2007

Ahojte!! Dnes ma meniny Zoja. Ako sa vam paci toto meno? Ja nad nim uvazujem...alebo Sona....

sarkaa
8. únor 2007

macanet:Na to se přesně chystáme také.Při prvním mi totiž každej říkal ne to je blbý a tohle jméno mu nedávej,musí být po tátovy a tak takže teď to nikomu říkat nebudeme (tedy až konečně počneme).

marcipann
9. únor 2007

Tato debata mě celkem zaujala.Naše rodina je ve stadiu,kdy dcera prosazuje Nelu,my bychom raději Karolínu...kluk by byl Filip.Zatím se smějeme,že to bude "POJĎSEM"nebo"NEJDU"... 😀 😀 😀

sarkaa
9. únor 2007

Nelinka je pěkný jméno....u nás je jich ale hrozně moc 😀

marcipann
9. únor 2007

No právě,v našem okolí taky. ☹ Jinak bych dceru nelámala na jiné jméno.

zittka
11. únor 2007

Ahoj holky,
já jsem s manželem taky dlouho vybírala, nakonec to bude Markéta nebo Lukáš.
Přeju všem krásné těhu a zdravé miminka.

fire85
12. únor 2007

Ahoj tak my jsme se shodli na Monice.moc se nam libi a zadna v rodine jeste neni.u kluka nevime-moc bych chtela Jakuba, ale pritelovi zacina jmeno na B, takze to taky nejde, divny na vyslovnost.

startt
15. únor 2007

ahjky, my máme vybraný jméno Tomášek, ale uvažovali jsme i nad Tobiáškem a Denisem